Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hannibhál


Hannibhál
őstag

hehe első hozzászólás☺azt szeretném kérdezni h miért volt a ramhasználat 700-800mb-al kevesebb a g4560as mérésnél? am köszi a tesztet jó volt egy ilyen összehasonlítást is látni 😁

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#2) Yézi válasza Hannibhál (#1) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Őszintén, fogalmam sincs. Még Windows csere sem történt, s a háttérben sem futott mindenféle program...
Érdekes mód a VRAM használat is kevesebb...

[ Szerkesztve ]

(#3) Hannibhál válasza Yézi (#2) üzenetére


Hannibhál
őstag

ramsebességek illetve a konfig többi része hogy alakult?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) Yézi válasza Hannibhál (#3) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Intel Pentium G4560 3.5GHz
Hynix 8GB DDR4 2400MHz
GIGABYTE HD 7850 2GB OC
GIGABYTE H110M-S2HP
Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB WD10EZEX
Chieftec CPS 550S
Windows 10 Pro 64bit

Intel Core i7 860 2.8GHz @ 3.5GHz
Hynix 4x2GB 1333MHz @ 1400MHz
ASUS GTX 760 DirectCU II OC 2 GB
MSI P55-GD85
Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB WD10EZEX
Chieftec CPS 550S
Windows 10 Pro 64bit

Jelen esetben minimum beállításokkal a videokártyák közti erőkülönbség nem mérvadó, hisz mint látható, HD 7850-nel is bőséges CPU limitben fut a játék.

(#5) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Azért én mondjuk kipróbáltam volna azonos kártyával.

(#6) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Személy szerint nem szeretem ezt a full minimumon tesztelünk mentalitást mert pont a lényeg veszik el belőle még pedig hogy mekkora is a cpu limit...
ahogy fentebb írták jó lenne ha lehet azonos kártyával kicsit hétköznapibb beállításokon is megnézni azonos pályaszakaszt bejárva :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#7) Yézi válasza Hannibhál (#6) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

A tesztelés módjáról lehet vitatkozni. Jelen esetben a 'nyers CPU erőn' volt a hangsúly. A GTA V (meg azért a játékok java része) pont olyan játék, ahol a magasabb grafikai beállítás aligha növeli a processzorigényt. Ezt már tapasztaltam jó sok CPU+GPU pároson keresztül. Saját konfigról van szó, folyamatosan megy a cserebere, főként videokártya téren. Nem igazán van arra lehetőségem, hogy két különböző processzort ugyan azon videokártya mellett teszteljek le... :( Habár jelen tesztmódszer mellett ez szerencsére nem is akkora probléma.

kisvakond111: Ilyen beállításokkal, egy i7 2600 4GHz mellett simán hozta a 100-110FPS-t is akár a HD 7850. Garantálom, hogy nem csak 60-70FPS-t tud kicsikarni magából.

(#8) bitpork válasza Yézi (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még csak a tesztkör sem volt azonos, más objektumok voltak stb-stb. Szerintem is azonos körülmények kellettek volna.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) Yézi válasza bitpork (#8) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Legfeljebb a forgalom elrendeződése volt más, de ezt nem lehet befolyásolni. Benchmarkban sem mindig ugyan olyan.

(#10) Gdi válasza Hannibhál (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Szerintem az eltérő HW konfigurációhoz tartozó driverek lehettek az okai.
Esetleg, ha csere után nem volt még újraindítva, akkor a windowsos telemetriák szemeteltek kicsit észlelve a rendszer-környezet változást.
(de ez csak feltételezés)

PQ: mérés adatait nem mentetted véletlen CSV-be vagy valamibe, amiből lehet vonal diagramot csinálni? (Az áttekinthetőség kedvéért)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) Yézi válasza Gdi (#10) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

G4560-as konfig volt az alap. Akkor lett friss Windows felpakolva, használtam is egy hónapig a gépet. Eladás előtt csináltam vele pár 'videótesztet'. Jött az i7 860, nem cseréltem windows-t, maradt ugyan az. Ezt a konfigot is már lassan 2 hónapja használom s a felvétel is friss volt, konkrétan tegnapi.
A HD 7850 meg biztosan nem limitált, erősebb procival jóval több FPS-t tud produkálni.

Talán a sok cache miatt lett nagyon hasonló az eredmény? Na majd pár játékban még letesztelem, mert ez kicsit szúrja az én szemem is. Az viszont biztos, hogy alapórajelen már nem annyira vaskos az "i3". Lehet összedobok egy kicsit bővebb elemzést...

Sajnos nem. G4560 vs. i5 2400 cikkhez is szimpla min,max,avg FPS lett mérve Fraps-szel...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.