Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Én is ott voltam a nyíltnapon. És be is fogok kerülni engem magával ragadott a hely ott a helyem ennyit erről! :C :C

(#2) Def26


Def26
félisten

Az én a feleségem most harmadikos, a húga meg doktorandusz (PhD) és jövőre végez. Ő amúgy az ELTE karrierközpont vezetője is. Jó nehéz iskola.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) zozo1414 válasza Xirtam (#1) üzenetére


zozo1414
csendes tag

akkor majd találkozni fogunk:P

(#4) Xirtam válasza Def26 (#2) üzenetére


Xirtam
veterán

Def papa dejó lett az avatarod! :C :C

(#5) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Milyen szakra akartok menni? :)
Párról tudok mesélni :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Xirtam válasza Szten Márs (#5) üzenetére


Xirtam
veterán

Programtervező! :C :C

(#7) Def26 válasza Xirtam (#4) üzenetére


Def26
félisten

Köfi. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) concret_hp válasza Xirtam (#6) üzenetére


concret_hp
addikt

erről tildyt kérdezd meg ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9) Szten Márs válasza Xirtam (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az IK-t nem ismerem túlzottan. Analízisből szoktak prog terv maton szívni az emberek, de keményen, annyi bizonyos. De ha nem szükséges rosszként, vagy akadályként tekint valaki az analízisre, hanem képes élvezni, akkor szerintem nem lehet gond, de azért ehhez kell egyfajta hmmm... az átlagtól eltérő látásmód, gondolkodás.

(#10) tildy válasza concret_hp (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

;] ;] ;]
Nem mondok semmit. Na jó egyet mégis: 1 év után úgy otthagytam, vissza sem néztem....Azt hittem programozni tanítanak meg, nem ilyen hülyeségeket magolni minthogy a for ciklust eleme nem eleme, stb jelekkel írja le az ember. És nem csak egy van ilyenből...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) nyunyu válasza tildy (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Lambda-kalkulus es tarsaik? ;]

Meg jo, hogy BME muinfon minket ilyennel nem nagyon farasztottak, asszem csak egy 3 kredites targybol emlegettek, hogy ilyen is van.

Amikor meg vizsgan ilyen letezik, meg eleme jeles logikai fuggvenyeket kellett megoldani, akkor szimplan felrajzoltam a logikai aramkorok minimalizalasara hasznalt Karnaugh tablat, 0/1-ekkel kitolt, karika ide, oda, pillanatok alatt megvolt a vegeredmeny, ahelyett hogy fel oldalon keresztul levezettem volna, hogy melyik szimbolumot hova lehet egyszerusiteni. ;]

ELTE programtervezovel az a baj, hogy elmeleti matematikusokat kepeznek.
Kockaspapir+ceruza segitsegevel megoldast adnak a vilag osszes problemajara, csak eppen halvany lila gozuk nincs rola, gyakorlatban azt hogyan lehet megvalositani.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) proof88


proof88
addikt

Mondjuk C szakirányon talán el lehet lébecolni néhány dolgot, de a matekot tudtommal ott is megkövetelik nagyon. Nekem mindenesetre kezd nagyon elegem lenni belőle.

(#13) zozo1414


zozo1414
csendes tag

én v a szoftverfejlesztő v a szoftveralkalmazói informatikust választom
utána meg mesterfokon vmi rendszergazda v web-programozó

(#14) cucka válasza zozo1414 (#13) üzenetére


cucka
addikt

Az ELTE IK-n nagyjából nulla darab olyan tantárgy van, amivel előrébb vagy, ha rendszergazda szeretnél lenni. Ez mondjuk nem meglepő, mivel ott nem rendszergazdákat képeznek, hanem programozókat.
Amúgy ha a 80%-os, nem emelt szintű matek érettségi komoly kihívást jelent számodra, akkor javaslom, keress más egyetemet/szakot :) .

(#10) tildy
Azért egyetem, mert a programozás elméleti alapjait is megtanítják. Amúgy én is utáltam/utálom az ilyen jellegű tárgyakat, de valamennyire szükség van ezekre is (mint ahogy a matematikai dolgokra is).

(#11) nyunyu
Tévedsz, nem elméleti matematikusokat képeznek, de valamennyi matekre szükség van. Nem értem, mégis mit kéne tanítani egy egyetemen? Programot írni orrvérzésig mindenféle matematikai és elméleti alapozás nélkül?

