Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:31:38

LOGOUT.hu

ZTE GRAND X In

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Bermuda3


Bermuda3
csendes tag

Nem olyan rossz de szerintem az LG L9 jobb :)

(#2) MuzikJunkie válasza Bermuda3 (#1) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Én pont az LG L9 és ez között vacilálok... L9 azért kellene, mert nagy és kétmagos ARM, ez meg azért, mert Intel és szívesen belevágnék. :) No és persze azért, mert ez olcsóbb. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#3) #19708160


#19708160
törölt tag

nem igérkezik rossznak.

(#4) tixem


tixem
addikt

jó kis masina, de az a kamera :O L9 szerintem is jobb vétel, de nekem ebben a kategóriában az xperiák verhetetlenek. Azért ha hozzám vágnának egyet nem ellenkeznék :K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5) Depression


Depression
veterán

Ez a GPU hol helyezkedik el a rangsorban? Fut rajta minden rendesen, vagy azért vannak játékok, amik akadoznak?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Rav3n02 válasza Depression (#5) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezzel a hardverrel nem korlátozódik erősen a Playbúl letölthető alkalmazások száma? :U

(#7) Nigér


Nigér
őstag

Jó áron van, lehet mondani.
Az átlagfelhasználót meg sztem nem érdekli, milyen chipsetre épül, szóval szerintem nem lesz egy bukott készülék.

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet, korrekt lett. Az egyik legjobb ár / érték arányú telefon a piacon, a felső közép kategória best buy telefonja :R

(#9) Lenry válasza Rav3n02 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

korlátozódik, de nem erősen.

az alkalmazások nem natív kódban futnak, hanem a Dalvik VM futtatja őket, így elvileg platform független az egész rendszer. gyakorlatilag akadnak bakik, de az appok túlnyomó többsége gond nélkül fut x86-on is.

jah és Jelly Bean támogatás: megtaláltam a ZTE hozzászólását, amit az MA!TV topikjában írtam, de az sajnos az ARM verzióra vonatkozott

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Jó készülék csak hát megint mi másba lehet belekötni, mint a kamerába meg az FM-rádió hiányába... :(

Amugy meg ha jól emlékszem a Motorola RAZR i-nél is felvetődött a kérdés, de ott azt mondták, hogy mindent elfuttat, amit ARM-es procira írtak... szerintem ennél is ez a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#11) Pete55555 válasza Rav3n02 (#6) üzenetére


Pete55555
addikt

Elolvastad a cikket ?
" Néhány program (ezek egytől egyig a natív fejlesztésű appok közül kerülnek ki) nem indul a telefonon az architektúrabeli eltérések miatt, bizonyos játékok (ilyen például a Temple Run) komoly akadásokra képesek, ám nagy vonalakban minden remekül elvan az Intel megoldásával"

Egyébként haveromnak ilyen van, eddig tényleg szinte majdnem minden feltelepült, és a topikjában is hasonló tapasztalatokról írnak. Tehát a Playből telepíthető alkalmazások száma nagyon kis mértékben korlátozódik.

...Szeretem leracsniztatni...

(#12) Rav3n02 válasza Lenry (#9) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Értem, köszi szépen :)

Pete55555: azt hittem el, de ezek szerint mégsem..... :)

(#13) Goeg


Goeg
csendes tag

Meglepett az ajánlott plecsni. Gondolom az alacsony ára indokolta. Nekem konkrétan nem kéne a kamera minősége és az üzemidő rövidsége miatt :( .

Egyébként az "oltja fel a lámpát " kifejezés csak engem zavar?? Vagy felkapcsol, vagy leolt, de ez az olt és fel egy picit paradoxon.

(#14) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Mekkora ellentmondás van itt. Ez ajánlott, az L9 pedig csak tetszett. Ugyan ennyiért kapható a T-nél, hasonlóan erős hardverrel, jobb kamerával, nagyobb kijelzővel. de az csak tetszett. Nincs egy picit nagy elvárás itt a PH!-án az LG-vel szemben, ahhoz hogy ajánlott legyen egy készülékük?
Sőt, az LG UI is jobb szerintem.
A teszt egyébként jó lett, és igényes. tetszik is a teló, De hát az L9-el szemben nem ajánlható. :N

[ Szerkesztve ]

(#15) embe


embe
nagyúr

Jelen pillanatban a készülék a T-Mobilnál webshopból rendelve: 58 491 Ft.

Ugyanis van 10 % kedvezmény webshopos rendelésnél.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Bizony, jó áron van. Erősen elgondolkodtató ajánlat, kevés kompromisszumot kell kötni a pénzért, amit kicsenget a vevő.

