Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Nem értem a problémádat. A cikk alapján csak szimplán iskolázatlan, kiműveletlen emberek. Aztán ki tudja, lehet jóérzésűek és tök normálisak, ezt innen nem mondod meg se te, se én.

Azt se tudjuk pontosan, miért siklott félre így az életük. Lehet önhibából, lehet nem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) #51736960 válasza Иван (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

no offense, de te ebben az országban élsz? :)

(#3) CséZé válasza Иван (#1) üzenetére


CséZé
őstag

te sok hálivúdi filmet nézel.

szerk: Rikárdó Brájen. epic... :(

[ Szerkesztve ]

(#4) LadyLorien


LadyLorien
tag

Tényleg nem lehet megítélni, hogy miért hagyta abba. Talán ismeritek őket személyesen?

Itt egy élő példa, én. Nem azért hagytam abba a középiskolát, mert utáltam és lusta voltam, hanem azért, mert egyszerűen túl költséges volt és nem volt rá pénzünk. Van, akinek igenis döntenie kell, hogy vagy dolgozik vagy iskolába jár. Az én helyzetemben nem lehetett mindkettőt csinálni (hogyan is mikor napi 12 órát iskolában voltam), munka nélkül meg szintén nem tudtam volna suliba járni. Szóval a munka mellett döntöttem és természetesen azt nem vetettem el, hogy valaha is befejezem a sulit, mert igenis bennem van tanulni vágyás és lám, csinálom a sulit miközben próbálok megélni.
Ilyenkor azt sem ártana figyelembe venni, hogy nem mindenki él annyira fényesen, mint egyesek és nem mindenkinek futja arra, ami nektek pl. talán természetes, hogy meg tudjátok venni, végigcsinálni.
Szerény véleményem szerint nem kéne egyből mindenkit leírni, mert nem tudod, mi van a háttérben.
A gyerekekkel kapcsolatban, hát én nem vállaltam volna be úgy, hogy senkinek sincs munkahelye, de ez is csak az én véleményem. Mindenesetre szurkolok nekik, hogy helyrejöjjön az életük, bár szerintem az életben többet nem hallunk róluk. :)

Lehet velem vitatkozni, a véleményem ez és nem változik. :P

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#5) fbalazs2


fbalazs2
csendes tag

Lontó Likáldó Blályen

(#6) Иван válasza #51736960 (#2) üzenetére


Иван
őstag

No offense, de engem arra tanítottak a szüleim, hogy látatlanba soha, senkiről ne feltételezzek rosszat. Ítélkezni meg egyenesen hülyeség.

De tényleg, most titeket bántott ez a szerencsétlen gyermek? Vagy akár a családja? Nem. Akkor meg? Ennyi erővel a szkinhed családba született csemetét is elítélhetnénk nyomban születésekor, hogy biztosan neonáci fasiszta lesz. De én azt se teszem, mert abból a gyerekből is még akárki lehet.

Ahogy ebből is.

csézé: ja tudom. Átmosták a fejemet, annyira, hogy már képes vagyok egy újszülöttről feltételezni, hogy akár jóember is lehet belőle. És mindezt a hálivúdiak... Hogy kettőnk közül kit tévesztenek mg jobban, arról nem vagyok meggyőződve...

Bocs, de nincs igazatok.

SZERK:
Ladyloriennél is ott a pont.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) CséZé válasza Иван (#6) üzenetére


CséZé
őstag

ki beszél itt a gyerekről jóember?

(#8) phaet0n válasza LadyLorien (#4) üzenetére


phaet0n
tag

Egy középiskolában mi költséges, már ne haragudj?

(#9) Cthulhu Dawn válasza LadyLorien (#4) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A 20 évesen két gyermekes Rontó Viola BAZ megyéből biztos nagyon szeretne dolgozni.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#10) LadyLorien válasza phaet0n (#8) üzenetére


LadyLorien
tag

Menj el művészeti iskolába és megtudod :) Sok iskolában van a kollégium díja... az ebédpénz, az utazás és a használt eszközök díja... és nyilván, ha te szeretnél valamit, amiben kiemelkedően jó vagy, nem mész el asztalosnak vagy fodrásznak, amihez semmi tehetséged és érzéked nincs, hanem előbb igenis megpróbálod, hogy megy-e az, amit szeretnél. Nekem ment, csak fokozatosan romlott az anyagi helyzetünk. Ennyi, előfordulhat szerintem bárkivel ebben az országban, sőt akár még külföldön is.

