Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hányas szerver volt?Én FX-szel próbálgattam, igazából jól futott bár a "csoda dx12 az fx-ek megmentője" móddal még rosszabbul futott csak.

V6

(#2) Yézi válasza M0ng00se (#1) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ahogy látható Rush mód, azaz 24 fős. Sinai Desert pályán nyomtam egy 64 fős conquestet, hasonló FPS-t tapasztaltam. Fullos Amiens conquestet sajna nem találtam, pedig ott lehet hogy már kissé összerokkanna szegény. :DDD

(#3) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Most tervezek venni a Phenom II x6 1055T-hez venni egy R9 380-at, nyugdíjazom a HD5770-et. BF1-ezni nem fogok rajta, de lehet 2 év múlva FX-re csere lesz.

(#4) Balrog


Balrog
tag

A processzor alap órajelen futkorászott? :)

Engem kicsit meglepett az eredmény. Annak ellenére, hogy a játék gyönyörű szépen skálázódik mind a hat magra, nincs meg a stabil 60+ fps. Látszik, hogy még egy ilyen régi videokártya mellett is masszív processzor limit van. A magok az idő nagy részében 95% fölött vannak kihasználva, miközben a videokártya 75-80% körül tanyázik.

Szívesen megnéznék egy hasonló videót, csak már tuningolt processzorral. Egy 1090T-nek a 3600Mhz nem jelenthet gondot. Kis szerencsével a 3800 is meglehet. Ha DDR3-as lapban van akkor a memória sebességet is érdemes növelni, ameddig csak bírja a processzor. 1600Mhz biztosan menni fog, talán az 1866 is. Ha tovább nem bírja a proci a ram tuningot akkor az időzítéseken kell szorítani. Megéri tuningolni és ezekkel bíbelődni, mert sokat hoznak a konyhára. Megmerem kockáztatni, hogy egy tuningolt 6 magos Phenom II egy GTX 1060-at is közel kitudna hajtani. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#5) Redneck


Redneck
veterán

zsoltdeak17:
A GameTime.MaxVariableFPS és a RenderDevice.RenderAheadLimit parancsokat ajánlanám a figyelmedbe, a CPU használatnak és a stabilitásnak is jót tehet ha belövöd.

Sokáig Phenomoztam de azok a hatalmas fps droppok és 40fps körüli minimumok nagyon el tudják rontani a játékélményt. Persze ha mindenféle vertikális szinkron nélkül játszol és nem zavar a brutál képtörés akkor el lehet lenni vele.

Balrog:
3,8-on járt, a memória 1333-on, legalábbis a Youtube leírás szerint. A CPU NB-t megpróbálnám húzni és az 1600 Mhz-en járó memóriával is megnézném, de az 1866, pláne 4 modullal, nem fog menni. Egy kis húzással és beállítással jobb lehet, de nem fog kihajtani egy 1060-ast. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Balrog válasza Redneck (#5) üzenetére


Balrog
tag

Teljesen jogos. Nem néztem meg a Youtube leírást, ezért azt gondoltam hogy alap órajelen ment a proci. Hát ha 3.8-on erre volt képes akkor a CPU NB birizgálása és a gyorsabb ram már nem sokat fog dobni rajta. Talán a stabil 60fps-hez még hozzá segítheti. Igazad van a HD 7950-et sem fogja tudni kihajtani, nem, hogy a GTX 1060-at.

zsoltdeak17-től pedig elnézést kérek. Nem ócsárolni akartam a processzort szó sincs róla, ezek csak tény megállapítások.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#7) Redneck válasza Balrog (#6) üzenetére


Redneck
veterán

Nem kell leírni, és lehet még próbálkozni. Ha 3,8-nál nem is megy többet, a CPU NB húzás és és 1600-on járó alacsony időzítésű RAM-ok még dobnak rajta. Ha fps limitál és belövi az előre renderelt képkockák számát, folyamatosabb lesz a játék.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Azért egy vėn csatolótól ne várjunk csodát :) 6 mag ide vagy oda azért csak nem mai darab ės ugye anno se volt a leggyorsabb. 1060-hoz több kraft kėne, de az se kizárt még 5Ghz-en is droppolna. Mondjuk ha nem multizik vállalható, multiba nincs rosszabb az fps ingadozásnál :)

(#9) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem mai darab, de ettol fuggetlenul egesz jol vitte. En kevesebbre szamitottam volna, de ugy tunik, hogy tudja 60 korul tartani az FPS-t.

(#10) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

A 6 mag azért nem tévesszen meg senkit sem, azért mégiscsak egy 8 éves processzorról van szó, emellett ezek az X6-osok eléggé "kókányak" lettek. PH-s teszt első oldalán lehet olvasni erről, úgy már érthetőbb lesz hogy mire is gondolok.
Btw, ráadásul a Battlefield 1-ben meglehetősen rosszul szerepelnek az AMD processzorok, a Ryzen kivételével.
Őszintén, én ettől csak rosszabbra számítottam. :DDD

(#11) Balrog


Balrog
tag

Azért lepődtem meg mert a Frostbite motor legendásan jól skálázódik több szálra. Arra számítottam hogy a két extra mag hoz annyi előnyt, hogy kb. partiban legyen pl. egy i3 6100-al. Tudom tudom a két processzor között van 5 év mégis naivan arra számítottam hogy a plusz két mag és a jól skálázódó motor tudja ezt kompenzálni.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12) Yézi válasza Balrog (#11) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

A magok skálázódásával lényegében nem is lenne probléma, mert az tényleg nagyon szuper... :DDD
Egyszerűen ez az öreg architektúra nagyon nem fekszik sajnos a játéknak. Bezzeg egy tuningolt i7 860 már szépen elboldogult a 64 fős multival is.
Az X6-os GTA V-ben például egészen szépen teljesít, alapórajeles X5660-hoz viszonyítva az átlag FPS 7-tel kevesebb, a minimum FPS viszont azonos volt.

(#13) Redneck válasza Yézi (#12) üzenetére


Redneck
veterán

Nem az architektúrával van baj, hanem a relatíve gyenge egy szálas teljesítménnyel.

Az fps limitet kipróbáltad? A renderaheadlimitet beállítottad? Azokkal még dobhatsz az élményen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) Zicokuka válasza Redneck (#13) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Pont ez a lényeg,mert hiába a 6 mag ha egy szálon lehet egy modern celeron is gyorsabb.És ugye még a mai napig se jött el a többszálas kánaán.Bár BF pont profitál azért.

(#15) Redneck válasza Zicokuka (#14) üzenetére


Redneck
veterán

A Frostbite motor BF1 alatt dolgozó verziója jól van megírva, szépen kezeli a sok szálats procikat, nem az a baj. Az, hogy a relatíve alacsony órajelen járó CPU minden magja 90-100% között dolgozik. Ha lenne plusz két mag, vagy +1Ghz órajel, sokkal jobb lenne.

A Celeronos példa csak részben állja meg a helyét. Inkább úgy mondanám, hogy a játéknak kell egy egy szálon erős, legalább 4 szálon dolgozó CPU.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.