Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) próbakocka


próbakocka
senior tag

Hardveresen kb rendben van ez a cucc, de amig volt zyxelem (2 evig) a szoftverfrissitesek eleg nagy aranyban anyazassal, es nemi funkciovesztessel jartak. A syno se hibatlan, de eg es fold a kulonbseg szoftveres tamogatas teren.

Pl. Gdrive, dropbox felhobe/felhobol szinkronizalas valojaban nem megy normalisan. Az torrent rssbol letoltes egy fel evig nem ment... A dlna beallitasok olyan szinten spartaiak, hogy egy minidlna-ban is tobb opcio van (ami ugye nem egy outofbox megoldas...egyszeruen nekem elegem lett abbol, hogy linuxos parancssorbol kell funkciokat eletre keltenem.)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2) shteer


shteer
titán

2014 júniusa óta használom elégedetten
fw-frissítésekkel semmi gondom nem volt, transmission azóta megy + rss-re automatic beüzemelve

még egy minidlna telepítésnek ugrok neki a beépített twonky helyett

..szerintem jónak tűnik

(#3) próbakocka válasza shteer (#2) üzenetére


próbakocka
senior tag

Kb. akkor adtam el, ezek szerint rosszkor... )

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Tetszik a cucc, az ára sem vészes egy összerakott nas-hoz képest sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) lacos001


lacos001
senior tag

Lehet én is megrendelem :))

(#6) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A cikkben szereplő ár vajon honnan jön? Még a MediaMarktban is csak 32e Ft, de máshol 30e alatt is kapható -- persze biztos lehet érte 36 ezret is adni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Pont ma rendeltem egy 3TB WD Reddel együtt.

(#8) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Én is pont a héten rendeltem egyet, 2 x 2TB WD Red vinyóval. Ahogy olvastam a tesztet, azt hiszem, nem nyúltam mellé.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#9) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Annyira azért nem volt halk az előd hűtése, le is kellett cserélnem.. nsa325 mod

Ez a "C" alakú ikonelrendezés sem a v2 sajátossága, mert a régi nsa325-ön is ugyanilyen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#10) rudi válasza Tutu7030 (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

C alakú menü kapcsán idézek neked a cikkből:

Szoftveres téren sincs túl nagy változás az elődhöz képest, ráadásul az NSA325v2 legtöbb újdonsága firmware-frissítés formájában elérhető a régi NSA325-re is, ami nem meglepő, lévén azonos a hardveralap.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) alcsa


alcsa
senior tag

Tavaly meg en is egy ilyennel szemeztem, aztan egy mini pc lett belole Kabini alapon :).

(#12) Byk01 válasza rudi (#10) üzenetére


Byk01
senior tag

Az egyszerű változatban korábban sorba rendezték el az egyes funkciókat jelölő ikonokat, most ezek C alakot írnak le.

Szerintem erre gondolt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13) StLui válasza Byk01 (#12) üzenetére


StLui
veterán

De csak végig kell olvasni a cikket. Le lett írva, hogy ez elérhető egy frissítéssel a régebbi változaton is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14) arty


arty
veterán

Két-három hete van ilyen cuccom, 28-29 ezer forintos árát maximálisan megérte, DE.

A hardver kihasználásához kőkeményen linuxozni kell, amihez nem ártanak alapvető ismeretek és/vagy rengeteg olvasási hajlandóság (=fórumok túrása). Láttam kollegák synology, qnap megoldásait (majd kétszeres áron), ott azért jobbak a frissítések és az ikonok nyomkodásával elérhető számtalan funkció, ami itt a zyxelen csak "tákolással". Sebességben bajnok, nálam simán ment a 90+ mb/s olvasás és a 70+ mb/s írás (külön, jbod kötetekre)

A németországi 22-23ezres ár pedig már a rablás kategóriája :)

---

rudi: a cikkben 6 cm ventit említessz, de a v2-ben 8 centis van!

"halk ADDA helyett szintén jónak számító Y.S.Tech 60 milliméteres ventilátor látszik."

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) stb123


stb123
tag

Lehet én is beruházok egyre, bár jelenleg egylemezes verzió is elég lenne.

