Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) atee_13


atee_13
őstag

Oreon miért van az, hogy gépről nem tudom tölteni? Feltszem csipog jelzi cs csak töltést 1-2 mp csipog és nem is tölt.

(#902) Bear16 válasza atee_13 (#901) üzenetére


Bear16
csendes tag

Előbb próbáltam nekem simán rátöltött 15%-ot.
MTP módban próbáltad vagy csak töltés?
Másik USB port esetleg?

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#903) atee_13 válasza Bear16 (#902) üzenetére


atee_13
őstag

csak töltéssel próbáltam 2 porban is

töltőről hibátlanul tölti, de még most is rajta a fólia a gyáriján, én kb mindig gép előtt vagyok melóban így nekem az a kényelmes, hogy usb ről töltöm

1-2 mp és csipog valamiért felrakás után és már meg is szűnik a töltés jelzése és nem is tölt, rajtahagytam úgy is de nem megy felfelé a %

(#904) pojakcs válasza atee_13 (#903) üzenetére


pojakcs
senior tag

Kipróbáltam én is. Teljesen mindegy, hogy csak töltés, vagy fájlok átvitele, stabilan töltődik usb-ről.

Üdv: Csaba

(#905) atee_13


atee_13
őstag

Oreón hogy lehet GPS-t kapcsolni? Tegnap kellett volna, lehúzom fentről a sávot bekapcsolnám az ikont erre az IGO azt írja nincs bekapcsolva a GPS, közben persze az ikon aktív. Nem a tartózkodási hely a GPS? Az ikon ugyan az.

(#906) tillseemann válasza atee_13 (#905) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Nekem van fordított csepp alakú kapcsolóm.

Btw írtam a supportnak, hogy nem megy a Daydream. Ez jött vissza:
Thanks for contacting ZTE.
We have received your enquiry regarding to system update,
ZTE will send the system update notice over the air.
Therefore you can update the system by yourself after you receive the notice.
May you have any other issues, please feel free to contact us.
Please maintain the same E-mail subject and revert back to us at the earliest.
We will certainly help you with your query as soon as possible.
Best Regards!

Valószínűleg copy-paste. Nem hiszem, hogy lesz erre még update.

A legnagyobb bajom az oreoval, hogy össze-vissza pörög a kép ha be van kapcsolva a screen rotation.

(#907) atee_13 válasza tillseemann (#906) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem eleinte tetszett, míg nem kellett mindent használni. Pörgősebb, de sajna mindig belebotlok valami idegesítő hülyeségbe.

Ez a képforgatás nálam is megvan és tényleg mikor beragad állati bosszantó. Vagy nekem pl az is idegesítő, hogy BT fülhallgató amikor csatlakozik állandóan beáll egy fix hanerőe ami természetesen nagyon hangos. Előzőnél megjegyezte a hangerőt.

Ott van ez a GPS-es mizériám 1x kellett volna akkor sem ment.

(#908) tillseemann válasza atee_13 (#907) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Nekem sem top a location service, így egy hét után érzem, hogy sokkal többet gondolkodik.

Viszont az akksi jobb, meg a WiFi sem vacakol.

Hardwareben nagyon jó telefon, de sajna ez a sok szoftver mizéria nagyon bosszant. Na meg kicsit elegem is van már a nagy telefonokból. Sokszor voltam már közel ahhoz, hogy vegyek egy iPhone SE-t - de mindig eszembe jut, hogy mennyire elcseszték az iOS 11-et.

Valószínűleg cserélem hamarosan valami Android One telóra. Az a biztos.

(#909) monti0222w válasza tillseemann (#908) üzenetére


monti0222w
addikt

Te sem hiszed hogy az vagy azok kisebbek lesznek az Axon-nál?

(#910) tillseemann válasza monti0222w (#909) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Remélem, hogy lesz valami a közeljövőben, ami nem ilyen tepsi méretű...

(#911) monti0222w válasza tillseemann (#910) üzenetére


monti0222w
addikt

Meizu esetleg?

(#912) tillseemann válasza monti0222w (#911) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Nem nagyon látok alternatívát tőlük.

Ez a képernyő pörgés egyre rosszabb....

