Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy regi, 230 Wattos AT tapban
a ventit ki vehetem-e, ha nem lesz rakotve semmi, csak 4-6
hideg katod cso''? max 3 dobozkaval dobozonkent ket egovel?

Ez nem tudom mennyire terhelne' le ezt a regi tapot, de nem hiszem
hogy annyira kene bele az a venti... vagy ha van valami jo 5letetek
arra, hogy szabalyozzam a ventit, hogy kicsit hesegesse csak a
levegot, es ne porogjon maxon...;]

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) Obi-1 válasza danzi (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem tudom, szerintem azért a fénycső biztos megdobja a fogyasztást.

Én a saját AT tápomba beraktam egy molex csatlakozós ventit (a régi már csapágyas volt, hörgött nagyon). Megfaragtam picit a csatlakozót, hogy fordítva is rámenjen, így adtam neki 5 voltot. Egyelőre még probálgatom, hogy mennyire melegszik (most 12V-on megy), de nekem csak vinyó+alaplap, cpu megy majd róla.

Nézegesd, hogy mennyire melegszik, aszerint döntsd el. Az 5V szerintem mindenképp kell, és annak úgy nincs is hangja.

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) Obi-1


Obi-1
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=23870[/L]

Only a Sith deals in absolutes.

(#4) beeboy válasza Obi-1 (#2) üzenetére


beeboy
addikt

a molexnál melyik színen milyen feszültség futkos?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) PWR válasza beeboy (#4) üzenetére


PWR
aktív tag

sarga=12V
piros=5V

Üdv

(#6) danzi


danzi
tag

sajnos nem talaltam leirast, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen neon cso... segithetnetek... nem ertek hozza, de lehet, hogy le lehet merni valahogy, sott biztos :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#7) Obi-1 válasza danzi (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Az energiatakarékos izzók 12W körül fogyasztanak. Gondolom akkor ekörül lehet ez is. Kérdés, hogy az elvi 235W-os fogyasztás hány %-ig megy el a táp (hosszú távon!) aktív hűtés nélkül. 20-30%-ra tippelek :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Obi-1


Obi-1
őstag

Ha úgy gondolod, hogy ezt csak második tápként, csak a fénycső működtetésére használod, akkor talán nem kell ventillátor. Vagy egy AT-s gépet moddolsz?

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) danzi


danzi
tag

a neon csovek az agy peremere lesznek berakva diszvilagitasnak :) a tap az agy alatt lesz valahogy berakva az egyik labahoz :) szoval vegulis lakas modding lesz, es mas nem lesz a tapon :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#10) beeboy válasza PWR (#5) üzenetére


beeboy
addikt

köszi!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Cane válasza danzi (#1) üzenetére


Cane
őstag

Vedd ki a régi ventit. Nézd meg a ventin a tipust, sorozatszámot így meglesz hogy milyen venti volt benne. Valószínüleg találsz helyette ~23dB alatti, ventit ami hasonló CFM-el rendelkezik, mint a régi.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) andorpapa


andorpapa
őstag

Szerintem tápot nem szabad passzívan járatni, maximum akkor, ha átalakítod, nagyobb bordákat raksz bele stb. Viszont ha viszonylag alacsony terhelésnek lesz kitéve, akkor lehet halkabb, alacsonyabb légszállítású ventit rakni a jelenlegi helyére, vagy a jelenlegit leszabályozni potival.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.