(#15) zozo1414 válasza cucka (#14) üzenetére


zozo1414
csendes tag

nem jelent komoly kihívást,da azért oda kell tennem magam ahhoz.
jah és még annyi döntésem lesz szval nem biztos h rendszergazda leszek sőt biztos h nem

(#16) #43960832


#43960832
törölt tag

ELTE...hmm, jól hangzik. ;]

(#17) Xirtam válasza zozo1414 (#15) üzenetére


Xirtam
veterán

Azért máshogy, is felvételt lehet oda nyerni nem kötelező a 80%-os matek érettségi! ;)

(#18) kingabo


kingabo
őstag

Meg tudhatom, hogy mi győzött meg? :D Én is ott voltam a kezdésig a robotikás asztalnál, a másik oldalon :P , utána mentem anal7 ea-ra. :DDD
Ha én újból dönthetnék nem ide jönnék az tuti. :(
A felvételi nem tudom mennyit változott, de annó könnyű volt bejutni 120ból elég volt 86 is. Mondjuk aki 100 alatti ponttal jött azt hamar kiszórták. :(

(#19) zozo1414 válasza kingabo (#18) üzenetére


zozo1414
csendes tag

480 pont mostmár a max((érettségi%+érettségi%)*2+többletpont)
ha minden jól meg nekem 373 pontom lesz

(#20) kingabo válasza zozo1414 (#19) üzenetére


kingabo
őstag

Találtam Neked egy listát a tavalyi ponthatárokkal, eszerint a 373-al simán benn vagy a proginf-en. ;)
Komolyan kiváncsi vagyok mi győzött meg? Amit mondtak az előadáson, vagy az ott lévő asztaloknál amiket meséltek/láttál, vagy beültél valahova és az ott látottak/hallottak győztek meg?

(#21) concret_hp válasza Xirtam (#17) üzenetére


concret_hp
addikt

a kollega szerintem finoman arra próbált célozni, hogy ha kisujjból nincs meg egy 80%os matek érettségi, akkor esélyed nincs elvégezni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22) Szten Márs válasza concret_hp (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez teljesen így van. Egy 80%-os közép matek az nem lehet szint. Egy 80%-os emelt szintű matek talán, de annak is abszolút alapnak kell lennie, aki ELTE IK-t akar, ha az nincs meg izzadás nélkül, akkor utána vagy belerokkan valaki, vagy kipottyan. Ez gonoszul hangzik, de ez a helyzet.

(#23) kingabo válasza Szten Márs (#22) üzenetére


kingabo
őstag

Én tudok olyanról akire nem igazak az általad írtak és még benn van. 6. éve tolja a 3 éves progmatot, ami nehezebb a 2008as proginfnél...
De persze rengeteg emberről tudok akik feladták, vagy kirugták. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Szten Márs válasza kingabo (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze kivételek lehetnek, mondjuk valakinek alapvetően van affinitása a matekhoz, sőt még élvezi is, csak épp erre a gimiben nem jött rá, mert olyan volt a tanára, vagy aki alapvetően tudja a matekot, csak totálisan idióta hibákkal eltolta az érettségit stb stb stb.

De azért egy matek középszint feladatai elég ömm... hát semmilyenek, az emelt szint az oké, de ott is csak azt kell kitalálni, hogy kb milyen megoldási metódust alkalmazzunk, amúgy meg ott van a fügvénytábla és egy fia összefüggést nem kell tudni fejből.

(#25) kingabo válasza Szten Márs (#24) üzenetére


kingabo
őstag

Ez igaz! Én felvételivel közös érettségit tettem matekból ami 85%os lett és így is qrva sokat szívok a matekkal. Bár ahogy többektől hallottam az csak számtan, az egyetemi szintű bizonyításoktól elég távol áll.

(#26) Szten Márs válasza kingabo (#25) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, én is központiztam, még jó régen :) Ez az "érettségivel közös felvételi" szerintem a most/nemrég érettségizetteknek nem mond semmit, hisz most alap, hogy így van :DDD

(#27) kingabo válasza Szten Márs (#26) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor mit mondjak? :DDD Kb olyan mint az emelt szintű, csak nem a saját sulidban, hanem pl a bme-n egy nagy előadóban* 20an 3 vadidegen tanárral, akik minden mozdulatod figyelik. :K
* durván 300-400 férőhellyel.

[ Szerkesztve ]

(#28) Szten Márs válasza kingabo (#27) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az emelt szintű érettségi saját suliban van? :F Szerintem nem, bár ki tudja...

(#29) kingabo válasza Szten Márs (#28) üzenetére


kingabo
őstag

Sok helyen igen. Öcsémnek biztosan a saját sulijában volt.

(#30) proof88


proof88
addikt

Én annyit tudok, hogy 2007-ben 17 diplomát osztottak ki ezen a szakon. És ebből a 17 főből nem mindenkit 2002-ben vettek fel. :DDD

(#31) kingabo válasza proof88 (#30) üzenetére


kingabo
őstag

Te a prog(terv)matról beszélsz, ami azóta megszünt, már csak bsc-s proginf van. De azt is fűzzük hozzá, hogy minden évben 400 embert vesznek fel legalább és így végzett 17! :K
Amikor engem felvettek kb 400 elsős volt és több mint 700 embernek volt meghírdetve az anal1 ea! Tehát előző évben 400ból 300at megvágtak. Ezért a minimum a kissujjból a 80%os matek érettlenségi.

