Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Hihetetlen.. Egyszer el kell jutnom ide. :R

(#2) Dany007 válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem is! :D Már tizen pár éve tervezgetem...

(#3) modd3r


modd3r
őstag

Nagyon hangulatos fotók! ;)

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Erezd jol magad! :)

Tobbiek: Manapsag fillerekbol el lehet oda jutni. Gyujtsetek egy kis lovet es go. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Dany007 válasza Lauda (#4) üzenetére


Dany007
veterán

"Manapsag fillerekbol el lehet oda jutni."

Irgum-burgum! :U :D

Kinek mi a fillér :P De ha gondolod....
Na mindegy. Pár éve néztem repülőt. A legolcsóbb megoldás is ~ 150-160k / fő / út. Vagyis az minimum 320k / fő oda-vissza. 2-3 napos szállás ha nem akar az ember putriban lakni akkor az olyan 70-80k / fő. De inkább több. Legyen mondjuk 100k ( 3 napra).
Akkor már 420-nál járunk forintban. És akkor még nem ettünk semmit nem néztünk meg semmit nem közlekedtünk semmit. Vízum meg ilyenek? Fogalmam sincs az mennyibe kerül. Plusz útlevél, mert ugye aki nem jár EU-n kívül annak ez már egy jóideje felesleges.

Szal két főre 2-3 nap így hasra ütve olyan 1,5 milla. Kényelmesen. Ez meg úgy jó egy éves keresetem :D (maszek munkákat nem számítva)

[ Szerkesztve ]

(#6) Иван


Иван
őstag

Irigyellek. Én nyáron megyek másodszor Londonba (ez ugrott be most), de már most nem bírok magammal.

Hetes, kilences tizenhármas (bank of america ftw! :DD) fotó odarúg. Hány napot vagy ott?

Danny007: ha jól tudom mi már nem vagyunk vízumköteles ország. (Vagy rosszul emlékszek? Valaki javítson ki, ha igen), ettől függetlenül a reptéren kell útlevél meg van tipi-tapi, ujjlenyomat satöbbi.
Na ezért például áldom Schengent meg az EU-t. Szerintem a határ eltörlése az elmúlt 10 év legzseniálisabb húzása volt a kontinens ezen felének. Mikor mentünk Heathrown, milyen király votl nézni, hogy EU Citizenként nekünk 5 perc sorban állás és egy ID Card check után mehettünk a Tube-ba, a normálosoknak mg 2 óra srobanállás és 15 perc beszélgetés után volt csak zöld lámpa.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) Lauda válasza Dany007 (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Repulo 100k-bol lazan megvan roundtrip/fo, neztek olcso motelt 100 dollar/ejszaka max, taxival/metroval lehet kozlekedni es magadtol szepen bejarod ami erdekel. Kaja se veszelyes, 30-40 dollarbol megvan egy nap es akkor egyszer ettel fott kajat. Szerintem azt kell eldonteni, hogy akarsz-e menni vagy sem. Ha igen, akkor ossze lehet ra szedni. Ja vizum mar nem kell turistaknak, eleg az esta, ami 14 dollar. ;)

(#8) horush válasza Lauda (#7) üzenetére


horush
addikt

Hát, én megnéztem most pelikánon (aztán lehet, hogy az nem ír ki mindent), de 150k alatt nem találtam, pedig majd fél évre előre kerestem. (Ez talán kijevi átszállással lenne októberben, oda-vissza / fő).

(#9) Thunderzolee

Köszi a képeket, meg az ismertetőt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) zoo8800


zoo8800
veterán

Látom, szép magas már az új WTC :)

rip and tear, until it is done

(#11) Lauda válasza horush (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Itt vannak 500 dollar koruli jegyek is, csak keresgelni kell: [link] :)

(#12) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Először is...köszönöm szépen a jókivánságokat :R
Pünkösd vasárnap megyek haza. Sajnos pillanatok alatt elrepült ez a 3 hét :O
Az anyagi része pedig:
-repülőjegy+biztosítás kb.140.000.-
-költőpénz 1200$ (kb. 250.000.-)
Sajnos helytállóak az 500.000.- forint körüli becslések mert ha éppen nem voltunk úton akkor a kajáért és a szállásért nem kellett fizetnem.
Egyébként a mi (az Én) keresetemhez képest nagyon drága minden.
8$ egy szar big-mac menü (ami tényleg szar!!!!) a mekiben, 7$ egy doboz arany malbi. De hangsúlyozom ez csak Nekem volt meglepő.
Bármi egyébre szivesen válaszolok illetve próbálom folytatni a blogot is :)
Ma volt egy kis szabadság szobor holnap pedig egy Six Flags vidámpark :D

