Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nkmedve


nkmedve
őstag

Ha ez kikapcsolható akkor nincs gond, bár gondolom ez is csak Z lapnál lesz lehetséges, és ott sem minden modellnél (a legolcsóbbaknál lehet véletlenül "kifelejti" a gyártó az opciót).
B lapoknál csak a szívás van ilyen szempontból, ott a gyártok be szokták rakni az alulfeszelési lehetőségeket a BIOS-ba, csak éppen használhatatlanok, mert erős teljesítményvesztést okoznak (gondolom ott is valami aktív UVP vagy CEP miatt, amit nem lehet kikapcsolni legtöbb modellnél). Értem, hogy a B nem tuningra van tervezve, de akkor inkább hagyják ki az ilyen opciókat teljesen a BIOS-ból és ne reklámozzák úgy mint UV-re alkalmas lapok, mert az a vásárló megtévesztése. Nem tudom itt ki a hibás, a gyártók, vagy az Intel, szokás szerint megy az egymásra mutogatás.

[ Szerkesztve ]

(#2) Chaser


Chaser
titán

uvp...csak ez jut róla eszembe, na b+

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) BBorg


BBorg
tag

Mi készteti az embereket "alulfeszelésre", ha szabad ilyet kérdezni?

(#4) snecy20 válasza BBorg (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Fogyasztáscsökkentés, hőtermelés-csökkentés (alacsonyabb CPU hőmérséklet)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Chaser válasza BBorg (#3) üzenetére


Chaser
titán

adott egy chip, aminek kell x volt a működéséhez
de mivel a chipek különböznek egymástól, soknak elég 0,8-0,9x volt is
a teljesítmény ugyanúgy megmarad, de a hőmérséklet jóval kedvezőbb
ha a hőmérséklet jóval kedvezőbb, sokkal egyszerűbben/halkabban is hűthető
a végeredmény kevesebbet fogyasztó chip, halkabb működéssel
na ez késztet sokakat erre : )
mióta eszemet tudom így használom a dekstop cpu-kat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Neovenator válasza Chaser (#5) üzenetére


Neovenator
senior tag

Kiegészítésként: Minél alacsonyabb a hőmérséklet, annál tovább tudja tartani az egység az automatikus turbó órajeleket, tehát még teljesítménynövekedést is hozhat a konyhára... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#7) Chaser válasza Neovenator (#6) üzenetére


Chaser
titán

itt turboba nem merültem bele, legfőképp azért mert én nem is használom : )
fix órajel és feszültség, idleben így alig eszik többet a cpu mintha cnq-val menne a gép, viszont mindig rendelkezésre áll a max teljesítmény
sztem sokkal reszponzívabb így a rendszer, nem sok idő míg bios/os/driver/win akármi kiszámolja mi a "jó" órajel, de idő
nekem nem ér annyit a turbo, főleg mert sok esetben alulfeszelve lehet hozni turbo közeli értéket minden magra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Majd ez is fizetős lesz a kékeknél. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#9) Krugszvele válasza Chaser (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

milyen platformon vagy most?

(#10) Chaser válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Chaser
titán

notebookon, előtte zenek
intel már rég volt mert minden feláras volt náluk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) KROK640 válasza Chaser (#7) üzenetére


KROK640
veterán

Most nekem is ki van kapcsolva egy ideje a turbo, pont azért mert így sokkal hűvösebb proci UV nélkül is. Annyi mondjuk az árnyoldala, hogy pár játék alatt időnként érzem a hiánya.
BFB-vel meg tudom tartani a turbo órajelet korlátlan ideig, hőmérséklettől függetlenül, azaz kvázi tudom a non K-s procimat tuningolni. így a legreszponzívabb a rendszer egyébként, csak hát ilyenkor IDLE-ben is folyamatosan turbo órajelen kotor, annak fogyasztásával és hőtermelésével.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12) KROK640


KROK640
veterán

Amúgy fura ez az Intelnél. Sok évig tiltotta vagy maximum hallgatólagosan tűrte a tuningot (PII-es idők és a Celeron 300A esete ) stb, egészen addig, amíg meg nem jöttek az első K-s procik, amikor is némi felárért még javasolva is volt bizonyos tuning. Aztán annyira széleskörű lett ez, hogy eg időben még az I3-asokból is voltak K-s procik. Aztán azok eltűntek mint a chokito, és mostanában megint csak a magasabb árkategóriában vannak k-s procik (I5 és felfelé, de rendszerint nem éri meg a felárat, pláne hogy Z-s lap is kell hozzá).
És most meg az UV-t kezdték el korlátozni. Nem lennék meglepődve, ha 1-2 gen múlva valamilyen fizetős vagy mesterségesen drágított (pl V végződésű procik formájában - mint a K, F és hasonlók) visszatérne ez a dolog, és szigorúan csak Z-s, meg esetleg egy-két nagyon drága B-s alaplap társaságában lenne használható.
Úgy vélem, hogy lakossági kategóriában a funkciókra való előfizetéses rendszer még egyelőre messze van (hál' Istennek!) azt inkább a szerver szegmensbe fogják alkalmazni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13) Chaser válasza KROK640 (#11) üzenetére


Chaser
titán

de idle ahogy a neve mutatja, nem terhel, persze mérhető nagyobb órajelnél a difi, de elenyésző
+8-12w-okat mértem a zeneknél automatán levett órajellel és fszültséggel, illetve fixált órajellel és feszültséggel turbo közeli órajelnél
ebben nyilván benne volt az is hogy minden maxon pörgött ami a cpu-t érinti
ha vkinek mindenes gépe van számíthat, de egyébként elenyésző - nekem nem mindenes volt, arra akkor is notebookot használtam -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) KROK640 válasza Chaser (#13) üzenetére


KROK640
veterán

Mondjuk ebben igazad van, hiába magasabb az órajel, terheletlenól biztos kevesebbet fogyasztott. Ezt nem gondoltam végig.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) Találtgyerek válasza KROK640 (#14) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem értem, hogy ez minek? Főleg ha kikapcsolható.
Aki nem ért hozzá az úgysem piszkálja és Auto-n megy neki. Aki ért hozzá az meg átrakja manual-ra vagy offsetre a Vcore-t. Így is kellett egy menüpont, hogy tudj feszültséget állítani. Most majd kettő kell.

06-3o/9759I39

(#16) csako válasza Találtgyerek (#15) üzenetére


csako
veterán

Az én Asus B760-F alaplapomon van mindkettő már, csak használhatatlan, mert ha lejjebb viszem a feszültséget, akkor a teljesítmény is harmada lesz... :((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17) Találtgyerek válasza csako (#16) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen sajnos ennél a generációnál a B-s és a H-s alaplapok ez csinálják. Nekem a H670-el volt ez.

06-3o/9759I39

(#18) arty


arty
veterán

ha az emberek erre igent mondanak, úgy kell nekik... nekünk :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.