Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sketchifun


sketchifun
senior tag

Abban az épületben, ahol én lakom, 43 éve épült a villamoshálózat, és azóta úgy áll. Alu vezeték, szigetelőszalagos kötések. Megnézném, itt mire képes.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#2) AAAgold


AAAgold
senior tag

Külön fázison hogy megy át a jel?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) cinemazealot válasza AAAgold (#2) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez engem is érdekelne. :F Először arra gondoltam, hogy talán nem is a fázist használja adattovábításra, hanem a nullát és a védőföldet. De az érintésvédelmileg lenne kifogásolható: vagy a nullázás zárja rövidre (és az esetek többségében nem működne), vagy a FI relé old ki tőle (ha 3...30 mA-nél nagyobb a jelátviteli árama). De ha nem erről van szó, akkor hogy?

(#4) erer1000 válasza cinemazealot (#3) üzenetére


erer1000
őstag

ezt nekem is elmesélhetnék mert most felkaptam a fejem a cikket olvasva! :)

chh minek kilóméteres lankábel a házba, van konnektor... :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) Daywalker válasza cinemazealot (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez minden egyes powerline cikknél előkerül. Egy kis támpont.
[link]
[link]

A 600-asokkal korábban kimértem, működik, igaz lassul...de működik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) jacint78


jacint78
addikt

Sosem értettem ezeket.. 1200Mbps és tud 400-at jó esetben, az Nwifi 300Mbps és tud 150-et? Mellesleg erre azt mondani, hogy ajánlott, 30k-ből vagy feléből megvan a kábelezés és gyorsabb, stabilabb is a rendes gigabites hálózat. Erősen fizetett hírdetést láthattunk.. :( :(((

type your text here..

(#7) Daywalker válasza jacint78 (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Mondjuk jó lenne ha elolvasnád rendesen, mielőtt megvádolsz minket bármivel. Arról van szó, hogy olcsóbb UTÓLAG megcsinálni ezzel, mint rejtett kábelezéssel, amit bevésel a falba, becsatornázol, utána kijavítod stb. Mellesleg nem mindenkinek kell gigabit, az emberek jó része otthon nem használja. Wi-Fi pedig kényelmesebb, de ott tud ám kusza és lassú lenni, ha körbe vagy véve wifis szomszédokkal. Erről van szó, nem arról, amiről te beszélsz.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kíváncsi lennék a meghibásodási statisztikákra/követlezményekre ezeknél..nem értem, hogy nem paratéma 230V az UTP kábel másik végén :S

(#9) cinemazealot válasza Daywalker (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

De hülye vagyok, tényleg! A hosszan közel egymás mellett futó fázisvezetékek közötti áthallás és a betáp trafó fázisai között lévő tekercselés. :) Világos. Köszi!

(#8) Speed(R)
Nem hiszem, hogy sokkal nagyobb para lenne ez, mint a 230 V az okostelefonok USB töltőfejének végén. Az sem trafós ma már, hanem kapcsolóüzemű, gyakorlatilag ugyanezen az elven kapja az is a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#10) jacint78 válasza Speed® (#8) üzenetére


jacint78
addikt

Galvanikusan le van választva gondolom így meghibásodás esetén sincs dráma.

Daywlker. Az egészet végigolvastam (nagyon ráérek) é az után jutottam rra a következtetésre, amire.

type your text here..

(#11) Duree


Duree
veterán

Kezd a sebesség arra a szintre jutni amire már mondható,hogy jó bármire.Ahogy fejlödnek ezek az eszközök talán még a valódi gigabit is elérhetövé válik.

duree54

(#12) dchard válasza cinemazealot (#3) üzenetére


dchard
veterán

Az AV2 MIMO-s eszközök (így a cikk tárgya is) képesek mind a három vezetéket használni, ebből áll elő egy 2x2-es konfiguráció. Természetesen amikor csak egy használható folytonos érpár van, akkor SISO módban működnek. Ilyen két érpáros SISO módnak minősül például az, ha csak fázis-nulla van, de ha több fázis van, az is így működik. Tehát az AV2 MIMO eszközök képesek fázisközösítés nélkül is működni több fázisú ingatlanban is, persze ilyenkor "csak" SISO sebességgel fognak menni.