Ha ezek után sem fogod fel a helyzet lényegét, akkor sajnálom, ennél jobban nem tudom elmagyarázni és nem is akarom. :)

Cthulhu Dawn: Ennyire ismered, hogy ezt így meg tudod állapítani? :P

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#11) phaet0n válasza LadyLorien (#10) üzenetére


phaet0n
tag

Nem fogom fel. Nyugodtan mehettél volna olyan középiskolába, miután úgy leromlott az anyagi helyzetetek, ahol nincsenek olyan külön díjak.

És azért nem fogom megérteni, mert nekem az egyetemre járásom kerül ~8-10ezer forintba havonta úgy, hogy tőlem 100km-re lévő egyetemre járok, és még csak nem is büfészakra. (és ez a 8-10k vissza is jön a tanulmányi eredményeimnek köszönhető ösztöndíjból.)

[ Szerkesztve ]

(#12) művésznő4 válasza Иван (#6) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Osztom a véleményedet! :R

Иван nagyon jól látja a helyzetet, engem is így tanítottak a szüleim.:K
És nem, nem élek álomvilágban...:U

(#13) LadyLorien válasza phaet0n (#11) üzenetére


LadyLorien
tag

Nyilván te fel tudtad adni az álmod, én viszont az a fajta vagyok, aki nem. 360 km-re jártam iskolába a lakhelyemtől, próbáltam megoldani. Elég gáz, hogy sokan inkább azt mondják, hogy nem kell, nem váltom valóra az álmom, mert meg se akarom próbálni. Amit én csináltam, az szerintem értékelendő lenne, mert nem kis dolog.

Egyébként meg nem látok a jövőbe, honnan tudtam volna, hogy ez lesz a végeredménye?
Volt munkám miután otthagytam a sulit, miért mentem volna máshova, amit talán megint nem tudtam volna befejezni munka mellett?
Most járok suliba, folytatom tovább, egyáltalán nem késtem el vele. Nem lustaságból nem fejeztem be akkor sem. Lehet elítélni, amíg nem vagy ugyanebben a helyzetben, úgy sem fogod érteni. ;)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#14) moha21 válasza Cthulhu Dawn (#9) üzenetére


moha21
addikt

+1 :U És utána mi lesz, ha meglesz a 8 osztály?

(#12) művésznő4 válasza Иван (#6) üzenetére: Nem a gyerekről van szó.

#13) LadyLorien : Nem te vagy az egyetlen aki 300 km-re vagy a sulitól. / és még a diákmunkát is tolom mellette /

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) Cthulhu Dawn válasza LadyLorien (#10) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Miért menne el a dolgozni, mikor a két gyerek után többet kap, mintha gürcölne valahol napi 8 órát.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#16) phaet0n válasza LadyLorien (#13) üzenetére


phaet0n
tag

Nem adtam fel az álmom, éppen azt váltom valóra.
Ha jól emlékszem, ezelőtt nem írtad, hogy most folytatod az iskolát, így nincs ezzel semmi baj.
(A művészettel kapcsolatos álmokat sajnos annyira nem tudok értékelni, de ez már gondolom, az én bajom.)

[ Szerkesztve ]

(#17) LadyLorien válasza phaet0n (#16) üzenetére


LadyLorien
tag

Igazából számítógépes grafikus szerettem volna lenni (jelenleg is azzal foglalatoskodok, amikor van munka), nem festő vagy ilyenek, hiszen azoknak a mai világban szerintem sem sok értelme van.

"...igenis bennem van tanulni vágyás és lám, csinálom a sulit miközben próbálok megélni." Írtam én, csak szerintem nem vetted észre. :P

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#18) moha21 válasza LadyLorien (#17) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne lenne értelme festőnek lenni a mai világban? Ismerek jó párat nincs olyan rossz életük.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) Thome válasza LadyLorien (#13) üzenetére


Thome
addikt

Többnyire veled értek egyet, de egy 13-14 éves lánynak mi dolga lehetett, ha nem tanult, emiatt nem fejezte be időben az iskolát? Mivel kötelező járnia, különben a szülőket megbüntetik, így elég erősen az az érzésem, hogy többször bukott, és ha még az anyagi helyzete nem is engedi meg, hogy ellássák saját maguk könyvekkel, stb, akkor többnyire ad a könyvtár kölcsönbe év végéig könyveket. Innentől kezdve nem ecsetelem tovább a dolgokat.

