Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JColee


JColee
őstag

Senki?
[link] :DDD

(#2) #24737024


#24737024
törölt tag

Végig félrebeszélt mint egy jó politikus. Illetve játszotta a tudatlant. Szinte egyetlen kérdésre sem adott konkrét és egyenes választ :U Aki esetleg eddig nem gondolta azt, hogy takargat valamit, az ezután a meghallgatás után biztos lehet benne :K

[ Szerkesztve ]

(#3) marilllyo válasza #24737024 (#2) üzenetére


marilllyo
veterán

a vezető határozottan tagadta azt a korábbi és egy kutatócég által nemrég megint felvetett vádat, hogy a Messenger-üzenetek tartalmát üzleti célokból folyamatosan elemzik

Hát nem tudom... múltkor a k*kilásról meg a wc-ről pötyörésztünk valamit az egyik ismerősömmel.... másnap már öntörlős-önöblítős robotklozeteket dobált fel reklámképp...de még az instagram is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7) adlersson válasza #24737024 (#2) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mer' a kérdések zöme olyan is volt. :U Nem vagyok IT-s, de néha látszódott a szenátorokon a teljes sötétség nemcsak a FB, hanem úgy en bloc az informatika terén.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#8) atike


atike
nagyúr

Nem sikerült elég hamis profilt törölni... :P ;]

(#9) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#10) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

"Facebook-alapító valószínűleg több szimpátiát keltett, mint az időnként gátlástalan és demagóg kérdezői."

komolyan mondom hányingerem van a mi független Pálunktól.
Báncsák Cukibácsit, júj. Ő meg még védi is. :)

(#11) MCGaiwer válasza sdfasdc (#10) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és a legfőbb kérdés, ki a szart érdekel, mennyi szimpátiát kellt, ha nincs igaza vagy képtelen rendesen megindokolni valamit?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#12) #24737024 válasza sdfasdc (#10) üzenetére


#24737024
törölt tag

Hát bennem egy jottányiszimpátiát sem keltett. Épp ellenkezőleg :N

[ Szerkesztve ]

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Éljen Zukiberg!
Kenyéren és vizen...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A célzott reklámok kb tökéletesen, azonnal ütnek manapság - igaz, én nem FB-on, hanem a gugli eszközein futok velük össze. Ha bármilyen műszaki eszközre rákeresek, a következő megnyitott oldalon hóttziher, hogy annak a reklámja fog szembejönni, akár ugyanarra az oldalra visszalinkelve! Kvázi naplózzák az ember tevékenységét és az adatokhoz ránézésre 2-3 cég is hozzáfér, ha nem több.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Nem csodálom, hogy sokszor nem hallunk egyenes választ Zukitól, egyszerűen a kérdések jó részének nincs is értelme.
Pl. mit csináltok hate speech és bullying ellen? Függők lesznek a gyerekek, mit csináltok ellene? Úgy gondolom amit technológiával meg lehet oldani, azt megakarják oldani és meg is fogják a FBnál.
De tegye a szívére a kezét, aki szerint ezekért a dolgokért a FB a felelős, nem pedig az emberek akik használják. És egyébként is, ha felszántják a FBot, az emberek ugyanúgy egymás torkának mennek és veszekednek politika vagy vallási nézetkülönbségek miatt.
Másik, meg hogy mindent törvényileg akarnak szabályozni (fiatalkorúaknál szülői beleegyezés, egyéb marhaságok), de tényleg fel sem fogják, hogy egy FB account létrehozásához nem kell DNS mintát adni, hanem elég egy email cím is. Értelmetlen órák mennek el ehhez hasonló kérdésekkel.

(#16) Ringman


Ringman
nagyúr

nem épp az éppen igazat fogok válaszolni, minden rendben arckifejezés

2 perces kivonat
Sen. Durbin to Zuckerberg: Would you share the name of the hotel you stayed in last night?

(#17) Eugene Roe válasza Re-Tech (#15) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha egy majom kezébe fegyvert adunk, és az lelő vele valakit, akkor a majom a hibás? :) ez itt a dilemma lényege.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#18) MCGaiwer válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


MCGaiwer
addikt

amcsi balosok szerint a fegyver ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19) South Velen válasza marilllyo (#3) üzenetére


South Velen
addikt

Ez már velem is előfordult.