A párhuzamosan futó fázisok közötti áthallásra alapozni nagy butaság: a sebességnek csak töredéke lesz, kiszámíthatatlan és instabil lesz, ráadásul megjósolhatatlan, hogy kinél milyen hosszúságú az együtt futó szakasz. De hangsúlyozom: ez az AV2 MIMO képes eszközökkel már nem probléma, ellenben a közel dupla sebességhez itt is érdemes lehet szélessávú fázisközösítőt beépíteni.

Nem tudom az érintésvédelem hogy kerül ide, a következtetésed nettó butaság. Ezek az eszközök illesztő trafóval leválasztva működnek, nincs galvanikus kapcsolat az elektromos hálózat és nagyfrekis szélessávú jel között. Éppen ezért a FI relé sem csinál vele semmit, hiszen a PLC modem fogyasztása - mint minden más normális fogyasztóé - a fázis-nulla között folyik, másrészt a FI relé képtelen a PLC modem által előállított nagyfrekis jelet érzékelni, ergó leoldani sem tud tőle.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13) kakuk.tamas válasza Daywalker (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De miért XP? Miért???
Van valami konkrét oka? Újabb rendszeren is ilyen sebességet produkál?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#14) Daywalker válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudja. Másolással ellenőriztem (W8 és W7 alatt is), de az kevésbé pontos, mint az ixia (ami grafikonokat rajzol így látom, ha történik valami valahol az átvitelben)...sajnos csak a régi ixia van meg, az nem megy újabb rendszeren. Ez kitesztelt metódus, sokszor használtam már, működik...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) cinemazealot válasza dchard (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

Shit, ennek nem néztem utána. Köszi az kiigazítást, és elnézést a félreinformálásért. :R

(#8) Speed(R)
Sajnos már nem tudom a korábbi hozzászólásomat szerkeszteni, de dchard kolléga kijavított. Hülyeséget írtam, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#16) kakuk.tamas válasza Daywalker (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Így érthető. :R
Csak fura volt, hogy olyan rendszeren lett tesztve, amit hivatalosan már nem is támogatnak.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) Matexx99


Matexx99
tag

Van olyan powerline amin pluszban van konnektor? Vagy kell neki az összes kraft ami egy aljzatból jön? Mi történik akkor, ha a powerlinet egy elosztóba dugom, nem közvetlenül a konnektorba? (gyanítom rémesen leesik a teljesítmény.)

(#18) kakuk.tamas válasza Matexx99 (#17) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen, van. Majdnem minden nagyobb márkánál található ilyen termék.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) Daywalker válasza Matexx99 (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kell neki az összes kraft, elenyésző a fogyasztása. Olyan van, ami zavarszűrős aljzattal van ellátva, abba dughatsz akármit, akár hegesztőt vagy hosszabbítót is. Hosszabbítóra nem annyira érdemes kötni magát az eszközt, mert lassulhat (hosszabbítótól is függ, de én kipróbáltam a 600-assal és 180 métert húztam ki úgy, hogy még mindig tudott rajta 67 megabitet felfele és 70 megabitet lefele.
1200-asból nincs még dugaljas, majd lesz, de benne van a cikkben. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) Matexx99 válasza Daywalker (#19) üzenetére


Matexx99
tag

Azt hittem, hogy külön adnak egy zavarszűrős dugaljt amibe beledugom a powerlinet... Tudatlan vagyok.

Köszönöm a válaszokat! :)

(#21) GIJoe


GIJoe
addikt

Egy éve használok egy lassabb TP Link modellt, stabil jó dolog ez.
Ha lenne okos TVm, vagy netán kombinált notebook töltős modell inkább ezen kellene netezni, mint a wifin...