(#32) zozo1414 válasza kingabo (#20) üzenetére


zozo1414
csendes tag

320 pont ha proginfre
szimplán a környezet meg pest

(#33) zozo1414 válasza kingabo (#31) üzenetére


zozo1414
csendes tag

akik első helyen jelölték meg az 616 fő és abból tavaly 587et vettek fel
bár én mat,fiz,inf,bio,technika tanárgyerek vagyok és így kenem vágom a témát

(#34) Alg


Alg
veterán

ELTE - alklmazott matematikus vagyok ;]
Aláírás ;] ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35) tildy válasza nyunyu (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ez ott azért nem erről szólt. Egy Karnaugh tábla PITE ahhoz képest, mint amit ott be kellett magolni....
Ajánlott olvasmány:
[link]

Amikor odakerültem, 98-ban egy iszonyat kemény matek központi felvételi volt. Annyira, hogy még a Repeta matekos Gerőcs László tanárúr is azt mondta, ez durva.

Nos én akkor egy szar központit írtam, négyes lett, valami 48 ponttal a 100ból, pedig előtte megyei matek 2. helyezett is voltam..
Mindegy, a lénye, 1 helyen én hülye az Eltét jelöltem meg, 2. Szeged JATE-t, és mikor nyílt napon voltam, már semmi kedvem nem volt Pestre jönni, node cseszhetem. Abban reménykedtem, hogy mivel pestre négyszerezték a pontomat, míg Szegeden szóbeli is volt, amit én 15 pontból 15re csináltam meg, hogy Szegedre kerülök azt hiszem 105 ponttot vittem oda(ponthatár 10 körül volt) , Elte-re meg 86-t. Hát nem így lett: Eltés ponthatár 79 !!! volt... 1 napot sírtam, de nem változtathattam, ide vettek fel, ide kellett jönni. 1 év után rájöttem, ott nem programozókat tanítanak, hanem matematikusokat, adá-t meg ki használ manapság?! Szóval átmentem a Kandóra, fura módon első félév után évfolyamátlag felett voltam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) proof88 válasza tildy (#35) üzenetére


proof88
addikt

mondjuk tény, hogy ha érted miről szól, akkor lazán le lehet írni. S ha hibázol, arra rájössz, ha átolvasod, mert ha érted, akkor látod hol hibáztál benne. Viszont értelmét nem látom a dolognak. Szép, hogy halmaz elmélettel indulunk és ebből építjük fel a programozás elméletet, de szerintem ezt így nem kéne erőltetni. Mondjuk nekem elsőre meglett a bevprog 1-2., sőt az anal1 is. De a bevmat1-gyel még most is szívok, utolsó esélyem. :DDD
De nem akarom itt hagyni, mert az megfutamodás lenne a részemről. Persze lehet a BME jobb lenne, Neked azért van tapasztalatod benne. :D Dehát ha beleöltem időt az IK-ba, akkor fejezzem be, nem? :F

(#37) tildy válasza tildy (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

10 helyett 101 csak letelt a javítási idő.
Anal 1 azt hiszem meglett, bevmat is. Igaz kettesre.
Két tárgyam lett meg összesen első félévben, tán ez a kettő :D:D Második félévben meg a ludenses csávó féle shell scriptes / VMS-es móka:D
Én tudogatok programozgatni , de Elte progmatot csak annak tudom ajánlani nyugodt szívvel, aki gyerekkora/kamaszkora óta programozik, és elméletben akar nagyon, nagyon fejlődni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) tildy válasza proof88 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Te tudod , mennyit ér meg neked. Én első félév után láttam, ennek értelme nem sok, közben akkori páromat és az iskoláját megisverve, én rögtön döntöttem, innét messze el.
Választás:
BME-infó
Kandó infó

BME-t keményebbnek gondoltam, nomeg akkor 5 éves volt még, KAndó esetén meg egy koliban lettünk volna, így triviális , hogy azt választottam.
Ha engem kérdez valaki, informatikát egyetemi szinten hol ,leginkább a BME-t ajánlom.
Utána JATE (SZE), meg a debreceni egyetem, vagy a Pannon Egyetem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) proof88 válasza tildy (#38) üzenetére


proof88
addikt

Nekem 1. félévben 17 kredit lett és úgy voltam vele, megnézem a 2. félév hogyan sikerül... ott 23 kreditet szereztem, örültem neki, de aztán a következő félévek csak rosszabbak lettek. 1 bevmat vizsga lehetőséget meg úgy lőttem el, hogy el sem mentem vizsgázni, fel sem jelentkeztem vizsgára, mert már nem volt hangulatom tanulni rá (tudom félév közben kell, csak mindig halasztgattam). Meglássuk, mi lesz most. Most motiváltabb vagyok. Jó lenne 30 kreditet szerezni. Ha sikerül, maradok. :D