(#18) moha21: De többnyire a festőknek most szarul megy. Nincs pénz, a jó ember inkább magának kifest, mintsem sokpénzért festőt hívjon. Itt azok a festők élnek meg, akiknek eleve olyan környéken, vagyis olyan emberekkel ismerkedtek meg az idők folyamán, akik 'jómódúak', tehát ezekben a szar időkben is megtudják fizetni a festő munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#20) phaet0n válasza LadyLorien (#17) üzenetére


phaet0n
tag

Ok, elnézést kérek. :)

(#21) LadyLorien válasza moha21 (#18) üzenetére


LadyLorien
tag

Én is ismerek párat... abból élnek, hogy rajzot és művészetet oktatnak és azért is keveset kapnak. Nyilván akinek van, aki egyengeti az útját, annak könnyebb kicsit, de egyébként szerintem rizikós. :)
Engem amúgy is a digitális világ vonzott/vonz jobban legyen az akár fotózás, akár művészet. :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#22) Иван válasza Cthulhu Dawn (#15) üzenetére


Иван
őstag

Ja hát így bármit bebizonyítok bárkiről. Tudtommal a Római jog egyik alapköve, hogy az ártatlanságot nem kell bizonyítani. persze ha valaki elvakult papolhatok én neki bármiről....

Amúgy meg azt hittem a gyerekről van szó, elvégre róla van a bejegyzés. De a szüleiről dettó, honnan tudjuk milyen emberek? Netalán valaki ismeri őket?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) Lenry válasza Thome (#19) üzenetére


Lenry
félisten

ha művészeti suliról van szó, akkor gyanítom, hogy nem szobafestő-mázoló szeretett volna Lorien lenni

(#22) Иван tapasztalat. ha egyszer megráz az áram, akkor onnantól a többi vezetékről is ezt fogod feltételezni. ha százszor ráz meg olyan drót, ami fennhangon hirdeti magáról, hogy feszültségmentes, akkor egy idő elküldöd a 3,14ba az összeset.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Иван válasza Lenry (#23) üzenetére


Иван
őstag

Hibás az analógiád, mert feltételezed, hogy az összes ember (vagy ebben az esetben mondjuk ki, az összes roma) ugyanolyan tulajdonságokkal és személyiséggel bír.

Találj ki jobbat. ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) Thome válasza Lenry (#23) üzenetére


Thome
addikt

Nem is Loriról beszéltem most, hanem a Rikkárdó anyjáról... És a 2 nagyon nem ugyanaz.
Ha pedig a Mohának küldött válaszomra válaszoltál, akkor arra csak annyit tudok mondani, hogy ez az igazság, és szintén Loritól mentesen írtam.

[ Szerkesztve ]

(#26) moha21 válasza Thome (#25) üzenetére


moha21
addikt

ÖÖ én, mint művészre gondoltam a festőt. :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) Thome válasza moha21 (#26) üzenetére


Thome
addikt

Akkor ezt bizony benéztem :DDD :C

(#28) Cthulhu Dawn válasza Иван (#24) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Kijavítom neked:

ha százból kilencvenszer ráz meg olyan drót, ami fennhangon hirdeti magáról, hogy feszültségmentes, akkor egy idő elküldöd a 3,14ba az összeset.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#29) #51736960 válasza Иван (#6) üzenetére


#51736960
törölt tag

csak egyszer kapjanak el egy aluljáróban, és meglátod, egy jó nagy verés gyorsan eloszlatja azt a lila ködöt, amiben most élsz :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Crystalheart válasza LadyLorien (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ömm, nos mi elég rossz anyagi helyzetben vagyunk (pl. néha nem eszem pár napig, úgy kb. 6-7 éve, azóta új ruhám sincs, és csak oda jutok többnyire el, ahová még el tudok gyalogolni), de azért a középsulit kijártam. Programozót, és mégis a Filmművészetire megyek. Nem tudom, ki mondta neked, hogy a középsulinak feltétlen olyan rengeteg köze van a középsuli utáni úthoz. :) Például egyik ötödéves osztálytársam, aki aztán webprogramozónak ment egyetemre, pont asztalos szakon tette le az érettségit a helyi putriiskolában.

