Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Milyen jót tesz ez ismét a megítélésünknek!Plusz fel is hivták a magyar munkavállalókra a figyelmet...de mindenhol ez megy,nemcsak külföldön itthon is....bejelentenek (már ha veszik a fáradtságot 4-6-max 8 órában)
dolgozol 12-őt azt birod,amig birod.

LÉnyeg a lényeg van megbízási dij,amit felvesz a fővállalkozó,aztán a munkát kiadja alvállalkozónak,még az is kiadhatja 2 kisebb vállalkozónak akik megcsináltatják a munkát az embereikkel.Mondjuk 2000ft/óra/fő megbizási dij.Mindenki csíp belőle magának,mert,mert (hú nem is akarok belemenni :(( ) Aztán te igy jutsz isten tudja mennyihez.Jelen esetben ~10 euró kellet volna legyen,és lett ~2.2.Látjátok a rációt???A megbizási dij 1/5-e kerül a dolgozóhoz.Felháborodott lennék?Asszem igen.Mert személyes tapasztalatim vannak ezzel kapcsolatban. :(((

(#2) zsori_peter válasza Mokó (#1) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

Jó meglátás.
Ezek a mai dolgok szánalmasak,nevetségesek és a dolgozókat kb rabszolga szinten kezelik :(

(#3) Mokó válasza zsori_peter (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nos,teljesen süllyedünk a rabszolgaság felé.Eladnak minket mint olcsó munkaerőt a munkaközvetitőknek,és
akkor megy a szekér ameddig megy.Volt olyan cég ahol 4 hónap alatt 3 cégnek dolgoztam ugyanott,ugyanabban a beosztásban.De a 12 órázást gyűlölöm a legjobban.És egyre több helyen kell már 12-őzni,de tudok helyekről ahol még többet kell. . .Hajrá Világ igy kell megölni az embereket lassan hogy profitot termeljenek :(((

Külföldön Ausztria,Német mosogatni kell kínai étteremben (Franci,Angol se kivetél)napi 10 órát heti 6x. . .hüm,
hát valakinek megéri,hogy kimegy külföldre ezért. . . .2-3 hónap azt hazajönnek.Elnézést,pesszimista vagyok,
legalábbis az lettem az évek alatt.

All work and no play makes Jack a dull boy.

(#4) beleszólok válasza Mokó (#3) üzenetére


beleszólok
senior tag

Itthon is... tegnap olvastam a zindexen, hogy a lézer jani felügyelte hivatalban is bevezették a tízórás munkanapot. És ez a mocsok állítólag csak annyit reagált, hogy "ez nem családbarát munkahely".
Hát a JQA-t az összes ilyennek! :(((

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#5) beleszólok válasza beleszólok (#4) üzenetére


beleszólok
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni, talán az inforádió egy fokkal hitelesebb, mint az index: http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-684177

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Európában ez lehet kivételesnek számít, de itt felénk (Kelet Mo.) gyakorlatilag ez az alap...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

jézus isten.......ez az ország csak süllyed..süllyed..és süllyed...

(#8) Mokó válasza zsori_peter (#7) üzenetére


Mokó
aktív tag

+1,Nemhiába látják a fiatalok hogy innen menni kell....jój annyi mindent fel lehetne még hozni....családbarát munkahely?NEM LÉTEZIK.Ha családalapitanál (30 fele kéne) de csak ha ,mert:2 éve dolgozom több mint 240+ óra/hó és nincs semmi a rezsire jut meg legalább hetente 3x rendes kaja van (értsd:nem vizes párizsi akciós kenyérrel) azt kifujt.Ennyi.A honvédségben régen azt gondoltam de rossz hogy kint kell lenni télen pár órát/nap.Erre most van hogy napi min8-at kint vagyok. :C :C :C IRÓNIA.

Szerk:hát tudnák sztorizgatni millió+1 emberrel beszéltem sok munkahelyen (akasztott ember nem voltam még,annyi) de már mindenki csak azt látja hogy megyünk lefele . . .Nah de ez PH!,foglalkozzunk informatikával.
Megyek és megnézem hol tart 1 terabájt wipe-olás a "kisgépen".25%.Hajnalig csak végez . . . :N

[ Szerkesztve ]

(#9) zsori_peter válasza Mokó (#8) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

:( :( :( :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.