Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tibcsi0407 válasza Helltak (#50) üzenetére


tibcsi0407
félisten

S7 Edge helyére? Egy összehasonlítást majd kérhetünk szubjektív véleménnyel? :R

https://utdetailing.hu/

(#52) Helltak válasza tibcsi0407 (#51) üzenetére


Helltak
őstag

Persze, 1-2 nap után jövök egy kis beszámolóval.

Xiaomi 14 Ultra

(#53) tibcsi0407 válasza Helltak (#52) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm!

https://utdetailing.hu/

(#54) Helltak válasza tibcsi0407 (#53) üzenetére


Helltak
őstag

Igazából azért is döntöttem a csere mellett, mert az S7 Edge-et az S8 család megjelenéséig picit könnyebben el tudom majd adni, ami kb 1,5-2 hónap. Oneplus 3-mam már volt, nem igen maradt más Amoledes alternatíva, 130e ft alatt. Kamerában gyengébb lesz mint az S7, de másban kb olyan jó vagy még talán jobb is egy picit.

Xiaomi 14 Ultra

(#55) tibcsi0407 válasza Helltak (#54) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez igaz. Bár az ZUK Z2 Pro sem rossz alternatíva. :)

https://utdetailing.hu/

(#56) Helltak válasza tibcsi0407 (#55) üzenetére


Helltak
őstag

Az se rossz, de 5,5' alatt nekem már kicsi. Meg nem is tetszik annyira, mint a Zte.
Leginkább netezek meg videókat nézek, erre meg szinte a legjobb az Axon 7.

Xiaomi 14 Ultra

(#57) Helltak válasza tibcsi0407 (#51) üzenetére


Helltak
őstag

Kicsit késve, de megírom a benyomásaimat róla.
S7 Edge-hez képest:
Kijelző gyönyörű, a fényerő is teljesen elég, még így nap sütéses időben is.
Kamera: nappal teljesen jó képeket lő, (Mate 9-et lekörözte), S7 Edge-el néhol egy szintet hozta. Low light-ban nem annyira erős, de manuális mód jól használható, OIS+EIS jól szuperál.
Üzemidőben kb hozza az elődje szintjét, mondjuk még nem végleges 7.1.1 fut most rajta, 1 héten belül jön az is. Akkor majd FR után meglátjuk mit tud, mert nekem Európai modell van, a kínaira már 3 hete megjelent, ami elég jó üzemidőt produkált.
Hang: Na az valami fenomenális! S7 Edge-et fülesen hallgatni ezután.. Míg az Axon 7-et ki nem próbáltam egész jónak gondoltam, de utána.. Huh :)
7-es droiddal megkapta az európai modell is azt a hangerőt, amit a többi tud, max hangerő döbbenetes, közben semmi torzítás vagy fülbántás.
A sztereó hangszóró pár is szépen muzsikál, közel Htc M9 szint.
Mindent egybe vetve, nem bántam meg a cserét, sőt!
Bruttó 122e Ft-ért nem tudok jobbat! Oneplus 3t is volt most nálam egy napig, nem fogott meg ehhez képest.

Xiaomi 14 Ultra

(#58) mihione


mihione
őstag

Erdekes ez a tesztbeli uzemido,nekem ujkora ota a mai napig megvan 5 ora felett a kijelzoido kb mindig altalaban 6 ora kijelzovel merul 10% korulre.Reggeltol estig eros hasznalattal is kibirja :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#59) Helltak válasza mihione (#58) üzenetére


Helltak
őstag

7.1.1-el minden téren jobb lett a készülék. Szó szerint.
Talán a kamera maradt ugyanolyan jó :)
Ma végre Európai régióba is megjelent hivatalosan.

Xiaomi 14 Ultra

(#60) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Srácok! Hol lehet (honnan érdemes) ezt a telefont beszerezni most?

OnePlus 12

(#61) Helltak válasza sharkypeti (#60) üzenetére


Helltak
őstag

Szia!
Luxoryshop.hu-n vettem, máshol nem igen lehet kapni.
Ajánlani tudom őket, kettőt is vettünk tőlük.

Xiaomi 14 Ultra

(#62) sharkypeti válasza Helltak (#61) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Köszi. A garancia hogyan működik a telefon esetében?

OnePlus 12

(#63) Helltak válasza sharkypeti (#62) üzenetére


Helltak
őstag

Európai modellt árulnak, amire él a két év + Vip Zte garancia is. Lehet +1 év garit náluk is venni 6e ft-ért.