(#17) #43960832


#43960832
törölt tag

Ez lett a "győztes" cím? :DDD

(#18) Tigryss76


Tigryss76
tag

Lehetett volna a cím: Intel (igen) s

Viccet félretéve, remek lett a teszt. Aki figyelemmel kiséri a készülék régóta pörgő topicját, az tudja, hogy azért szebb képek is készíthetők, valamint biztosra veszem, hogy az FM rádió hiánya is hamarosan orvosolhatóvá válik, valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#19) hekmi


hekmi
tag

Rizso fórumtárs linkelt pár képet a készülék topikjában, a kamerát illetően nem mondanám szörnyűnek a helyzetet... Képek

tzsolesz:

A ZTE 64990, az LG 79990 dominó csomagban...

(#20) tzsolesz válasza hekmi (#19) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Előfizus ára 2 évre meg 63k az L9-nek. Szerintem igen is lehetne ajánlott.
A képek nekem ezek után sem jönnek nagyon be. A ZTE nem híres a jó fotós képességekről. De egyébként vállalható, ha valaki tudja normálisan kezelni a kamerát. egy l9-et ha a kezembe kapnék, lőnék vele nagyon jó képeket. Gyártó szerint a legújabb szoftverben javítottak a fotós képességein is.

(#21) pmikloska válasza Lenry (#9) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Lehet, hogy buta kérdés, de ha intel, és x86-os, akkor elképzelhető, hogy fel lehet a telefonra tenni egy XP-t páldául? :B

(#22) Bermuda3 válasza tzsolesz (#20) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

Ez így van sokkal jobb az L9 mint a ZTE mind a kettő volt tegnap a kezembe és más készülék is
És az LG L9 nyert szintetikus tesztek nem érdekel csak a használat :)

LG L9 V10E pontosan hol olvastad javították a kamerát? :)

(#23) Bermuda3 válasza pmikloska (#21) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

Xp-t?Na ne menjünk már vissza az őskorba :D

(#24) Tigryss76 válasza tzsolesz (#20) üzenetére


Tigryss76
tag

Egyetértek. Hibás az LG plecsni. Simán több jár neki. Nekem csupán a kijelző nagysága a hátránya.
Irgalmatlan nagy. Ha ez lenne 4" vagy max 4,3"-on akkor vinném mint a huzat.

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#25) pmikloska válasza Bermuda3 (#23) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Nem akartam újabbat írni, nehogy sok(k) legyen a telefonnak. Nos? Lehetne?

(#26) Bermuda3 válasza Tigryss76 (#24) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

Engem meg éppen a nagy kijelző érdekel gondold el jobban lehet filmezni böngészni és stb :)

pmikloska

Tudtommal lehet ha megcsinálják az okosok pár hónap vagy párhét :)

[ Szerkesztve ]

(#27) rizso


rizso
addikt

Néhány észrevétel, amit én máshogy látok, mint Kind:
- a kijelző nem fakó, pont hogy valósághűen adja vissza a színeket. Esetleg olyankor lehet kicsit fakó, ha a fényérzékelő leveszi a fényerőt (nálam is volt, hogy sötétebb helyen nézegettem a képeket, és kicsit fakónak tűnt a kép, mert az automatika levette a fényerő).
- a két középső érintőgombnak valóban nincs külön világítása, viszont nincsenek félhomályban. Drágább telefonnál is láttam már nem teljesen egyenletes gombvilágítást (pl. Sensation).
- Temple run nálam teljesen jól megy, nem vettem észre komoly akadásokat.
- Touchpalt én sem erőltetném, viszont szerencsére le lehet tiltani, és nem is kell másik billentyűzetet leszedni ahhoz, hogy gépelhessünk, mert ott van még a gyári androidos is, ami teljesen jól használható.
- zenelejátszó kinézetre tényleg alap, viszont cserébe tényleg tartalmaz EQ-t, és mellette "Mélyhangkiemelő" és "3D hatás" csúszkát is. Egyébként egy CX400-zal nagyon jól szól (gyári fülest tényleg csak vész esetén érdemes használni - már ha valakinek fontos a minőségibb zenehallgatás).
- FM-rádió hardveresen van benne (elvileg), de jelenleg le van tiltva - talán egy frissítéssel orvosolják ezt is.
- gyári videólejátszót nem érdemes használni, elég korlátozott a lejátszható fájlok listája. Helyette érdemes letölteni az MX Playert, még külön x86-os kodec is van hozzá - és ez kb. mindent visz.
- kamerát nem mondanám pocséknak, szerintem teljesen vállalható. Néhány saját tesztkép, és egy saját 1080p videó. Mondjuk videófelvételnél egy negatívum, hogy nem lehet bekapcsolni a ledet. Van aki szerint azért nem lehet, mert nincs külön hűtése, de szerintem ez csak a ZTE gyenge magyarázata (érdekes módon eddig azt hiszem mindegyik ledes telefonomon ment a folyamatos világítás).
- akksi visszafogottabb terhelés mellett nálam 2-3 napig is könnyen elmegy (nem nyúzom egész nap, de azért sokat telefonálok, fényképezek, emaileket szoktam csekkolni, néha netezek vagy filmezek vele, stbstb).