Inkább most leszek gondban, mert a filmmű már elég költséges, bár elvileg állja az egyetem. No de a gond nem is itt van, és nem is a saját megélhetésemmel, az abszolút minimum is elég - de a családom... elfogynak a tartalékaink, túl nagy a rezsink mert félkész a házunk, és nincs semmi bevételünk. De feladni az álmaimat luxus volna.

Persze mindenki úgy oldja meg az iskoláit, ahogyan tudja. A Rikárdó Brájen névből viszont sok mindenre lehet következtetni.

(#31) Иван válasza #51736960 (#29) üzenetére


Иван
őstag

Hát roma még sose kötött belém, ellenben szkinhed már igen. Most akkor kitől is féljek :U

Mellesleg a legtöbb fasisztának ez az érve. Ha a többség romlott, akkor az összes az. Visszavezetve erre a konkrét példára, a többi romlottságából már elítéltek egy gyereket meg nem történt bűncselekmények miatt. Igen, elismerem hogy a romák közt több a bűnöző és a rossz útra tért ember, de ebből nem feltétlen következik, hogy az összes az. Az én álláspontom szerint aki bűnös, az feleljen a törvény előtt, függetlenül etnikumától, vallásától, legyen a törvény előtt egyenlő. De egyénileg, és ne csoportosan. A te analógiás alapján az összes német felelős a háborúért, az összes amerikai felelős Hirosimáért és az összes orosz felelős a gulágokért.

Sőt, mondok jobbat. A te álláspontod és analógiás alapján még a Benes dekrétumok is jogosak...

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) #51736960 válasza Иван (#31) üzenetére


#51736960
törölt tag

"Hát roma még sose kötött belém, ellenben szkinhed már igen. "

akkor a hiba az ön készülékében van....

[ Szerkesztve ]

(#33) Crystalheart válasza Иван (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem a gyerekről itt senki nem beszélt, csóringert inkább sajnálom.

(#34) dízelracer válasza Иван (#31) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Hát roma még sose kötött belém, ellenben szkinhed már igen"

Hol élsz te ember a holdon? Költözz Pesterzsébetre elég hamar megváltozna a véleményed. A belső kerületekből oda paterolják kifelé a problémás roma családokat. :U Hidd el ha majd kicsit idősebb leszel másképpen fogsz látni elég sok dolgot. Kamasz koromban én is az esélyegyenlőség híve voltam aztán rádöbbentem, hogy negatív diszkrimináció áldozata vagyok csak mert fehérnek születtem. Több konkrét példát tudnék mondani erre de itt nem lehet ilyen témákat boncolgatni.

"függetlenül etnikumától, vallásától, legyen a törvény előtt egyenlő"

Aha, szép kis álom. Jelenleg Magyarországon egyeseknek csak jogaik, míg másoknak csak kötelességeik vannak. Ez tarthatatlan! Ez így sehová nem vezet. Már várom azt a napot mikor lépi már meg végre az ország töketlen vezetése azt amit a szlovákok megtettek 2004-ben...

(#35) Lenry válasza Иван (#31) üzenetére


Lenry
félisten

a te analógiád is hibás.

az embert a tapasztalat tanítja
Ha a többség romlott, akkor onnantól nem akarod saját károdon megkeresni a vidám, törvénytisztelő kisebbséget, hanem leszarod az egészet és inkább messziről kerülöd őket.

engem rabolt már ki cigány, mert én voltam a kisebb és ők voltak többen, az öcsémet verte már meg cigány, mert nem tudott neki cigit adni, a családom kis híján a híd alá került, mert voltunk olyan hülyék, hogy megbíztunk olyan cigányban, akivel korábban nem volt probléma. ezek után elmegy jó k***a anyjába az összes.

lehet törölni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Иван válasza Cthulhu Dawn (#28) üzenetére


Иван
őstag

Igen, ez a lényeg. Attól hogy még a 90 megütött, a 10 feszültségmentes NEM FOG. Akkor azokat is dobjuk ki?

Loveless: "akkor a hiba az ön készülékében van...."
Vagy a sok turbómagyar neonáci készülékében. Ja, de tudom... Liberálisköcsögzsidókommunista leszek...

dízelracer: "A belső kerületekből oda paterolják kifelé a problémás roma családokat." Aha, aztán az nagyon független vizsgálódás lenne. kb mintha a börtönbe akarnád velem bizonyíttatni, hogy itt mindenki ártatlan...