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#13) Egorov válasza zsinnyegtet (#12) üzenetére


Egorov
aktív tag

Jó neked, el tudsz menni a sixflags cuccba. :DDD Nekem 2008-ban nem maradt pénzem oda elmenni. :O A repülőtérre is úgy jutottam ki, hogy egy tag adott egy feltöltött metro cardot. :DDD
Remélem Cony Island is célpont volt. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#14) flash- válasza zsinnyegtet (#12) üzenetére


flash-
veterán

Hátigen NYC-ben a mekibe csak a fullcsórók és az európaiak mennek..
emlékszem '97 ben azért bementünk egybe az empire state buliding közelében,és nagyon durva milyen kosz volt ott,(sár,+stb)

ajánlom a kínait,olcsó és jó.

a metrót olcsón meg lehet úszni :D
.ha veszel kártyát utána egyszer ingyenesen töltheted.
aluljáróba-metróba ugyebár össze vissza dobálják el a kártyákat,én ezt szépen összeszedtem mindig és ebből utazott a család...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15) zsinnyegtet válasza Egorov (#13) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Várom már :))
Sajnos Cony Island nem lesz....ez a Six Flags az egyik utolsó dobás aztán kuporgatás van mert még senkinek nem vettem semmi apróságot :)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#16) zsinnyegtet válasza flash- (#14) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Igen...borzalmas. Kosz,bűz és szar kaja :K
Mi annyit nem metróztunk mert ebből a 3 hétből 13 napig tartott ez a kis körutazás.
De majd legközelebb :K

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#17) Egorov


Egorov
aktív tag

Lesz még több kép? Ellis Island, Szabadság szobor? Ezek kötelezőek szerintem, ha már kijutottál. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#18) Иван válasza zsinnyegtet (#12) üzenetére


Иван
őstag

Az durva. Londonban a sajtburesz menü 99p-ért ment, és kettőből tuti jóllaksz. Megjegyzem Londonban én összesen két mekit láttam, gyorsétteremből szinte csak pret-a-manger volt, ami ilyen "zöld" kajálda. Csak saláták, szendvicsek meg levesek vannak, minden zöld meg tudod ilyen nagyon modern és nagyon tudatos. És viszonylag olcsó (ottani mércével tényleg az). Ahogy elnéztem Londonban már kicsit gáz mekiben enni és ahogy flash is mondta, csak csórók mennek oda vagy melósok beugranak gyors egy bureszért.
Pedig aztán ha van túlárazott város, akkor az London Town.

Amúgy miket néztél meg, meg egy teljesebb beszámolót elolvasnék, mert NYC egyik álom célpontom :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) flash- válasza zsinnyegtet (#16) üzenetére


flash-
veterán

azért én is visszamennék..

átsétálnék a Brooklyn hídon, bemennék a broadwayre egy előadásra,körülnéznék a Guggenheim Múzeumban,felmennék éjszaka az empire state bulidingre,és a szabadságszobor felső részébe(sajnos csak a talapzaton voltunk)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20) flash- válasza flash- (#19) üzenetére


flash-
veterán

ja és a Grand Central Terminal-t is megnéném...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21) zsinnyegtet válasza Egorov (#17) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Lesznek még képek de szerintem már csak a repülőn vagy otthon fogok vele foglalkozni. Elnézést kérek ezért :)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#22) zsinnyegtet válasza Иван (#18) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Hogy miket néztem meg azt szerencsére még felsorolni is hosszú lenne.... :)
New Yorkban még kb. 1 hónapot elnézelődnék az tuti.
Amiről még írni fogok az Atlanta, New Orleans, Panama City, St.Petersburg, Miami South Beach, Daytona és azt hiszem ennyi.... :)
Pici türelmet kérek még kiélvezem ezt a pár napot :D

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#23) #81556480


#81556480
törölt tag

GTA IV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.