Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Syl válasza Fagyi (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a 310-hez tudom csak hasonlítani, lehet (a képeid alapján meg biztos) hogy az újabbakban már modernebb a kezelőfelület. Itt például nincs alap dyndns, a qnap-nál a nas beállítása azzal indul. Utána itt nincs sync (persze lehet görcsölni elavult owncloud-dal), a qnap-nál nagyon jó saját megoldás van. De két kattintással van modern owncloud is. A távoli fájlböngészés is sokkal fejlettebb. És a gyári telepíthető modulokról ne is beszéljünk. A tucatnyi ami benne van, az is őskövület. Minden komolyabb művelethez FFP kell. Ami ilyen esetben nagy plusz, de a qnap-nál ugyanaz megy webes felületről...
Pár hete új tévé került a családba, vagyis be kellett állítanom a dlna-t. Gyári zyxel-es twonky sz*r, lehal tőle az egész nas felület, plusz semmi konfig. Jöhetett az FFP, terminálos ssh, minidlna telepítés, függőségek sokasága. Fél nap szopás mire beindult. És sajnos ezzel nincs vége. Mert néha leakad a minidlna, nem veszi észre az új filmeket. SSH-n kell kényszeríteni a rescan-t, ami nem két perc, ami ideig eléggé terhelt a gép.
A cron-ba anno fel kellett vennem egy heti egyszeri webserver restartot, különben pár hét működés után elérhetetlenné vált a webes felület. A transmission ment tovább hibátlanul, meg az SSH is, de a webes felület kaputt...
Szóval, szép meg jó, meg nagyon olcsó, meg szeretem, de ha lehal, akkor qnap lesz az utód.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.