(#16) Byk01 válasza StLui (#13) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez jogos, csak nekem nem volt egyértelmű, hogy a "régi NSA325" nem jelenti a régi fw-t is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17) shteer válasza arty (#14) üzenetére


shteer
titán

Es ami jo, hogy szabvany 3pin venticsatija van - konnyeden cserelheto vagy egy LowNoise adapterrel kelloen halkra szabalyozhato.

..szerintem jónak tűnik

(#18) Tutu7030 válasza shteer (#17) üzenetére


Tutu7030
veterán

Csak a v1-ben keskeny ventinek volt hely belül, ezért tettem én is kívülre a noctuát (meg a nagyobb átmérő miatt is). :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19) caprine


caprine
aktív tag

Jó ez a 325-ös, nekem december óta van egy. Az árát megérte, és mivel 6TB vinyokat is kezel a 12TB nekem elég lesz egy ideig.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#20) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Egy ilyen NAS üzemeltetése mennyire macerás? Máshonnan is el tudom érni a tartalmát? Illetve kb. mennyi áramot fogyaszt egy hónap alatt?

(#21) Tutu7030 válasza atilla100 (#20) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem macerás, ddns segítségével távolról is elérhető, a havi fogyasztás meg attól függ, hogy mennyi ideig van bekapcsolva. :U :DDD

"Power consumption:
■ Access mode: 27 watt
■ Hard disk spin-down mode: 7 watt
• Power:
■ Input: 100 - 240 V AC, 50/60 Hz
■ Output: 12 V DC, 5 A"

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22) piiitor


piiitor
csendes tag

Sziasztok!
Én is most akarok venni egy nast, és erre felé hajlok.
A vinyókat a kompatibilis vinyó listából kell választani, vagy az csak amolyan iránymutató? Vagy ha valakinek van valami jól bevált-megbízható-halk ötlete (3-4TBn gondolkozok), azt is szívesen fogadom!
Köszi!

Jah és azt mennyire szereti, ha az új vinyó mellé berakok még egy meglévő 1 tb-sat?

Üdv

(#23) arty válasza piiitor (#22) üzenetére


arty
veterán

csupán iránymutató :)

nekem ezek mennek/mentek benne:
TOSHIBA DT01ACA300 MX6O (3tb toshiba)
WD WD30EFRX-68EUZN0 80.0 (3tb wd red)
SAMSUNG HD203WI (2tb samsung)
SAMSUNG HD204UI (2tb samsung)
WD WD20ARX (2tb wd green)
... és olvastam egy forumon, h srác a 8tb seagate-t is simán berakta a 325-ösbe :)
... meg elég sokat forumoztam mostanság és kompatibilitási gondot egyeül a 2tb-nál nagyobbra formázott ntfs particiokkal lehetett olvasni, amit ugye usb-n dugsz rá (linuxos ntfs modul nem kezeli állítólag)

összességében szerintem nagy pech kell ahoz, hogy ne menjen egy adott hdd ... érdekes, h a pécékkel tök hektikus usb3-as, 2 hdd-s dokkolóm is megy vele perfekten, miközben gépekben vagy megy vagy nem (ill vagy csak usb2-n)...

aki egyébként érdemben fórumozna az eszközről, azt inkább itt tegye, ne szakadjuk 3 felé:
http://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/friss.html

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) betyarr


betyarr
veterán

skydrive már nincs.átnevezték onedrive-ra.

(#25) turbuczn


turbuczn
tag

Nekem 2 éve üzemel egy ilyen kis nas a lakásban, persze az előző verzió, de szinte ugyanaz. A hangjával nem vagyok elégedett. Sajnos aludni nem jó mellette. Két merevlemez üzemel benne, napi 24 órában. Sebességével kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy hálózatban a fájl műveletek gyorsak, de a nas-on belül üzemelő torrent csak 6-7 mb/s sebességre képes, pedig nekem 500 mbit - és netem van. Egy év alatt 65 kWh áramot evett meg, ami jónak mondható. Távolról ftp segítségével érem el, amihez a dyndns - t használom. Van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#26) arty válasza atilla100 (#20) üzenetére


arty
veterán

A drágábbaké kevésbé macerás, mint ezen Zyxelé, szinte mindent meg tudsz csinálni grafikus felületen mindkettőn, csak ezen olcsó Zyxelhez kevesebb az alkalmazás és kevésbé frissek/frissítődőek - persze az is kérdés, hogy mire, milyen mélységben használnád... és persze ez is változhat, én csak sima megosztásra vettem, de immár mindent vele akarok csináltatni :D És ez bizony sok olvasás, mégtöbb olvasás, és mégtöbb ... (mert nemhogy linuxguru nem vagyok, de alapvető dolgokkal sem voltam/vagyok tisztában). Még1x: alapvető feladatokra jó az alap szoftver és kiegészítők tudása, de ha valaki vérszemet kap, pillanatok alatt a linux shellben találja magát ...