(#22) Speed® válasza cinemazealot (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Np..hülye vagyok a témához, hülyeséggel sem lesz rosszabb semmi :DDD

(#23) macilaci78 válasza Duree (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor lesz ez pláne, ha a például az okos TV-kbe is integrálják, meg a NAS-ba, modembe, elosztóba stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) macilaci78 válasza Daywalker (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért az is befolyásolja, hány négyzetméteres lakást kell bekábelezni és hány végpontot kell kiépíteni. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) macskea


macskea
őstag

Van valakinek tapasztalata, hogy Telekomos IPTV-s settopboxot rá lehet-e dugni egy ilyenre? Vagy inkább érdemesebb lenne valami wi-fis cuccal elköltöztetni?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#26) rudi válasza macilaci78 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy szerencsés a powerline, ha mondjuk a router és a tőle távol lévő Hi-Fi szekrény között van egy utólagos telepítésnél. Akkor nem kell vívnod a kábelezéssel és egy komoly sebességre képes, méregdrága AC-s Wi-Fi rendszerrel sem. Az egyre több telefon, tablet meg notebook miatt úgysem lehet megúszni Wi-Fi nélkül. A lényeg, hogy ezektől az alkalmi és nagy sebességet nem igénylő adatfolyamoktól el tudd szeparálni a nagy sávszél fogyasztókat (torrentező, 4k film streamelő és társai), erre csodás lehet a powerline, főleg, ha szerencsésen ugyanazon a fázison van a két végpont.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) jacint78 válasza cinemazealot (#9) üzenetére


jacint78
addikt

A hálózatról működő USB-s töltők is trafósak, csak kapcsolóüzemben mennek, azok is le vannak választva galvanikusan, különben csúnyán lobogna a füleg, ha megfognád a telefonodat a töltőn :D

type your text here..

(#28) dchard válasza macskea (#25) üzenetére


dchard
veterán

Igen, működik, és sokkal inkább a powerline mint a wifi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) cinemazealot válasza jacint78 (#27) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor én most asszem, szépen elásom magam... :W Miért nem nézek utána a dolognak, mielőtt belepofázom...? Sorry.

(#30) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Pontos típust nem tudok, csak mint infó mondom, hogy nálam egy 500Mbites TPlink 65Mbit/sec-es átvitelt tudott ott, ahol a 600-s Zyxel csak 45Mbit-et. Szóval nálam a nagyobb sebessgű cucc nem feltétlen lett gyorsabb :((( Kicsit bosszantott, mikor kétszer annyiért mevettem a Zyxelt, és nem csinált csodát :(

(#31) Secretive


Secretive
aktív tag

Meglepően jó kis cucc, korábban 200-as TP-Linkekeket használtam 3évig (max.12Mbit), majd 2 évig kb. az akkortájt leggyorsabb 500-as TP-Link-eket, amik nálam le is "szabályoztak" úgy 24Mbit-nél :) ,melyekről bő fél éve váltottam már kínomban át erre a Zyxel családra, értelemszerűen lan-mentes, wifi mellé -stabilabb kapcsolat-, illetve wifimentes vagy wifikorlátolt helyiségek "behálózására", és így utólag teljes megelégedettséggel egy nagyon jó döntést hoztam, de ár/érték/sebesség miatt "csak" az 1000-es típusra voksoltam, az 1200-as már jelentősen túlárazott volt akkor (a mostani ára így már mindegy is), jelenleg is fél tucat vígan és tökéletesen üzemel ott,ahol a márka konkurencia elődei is megjárták a hadak útját,egy kifejezetten szar minőségű táphálózaton (korábban több PL adapter típussal is teszteltem).
A cikkben kevésbé szereplő néhány (de vállalható) kis ficsőrrel azért rendelkezik az eszköz, ...ha nagyon meg van hajtva, tehát 1-től sok órás folyamatos magas sávszél üzem melletti adatcserénél nagyritkán előforulhat 1-1 eszközzel (a belső hőtől és szellőzésétől függően),hogy véletlenszerűen leszakad, vagy egyszerűen lekapcsol az elektronika (csip) túlmelegedése miatt...mert melegedni azt nagyon tud, ha csúcsra van járatva. :) néhány perc szünet vagy gyorsabb levegőhűtés után visszadugva azonnal működik is tovább. Szerencsére ez tényleg csak speciális együttállás esetén létező jelenség.
A kínálatban talán a legjobb PL termék! Aminek örültem volna,ha még akkor egyből előjönnek a konnektor áteresztős+wifis (vagy plusz LAN-os) verzióval, de így is 99% feletti az elégedettségem.