Hazudik, mint a vízfolyás. :(

(#20) #06658560 válasza t72killer (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nem működik rendesen. általában akkor kezd valamit ajánlani, amikor már megvettem, így pont leszarom a reklámot.

(#21) t72killer válasza #06658560 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, használni én se használtam soha, csak enyhénszólva érdekes, hogy ilyen részletes infót tárolnak az emberről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) hati


hati
addikt

Pár hete rákeresrem a stop táblára, erre tele lett az ország stop táblás plakáttal. Ma rákeresrem a puncira, hátha...

(#23) Lacok


Lacok
őstag

A kis pulykatojás jól játssza a szerepét. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) #06658560 válasza t72killer (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem törlöd a sütiket, ez van.

(#25) bkercso válasza t72killer (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kvázi naplózzák az ember tevékenységét
Addig jó. Hamarosan már "érteni" is fogják. Esetleg megjósolni.

Amúgy tud valaki jó reklámblokkolót? Már az Indexen is előjöttek a reklámok, pedig a népszerűbb blokkolókat használom. (Tudom, egyesek szerint ez lopás, de engem idegesít a mozgó reklám olvasás közben...)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) t72killer válasza bkercso (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak se nagyon örülök, hogy a csecsen embercsempész-gyerekrabló maffia vmi netes bűnbarlangban megveszi az adatpakkot, ami tartalmazza a környéken élő babysitterek közelmúltbeli szokásait, de ha még előre is jelzik, mikor megyek holnap klotyóra, vagy neadjisten kitalálják, milyen álhírekkel lehet rávenni, hogy más pártra szavazzak, az már cseppet sok.

PC-n Adguard + Scriptsafe párost használok, utóbbinál csak az van engedélyezve, ami nagyon muszáj. Droidon még nem üzemeltem be semmit, de nagyon kéne egy root-mentes profi megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) bkercso válasza t72killer (#26) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig nagy biztonsággal meg tudnák mondani, ld. pl. Barabássy Albert László könyveit.

Köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) Vanir válasza marilllyo (#3) üzenetére


Vanir
veterán

Nem csak a Messengernel van ez. Nemreg muter itthon raguglizott egy Decathlonos termekre, majd masnap egy masik gepen, inkognitomodban beadta neki a Facebook a hirdetest ugyanarrol a termekrol. Biztos a veletlen muve.

(#29) t72killer válasza Vanir (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű, hogy rögzítik az IP-t. VPN+inkognitó+scriptblock?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) buherton válasza JColee (#1) üzenetére


buherton
őstag

[link]

:)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) velizare válasza Vanir (#28) üzenetére


velizare
nagyúr

igazából azt is rögzítik, amit beütsz a keresőmezőbe, vagy pl. a chrome címsorába, de nem küldöd el. a messengert mondjuk szerintem pont nem, mert az a legtöbb helyen levéltitoknak számít.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) bkercso válasza Vanir (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az inkognitó nem rejti el az IP-t, csak nem menti az előzményeket a böngészőben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) UnA válasza Re-Tech (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"Másik, meg hogy mindent törvényileg akarnak szabályozni (fiatalkorúaknál szülői beleegyezés, egyéb marhaságok), de tényleg fel sem fogják, hogy egy FB account létrehozásához nem kell DNS mintát adni, hanem elég egy email cím is. "

De azt te is tudod, hogy csak döntés kérdése volna, hogy valami olyan azonosítóhoz kösse a regisztrálást, ami ellenőrizhető is?

(#34) Re-Tech válasza UnA (#33) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Persze, az egyik szenátor is erre ment rá, hogy Zuki támogatna-e egy ilyen törvényt.
De nem életszerű - szerintem.
Milyen azonosítóhoz kösse? Egyedihez kellene, de mi annyira egyedi, hogy alkalmas legyen erre?
ID, passport, driving licence, etc. Ezek mind olyan adatok viszont - ellentétben azzal, hogy 10 perce éppen az analintruderblackdiamonedition-re kerestem rá, amit nem adnék ki a FBnak és nekik sem lesz meg sem a kapacitásuk, sem az adatbázisuk, hogy ellenőrizzék.