(#40) kingabo válasza tildy (#35) üzenetére


kingabo
őstag

Jéé ciklus def :DDD , haverokkal poénból beültünk Fóthihoz amikor ez jött az előadáson, miután már megvolt a tárgy. Örök élmény marad, elötte mindenki beszélgetett, amikor felírta meg döbbent csönd. Percekig. :D Egyébként a 2008as bsc óta ha jól tudom már nincs bevprog... Elég sokat variáltak rajta, mostmár olyasmi állítólag mint amilyennek lennie kéne.
Egyébként egy nagy igazság: a programtervező matematikusban, a programtervező CSAK egy jelzője a matematikusnak. :O

(#41) cucka válasza tildy (#35) üzenetére


cucka
addikt

Hát ez ott azért nem erről szólt. Egy Karnaugh tábla PITE ahhoz képest, mint amit ott be kellett magolni....
Hátöö, ha a fóthizmust nem érted, hanem magolod, akkor valóban elég nehéz lehet :D

Amúgy a fóthizmusnál igazából a módszerrel volt a baj. Elvileg ez lenne az a tárgy, ami a "computer science" kifejezés tudomány részét jelenti, tehát szerintem valamennyire szükséges. Persze elhibázott gondolkozásmód, hogy az alapvető programok (szekvencia, ciklus) és algoritmusok ilyen formában kerülnek bevezetésre, ahelyett, hogy intuitívan leülne mindenki programozni és utána magyaráznák. Például a linkelt ciklus definíció egyszerű, mint a faék, ha érted a jelöléseket és pontosan ismered a ciklus működését (ami intuitívan egyszerűen megy, definíció alapján meg nem).

(#42) tildy válasza cucka (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt amit értettem, de volt amit nem, így magolnom kellett . Mert elmagyarázni nem magyarázta el senki normálisan... Fóthi féle bevprog amúgy nem is lett meg.
A Karnaught meg értem, mert jól elmagyarázták, a Kandón ez lepett meg igazán : szájba rágják szó szerint. ÉS ez jó volt.

De komolyan cucka, ennek a gyakorlati haszna mi????

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) cucka válasza tildy (#42) üzenetére


cucka
addikt

Volt amit értettem, de volt amit nem, így magolnom kellett . Mert elmagyarázni nem magyarázta el senki normálisan...
A fóthizmusn érthető és logikus, de amúgy nekem is nagyon nehezen esett le a lényege. Szerintem alapvetően a tanítási módszerrel van a probléma.

De komolyan cucka, ennek a gyakorlati haszna mi????
Semmi, ugyanis ennek elméleti haszna van. Ettől lesz tudomány a számítástechnika (magyarul hülyén hangzik, angolul egyértelműbb - computer science). Ezért hívják az intézményt Eötvös Lóránd Tudományegyetemnek, nem pedig Eötvös Lóránd szakmunkásképzőnek. Nem programkód begépelő szakmunkásokat képeznek, hanem programtervező matematikusokat és informatikusokat.

[ Szerkesztve ]

(#44) tildy válasza cucka (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem értek veled egyet ebben a szakmunkásos hasonlítgatásban. Ha valamit nem tudnak érthetően átadni, avagy nehezen esik le, az nem azt jelenti, hogy abból az emberből aki ott tanult, mekkora zseni lesz... És aki olyan helyen tanul, hogy érthetően mondják el neki a dolgokat, az sem biztos , hogy programkód begépelő szakmunkás lesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) leviske válasza cucka (#43) üzenetére


leviske
veterán

Programozó matematikusokat? De hát a szak sima programozónak van meghirdetve, vagy ez attól még nem számít, mert ugyan az? Programozó matematikusit egyedül a BME-n láttam meghirdetve. :F

(#46) kingabo válasza leviske (#45) üzenetére


kingabo
őstag

Annó programtervező matematikusnak vettek fel mindenkit (engem is :P ), aztán jött a bsc (hipp-hipp-hurrá :W ) és programtervező informatikusnak vesznek fel embereket, de a proginf mára már nagyon távol áll a progtervmattól. :( Egyik előadónk sűrűn is mondja, hogy minket még egyetemre vettek fel. :U
BME-n (bölcsész mérnök egyetem ;] ) mérnök informatikust vagy mit képeznek, ott progmatos képzés biztos nincs! Talán Szegeden, meg Debrecenben volt még.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.