Az otthoni nas internetről való elérése megoldott az alap szoftverben is (számtalan megoldás kínálja magát), de a biztonságos elérés megvalósítása már kevésbé triviális. Persze aki felelőtlenül kiteszi kvázi minden adatát a netre, az utána magára vessen ... ahogy ő eléri könnyedén a nas-t, úgy elfogja más is. Egyébként ez a legnagyobb gondom ezzel a nas-al, erre a gyári szoftver majdnemcsak alkalmatlan, egy vpn-ezett/ssh-tunnelezett megoldás mögé betenni "mindent" viszont már szakértelmet és sok szabadidőt vár el (linux), de máshogy én tuti nem csinálnám.

Fogyasztás: ha hdd-k leálltak, akkor 7W-al elvan a cucc. Ha 1 hdd megy, akkor 10W, ha az a hdd dolgozik is, akkor 17W. Körülbelül. Állítólag. Magam még nem mértem.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) #79335424 válasza stb123 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egylemezesben gyengébb a proci és fele ennyi a ram. Kisebb és zajosabb a venti és a gyengébb vas miatt alacsonyabb az írási/olvasási sebesség. Nekem olyan van. Vagyis a régebbi verzió, mert már csak 310S -t lehet kapni. Az S verzión USB 2.0 van, viszont a régebbin van eSATA is. Nem torrentezek, nekem ez a vas elég.
Ami viszont kiborított, az a fájlkezelője. Szerencsére az extra csomagok között ott az FFP (Fonz Fun Plug). Ez egy Pythonos framework, ami alá sok modul telepíthető. Köztük a Midnight Commander is. Androidról a Juice SSH -val érem el. Sztem ez az a mókolás, amit vki említett korábban. Sztem egyáltalán nem nagy kunszt. Persze, terminálvarázslók többet is kihozhatnak belőle. Debian alapú disztróra láttam leírást és bár a 325 -öt nem ismerem, a 310 panelján van soros port hely is, csak nincs kivezetve.

Próbakocka:
A Dropbox és a Gdrive a megváltoztatott API -k miatt volt működésképtelen. Azóta a Zyxel javította a hiányosságot. A Dropboxot csak kipróbáltam, a Gdrive -ot viszont 4 beállított fiókkal, napi szinten használom. Pl. a telómhoz szokott lenni rom, Gdrive -on. Ilyenkor a telón bejelentkezek weben a fiókomba és a másik fiókból egyszerűen áthúzom a fájlt. Ennyi. Mire hazaérek, a NAS szépen letölti. Ezen kívül, a feltöltőt is szoktam használni, figyelt mappás beállítással. Egy mappa a Youtube fiókomhoz van rendelve, egy másik pedig a data.hu -s FTP feltöltéshez. Belső hálón bemásolom a cuccot a megfelelő mappába, a többit meg intézi a NAS. Torrentről, médiakiszolgálóról nem tudok nyilatkozni, ezeket nem használtam. Általában a data.hu -ról szoktam letölteni az extra csomagok közül telepíthető PyLoad -dal. Zseniális cucc. Sok tárhelyet ismer, amiken a prémiumokat is kezeli. Pl. letölti, kicsomagolja és összefűzi a darabolt, jelszavas rarokat. Mindezt akár szabályozható prociterheléssel. Természetesen webes felülete és Android kliense is van.
Szóval, veled ellentétben, én tökéletesen elégedett vagyok a Zyxel képességeivel.

[ Szerkesztve ]

(#28) univerzita


univerzita
addikt

Tudna valaki segíteni? 320-as NAS -om van. Hogy lehet megoldani hogy a Transmission -hez iPad-al torrent linket hozzá adni (ne kelljen számítógépet bekapcsolni) Helyesírásért elnézést.