(#35) Re-Tech válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Szerintem nem jó a hasonlatod, legyen inkább fegyver helyett atomenergia.
Ha ellátok vele országokat olcsó és relatív tiszta energiával (ebbe ne menjünk bele), akkor minden szupi szuper, viszont ha dobok egy plutóniumbombát Felkútra, akkor én vagyok a legnagyobb gci a világon. A FB tudtommal nem fegyver senki ellen, ráadásul a használata sem kötelező. Innentől meg bukó a teóriád.

(#36) Tidus válasza Re-Tech (#35) üzenetére


Tidus
addikt

Van elég pénze, vannak másik üzleti dolgai. Szüntetné be, v. adná el ezt a fészbuk szarságot a francba. Aztán megszűnnének a problémái.
Semmire való emberek irogatnak ott, és a politikusok.
Tisztelet a kivételnek.

(#37) bkercso válasza Tidus (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

Iszonyú pénzt hoz ez neki, és nyilván érdekli is. Olyasmit épít vele, ami eddig nem volt, és ezt kevesen mondhatják el magukról. Erősen társadalomformáló, aktívan kutatják is (direkt erre a célra létrehozott profilokkal) stb.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Zuckerberg egyelőre állja az ütéseket": mert nem tőlem kapja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) Just486


Just486
senior tag

Lógatni való pszichopata...

That unconquered country we call the future.

(#40) Realradical válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


Realradical
őstag

Az a hibás aki a kezébe adta. Ez pedig nem az aki gyártotta a fegyvert.
Az idióta szülőket akik megengedik, hogy a fiatal gyerek a neten lógjon, az én szememben sokkal több felelősség terheli. Lásd a Tay-t projectet pl.
Ha meg nem gyerekről, hanem felnőttről van szó aki hisz a droid-seregnek az ugyanez.

Minden évben kötelező IQ teszt 25-30 éves korra belőve. Akinek nincs meg a 100, azt tiltani a netről. Univerzális szabály, alkalmazható lenne a választójogra, meg gyerekvállalásra stb.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) bkercso válasza Realradical (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez az, tiltsuk be a butákat! Se gyereket ne szülhessenek, se vizet ne ihassanak, hiszen ivóvízből is egyre kevesebb van, kár beléjük!
Aztán betilthatnánk a kövéreket, meg az öregeket, majd a rondákat is. Ez fajnemesítő náci szándék szerintem.
Gratulálok! :C

A baj ezzel az egész cirkusszal inkább az, hogy a törvényhozók túl öregek, nem tudnak haladni a korral; egyáltalán nem értik a mai technológiákat.[link]
"The senators - who had an average of 62, according to Vox - were mercilessly mocked for having the power to regulate technology, but not understanding technology. At all."

A megoldás nem az, hogy nem fejlesztünk technológiát, vagy aki igen, azt seggberúgjuk, ha már megvan a baj. Zuckerberget az elejétől fogva többször meg kellett volna hallgatni. Nem kihallgatni, hanem meg. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) pulutodurumo válasza bkercso (#41) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Amikor azt látom hogy két szülőnek összesen 2-nél kevesebb az IQ-ja, és van öt gyerekük, akiket ezért nem tudnak normálisan nevelni, akkor elgondolkodom hogy milyen felnőttek lesznek. :( Egy társadalom sem a hülyék hátán jutott előre.

És ez a baja a Facebooknak is. Amikor kétezer kevésben még csak gimnáziumban, egyetemen, könyvtárban, volt internet, akkor azok használták, akik ott voltak. Otthon az köttetett be netet, aki érdeklődő volt, és keresett eleget (ami jó esetben azt feltételezi hogy intelligens is).
Most már minden félkegyelmű kezében ott az okostelefon, és megy a fa55ág bele a internetbe. #Régenmindenjobbvolt. A hülyék mondták a magukét a kocsmában, az okosak meg nem mentek oda. Fészbúkból csak egy van, sajnos nehéz megkerülni. Ebben a kocsmában mindenki benne van.
Megyek is Google pluszra, hátha ott magasabb a színvonal. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#43) bkercso válasza pulutodurumo (#42) üzenetére


bkercso
nagyúr

100-as IQ-ról volt szó egyenként.
Amellett vannak értékei a modern emberi kultúrának, és a szabadság az egyik, a törvény előtti egyenlőség meg egy másik. Elnézést a trivialitásokért! :R
Olyan pártra kell szavazni, aki megfizeti a tanárokat és rendbeteszi az oktatást (is)...