(#913) novinyul válasza tillseemann (#912) üzenetére


novinyul
veterán

Azért less rá a Meizu 16th-ra, az egyik legkompaktabb telefon a mostani mezőnyből, ráadásul benne van minden amit az Axonban szerettem.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#914) mihione


mihione
őstag

Csaloka mar a kijelzo meret,egyre kisebbek a kavak es mar nem 16:9-es a kijelzoarany sem,ezaltal a kepatlo is csaloka pl csaladban van egy p smart ami ugyan hosszabb kijelzovel rendelkezik mint az axon viszont keskenyebb is 5,65"
A tobbi uj telo meg inkabb ebbe az iranyba megy,szoval szerint fogj kezbe parat es meglatod nem olyan tepsik.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#915) monti0222w válasza tillseemann (#912) üzenetére


monti0222w
addikt

Pedig van, de ez is egyéni preferencia kérdése. Pont én is a. 16 th-ra gondoltam, de tavasszal jön ki a fríssített verzió, amiben a tudomásom szerint pár dolgot pótolnak benne amit a nagyközönség hiányolt a 16 th-ból. :K

(#916) tillseemann válasza monti0222w (#915) üzenetére


tillseemann
csendes tag

En tenyleg nem ertem, mitol lesz a Meizu kompaktabb mint az Axon 7. Gyakorlatilag ugyanakkorak.

(#917) monti0222w válasza tillseemann (#916) üzenetére


monti0222w
addikt

Az Axon 151.7×75×7.9, a Meizu 16 150,5 x 73,2 x 7,3, az Axon 5.5 col a Meizu 6.0 col, ha ez nem compaktabb akkor nem tudom micsoda? :)

(#918) novinyul válasza tillseemann (#916) üzenetére


novinyul
veterán

Mellérakod és azonnal rájössz :)) A faltól-falig kijelző miatt sokkal jobban ki van használva a rendelkezésre álló hely. Na meg új típusú hangszórók lettek beépítve, azok is sok helyet elvettek az Axon 7-ben, itt viszont sokkal kisebb helyen elférnek. Ráadásul a minőség sem romlott. Pont a napokban volt nálam az Axon 7-m, mellé rakva a Meizunak jó nagynak tűnt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#919) tillseemann válasza monti0222w (#917) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Elbeszélünk egymás mellett. Nem baj az ha van rajta káva, engem ez nem annyira izgat. Összességében szeretnék kisebb telót.

(#920) monti0222w válasza tillseemann (#919) üzenetére


monti0222w
addikt

Ok, akkor sok sikert a kereséshez, :K nem tudom a Sonynak van-e még a compakt vonala, esetleg az még szóba jőhet. :K

(#921) novinyul válasza monti0222w (#920) üzenetére


novinyul
veterán

Most max. a XZ2 compact van, de az elmarad zenében, na meg a kamera sem nagy durranás. De legalább kicsi

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#922) monti0222w válasza novinyul (#921) üzenetére


monti0222w
addikt

Értem, sajnos minden nem jöhet össze! Valamit felkell adni hogy a legtöbb meglegyen amire vágyunk. :)

(#923) tillseemann válasza monti0222w (#922) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Minimum 64GB + rendszeres frissítés és egy használható szimpla kamera, valamint maximum iPhone 7 méret.

Ez a Sony Compact vonal lehet, hogy játszik. Nem is gondoltam rá. (Bluetooth fülessel nyomom, ott nem számít a DAC)

(#924) pokers


pokers
senior tag

Srácok,

Oreo frissítéssel lett Always On Display?
Mert ugye az AMOLED kijelző amúgy tudná, nem?

(#925) tillseemann válasza pokers (#924) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Én nem hiszem hogy lett, vagy legalábbis nem találtam meg.

(#926) atee_13 válasza tillseemann (#925) üzenetére


atee_13
őstag

Én sem találtam

(#927) novinyul válasza pokers (#924) üzenetére


novinyul
veterán

Az sajnos a kijelző típusától függ, szoftveresen nem lehet mókolni ha a kijelző nem tudja ezt a funkciót.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#928) mihione válasza novinyul (#927) üzenetére


mihione
őstag

Dehogyis...ez csupan a szoftveren mulik,custom romokban altalaban benne van,minden kijelzo tudja az always on modot csak amoleden kivul a tobbin nem eri meg hasznalni mivel sokkal tobbet fogyaszt a teljes hattervilagitas miatt.
Appal amugy barmire varazsolhato keress ra:always on amoled appra :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#929) pokers válasza mihione (#928) üzenetére


pokers
senior tag

Hát én még nem találtam olyan appot, ami ne zabálta volna az akksit. A legutolsót épp tegnap töröltem, mert éjszaka 8 óra alatt 50%-ot merített.
Hiába az amoled kijelző a telefonunkon, ha a gyáriak nem akarják rá az AOD-t.

