Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

Amilyen nevetséges álláshirdetéseik vannak nem csodálom, ha az IT infrastruktúrájuk és szakember gárdájuk csapnivaló. Ennek egyenes következménye az ilyesmi.

(#2) Samott


Samott
addikt

De ezt megis hogy? A weboldaluk se jon be, az se volt kulon szerveren? Azt hittem egy ekkora cegnel mar minden ilyesmi felhoben van hostolva.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) Degeczi válasza Tapsi (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És mondjuk az inkorrekt árazási módszerük miatt sajnálni sem tudom őket, komoly szerepük van abban, h a hazai autószerelők jobban meg tudják kopasztani az ügyfeleiket.

(#4) ncc1701 válasza Degeczi (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Kintről be tudsz rendelni ugyanazon cikkszám alapján kb bármit ugyanazon az áron, amiért a szerelő megkapja.
Én is csak pislogtam, h insigniába kayaba rugó unixnál mittomén 36e, kintről 20e. És behozzák, és tényleg az.

(#5) Degeczi válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, csak sok autószerelő fúj a hozott anyagra (nem egy el sem vállalja, noha neki persze csak a munkájára kell garanciát vállalnia, az alkatrészre nem)

Ha gyorsan kell vmi, érdemes a Kovács Autónál is megnézni: olyan áron kapja mezei ügyfél is, mint a Unixnál "kedvezménnyel"

(#6) Tapsi válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Tapsi
addikt

Múltkor az egyik Speedzone vidi alatt említettek egy másik hazai kereskedőt, akinél töredék árak voltak Unixhoz képest. Ellenőriztem a szekeremhez a kettős tömegűt, és valami 150 volt 360 helyett. Teljesen legál, profi webáruház. Ugye a Unix üzleti modellje inkább az, hogy laikusoknak rárakja a nagy margint, ha sokat vásárolsz, akkor kapod a piszok nagy kedvezményeket. Szerelőkre van kihegyezve.

#5Degeczi

Jó is, hogy írtad, ez volt az.

[ Szerkesztve ]

(#7) Degeczi válasza Tapsi (#6) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel az a gond, h szinte az összes autószerelő a Unix-al áll kapcsolatban pont ezért, mert ők ugyan korrekt áron kapják meg tőlük, viszont mutathatják az ügyfél felé a weboldalon az akár gyakran dupla (!) árat, mert persze azt számlázzák tovább. És ez súlyos tízezreket jelent még egy egyszerűbb cuccnál is, kettőstömegűnél pedig valóban százezer fölöttit is.
Szóval ez nem valós "kedvezmény", mert semmi nem indokol ennyire durva felárazást, ezzel csak az autószerelőket csábítják magukhoz.

Sokan ezért nem is vállalják hozott anyaggal munkát, mert akkor ez a faktor kiesik, az óradíjat pedig nem srófolhatják föl annyira, h ellensúlyozza ezt.
Korrupt egy világ.

[ Szerkesztve ]

(#8) plömplöm


plömplöm
őstag

április1, értemén, ettől függetlenül a TradeOnWeb sem tud kapcsolódni, szóval valami tényleg van?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9) Anonymus23 válasza Degeczi (#7) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha normális a szerelő, akkor mutatja a számlát amit Ő kapott, és azt kell fizetnem, inkább fizetek neki munkadíjban többet, mint ami egy kamuzó szerelő kérne.
Vannak szerelők, akik azért emberek tudtak maradni azután is, hogy üzletemberek lettek.
A szakmaiságon túl, azért ezt becsületesnek tartom, és valahogy nagyobb a bizalmam az ilyenek felé, mert a munkájukat is lelkiismeretsebben végzik.

A szerelőm ideadta a Unixos kártyáját, hogy vegyem meg, ami kell a szereléshez (cikkszám megvolt).
Kovácsnál már vásároltam én is többször is, 1x volt velünk gond, amikor 5l olajból 3 nem ugyanaz volt, de a legrövidebb határidőb belül jött a futár, hozta a jót és vitte a nem megfelelőt. Szóval túl lehetett élni :)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#10) Tapsi válasza Anonymus23 (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

Az autószerelők 99%-a ugyanolyan tolvaj, tróger zsivány, mint a többi szakmunkás. Kár ezen lamentálni. Igénytelen, szar munkát végeznek aranyáron, mert megtehetik.