(#29) foxymaci


foxymaci
senior tag

Két és fél éve van meg egy 320-as 2*4 terrás wd vel a hűtése igaz hogy nem a leghalkabb de a mai napig tökéletesen üzemel megérte az árát ezek szerint az utódok se fejlődtek annyit hogy cserére érjen :)

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#30) fecs


fecs
senior tag

Néhány láma kérdés:
Mennyire számít a csatlakozott számítógépek száma? 3-at ki tud szolgálni egyszerre?
TV-n élvezhető egy 720p-s film? Nem akad?
Torrent klienst kezel ez a NAS számítógép nélkül (24 órás fel/letöltés)? Nem egyértelmű a leírásból számomra.

Pixel 6a

(#31) univerzita válasza fecs (#30) üzenetére


univerzita
addikt

Én a 320-t használom ( picit gyengébb egylemezes), média lejátszóval összekötve még a Blu-ray filmek DTS -MA -val sem saggatnak. Torrent klienst kezel, nem kell lenni bekapcsolva a számítógépnek. Nekem is a NAS folyamatosan megy.

(#32) univerzita


univerzita
addikt

Azok számára akik használnak iPad-et vagy iPhone -t a Apple store - ban van a Zyxel -re app. A neve zMedia.

(#33) TheCloWn25


TheCloWn25
csendes tag

"Továbbra is kettős a kezelőfelület: van egy egyszerűbb az átlagfelhasználóknak és egy bonyolultabb a haladóknak, de sajnos a magyar nyelvet egyik sem ismeri."

Van benne magyar nyelv (bár néhol érdekes a fordítás). A képeken is magyar a felület.

[ Szerkesztve ]

(#34) #48613632


#48613632
törölt tag

Nekem NSA310 van, a Transmission két aktív letöltés után magába roskad, de legalábbis túlterheltség miatt nem elérhető.
Érdemes úgy használni, hogy az új letöltéseket pause-val inditod, majd mikor benn vannak a sorban, egyszerre indíthatod. Önmagában elboldogul vele, de a remote GUI-val nagyon bajosan kommunikál közben.
Erre használom, + hálózati meghajtók + filmserver. Plexesíthető, de sztem kicsi a hardver hozzá. Ja, a 310-ről beszéltem, az 1 bayos. Arról lebeszélnék mindenkit.

(#35) #79335424 válasza #48613632 (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne írj már ilyeneket! Nálad vmi hiba van. Még a gyári kliens is 10 torrentet enged. A topikjában meg ennek a többszöröséről szoktak írogatni Transmission -nel. Ha meg kifejezetten letöltést szeretnél, akkor arra nem Transmission -t, hanem PyLoadot kell használni. Persze, ha kihajtatom vele a fos netem teljes sávszélességét, akkor kívűlről nyilván nem fogom tudni elérni a webes kezelőfelületet. De erről nem a NAS tehet.

[ Szerkesztve ]

(#36) azopi74 válasza #48613632 (#34) üzenetére


azopi74
addikt

"Nekem NSA310 van, a Transmission két aktív letöltés után magába roskad, de legalábbis túlterheltség miatt nem elérhető."

Hát nekem simán megy a 325, van, hogy egyszerre 10-15 torrentet húzok full sebességgel, miközben vagy 30-at seedelek, és mindeközben fut a plex media server is (meg még mysql is, meg egyebek :), és nézem róla a fullHD cuccot az okostévén, és nem nagyon van gond. Néha előfordul , hogy leáll valamlyik daemon (nem gyakran, főleg a plex szokta magát összef*sni, ha egyszerre nagyon elhalmozom a médiatárat) szóval azért egy telnet kliens kéznél van mindig :)

(#37) azopi74 válasza fecs (#30) üzenetére


azopi74
addikt

1080p-ben sem akad, sőt simán két 1080p-s streammel is elboldogul, van hogy a család nézi plexről az okostévén az 1080p-s streamet, közben én pc-n egy másikat, és meg sem kottyan neki. Közben meg ezerrel tölt a transmission.