Xiaomi 14 Ultra

(#64) sharkypeti válasza Helltak (#63) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Egész jól hangzik. Szerinted kb mennyi lehet a szoftver magyar és angol része százalékban kifejezve?
Őszintén: mi az ami nem az igazi benne? Senkinek nem okozott csalódást?
A másik teló amin hezitálok: Honor 8. Ti hogyan döntenétek? Pro és kontra.

OnePlus 12

(#65) Helltak válasza sharkypeti (#64) üzenetére


Helltak
őstag

Kb 90%-ban magyar, néhol van egy két vicces fordítás, de teljesen jól használható.
A legutolsó frissítéssel az üzemidő is legalább 25%-ot javult. Ezzel az eggyel nem voltam elégedett előtte.
Számomra minden téren jobb mint egy Honor 8,ami szintén egy remek ár-érték arányú telefon. Kamera nappal teljesen korrekt, szeretem a képeit, a kevés fény nem az erőssége, viszont a dual led vaku sokat segít.

Xiaomi 14 Ultra

(#66) sharkypeti válasza Helltak (#65) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Írtad, hogy van már rá 7.1.1 is. Ez a frissítés jönne nekem OTA is? Vagy magamnak kell megoldani a frissítést? Hogy őszinte legyek, kétbalkezes vagyok, így soha nem mókolok, csak ha egyszerűen jön OTA, értesít, letölt, újraindít, örül... :)

OnePlus 12

(#67) Helltak válasza sharkypeti (#66) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, OTA jött a frissítés.

Xiaomi 14 Ultra

(#68) Yeffy


Yeffy
veterán

szia!

latom, hogy neked ilyen telefonod van, olvastam feljebb a rovid "review"-odat :) az alapjan elegge jonak tunik a keszulek.
viszont a teszt emliti, hogy a belso tarhely eleg lassucska. ezzel te, illetve a tobbi tulaj mit tapasztal? nem vagyok bencshuszar, teszek ra, hogy azokban hol teljesit, viszont ha a napi normal hasznalatnal docog/akad, az nem tul jo.
az audio resze miatt nagyon megfogott a telko, erosen gondolkodom rajta (Bar meretben lehetne kisebb). gondolom abban szinten rendben van a keszulek, ugye?

koszontem a valaszt! :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#69) Helltak válasza Yeffy (#68) üzenetére


Helltak
őstag

Nem annyira gyors a belső memória mint egy S7 edge-ben mondjuk, de ezt inkább a komolyabb játéknál érezheti az ember (3-5 másodperccel lassabb tölt be kb).
Nem szoktam sok appot a háttérben futni hagyni, de nekem nagyon gyorsan teszi a dolgát. 10-12 program szépen elvan a háttérben és nem tölt be újra. Az alkalmazások közti váltás is elég gyors.
Szóval mindennapi használatban, nem fogod érezni ennek a hátrányát.
Az audió képessége... igen, nagyon ott van a szeren!
Családban van 3db S7 is, holnap ha eltudok csenni egyet, tesztelek pár mindennapi applikációt.
Youtube, Facebook meg pár játékot.

Xiaomi 14 Ultra

(#70) Yeffy válasza Helltak (#69) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi a valaszt! :)
az, ha nem a leggyorsabb, vagy nem bencskiraly, nekem nem gond, csak a mindennapi hasznalat legyen 'smooth'. gondolom erted, mire gondolok.

az jo lesz, koszonom, mondjuk engem evvel elsosorban az audioreszleg milyensege erdekelne! csak hat azt meg szemelyesen tudom csak tesztelni, ugye. olvastam olyanokat is, h fulessel mar nem olyan asz a telo, mint kihangositva. ez igaz? volt, aki csalodott, tobbet vart a DAC/amp-tol.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#71) Helltak válasza Yeffy (#70) üzenetére


Helltak
őstag

Értem, persze :)
Smooth a rendszer.
Sok videó tesztet róla, mielőtt megvettem és kb az Lg V10 és V20 közé lehet helyezni a Zte Axon 7-et zene fronton.
A csúcskategóriához képest is kiemelkedő DAC van benne. Talán a Htc 10 áll még közel hozzá (olyanom is volt).
120e Ft-os kategóriában, minden téren nagyon jó! Átlagnál erősebb a wifi és a térerő ( S7-nél biztosan, pont tegnap néztem, hogy páromnak egy csík 4g volt, nekem maxon volt).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#72) Yeffy válasza Helltak (#71) üzenetére