"hogy negatív diszkrimináció áldozata vagyok csak mert fehérnek születtem."
Ezen jót röhögtem. Engem is folyton szivatnak az ismerőseim, meg a környezetem, mert fehér vagyok. Naneeee, komolyan, ennyire retardált csak nem vagy :DDD
(Najó, az igaz hogy a magyar is azt lesi, mikor baszhatja át a másik magyart.)

"Aha, szép kis álom."
Érdekes, más országokban megoldották, erre Svájc a legjobb példa. De most komolyan, csak azért ne törekedjünk a jogegyenlőségre, mert MOST szar a rendszer? Az egy dolog, hogy MO-ban az egész közélet egy szenny a szereplőivel együtt. De hát minden ország azt a vezetést kapja, amit megérdemel. Lehet itt kapálózni, hogy kívülről teszik tönkre az országot meg mindenért más a hibás. Oké lehet. Csak ezt a magyar meg mulya módon nézi és olyan, mint az elmúlt 600 évben: töketlen.

Aki meg látja hogy kéne csinálni, az meg kimegy a francba innen. De mivel a legtöbb helyről ilyen jelzéseket kapok, mint ti, bennem is erős a késztetés, hogy hagyjam itt a ratyiba az egészet...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) Lacpac válasza phaet0n (#8) üzenetére


Lacpac
őstag

Ha 4-ed magaddal napi 1 kiló kenyér, és 2 naponta egy doboz vaj jutna, megtudnád.
De esetleg olyan is előfordulna, hogy 2-3 napig még ez sem.
Na, szerinted mennyire költséges?

Nekem például ilyenek miatt kellett otthagyni a középsulit.

Sőt, mondok jobbat is: Van olyan is, hogy azért nem tudsz elmenni egy dolgozni, mert nincs rá pénzed.
Előfordul, hidd el. Kívánom neked, hogy soha ne kelljen megtapasztalnod.

Szerk:
Nem értem ezeket a "felelősségteljes" szülőket. Mi lesz a gyerek jövője? Van egy-két tippem, de ilyeneket nem szabad írni. Nem szabad róla beszélni. :W

[ Szerkesztve ]

(#38) tildy válasza LadyLorien (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Bizonyos korodig tanköteles vagy , tehát ha 15 évesen dolgozni szeretnél, iskola helyett, nem teheted meg!

Nem értem ezt a dolgot, mi sem álltunk gimis koromban fényesen, heti egyszer volt az asztalon hús, mégis befejeztem a sulit. Mehettem volna az Apáczaiba is tanulni 10 évesen. Nem volt rá pénzünk. Ettől függetlenül érettségim lett, és az összes olyan lehetőséget megragadtuk, ahol pályázati úton esetleg jutott valami kis összeg. Így lettem Soros alapítványi ösztöndíjas is.

Elhiszem, hogy "művészeti oktatásnak" jóval magasabb a díja, de nem feltétlen kötelező ott érettségizni. Az pedig hogy ideiglenesen félreteszed az álmaid, nem jelenti azt, hogy örökre feladod. Tudod hány évesen akartam programozó lenni? És tudod mennyi voltam, mikor végre az lehettem?
5-7 évig dolgoztam helpdeskesként , pénztárosként , stb, csak hogy elérjem az álmom.

Természetesen nem vagy lekésve semmiről, csak ez a jaj azért nem tudtam tanulni mert kellett a pénz az esetedben kicsit furán jön ki. Mert lett volna lehetőséged tanulni , igen lehet máshogy, lehet másképp.

Valahogy így fogalmaztam volna: olyan iskolába jártam, a lakóhelyemtől messze, ami pénzigényes volt, minden tekintetben. Tehát azért kezdtem eldolgozni, mert küzdöttem az álmaimért, és úgy voltam vele, később ráérek a sulira, az álmaim fontosabbak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) Lacpac válasza Иван (#24) üzenetére


Lacpac
őstag

Lehet hogy hibás neki, de az emberek általában a saját kárukon tanulnak.
Sajnos az országban sokkal több a negatív tapasztalat a cigányokkal szemben, mint a pozitív.
Ózd, és Kazincbarcika közt nőttem fel. Nekem is rosszak a tapasztalataim. Sőt amit apámtól hallok, még romlott is azóta a helyzet.