Egyébként egész korrekt cikk lett Kind! :R Én így több hetes használat után sem bántam meg, hogy nem a 30-40kval drágább Xperia P-t vagy S2-t vettem.

tzsolesz:
- L9 drágább
- nagyobb kijelzőméret mellett (ami sokaknak már kizáró ok) ugyanekkora a felbontása
- kamerája jobb? Ezzel is vitatkoznék - hacsak nem mutatsz tényleg jó tesztképeket :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28) atillaahun válasza tzsolesz (#14) üzenetére


atillaahun
veterán

Ugyanennyiért?
ZTE 58e, LG meg 72e kártyásan webshopból.

[ Szerkesztve ]

(#29) Coolmat


Coolmat
őstag

Jó lett a teszt :R

Az adatkommunikációs résznél egy pontosítással élnék: a dobozán és az akku alatti matricán is az szerepel, hogy a GSM négysávos (850/900/1800/1900MHz), UMTS pedig háromsávos (900/1900/2100MHz). Tudom sok vizet nem zavar nálunk ez a +1-1 frekvencia, csak fő a pontosság :)

Amivel nem feltétlen értek egyet az a kijelző színeinek fakósága, szerintem élénk színekkel operál, nem túlszaturált, és oldalról nézve sem invertálódik, topikjában többen is azt feltételeztük, hogy IPS panel lehet benne.

Amit még esetleg meg lehetett volna említeni a cikkben, hogy a Tegra2 és Intel változatokon kívűl még van két másik típúsú Grand X: V970 (kétmagos MTK6577 chipsettel, kétkártyás), és Grand X LTE T82 (Qualcomm MSM8960 SoC-al, ezt még nem lehet sehol sem kapni).

Ja és a Jelly Beanről: az Intelnél már sikeresen portolták X86-ra, innentől fogva csak a ZTE-n múlik, hogy kiadják-e és mikor (mivel majdnem stock Android fut a telón, ezért nem hinném hogy nagy változásokat kéne eszközölni a ZTE-nek). Ha marad a 4.0 az sem tragédia szvsz, még project butter nélkül is tökéletesen smooth az ui.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tigryss76 válasza Bermuda3 (#26) üzenetére


Tigryss76
tag

Abszolút igazad van, viszont számomra ezek kevésbé fontos dolgok, minden egyébre pedig jobb ha kényelmesen elfér zsebben, kézben a kütyü.
De hát kinek mi a fontos ugye. Ettől olyan szép színes a világ. :R

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#31) Bermuda3 válasza Tigryss76 (#30) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

Ez így is van kinek mi a fontos :) :R

(#32) Lenry válasza pmikloska (#21) üzenetére


Lenry
félisten

az elméleti kompatibilitás megvan, gyakorlatilag viszont egyelőre nem megoldható

(#29) Coolmat az LTE T82 nekem is új volt, de tetszetős :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) M3oH válasza atillaahun (#28) üzenetére


M3oH
addikt

Hat igen, azert 14eFt diffi nem mindegy. Es tenyleg jo kis telo ennyiert, remelem mas szolgaltato is beteszi a kinalatba.

(#34) Bermuda3 válasza rizso (#27) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

LG L9 Tesztképek

LG L9 Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35) tzsolesz válasza atillaahun (#28) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, közben néztem én is.
Mondjuk rá hogy ugyan úgy best buy mindkettő.

Egyébként ez a 14-15k-s difi még váltohat most az első hónapokban. A T-mobile mindig úgy szokta, hogy vagy az elején, vagy 1 hónapra rá csökkenti az árát egy bizonyos készüléknek akció keretén belül.
Lehet hogy a jövő hónapban az L9 lesz 58K, és a ZTE lesz 72K. Mert most a ZTE van nagyobb akcióban. Ezt nem tudhatjuk, és nem is mondják meg.

(#36) atillaahun válasza Bermuda3 (#34) üzenetére


atillaahun
veterán

Makróba szinte az összes telefon jó képeket csinál, nem is ott kezdődik a gond, hanem a távoliaknál. Látod pl. nálad is a kertes kép, az egész egy nagy homály, élesség 0, részletek sehol nincsenek, és ehhez még közelíteni sem kell rajta sajnos. Persze nem állítom, hogy a GXI (vagy más hasonló kategóriás telefon) ebben különösebben jobb lenne.