(#11) Anonymus23 válasza Tapsi (#10) üzenetére


Anonymus23
veterán

A 99%-ot kicsit erősnek érzem, de igen, nekem is van pár negatív tapasztalatom, votl olyan is, aki drágán, de jó munkát végzett, és persze olyan is, aki olcsón szart :DDD
Én ennyire nem általánosítanék, mert itt is van minden, mint általában az életben.

;) - The Power of the Light Side

(#12) Degeczi válasza Anonymus23 (#9) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg talán 1% szerelő lehet ilyen. Esetleg mert ismer. A túlnyomó többség visszaél azzal, h nagyvárost leszámítva nincs választásod.

(#13) Tigerclaw válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek olyanok mint egy nagyker aki kiszolgal maganszemelyeket is a boltihoz kepest +50% felarral. Itt ket ilyen nagy ceg is van es a kozottuk levo kis autosboltban minden sokkal olcsobb, pedig biztos toluk szerzik be az arut.

Talan az van az egesz mogott, hogy mindent felaraznak a gepben, hogy aztan papiron adhassanak kedvezmenyt az autoszereloknek. Olyan mint a nyilaszaros 40+5% kamu akcio egesz evben. Az autoszerelo, vagy autosboltos megkapja akcios aron, ami vegul is a normal ar, ha meg a betevedo balek megveszi felarazva, az az o baja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) tibaimp válasza Degeczi (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért fúj, hanem azért, mert elesik attól a +40-50% haszontól, amit még az alkatrészen is húz rajtad....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) tomazin válasza Degeczi (#7) üzenetére


tomazin
veterán

Most kisse olyan vagy, mint a free shippingnel az emberek.
Ha egy termek 10free shippinggel, az szuper deal, ha 8 es 2 a shipping, akkor az fujj.
Ha a kocsi anyag+munkadij az 10+2 az fuuj, ha 6+6 az jo lenne?

Szoval lehet vinni az anyagot, csak akkor nem 2 a munkadij,hanem 6.

Tapsi: Nem feltetlen koklernek lenni, ott a fincsi exchange sebezhetoseg, amivel kb barki elhet. De igen, sok-sok ceg ki fogja most fizetni azt, amit eddig megsporoltak, csak mashogy.

(#16) Tapsi válasza tomazin (#15) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát nem tudom, én több nagy nemzetközi cégnél is dolgozom jelenleg, korábban másoknál is voltam, mégsem kaptunk be soha zsarolóvírust. Pedig ez a dolog már 10-15 éve is létezett. Két lehetőség van:

1) az adott cég szerencsés volt
2) csilliárdokat költött biztonságra, jól felépített infrája van, ami ellenáll az ilyesminek

Vajon melyik lehet? :U

(#17) Degeczi válasza tomazin (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor nem érted/ismered a témát.
A szervíz óradíjak kb. elfogadhatóak és semmi nem indolná azok többszörösét, ami ellensúlyozná az akár duplájára fölárazott alkatrészt.
Ennek semmi köze egy korrekt áron forgalmazott és postázott webshopos dealhez, ott mindegy a megoszlás.

(#18) Ciccuka válasza Tapsi (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha látnád a bugyuta/ostoba felvételi (IQ?) tesztjüket... ;]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19) nevemfel válasza Tapsi (#1) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én anno nézegettem az álláshirdetéseiket, és maga a hirdetés nem tűnt rossznak. Az viszont feltűnt, hogy szinte állandóan keresnek fejlesztőt. Arra tippelek, hogy vagy túl nagyok az elvárásaik, vagy nagy a fluktuáció náluk.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#20) Milaraspa


Milaraspa
lelkes újonc

Azért, mert nem jön be a weboldal, biztos zsarolóvírus-támadás érte őket? :F
Egyszerűen meghalt a szervert, nem?

(#21) Ciccuka válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azaz kb. ugyanaz, mint a Jysk.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22) Milaraspa válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Ja, de átlagember nem vesz autóalkatrészt, azt megveszi és beépíti az autószerelője.
Ami lényeges, hogy az autószerelőd, építésvezetőd, vízszerelőd, redőnyszerelőd megbízható-e? Vízvezetéket sem vásárolsz, hanem rábólintasz a komplett árra.

