Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Dany007 válasza total90 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nem tudom mire gondolsz. Lehet élőben kéne prezentálnunk a dolgokat. :)
Nekem 2007-től 2010-ig iPhone-om volt. A családi körben apámnak van iPhone 3g-je, egyik sógornak 3Gs másiknak 5-ös. Tehát van mihez viszonyítanom. :)
És mondhatom, hogy az én Xperia P-m ami relatíve mocskosul olcsó és még középkategóriának számít semmiben sem különbözik a fent említett iPhone-októl sebességben.

Jó, persze biztos az i5 5 másodperccel gyorsabban tölti be az Angry Birds-t de ez kb a ki nem sz...ja le kategória. Mert ettől függetlenül maga a használat alatt egyik telefon se akad.
És ha megnézed - konkrétan az Xperia P topikot - na ott a közel 12.000 hsz alatt gyakorlatilag nem találsz egyet sem, ami a rendszer akadásáról szólna, vagy azt kritizálná. (annyi van össz-visz, hogy ICS alatt a gyári mozgó háttérkép tényleg beakasztja a rendszert, de bármilyen más tetszőleges háttér mozgó vagy statikus esetén ez a bug megszűnik.) És azért ez a 12 ezer hsz nem semmi. Sőt, azt is meg kell jegyezni, hogy én még gyári 2.3.7-tel használom. Semmit nem mókoltam rajta.

Viszont azt hiszem sejtem mi lehet az amire te gondolsz. 2010 után egy LG optimus One-om volt. Ami eléggé régi ma már és akkor se volt egy középkategóriás telefon. No, itt tényleg az van, hogy pár napos használat után egyszerűen elfogy a memória és a telefon belassul. Képernyőváltásnál szintén érezhető volt a rezzenés, kis akadás. Ugyanígy programokon belül is igen lassú volt. Meg úgy általánossában is pár hónap használat után mocskosul belassult a telefon. Ha pedig a memória fogyott el, akkor azon már csak a restart segített. Általában hetente kellett újraindítani egyszer.
Szóval ebből a tapasztalatból kiindulva mondhatom, hogy az Xperia P esetében - ami még mindig egy középkategória, lassan már annyi se lesz - ilyenről már szó sincs. A "rekordom" az 700+ óra volt kikapcsolás nélkül -utána is csak azért kapcsolt ki, mert véletlenül lemerült csutkára... -. De még akkor se találtam semmi nyomát az akadásnak.

Amúgy a Wp-t én is figyelemmel kísérem. Egyelőre még nem váltanék rá. Nagy tömzsi telefonok. És ami a legrosszabb, hogy nekem személy szerint egyáltalán nem tetszik a design. A design egységes mivolta igen, de azon kívül semmi más. Plusz ugye a támogatottság terén is várnék még némi javulást...
IPhone-t meg azért nem vettem mert nem éri meg az árát. Amúgy v.színű, hogy megint iPhone-t vettem volna. Így viszont maradt az android. Az Xperia P nekem külsőre tetszett meg először. Meg persze a belső képességek is passzoltak az igényeimhez, ezért döntöttem végül is emellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.