És igen, ez volt a leggyorsabb,legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás a LAN kiépítése helyett, mely az érintett helyiségek,elrendezések,távolságok, lehetőségek alapján az adott környezetben kiépítési költség arányában 3-4x beruházást és egy rakás kellemetlenséget jelentettek volna. Így hát ilyen helyekre tökéletesek ezek a kütyük.

[ Szerkesztve ]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#32) Peet


Peet
senior tag

Jó cucc, de...
- 1200 helyett inkább 400 vagy 200 legyen a neve (annyit tud)
- 32.000Ft-ból simán kihúzok egy gigabites Ethernet vezetéket bárhova a házban, úgy, hogy a fali aljzat, gégecső és a javítási költségek is benne vannak. :U

(#33) Secretive válasza Peet (#32) üzenetére


Secretive
aktív tag

-ha eléred, hogy a 300-600-1200-2400-as wifiket is csak a felének hívják,akkor ezeket is át fogják nevezni a teoterikus-nagyonelméleti-laborteszteredményekről életszerű adatátviteli mértékegységekre.
-nálam falbontás nélkül te csak gigabites ruhaszárító kábelt tudnál kihúzni,mert falban nincs már lehetőség új kábelt behúzni, a falbontást,újracsövezést, és kábelcsatornázást sem tudnám támogatni sok-sok egyéb, nem áthidalható objektív és szubjektív körülmény miatt. Így akkor hogyan is oldanád meg "olyan óccsón" a sajátodon kívül azok problémáit, akik nem a Te körülményeid miatt vásárolnak ilyen eszközt?
Egyébként én meg a te gondodat kb. INGYENBŐL is megoldhatnám,mert nekem ingyen lenne a kábel, a szerelvény és a 2 szakmunkás is, és a kezem sem koszolnám be, sőt ingyen telefonon intézném az ügyet is (mert én AZT megtehetem), de igazából semmi érdekem, hogy nálad ezt megoldjam.

:DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#34) mozesapo válasza macskea (#25) üzenetére


mozesapo
tag

Inkább wifi, mint az ilyen plc cuccok, Iptv-re van ilyen eszközünk, de másra is jó. 5GHz-en működik, stabil, tesztelve 2 monolit födémen keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#35) berVi


berVi
senior tag

Nincs aljzat benne = autoskip.

(#36) #79335424


#79335424
törölt tag

Nekem egy régi, 10/100 -as D-Linkem van. Ez már a 2. szett, mert az elsőt kinyírta az Elmű (köszi a tízenezres zsebbenyúlást!). Kb. 80 m -re levő, külön lakrészbe egyszerűbb volt így megoldani. Létezik már WIFI -s Powerline adapter is (kíváncsi lennék arra, hogy egy olyannal lehet -e telóról, router első konfigot csinálni, amikor még nem engedné wifin. Sztem mennie kéne). Nálam eddig úgy volt, hogy a router egyik LAN -járól kapta a netet, ami a másik adapterről egy Androidos TV okosítóba ment, az meg Hotspot -ként továbbította a telómnak. Múlt héten át kellett rakjam a routert. A LAN helyett, bedugtam a WAN -t az adapterbe, a párjából meg a router WAN portjába. Zéró konfig, ugyanúgy működik tovább.