(#23) Degeczi válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Degeczi
nagyúr

20-30% felár teljesen érthető lenne, és még +50% is szájhúzogatással, de csinálják.
Itt viszont ennek is alkalmasint a duplájáról van szó a Unix-nál...

(#24) BStorm válasza Milaraspa (#20) üzenetére


BStorm
csendes tag

Nem tudom a cikk írója miért nem vette a fáradtságok az ellenőrzésre, de már az FB oldalukon tegnap megírták, hogy zsarolóvírust szívtak be...
"Tisztelt Partnereink!Informatikai rendszereinket 2021.03.30-án zsarolóvírus támadás érte. Szakértőink jelenleg is dolgoznak az informatikai rendszereink helyreállításán, hogy szolgáltatásainkat mihamarabb biztosítani tudjuk az Önök számára. Az elhárítás idejéig kirendeltségeink zárva tartanak, kiszállítási szolgáltatásunk szünetel. Megértésüket köszönjük!Unix Autó Kft."

(#25) Tapsi válasza Degeczi (#23) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem ezzel nincs gond. Mármint ha valakinek ez az üzleti modellje, és működik, akkor csinálja. Mindenki többet akar keresni.

Én amúgy ezért hordom márkaszervizbe a szekeret. Nem sokkal drágább, mint egy maszek szerviz, és azért mégis csak ott a márka logója.

(#26) Tapsi válasza BStorm (#24) üzenetére


Tapsi
addikt

Szívesen megnézném azt az architektúrát, ahol egy - tegyük fel ügyintéző- klienséről egy ilyen vírus át tud terjedni a backoffice rendszerekig, onnan pedig a webes kiszolgálókig. Vagy fordítva, lényegtelen.

(#27) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egyébként Április elseje van nemde :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28) #68216320 válasza nevemfel (#19) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egyedi a fejlesztőkörnyezetük.

(#29) BStorm válasza Tapsi (#26) üzenetére


BStorm
csendes tag

Pontosan, erre én is roppant kíváncsi lennék, hogy ezt hogyan sikerült kivitelezni, mert gyanúsan nincs rendben ott a jogosultság kezelés ez alapján :D

(#30) BStorm válasza Ciccuka (#27) üzenetére


BStorm
csendes tag

Dede, viszont kétlem, hogy egy cég előtte nap lelövi mindenét (tegnap írták, hogy 03.30-án szopták be) és bezárja az összes boltját egy vicc kedvéért :)

(#31) jozefgucci1 válasza Milaraspa (#22) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Pont , hogy ezzel élnek vissza és szépen le is húznak . Én amit csak lehet megveszek magam beépítés előtt , legyen az vizes vagy autóalkatrész , kerti gép alkatrész stb . Pár hónapja anyósnak a szerelő új generátorra a Toyotába 110 ezret mondott , holott kedvezményesen 59K- valamennyit kap a leadott generátorért is .Szerelőnek nem is lehetne " alkatrészt tovább számlázni " :W

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#32) Milaraspa válasza jozefgucci1 (#31) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Akkor rossz a szerelőd. Én nem az alkatrészek árát kérdezem tőle, hanem hogy fullon mennyi az annyi. Elismerem, hogy nem a legolcsóbb, de nagyon jól dolgozik. Aki nála olcsóbb, mind nagyon rosszul dolgozik - belőlük kinézem, hogy bár olcsók, lehúznak, ahol tudnak.

(#33) tixem


tixem
addikt

Percig nem sajnálom őket, legalább addig sem húznak le senkit az elborult áraikkal. Kovácsauto érdekes módon a mezei embernek is biztosítja kedvezményeket, meg lehet nézni ugyanaz az alkatrész mennyibe kerül a bárdinál/unixnál meg a kovácsnál vagy mondjuk a cromax-nál. Ráadásul szegediként a kovács helyben is van. Legjobb ellátó itthon, hands down. Ami ott nincs arra meg ott az ebay / autodoc csak fel kell csapni az autó OEM számait.