Yeffy
veterán

vilagos.
na, pont jo, h felhoztad a HTC-t, mert az a masik eselyes nalam az uj telo cimre :D
ahhoz kepest milyen a ZTE? miben jobb/rosszabb? es, bar OFF topic, de ha par szoban irnal a HTC-rol is, azt is megkoszonnem.
picit jobban bejon, mint ez a keszulek, de olvastam elofordulo lassulasokrol, szinten a (z allitolagos) lassabb tarolo miatt...

koszi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#73) Helltak válasza Yeffy (#72) üzenetére


Helltak
őstag

Kijelzőben, üzemidőben és hangszóróban az Axon 7 egyértelműen jobb. A htc 4 óra kijelző időt hozott, a zte 5-5,5-et. Polarizált napszemüvegben, szemből nézve alig lehetett látni a Htc kijelzőjét, ez nekem vezetés közben nagyon zavaró volt.
Fotóban kb döntetlen, talán nappal kicsit jobb a Zte. Videóban, pedig picit a Htc erősebb, legalábbis hangminőségben biztosan.
Lassulást nem éreztem annál a készüléknél sem.

Xiaomi 14 Ultra

(#74) Yeffy válasza Helltak (#73) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. akkor ezek szerint mindket keszulekkel jok a tapasztalataid a mindennapi sebessegben!

mekkora a meretkulonbseg kozottuk? gondolom az Axont mar nem tudod egy kezzel hasznalni, ugye?
a zenei beallitasoknal lehet kulon a Dolby cucc meg a hangszin mellett az amp erositeset is allitani, vagy az automata, csatlakoztatott rendszertol fugg, hogy allitgatja magat?
fingerprinter milyen hatekonysagu? nehanyan irtak olyat, h lehetne jobb is.

koszi! :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Volt már aki a Luxoryshopban vette az Axon 7 - et, és már volt lehetősége tesztelni a B20 - at? Megy LTE 800Mhz - en a 4G?
Nekem ez rendkívül fontos. Sajnos, kizáró tényező ha nincs B20.

OnePlus 12

(#76) Helltak válasza Yeffy (#74) üzenetére


Helltak
őstag

Amp erősítést nem lehet állítani. Dolby nem rossz, de én nem használom fülesen csak a hangszóróra.
Annyit lehet állítani, hogy Hifi vagy Super legyen az output minőség. Jó minőségű fülhallgatóval lehet érezni a különbséget.
A Htc - nek nagyok a kávái, így a kijelző méretbeli különbség, nem érződik olyan nagynak. Nekem nagy kezeim vannak, kisebb fogás váltással, tudom egy kézzel is használni.
Az ujjlenyomat olvasó, ha jól rögzíted az ujjaid, akkor 10/10 nálam. Minden szögből felveszed, legrosszabb esetben is 10/9.

Sharkypeti:
Tőlük vettem én is. Európai modellt árulnak, ami támogatja a B20-at. A töltő fej is Eu-s, meg a gyári garancia papír is Európában lett lepecsételve, Isztambulban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#77) Yeffy válasza Helltak (#76) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. azert ez is eleg jol hangzik.
az ujjlenyomatolvaso is akkor jol mukodik.

valahol ki kene most mar probalnom ezt a vasat :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#78) sharkypeti válasza Helltak (#76) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ha véletlenül gond lenne vele, mi a teendő? Hova kell vinni / küldeni szervízbe? 2 év a gari?

OnePlus 12

(#79) Helltak válasza Yeffy (#77) üzenetére


Helltak
őstag

Óbudán dolgozom, ha eljössz, kipróbálhatod :)
Skypeti:
Tudtommal, hozzájuk és a Zte-hez is lehet vinni/küldeni.
Mondjuk, e-mailben érdemes megkérdezned tőlük, a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#80) Yeffy válasza Helltak (#79) üzenetére


Yeffy
veterán

angolfoldon lakom, nehez lenne, de koszi :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#81) Helltak válasza Yeffy (#80) üzenetére


Helltak
őstag

Az pár km ide vagy oda :DD

Xiaomi 14 Ultra

(#82) Yeffy válasza Helltak (#81) üzenetére


Yeffy
veterán

mi az, lofutty :D :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Lehet, hogy ma én is csatlakozom hozzátok. Meglátjuk, összejön-e.

OnePlus 12

(#84) Helltak válasza sharkypeti (#83) üzenetére


Helltak
őstag

Remélem igen és szeretni fogod a "kicsikét" :)

Xiaomi 14 Ultra

(#85) sharkypeti válasza Helltak (#84) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Megvan és máris szeretem. 1 órája ismerkedünk egymással. Évekig használtam 5.5" -os telefonokat, most végre visszatértem 5.2" -ról a nekem legoptimálisabb mérethez.