[ Szerkesztve ]

(#37) hommeros válasza Daywalker (#7) üzenetére


hommeros
őstag

Nálam 15k-ból újrakábelezte az egész lakást festés előtt egy szakember. A javítás meg ennyi se volt. Hagyjuk már ezt a tanulj meg olvasni pharoganciát. Igaza van a srácnak, túlárazott gagyiság.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#38) kcsa válasza hommeros (#37) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt az embert küldd már át hozzám, hogy 15k-ból kábelezze újra a lakást. De tudod mit? Megduplázom, fizetek 30k-t. :W

(#39) jacint78 válasza kcsa (#38) üzenetére


jacint78
addikt

Csináld meg magad kábel meg még néhány cucc árából és 10k-sem lesz. Városi úriemberek fel nem emelik a valagukat, hogy valamit is megcsináljanak...

type your text here..

(#40) hommeros válasza kcsa (#38) üzenetére


hommeros
őstag

De gáz vagy.

jacint78 +1

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#41) kcsa válasza jacint78 (#39) üzenetére


kcsa
veterán

Komolyan? 1,5-ös MCU métere ~50Ft, ha semmi szerelvényt nem kell vennem akkor se nagyon férek bele a 10k-ba (hint: 10k/50/3 = 65m amit be lehetne húzni). De még mindig tartom, ha nálam a panelban áthúzza 30-ért, holnap jöhet, és kezdhet.

Városi úriember.. ja. Véstél már panelt, mert a beöntött cső be van szakadva, és befolyt a beton? Ja nem.

(#42) Aryes


Aryes
nagyúr

Elnézést a láma kérdésért, de sosem használtam még ilyet: hogyan van védve a hálózat attól, hogy a szomszéd (pl egy panelházban) egy ugyanilyen adapterrel rákapcsolódjon vagy lehallgassa? Köszi a választ!

(#43) hommeros válasza kcsa (#41) üzenetére


hommeros
őstag

Még a boltban sem 50ft öcskös, nem hogy a nagykerben. :D [link] Biztos 3x körbevitték a kábelt nálatok, azért volt olyan sok. Nálam jól mutat a Legrand, persze magamnak megvettem, de panelbe a bamumaxos 300Ft-osat ajánlom. Ott úgyse értéknövelő tényező.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#44) kcsa válasza hommeros (#43) üzenetére


kcsa
veterán

1) ha csináljam magamnak hogy a p.ba vegyem nagykerben, ha nem vagyok ott jogosult vásárolni?
2) tyű, akkor már belefér 90m. Alakul.

Egyszer utánaszámoltam, csak anyagban (kötések, kismegszakító szekrény, fi relé és társai - ha már egyszer...) csak anyagköltségben ~50k körül jártam.

És mivel egy-egy szakaszt már kellett kicserélnem, tudom hogy én ezt nem fogom megcsinálni az egész lakásra.

Öcskös b+. Panelba a 300-asat ajánlod? De édibédi vagy. Majd ajánlok valamit én is.

[ Szerkesztve ]

(#45) Daywalker válasza Aryes (#42) üzenetére


Daywalker
addikt

Opcionálisan bekapcsolható a 128 bites AES titkosítás, de amúgy a villanyórán már nem megy ki.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46) Aryes válasza Daywalker (#45) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát egy panelben a villanyóra egy szekrényben van a lakáson kívül, az odavezető vezetékek párhuzamosan futnak, szóval áthallás lehet.

(#47) D1Rect


D1Rect
félisten

Picit drága még, de jónak tűnik.

(#48) caprine válasza Daywalker (#45) üzenetére


caprine
aktív tag

Na erre a válaszra voltam én is kíváncsi, köszi.

Azt megkérdezhetem, hogy védőföld nélkül is működik? Sok lakásba, így nálam is a szobákban csak fázis és nulla van.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#49) Daywalker válasza caprine (#48) üzenetére


Daywalker
addikt

Ahogy a cikkben is leírtam, működik, de SISO módban. De ez azt jelenti, hogy felesleges az 1200-asat, avagy AV2 MIMO adaptereket megvenni, mert nem tudja kihasználni és a sebesség csökkenni fog.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50) bteebi


bteebi
veterán

Teljesítményben már egészen rendben van, már csak az árán kellene csiszolni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.