(#35) tzsolesz
Hát ezesetben természetesen én is megfontolnám az LG-t, de a ZTE-t 70k-ra felnyomni azért elég nagy hiba lenne, annyira csak nem buták a Trénél.

[ Szerkesztve ]

(#37) Pete55555 válasza rizso (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Csak megerősíteni tudlak, melléraktam az SGS1-emet full fényerőn volt mindkét teló, tény, hogy fakóbb valamivel, de az SGS meg köztudottan túlszaturált, tehát a GXI valahol az arany középúton van, persze van aki szereti a túlszaturált színeket (pl: jómagam, és ha jól tudom dr.Kind is) de teljesen vállalható színekkel operál a telefon, egyáltalán nem fakó.

tzsolesz: GXI 2 évre 49491 Ft; L9 ugyanúgy 2 évre 62991 Ft
Ne az L9 előfizus árát hasonlítsd már a GXI dominósához :U
(tudom, tudom, te nem hasonlítottad hozzá, csak éppen a GXI dominós ára lett megemlítve, te meg az L9 előfizus árát mondtad rá)

...Szeretem leracsniztatni...

(#38) dr. Kind válasza Coolmat (#29) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Jogos, köszi, javítom is :R

(#39) istnag válasza atillaahun (#36) üzenetére


istnag
addikt

Szemből nézve jobb oldalt az égről ne is beszéljünk...

Az árakhoz: A Blade feljebb ment idővel,mint amennyin kezdett.

[ Szerkesztve ]

(#40) tzsolesz válasza atillaahun (#36) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

és istnag

Igen, így van.

DE:
Szerintem én azért többet is ki tudnék belőle hozni.

1. Jobb szögből kellene elkapni a témát
2. Jobban kellene vigyázni arra hogy ne mozduljon be a kéz legalább 3-4s-ig.
3. Előnyösebb napszakot választanék
4. Hozzányúlnék, és nem autó módban lőném a képet.

Végeredmény? Meg kell nézni a Black-el készített fotóimat. Tudom, tudom, ott is a távoli tárgyak részletei nem megfelelőek, de hát túl pici az optika ezekben a telókban, erre képes.

Jaaah, és az árakra visszatérve. Pedig mindig így csinálja a T-Mobil. majd nézd meg hogy drágább lesz a GRAND X. Ez 100%-os. :K

[ Szerkesztve ]

(#41) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egész korrekt ár/érték aránnyal bír a masina, lehet erre vártunk a Blade óta?

<< Heimdal >>

(#42) Bermuda3 válasza rizso (#27) üzenetére


Bermuda3
csendes tag

(#43) Coolmat válasza dr. Kind (#38) üzenetére


Coolmat
őstag

:R Még egy pontosítással élnék: a RAZR I Antutu eredményét nem feltétlenül szerencsés betenni a táblázatba, mert még a régebbi verzióval készült, ami jóval kevesebb pontot adott X86-os architektúrán, az új verzióval 8000 pont körül kell hogy teljesítsen. Az egyébként meglepett, hogy a RAZR I 2GHz-en közel kétszer olyan gyors Linpackban mint a Grand X IN 1,6GHz-en ugyanazzal az Atom procival, viszont nagyon látszik az is, hogy a Linpack nem használja (még) ki a Hyper-Threading többszálúsítását.

(#44) tzsolesz válasza Retekegér (#41) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondom, aki venni akar ilyet az most vegye, mert ez egyértelmű full akciós ár, ez nagyjából 10K-val drágább lesz talán 2 hét múlva ahogyan számolom.
Az L9 még nem az, annak lefelé fog menni.

(#45) rizso válasza Bermuda3 (#34) üzenetére


rizso
addikt

Lehet elfogult vagyok (de talán a szemem csak nem ver át): tartom, hogy a GXI jobb képeket/videókat készít :R

Pete55555: nekem sincs bajom a túlszaturált kijelzőkkel, pl. S2-vel is elégedett voltam. Viszont ahogy te is írtad, inkább valóság közeli a GXI képe, de semmiképp sem fakó (emlékeim szerint a Sensationnek nem volt ilyen szép a képe).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46) t.imi


t.imi
addikt

Monseur dr. Kind A procija nem 1.6Ghz-s? Adatlapon 1Ghz szerepel. :R

(#47) dr. Kind válasza t.imi (#46) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

de, javítom is :)

(#48) t.imi válasza dr. Kind (#47) üzenetére


t.imi
addikt

De ügyes voltam, azt a betyár :B

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Webshop most nagyon megéri, a szalonbeli egy éves előfizus ár van nagyjából dominósan.
A függetlenhez képest meg pláne...[link]
L9 boltban.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

csak nem lopták a HTC-től a háttérképet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.