Fészbúkból csak egy van, sajnos nehéz megkerülni.
Mindenki azt kezd vele, amit akar. Asszonykának is van FB-ja, mégse lóg rajta állandóan. Tagja a glasgow-i magyarok csoportnak, a gyerek sulija-csoportnak, meg még 1-2-nek (ezek kifejezetten hasznosak, FB nélkül kint kb. lehetetlen is meglenni; a munkájához is kell), vannak ismerősei, és kb. 3 feltöltött fényképe. Az ismerősei nagy részét letiltotta, mert folyamatosan posztolták az értelmetlen hülyeségeket...
Nekem nincs is fiókom, mert az övén meg tudom nézni, ami érdekel - évente egyszer.

Ezzel szemben a buszon a britek folyamatosan pörgetik az üzenőfalat, vagy kihangosítva videótelefonálnak vagy nézegetik a videókat. A jól szituáltak is... Sokkal kevesebb ember olvas, mint amennyi unottan és gyors tempóban pörget!
Könyvet pedig egyáltalán nem látok senkinél, ekönyv-olvasót se nagyon. Max. a telefonon olvasnak cikket.

Tessék oktatni az iskolában a gyerekeknek, illetve szülőin a szülőkkel összefogni, hogy koordinálják a gyerek online tevékenységét és limitálják a kütyüzési idejét!
Ja, ez a nehezebb út?! :Y De a könnyebb út meg nem jó sose'...

Megyek is Google pluszra, hátha ott magasabb a színvonal. :D
Ezek szerint még nem próbáltad. :DDD Az alpári, durva, indulatos emberek a hangadók a legtöbb topikban (nem csak otthon).
Amúgy a videókat kommentelni abszolút nem feltétlen hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) bkercso válasza bkercso (#43) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt az orvos akkor se ír fel antibiotikumot, ha már döglődsz. Januárban 2 heti arcüreggyulladás után/közben kértek FB-on kinti magyarok, mert ismét csak paracetamolt írtak fel az agymosott, google-keresésekkel praktizáló so called "orvosok". Adtunk nekik, mert volt itthon egy adag.
Nekem az enyhe, de azért marha kellemetlen hallójáratgyulladásomat 5 hónap után úgy gyógyították meg, hogy hazautaztam és ott kaptam antibiotikumos fülcseppet. Akkor még nem tudtunk erről a FB-csoportról és eszünkbe se jutott...
Sorolhatnám még, mire jó a közösségi média (alkalmi munkát találni pl.), ez csak egy példa volt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#45) pulutodurumo válasza bkercso (#44) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kissé félreértettél. Nem azt mondom hogy a FB rossz, te is írod hogyan lehet jól használni. A baj az, hogy a többségnek lövése sincs erről.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#46) bkercso válasza pulutodurumo (#45) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem is oktatni kellene. Valamilyen közösségi fórumon vagy nemtudom.
Az a baj, hogy a közösségi média elterjedésével párhuzamosan szétestek a fizikai közösségek. Márpedig a virtuálisak közel sem működnek olyan jól!
Talán ezért is befolyásolhatóbbak az emberek, ez állhat a Trump- és Orbán-jelenség mögött is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) #74018560


#74018560
törölt tag

1. Nem lennék a helyében
2. Helyes, hogy fingatják, ennyi ember adatát nem lehet félvállról kezelni
3. Kérdés mi van a háttérben, le akarják-e nyúlni állami szinten a FB-ot Cukorhegy menesztésével vagy zsebre tételével :o (akkor lenne csak igazán baj)

[ Szerkesztve ]

(#48) Apollyon válasza #74018560 (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem fogják Zukitól elvenni a játékát, csak most egy kicsit becsicskítják. Remélem lesznek súlyos szankciók. Az hatással lenne a többi adatlopó majomra is, mint pl. a gugli.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49) #74018560 válasza Apollyon (#48) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hát de az államnak pont az a jó, ha mindenről van adat és mindent tudnak :U

(#50) Apollyon válasza #74018560 (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amit írtam az ezt nem befolyásolja. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.