Vagy van amoled és amoled között is különbség? Mert hogy a Galaxy S sorozaton olyan szépen néz ki. Vagy azokon is zabálja az akksit a gyári megoldás is?

(#930) mihione válasza pokers (#929) üzenetére


mihione
őstag

Erre a ztere mar sose lesz,mivel nem is tamogatjak mar szoftveresen,ha valakinek nagyon kell custom rommal megoldhato,de amugy samsungnal is meriti,bar azert nem ilyen mertekben,appal tobb eroforrasra illetve plusz folyamatra van szukseg mintha rendszerszinten lenne megoldva ezert meriti ugy.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#931) monti0222w


monti0222w
addikt

Axon 10-t olvastátok? Mit szóltok hozzá? :)

(#932) pokers válasza monti0222w (#931) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem fel se tűnt a cikk. Le voltam maradva a 9-nél, de annak az ára is sok már nekem.
Ez a Axon10 is lesz vagy 180 körül.
Ahhoz képest, hogy a 7-et 65-ért vettem és még mindig ott van a jók között specifikációkban.
Nem is gondolkodom a cseréjén egyelőre :DDD

(#933) monti0222w válasza pokers (#932) üzenetére


monti0222w
addikt

Jó, de mikor a 7 kezdett akkor nem 65 ezer volt! A másik egy kis idő elteltével neki is esni fog az ára.
Ami megfogott belőle az a hifi hangzás, ezért még a notch-t is vállalom! :K
Az LG-től meg olcsóbb lesz, ami a másik alternatíva számomra, esetleg még a Meizu 16s is szóba jőhetne. :K

(#934) novinyul válasza monti0222w (#933) üzenetére


novinyul
veterán

Amikor mi vettük az Axont, akkor már 1 éve piacon volt. Ráadásul nem is fogyott annyira jól, akkor kezdték kiszórni a készleteket, én is 65-be vettem 0 percesen.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#935) monti0222w válasza novinyul (#934) üzenetére


monti0222w
addikt

Igaz, de mint te is tudod változtak a piaci körülmények, pont a Meizu 16 a példája neki. :K

(#936) mihione


mihione
őstag

En elsok kozt vettem 115k korul,ennel tobbet nem aldoznek most sem egy mobilra,de ennyiert most nemtudom mit kapni ami elorelepes lenne (sztem semmit) bar nem is erzem szukseget a cserenek,amennyivel dragabb egy mostani flagshipannyival nem tud tobbet.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#937) novinyul válasza mihione (#936) üzenetére


novinyul
veterán

115-be már elég jó telefonok vannak még újba is. Akár Poco F1, MI 8, MI MIX 2S, Meizu 16th így hirtelen. De lehet szerzek újra egy Axon 7-t :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#938) atee_13


atee_13
őstag

Aki feltette az oreót tapasztalt olyat, hogy fogja magát a telefon és újraindul?

Most indult újra az enyém az asztalon és nem tudom fejből a pin kódot otthon van.

Már kezd kiidegelni, mindig van valami nyűgje. Vissza lehet ezzel állni a 7 es droidra?

(#939) Bear16 válasza atee_13 (#938) üzenetére


Bear16
csendes tag

Nekem elég stabil, esetleg nem lehet, hogy az akksid haldoklik, máshol beszámoltak ilyenekről, ha már a végét járta.

Itt van egy retreat to 7.1, de még nem próbáltam, de gondolkozom én is rajta, mert a bluetooth problémám nem oldódott meg.

[link]

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#940) atee_13 válasza Bear16 (#939) üzenetére


atee_13
őstag

Az aksit mindig laptopról/pc ről töltöttem, ügyeltem rá, hogy 20% és 80% között legyen a töltöttség. Kb 1 éve használom, újonnan vettem, ha ennyitől is meghal akkor a k...anyját a ZTE nek.

Nálam is bajos a bt :)) vezeték nélküli fülessel szoktam melóba menni. Nem csatlakozik automatikusan csak elvétve, a hangerő állandóan átállítóik rajta ez is idegesítő.

köszi a linket, hétvégén rápróbálok szerintem :R

(#941) Bear16 válasza atee_13 (#940) üzenetére


Bear16
csendes tag

Sikerült esetleg megcsinálni? Mik a tapasztalatok?