(#40) LadyLorien válasza Crystalheart (#30) üzenetére


LadyLorien
tag

Igen, csak hogy az ember valamit elérjen később (esetleg tovább tanulás), célszerű lett volna művészeti tantárgyakból is érettségizni és nekünk ez párhuzamosan volt oktatva az átlag tantárgyakkal, hogy időben felkészüljünk.
Ez az iskola alapvetően már célirányos volt, majdnem mindenki tudta már, aki ide jött, hogy mi is szeretne lenni (én legalábbis tisztában voltam vele).
Még egyszer el mondom, hogy nem láttam a jövőbe, nem tudtam, hogy ez lesz a végeredménye, mert amikor elmentem ebbe a suliba, még minden rendben volt az anyagi helyzetünkkel (csupán azok kedvéért, akiknek ez nem volt elég egyértelmű korábban).

tildy: Szerintem te sem olvastad el a hozzászólásaim. Jelenleg is tanulok, mivel a suli nem jött össze, így máshol, de olvass fentebb és meglátod, hogy miért is alakult így. Én legalább megpróbáltam, dolgoztam is iskola mellett, nem kell itt egyből óbégatni, hogy hát lett volna esélyem, meg hogy én csak jajgatok, de nem tettem semmit azért, hogy megoldjam, mert nem így volt.
Az meg, hogy hogyan fogalmaztam: később egyértelműen mindent leírtam, csak máshogy... :)
Most pedig még egyszer elmondom: azért akartam ott érettségizni, mert lehetett volna művészeti tantárgyakból is, én pedig tovább akartam tanulni a középiskola után, mert akkor még nem láttam, hogy mennyire nem éri meg ezt erőltetni.

Az egésznek elfelejtettétek a lényegét... nem feltétlenül lehet megítélni valakit pár sor alapján, pláne úgy nem, hogy nem ismered, nem tudod, milyenek a körülményei. Innentől szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne menjünk el személyeskedésbe, ha valakinek mégis nagyon égetően fontos kérdése lenne, lehet privátban megkeresni, hiszen én csak egy példával akartam szolgálni. ;)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#41) dízelracer válasza Иван (#36) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én vagyok retardált? Na ide figyelj h*lye gyerek! ÉN cigányok között nőttem fel. A szomszédaim közt volt olyan is ahol az anyuka útszéli kurva volt az apuka meg börtönben ült. Mindketten 20év alattiak és egyik sem fejezte be még az elemi iskolát sem. Ritka volt az a hét amikor nem volt össze hugyozva vagy épp összeszarva a lépcsőház. Olyan dolgokat láttam amiről neked és a hozzád hasonló nagyokosoknak fogalma sincsen úgyhogy ne akard nekem megmagyarázni, hogy a cigányok micsoda mintapolgárai a hazának. Játszod a bölcset dobálózol itt nagy szavakkal közben fingod sincsen arról, hogy miről beszélsz. Ameddig TE csak a híradóban látsz balhés kötekedő primitív cigányokat addig nekem itt ne papolj okoska... Le lehet menni bármelyik Borsodi zsákfaluba és végig lehet sétálni a cigánysoron. Majd megtudod mennyire szeretetre méltó emberek.

[ Szerkesztve ]

(#42) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ja és igen, utálom mindet mint a szart!

(#43) LadyLorien válasza dízelracer (#41) üzenetére


LadyLorien
tag

Ezek szerint akkor én is hülye gyerek vagyok, mivel nem biztos szerintem, hogy ha sok a bűnöző, akkor a többi is az?
Nekem is van pár távolibb ismerősöm, akiknek roma a származásuk és no lám, tudnak normális életet élni, dolgoznak és tisztességesek. Sok van, aki nem ilyen. Tudom, hogy a kivétel erősíti a szabályt, de ha azt mondanám, hogy minden ember csak magára gondol és minden ember hülye, valamint minden ember átgázol érzések nélkül a másikon, akkor az neked hogy esne?

