Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  recover (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok

tudom, hogy volt itt már erről szó, de most nem találom az ide vágó fórumot. szóval haver véletlenül rossz vinyónak törölte le a partíciós tábláját, és nagyon kéne neki az adat (és nincs fölös pár sáz ezer/millió forintja az idevágó cégekre). de le nem formázta, semmit nem csinált vele. ezt elvileg még vissza lehet állítani megfelelő programmal, nem? ha igen, akkor mivel, ha nem akkor semmi.
köszi.

prohardver vendég

(#2) CsendPenge válasza guest (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Attól függ, hogy mit tudtok, és mennyire agytok türelmesek. Én ugyanis csak manuális visszaállításról hallottam, illetve találkoztam vele. Vagyis: egy diskeditorral neki kell esni. Ha tudod, hogy mekkorák voltak a partíciók, akkor cilinder/szektor/stb. infók kiszámításával vissza is tudod írni. Vigyázat: NAGYON óvatosan! (érdekelne, ha van más mód is)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) guest


guest
veterán

attól függ, hogy mit kell tudni és mennyire kell türelmesnek lenni. amúgy csak egy partíció volt, ezzel nincs gond. de ezt részletezhetnéd.

prohardver vendég

(#4) Ga válasza guest (#3) üzenetére


Ga
tag

Hi!
Ha az egész vinyó csak egy partíció volt, akkor elegendő valószínűleg egy partíciót létrehozni újra, és az a régire fog mutatni...
Nem mind1 viszont, hogy elsődleges vagy kiterjesztett partíció volt-é...
Asszem a partícionálgatás-próbálkozással tovább rontani már nem lehet, csak ne formázd le az új partíciót!!!

Üdv
Ga

(#5) Ga válasza guest (#3) üzenetére


Ga
tag

Mégvmi. Először próbálj meg egy elsődleges partícióbejegyzést létrehozni (akár fdisk is elég lesz), mert az tényleg csak a part. táblába fog írni. Ha ez nem megy, akkor valószínűleg kiterjesztett partícióban lévő logikai partíció volt...
Ekkor egy partícionáló progival (pqmagic) a legegyszerűbb megcsinálni (meg az előző esetben is inkább ajánlanám). De ne hozz létre logikai partíciót!!!!!!!!!!
Csak egy kiterjesztett partíciót. A logikai part. létrehozásával már nem csak a partíciós táblába írnál, hanem az adatterületre is, ami tovább bonyolítaná/lehetetlenítené a mentést....

Lényeg: próbálj vagy elsődleges partíciót, vagy kiterjesztett partíciót létrehozni. Formázástól és logikai partíció létrehozásától óvakodj!

pqmagic = powerquest partitionmagic

Sok sikert!

Üdv
Ga

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Okos ember más kárán tanul. :)
Nekem a partíciós adataim fel vannak írva eg papírra, az meg szépen el van rakva egy elérhető helyre, így ha vmi baj van a partíciós táblával csak vissza kell pötyögni a felírt adatokat.

(#7) guest


guest
veterán

csak egy elsődleges volt.
ebben az esetben szerinted elég lenne egy új elsődlegest létrehozni? de az fdisk mindenképpen le akarja formázni. na mindegy, hanyagoljuk az fdisket, megteszi a pq6. kaptam eredetibe az alaplapomhoz ;)
köszi. de 5leteket azért még várok, hátha nem sikerül

prohardver vendég

(#8) zrubi válasza guest (#7) üzenetére


zrubi
senior tag

''de az fdisk mindenképpen le akarja formázni.''

Milyen fdisk ez??? Az fdisk NEM AKAR, ÉS NEM IS FOG FORMÁZNI ez tuti(dos,win9x,linux a 'többi' fdisket nem ismerem).

zrubi.hu

(#9) guest


guest
veterán

az fdisk minden partíció létrehozása után kiírja, hogy indítsd újra a gépet majd formázd le.

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

a vége lemaradt
majd formázd le az új partíciót

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  recover (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.