(#38) shteer válasza #48613632 (#34) üzenetére


shteer
titán

ott valami gáz van akkor - az én 310-em ~200 aktív torrenttel ment

..szerintem jónak tűnik

(#39) #48613632


#48613632
törölt tag

Elnézést, félreérthetően írtam, nekem is több torrent fut, nem csak kettő.
Amikor azonban be akarok rakni új torrenteket, azok ugye először letöltésbe mennének. Na, ott 2-3 aktív letöltés után csak pörög a homokóra, OS-tól függetlenül, és a remote GUI elveszti a kapcsolatot.
Két gépem van itthon, mindkettőről ugyanez a helyzet.

Igen, a beépített tudott 10-et kezelni egyszerre, a TM elviekben akármennyit.

(#40) #79335424 válasza #48613632 (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szóval van olyan, akinél 100 feletti torrent fut, nálad viszont kettőnél már baj van. Ezért Te azt javaslod, hogy senki se vegyen 310 -est, mert gyenge. Te nem érzed úgy, hogy van egy kis bukfenc a gondolatmenetedben?

(#41) pluhi válasza #48613632 (#39) üzenetére


pluhi
tag

Nekem ugyanez van WDR3600-on futó transmissionnel, torrent hozzáadás után letérdel a remoteGUI. Nem nagyon pöcsöltem vele, hogy miért, talán a helyfoglalás vagy nemtom. A daemon csinálja a dolgát gond nélkül, de az rpc timeoutol. Kb. 1 perc után elérhető újra rendesen. Ha többet akarok hozzáadni, akkor nem inditom őket csak a végén egyszerre, ahogy irtad. Persze a router hardvere harmada a NASénak, ott annyira nem meglepő a dolog.

(#42) #48613632 válasza pluhi (#41) üzenetére


#48613632
törölt tag

Exactly :)
Annyira engem sem érdekel, mivel eddig azt hittem, ez normális, pl gyenge hardver, kevés ram ... akármi. Jelen pillanatban is 2 új torrentet hozzáadtam, és a remote kifeküdt. De 2 még pont belefér.

Azt javaslom a kételkedőknek, kezdjék szépen, egyesével hozzáadogatni a torrenteket, és nézzék meg, mi fog történni, ne pedig cinikus hülyeségeket írogassanak, nyilván nem véletlenül írtam azt, amit.

(#43) shteer válasza #48613632 (#42) üzenetére


shteer
titán

senki sem kételkedik. a hiba az ön készülékében van.

..szerintem jónak tűnik

(#44) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok!

Tudtok valami tutorialt, beallitasi step-by-step guide-ot, barmit amit olvasgathatnek ? Zyxel NSA325 v2-t rendeltem be még nem jött meg de teljesen idegen tőlem mindenféle NASolás :). Konkrétan a Zyxel felületéhez van valami fasza leírás akár angolul? Eddig nem találtam.

(#45) univerzita válasza Lazsnak (#44) üzenetére


univerzita
addikt

Itt van. www.zyxel.com. Itt kiválasztod a 325- st és User Guide.

(#46) Lazsnak válasza univerzita (#45) üzenetére


Lazsnak
tag

User guide az nyílvánvaló, csak gondoltam van valami blog vagy leírás, hogy miket érdemes média stream vagy egyebekhez megcsinálni stb. Bár ok, elég hülye kérdés volt részemről, gondoltam ez is olyan mint a telefonok, mindenki "széjjel romolja" stb. Hátha vannak nem official progik/appok/beállítások.

(#47) shteer válasza Lazsnak (#46) üzenetére


shteer
titán

(#48) #79335424 válasza shteer (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem olvastam újra az FFP -s cikket, de az most aktuális? Azóta bekerült a programcsomagba, a 310S -nél volt vmi trükközés a német ftp tárhellyel (nekem még a 310 van, úgyhogy nem merültem bele az ügybe), meg ennyi erővel a 325 -nél is lehetnek apró eltérések.

(#49) Lazsnak válasza shteer (#47) üzenetére


Lazsnak
tag

Köszönöm a linket, nem néztem, hogy van logout cikk, egy másik NAS topikból találtam ezt a topikot, szóval nem a cikk irányított ide, így pótolom is gyorsan, köszi :R .

(#50) shteer válasza #79335424 (#48) üzenetére


shteer
titán

aktuális attól még, FFP-vel már van 2.83-as TM - csak alternatíva a programcsomagokból a 2.82

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.