Mindig vannak kivételek, attól hogy sokan olyanok, amilyenek, még nem biztos, hogy mindenki... jó lenne ha ezt a felnőtt emberek is felfognák. :)
Természetesen nem védem őket, csak utálom ha ismeretlenül beskatulyáznak valakit/valakiket.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#44) Lenry válasza dízelracer (#42) üzenetére


Lenry
félisten

itt most egy kereszt meg a legkisebb természetes szám van

(#43) LadyLorien igen. nagyon csúnya dolog beskatulyázni meg általánosítani, de valahogy 100-ból 100-szor negatív példa után nem fogsz olyan széles vigyorral közelíteni. az emberi természet egyszerűen nem ilyen. nem számítógépes program, ami milliomodszorra is le fog futni, figyelmen kívül hagyva az előző 999.999 hibás eredményt. nem.
én látom, amit látok, tapasztaltam, amit tapasztalok, és tudom, amit tudok. mindezen dolgok következménye pedig, hogy egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy csak mi vagyunk a hibásak, és igazából csak rohadtul félre vagyunk ismerve.

persze, lehet mondani, hogy van köztük rendes, meg kedves és aranyos is, mint ahogy ember is járt a Holdon, ettől még nem mondhatjuk, hogy bárki átugorhat vasárnap délutánonként.
plusz én valahogy furcsának érzem már azt is, hogy bizonygatni kell, hogy "van köztük becsületes is". az angolokra ezt miért nem kell bizonygatni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) Psychonaut válasza Lenry (#44) üzenetére


Psychonaut
addikt

+0? ;] (Bocs, tényleg nem b*sztatásból, csak magas labda)

[ Szerkesztve ]

(#46) Lenry válasza Psychonaut (#45) üzenetére


Lenry
félisten

ehh. benéztem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) Иван válasza dízelracer (#41) üzenetére


Иван
őstag

Igen, akikről beszélsz az kettő, azaz 2 egyén a sok közül. Nekem vannak jófej roma barátaim, és nem fogom megvetni őket, mert te azt mondod.

Sajnos neked ezt dobta a gép, ez van. Nekem azt dobta, hogy láthatom egy kicsit más szemszögből a dolgokat. Én olyan környéken nőttem fel, ahol a bűnözés minimális, legalábbis az országos átlagnál lejjebb van. Akkor most a te tapasztalataid alapján meg emiatt a pár sor miatt ítéljem el ezt a családot?

Ja meg azt, hogy vagyok annyira kulturált, hogy nem írok vulgáris szavakat a másiknak ;)

Magyarország, én így szeretlek... A sok bááátor neonácival együtt :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#48) LadyLorien válasza Lenry (#44) üzenetére


LadyLorien
tag

Tudom, hogy sokaknak közük nincs a rendes emberekhez, én sem szeretem őket, nehogy azt higgyétek, de tudom, milyen, ha beskatulyáznak. Ráadásul mások miatt és bizonygatnod kelljen, hogy ez rád nem vonatkozik. Nem kívánom senkinek.

Nem utolsó sorban: nekem is volt velük kapcsolatosan két elég durva negatív tapasztalatom, de attól még ha látok egy normálisan dolgozni tudó embert, nem írom le egyből. ;) Nekem ez a véleményem, de elfogadom, ha valakinek más. :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#49) CséZé válasza Иван (#47) üzenetére


CséZé
őstag

miért kapálózol?
most mondtad, hogy olyan helyen nőttél fel, ahol gyakorlatilag nincs bűnözés. akkor mi a fszért kell azt hinni, hogy máshol sincs az országban? rohadtul nem reprezentatív a tapasztalatod. mert sajnos nem így van. bár így lenne.

mit jelent az hogy neonáci? már csak azért kérdem, mert nagyon divatszó lett.

(#50) Иван válasza CséZé (#49) üzenetére


Иван
őstag

Neonáci. Hát gondolom keress rá wikin vagy guglin, de megszánlak. Neonáci szerintem az, aki még mindig hitleri eszméket vall, illetve különbséget tesz az emberek között rassz szerint (függetlenül hogy ez most színesek v fehérek ellen irányul), illetve hisz a fajelméletben. Vallja, hogy az ember cselekedetei kódolva vannak a genetikájában. Ezt most csak így kitalált,a hogy én kire alkalmazom a szót.

De szerintem te is tudod.

SZERK:
és ő miért kapálózik? most mondta h cigányok közt nevelkedett meg hogy vannak környékek a kitelepítettekről? Az se reprezentatív.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.