Szerelőt is csak olyat választani aki engedi, hogy te vidd az alkatrészt, mert egyébként is annyiféleképpen b*sz át amennyire csak lehetséges. Így legalább az alkatrészen nem nyerészkedik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#34) Degeczi válasza jozefgucci1 (#31) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erről van szó, a többség ilyen sajnos - és ebben saras a Unix is.

Milaraspa: az, ezt tudja is - de mire megy vele? Ha nem nagyvárosról van szó, jellemzően nincs választás.

(#35) nevemfel válasza #68216320 (#28) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezt nem tudom / nem kétlem, de nem is igazán értem, hogy ez hogy jön ahhoz, amit írtam.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#36) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én már azon se bírtam túllépni, hogy hogy van az, hogy egy magyar cég egy 50 éves bejegyzett védjegyet választ cégnévként.
de amikor az f1 közvetítésben elkezdenek unikszolni, attól az agyam eldobom.

mondjuk más se tudja kiejteni, lásd fent: unix-al (sic!).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza Tapsi (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy lehetőség van:
3) valaki a fejébe verte kalapáccsal a júzereknek, hogy mit nem csinálhatnak.

az ilyen zsarolóvírusok ellen kizárólag egy dolog segít: az emberek okítása.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) [Newman] válasza Tapsi (#16) üzenetére


[Newman]
tag

Pont ilyenre hallottam egy jó mondást elég régen. Megkérdezik a rendszergazdát, hogy volt-e már náluk betörés. Ha azt mondja nem, akkor ki kell rúgni, mert észre sem vette.

10-15 évvel ezelőtt nem volt ennyire nyitott egy rendszer, nem létezett ilyen formában felhő, nem volt ennyire gyorsan változó minden. Egy ilyet simán be lehet szívni, akkor is ha nem célzottan a te céged támadják vele, ha meg igen, akkor tuti biztos, hogy elő lesz készítve, hogy ne vedd észre csak ha már késő.

Egy lényeg van, legyen tesztelt forgatókönyv mit és hogy kell tenni.

És egyetértek bambano-vel. A felhasználók oktatása a kulcs, tehát ne használják azonos jelszóval a céges gépüket, minta Facebook account-jukat. Ne dugjanak be pendrive-ot ide-oda, ne nyissanak meg linkeket csak úgy, figyeljenek a phishing oldalakra stb-stb. Ezek nélkül a legmodernebb védelmi szoftver, tűzfal sem 100%-os.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#39) Zotya84 válasza tomazin (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezzel az a baj, hogy ha 10+2 átverés, a 6+6 nem. Csak kevés komoly szaki meri felvállalni, hogy neki ennyi munkadíjjal kell dolgoznia, hogy ki tudja termelni az összes szotfver, fejlesztés, képzés, bér, eszközök stb költségét. (Autószerelővel beszélgettem erről, és számokat mutatott, elég fájdalmasakat.) És ez a gáz ebben a helyzetben. Hogy a magyarnak nem fér bele a lelkébe, hogy a szerelőnek is vannak költségei. És vagy így, vagy úgy, de meg kell oldja, különben lehúzhatja a rolót. Mert vagy az anyagon kell megkeresse, vagy óradíjat kell emeljen...

Most nekem is kellett Fordhoz néhány alkatrészt vennem, bementem a helyi autósboltba, ahol mutogatták a lángautós árakat, azt hittem hanyattesek, minthogy előtte körbenéztem, hogy kb mi mennyi. Aztán hazamentem, beléptem Cromax-ba, és kb harmadáron megvettem mindent, amit kellett. És biza nem egy esetben még a gyári Ford (Motorcraft) cuccok is csak féláron voltak. És fizettem inkább a szerelőnek, hogy rendesen meg legyen csinálva. És így még mindig olcsóbb volt, mintha a helyi boltból vettem, vagy a szerelő hozatta volna akárhonnan a cuccokat. Pedig inkább fizetnék a helyi boltnak, hogy legyen, ha már csak ő van a vaárosban, de azért nem 100-250%-os haszonkulcsot. (Pl.: 22 ezres Lángos alkatrészt 21-ért ide tud adni, ami amúgy 6600JMF...)