OnePlus 12

(#86) Helltak válasza sharkypeti (#85) üzenetére


Helltak
őstag

Gratula hozzá!
Luxoryshop-tól vetted? Gondolom már a 7.1.1-el fut nálad is :)

Xiaomi 14 Ultra

(#87) sharkypeti válasza Helltak (#86) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nem onnan, hanem Ausztriából. EU-s, A2017G modell. A Luxoryshop fb-os értékelései miatt nem mertem ott megvenni. Még nem frissített Nougatra.

OnePlus 12

(#88) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Van is kérdésem a közösséghez:
1. Képernyőkép-rögzítéshez nincsen dedikált gomb? Mint pl a Huawei vagy Xiaomi esetén.
2. Képernyőtükrözés funkció van-e? Ami LG-nél Miracast, Huaweinél MirrorShare.
Ezek azok a funkciók, amikre szükségem lenne, és egyelőre nem találom őket.

OnePlus 12

(#89) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Szerk.
Közben rájöttem az 1. kérdésem nyitjára, van dedikált gomb :))
Már csak a 2. kérdésem aktuális, nem tudom elhinni, hogy ne tudná ezt az alapfunkciót. :N

OnePlus 12

(#90) Helltak válasza sharkypeti (#89) üzenetére


Helltak
őstag

Az elsőre; lehet gesztussal is. Három ujjadat össze húzod. Ezt lehet külön kell bekapcsolni, a Features-ben.
Másodikra; kicsit buta dolog, de a képernyő tükrözés a megjelenés menüpontban van, legalul...

Xiaomi 14 Ultra

(#91) sharkypeti válasza Helltak (#90) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ó, köszi. Láttam, hogy ott van ez a lehetőség, be is kapcsoltam, de nem csinált semmit, csak kiírta, hogy nincs a közelben más eszköz. Túl hamar ki is kapcsoltam, nem vártam pár másodpercet. Most újra próbálkoztam, türelmesebb voltam és sikerült. Ennyi. Köszi.
Azt viszont még nem tudom, hol lehet engedélyezni a 3 ujjas csippentést, a dedikált gombot találtam meg.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#92) Helltak válasza sharkypeti (#91) üzenetére


Helltak
őstag


Xiaomi 14 Ultra

(#93) sharkypeti válasza Helltak (#92) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Köszönöm a segítséget, ez is sikerült. Csak egy kicsit megzavart a "features" kifejezés, nekem ugyanis így néz ki:

OnePlus 12

(#94) Helltak válasza sharkypeti (#93) üzenetére


Helltak
őstag

Persze, neked 6-os droid van rajta :)
Én helyből fel raktam a 7-est. Arra jött OTA frissítés.

Xiaomi 14 Ultra

(#95) sharkypeti válasza Helltak (#94) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Egyelőre maximálisan meg vagyok elégedve a 6-ossal is, majd jön a 7-es is, ha akar. A fiam használ 7-est, kezdetben sok idegesítő bug volt rajta, nem is baj, ha még javítgatják egy kicsit. :)

OnePlus 12

(#96) Herczi


Herczi
senior tag

Ha a májusom jól sikerül én is benevezek egy ilyen telefonra, annyira jó vételnek tűnik papíron, hogy eszméletlen, nem is nagyon van másik készülék, amit ennyire rám szabtak volna. Mondjuk én sztem német amazonról fogom venni, mert ez a luxuryshop nem sok bizodalmat ébreszt bennem. Hátha lemegye addig felére az ára. :DDD

(#97) sharkypeti válasza Herczi (#96) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Tényleg jó vétel, de a drasztikus árcsökkenéshez ne fűzz nagy reményeket, esetleg akciót ki lehet fogni. Nekem soha nem volt 80e-nél drágább telefonom, ez az első, amire azt mondtam, hogy megér annyit amennyi. Brutál minőség, abszolút felső kategória, megfizethető áron.

OnePlus 12

(#98) Herczi


Herczi
senior tag

Térerőtök, meg a Wifitek ereje milyen? Ezekre láttam egy-két panaszt.

(#99) Helltak válasza Herczi (#98) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem mindkettő átlagon felüli!

Xiaomi 14 Ultra

(#100) sharkypeti válasza Herczi (#98) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Pont ma reggel hasonlítottam LG és Huawei készülékekhez, felülmúlta mindkettőt. Pedig azokra se volt soha panaszom. A 4GB RAM miatt pedig érezhetően gyorsabb is az Axon 7.

OnePlus 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.