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#942) atee_13 válasza Bear16 (#941) üzenetére


atee_13
őstag

Sajna unokatesómék költöztek így költöztettem hétvégén, ma meló után edzés, de a PL összefoglaló alatt megpróbálom megcsinálni.

Ha meglesz leírom a tapasztalatokat

(#943) atee_13 válasza atee_13 (#942) üzenetére


atee_13
őstag

tegnap este betelt a pohár.

2x szedtem le a zip et egyszer sem lehet felmásolni. Már a 8 asnál is ezt csinálta de ott 2. ra sikerült.

mihelyst lesz valaki aki elviszi már adom is.

(#944) monti0222w válasza atee_13 (#943) üzenetére


monti0222w
addikt

Sajnálom, bár én nem fríssítettem feljebb és így mükődik még mindig elég jól a telo.
Mire váltasz?

(#945) atee_13 válasza monti0222w (#944) üzenetére


atee_13
őstag

Nem tudom még mire váltok, eddig még nem gondolkoztam rajta most nekiállok keresgélni. Szép a kép meg jó a hang , de folyamatosan idegesít valamivel soha nem megy normálisan. Most az lesz a cél, hogy probléma mentes legyen.

(#946) mihione válasza atee_13 (#945) üzenetére


mihione
őstag

Mi a baj konkretan?Milyen rom van a telon?En egy gyari usa romot hasznalok a kinai verzios axonomon mar tobb honapja es nincs semmi gondom vele,ennel a telonal el kell felejteni a frissitgetest mivel nincs ra rendes support,nem erdemes kiserletezgetni szvsz.Nekem az akkucsere erik mar nagyon.Kovetkezore biztosan valami nagyobb gyartotol valasztanek csak hat ott elegge megkerik az arat (samsung,huawei).De halistennek mar nem kell csucstelot venned ha egy normalisabbra vagysz talan :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#947) atee_13 válasza mihione (#946) üzenetére


atee_13
őstag

Konkrétan:

Frissítettem 8 as droidra. 2x kellet leszedni a zippet igaz akkor szerencsére működött.

Nem jó a GPS legalább is IGO alatt azt írja nincs kapcsolat.
BT fülessel hallgatnék zenét random párosítja csak a fülest, nem jegyzi meg a hangerőt minden csatlakozásnál akár manuális akár nem egy fix hangerőn kezd el bömbölni.
A wifi csatlakozás sem fix, otthon felcsatlakoztam minden rendben és néha azt csinálja hiába kapcsolom be nem csatlakozik, el kell menni a beállítások wifi menü pontba és akkor elkezd csatlakozni és nem idő korlát miatt rápróbáltam amíg a menü pontig nem jutok el nem csatlakozik.
Az automatikus fényerő lassabban reagál mint 7 esnél
időnként kidob mindenből és visszaugrik a kezdőképernyőre
Az ujjlenyomat olvasó nagyon gyatrán érzékel rengetegszer bekéri a mintát, nem tudom ugyan azzal az ujjal másik szögben a mintát aktiválni mert azt írja ilyen már létezik
nem tudom laptopról/pc ről usb porton tölteni látja

tegnap meló és edzés után megpróbáltam letölteni a zip et, hogy visszaálljak a 7 esre 2x töltöttem le a zippet de egyszer sem lehetett a memóriakártyára másolni.

Gyári rom

Így hirtelen ezek ugrottak be de lehet van amit kifelejtettem.

(#948) pokers válasza atee_13 (#947) üzenetére


pokers
senior tag

Sajnálattal hallom, hogy megválsz a telefontól.

Én már lassan egy éve az Aroma Slim5 ROM-mal használom, aminek a B10 az alapja. Semmi problémám nincs vele, ezért nem is frissítgetem, pedig a 8-on elgondolkodtam.

Sajnos ennyi pénzért ennél jobb ajánlat még mindig nincs :U
Így nálam marad még egy ideig.

(#949) monti0222w válasza atee_13 (#947) üzenetére


monti0222w
addikt

Meizu 16-ra ránézhetnél novinyúl is azt vett és elégedett vele. Zeneileg is jó azt mondja, ugyanúgy sztereó hangszórós, persze vannak megkötések is.

(#950) novinyul válasza monti0222w (#949) üzenetére


novinyul
veterán

Sok megkötés nincs az Axon 7-hez képest, ott sem volt sok frissítés. Viszont tudásban a Meizu bőven jobb, érdemes váltani ha teheti az ember, ráadásul még a mérete is "kompakt" :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.