Szóval, ja, van baj, nem kevés ezzel a rendszerrel.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#40) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Van baj.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#41) Degeczi válasza bambano (#37) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az egy dolog, de a weboldaluk miért állt le?
Régen rossz, és ott már felhasználóoktatásnál súlyosabb hiányosságok vannak, ha bármilyen user gépét megfertőzött vírus le tudja rántani a weboldalt is.

(#42) nevemfel válasza Degeczi (#41) üzenetére


nevemfel
senior tag

Sok kis-közepes cégnél egyetlen adatbázis szerver van. Ha az valamiért nem működik, akkor semmi nem működik.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#43) Degeczi válasza nevemfel (#42) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a súlyos hiányosság, ha bármelyik user elszabadult gépe le tudja rántani az adatbázisszervert. Azon nincs, nem lehet írási joga.
(és a Unix nem kis-közepes cég, nyilván nem az irodában egyik gépen van az adatbázis, hanem valahol egy szerver-parkban, távol. Vagy a nevüktől eltérően Windows-t használtak, egy domainbe rakva az összes gépet, még az adatbázist is? Szép lenne...)

(#44) aujjobba válasza nevemfel (#42) üzenetére


aujjobba
addikt

Regi munkahelyemen (kis ceg) is igy volt, adott volt a szerver, rajta a DB, a weboldal, meg a szemelyes tarhelyek.
Ha ott a jogosultsagkezeles nincs rendesen megoldva, siman atterjed a szemelyes helyekrol a fontos dolgokra.

(#45) MasterDeeJay

Az fura lenne hogy egy zsarolóvírus miatt áll egy webszerver.
Egyik feltételezésem:
Egy user rákattintot szokásos kamu számlás levélre amit elterjedt a hálón és a jogaival megevett valamit a pénzügyi rendszeren. Ez miatt gyors lekapcs mindent amit csak lehet. A pénzügyi rendszer visszaállításáig viszont le kellett lőni a webszervert is mert gondolom azon keresztül mennek az online megrendelések de mivel ledöglött a rendszer mögötte ezért nem is lenne értelme webes felületet futtatni hiszen csak dobná a hibákat vevők felé.
Szóval szerintem az hogy a webes felület áll az nem azt jelenti hogy azt cseszte szét a vírus. Bár ilyenkor illene kirakni egy statikus html-t hogy gebasz van már hegesszük éppen.

Ha pesszimista lennék akkor user gépén keresztül full jogokkal végigment mindenen a vírus beleértve a szervereket és vpn-en keresztül mindent mert nem volt jogosultság kezelés. Remélhetőleg nem ez történt.

Minden esetre nem hiszem hogy a webszerver leállását a vírus okozta, inkább csak lekapcsolták hogy az online megrendelések ne működjenek mert úgysem tudják teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#46) Degeczi válasza MasterDeeJay (#45) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ez reális. Bár a weboldalra is illene kitenni vmi gyors magyarázatot, nem a dugót kihúzni.

(#47) nevemfel válasza aujjobba (#44) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha a webszerver külön van, az sem megoldás, ha minden adat a db-ből jön, az autentikáció, stb...

Egyébként Unix-ék C# programozókat szoktak keresni, úgyhogy el tudom képzelni, hogy MS SQL szerverük van, és abból dolgozik az ügyviteli rendszerük és a weboldaluk is.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#48) Samott válasza nevemfel (#47) üzenetére


Samott
addikt

De ugye adatbazis szerverbol se egy van, hanem tobb labon all es izollava van a tobbi szervertol. Ja es persze rendszeres a mentes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#49) bambano válasza Degeczi (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például mert leállították?
nem tudom, mit csináltak, de ha az én rendszeremmel történne ilyen, akkor *MINDENT* lenyomnék a fenébe, és amikor véget ért a kivizsgálás, akkor egyesével, ellenőrzötten indítanék be újra mindent.

Attól, hogy áll a weboldal, még nem feltétlenül van vele baj, csak valószínű :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) nevemfel válasza Samott (#48) üzenetére


nevemfel
senior tag

Köszönöm a kioktatást, de nem tudom, hogyan néz ki a Unix rendszere, én is csak találgatok. Ha nem lett volna egyértelmű.

Forget your troubles, c'mon get happy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.