Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nekem is nagyon átlátszó dumának tűnt az egész...

(#2) stangli


stangli
senior tag

Mindjárt jön dabadab és megcáfolja, hogy miért nem volt átverés...

Én nem oltattam be magam, túléltem... és még beteg sem voltam, aki beoltatta magát az ismerőseim közül, az végig taknyolta, köhögte a telet, tavaszt...

(#3) Zolaash válasza stangli (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ő szeintem egy a RI/OS által generált "jólmegmondószkript", nem is valódi ember. :P

Rip and tear

(#4) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Szintén kiröhögtem unokaöcsém meg a többi okost... 6-an vannak a családjukba, 18ezer fotintot kidobtak erre :DDD no comment, szerencsére anyámat meggyőztem hogy hüjeség... hát tálleg az volt, nem volt pénze a gyógyszergyártóknak. Valaki ebből jól felszívta magát pénnzel az tuti.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#5) keIdor


keIdor
titán

Nem oltattam be magam és nem is fogom. Nálam nem b@szták át a kókuszt. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Mijaza H1N1?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7) sagesz93


sagesz93
addikt

h2n2 mikó' gyün?

(#8) dízelracer válasza Cthulhu Dawn (#6) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az PH1N1 teee :D

Soha egy pillanatig meg sem fordult a fejemben, hogy beoltassam magam. A családomból sem senkinek. Elképedve néztem a televízióban azokat akik vigyorogva elsők között szaladtak az oltásért. Halvány fingjuk nincs róla mi ez az egész de tapsikolva libasorban ment a kis család az oltásért. Bravó ... :C Az is mekkora fail volt már mikor valami politikus kamerák előtt oltatta be magát aztán később kiderült nem is ezt kapta hanem valami tök mást. Röhejes volt ez az egész felhajtás. A háziorvos kifejezetten lebeszélt mindenkit erről a szarról, öhm bocsánat szerről. :D De a legjobb az, hogy mik mentek/mennek a gyártó cégnél a háttérben.

aki meg megdöfette magát annak gratulálok.

(#9) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ez minden gondolkozni képes ember számára teljesen egyértelmű volt már akkor is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10) #27483136


#27483136
törölt tag

És hány ehhez hasonló globális átverés van még!
Pánikkeltésből jól meg lehet élni.

(#11) Fecogame


Fecogame
veterán

Most mondjam az, hogy megmondtam? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) Móci


Móci
addikt

Lehet beoltom magam én is idén, ha jön a kór... jó kis házi pálinkával. Az oltóanyagukat meg tartsák meg.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) No-kia


No-kia
őstag

még jóhogy én is sz@rtam rá magasról xD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#14) bullseye


bullseye
addikt

mondjuk a hír kb. 2 hónapja lement a "szaktopicban", de jobb, hogy így alakult...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#15) Zolaash válasza bullseye (#14) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nézd el nekem hogy nincs időm a komplett internetet elolvasni. Én most találtam rá. :P

Rip and tear

(#16) Csemike válasza Cthulhu Dawn (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát a hini. :)
Ez is csak egy jó üzlet volt néhány fehérgallérosnak.

(#17) -NOKIA- válasza No-kia (#13) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szintén :)

(#18) bullseye válasza Zolaash (#15) üzenetére


bullseye
addikt

nem nézem el, ilyen hibák miatt halhattak volna meg milliók! :P

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) finest


finest
őstag

Ez az Antal Vali olyan mint a Lenkei "gyógyítsuk C vitaminnal az AIDS-et" Gábor, csak nőben, vagy rosszabb?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) Gergő_ válasza finest (#19) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem!!! Ő valamilyen polihisztor. :D

(#21) Zsom!


Zsom!
tag

Nálunk a több mint 800 fős suliból 5 tanuló oltatta be magát, és 3 tanár. :U
A családból senki, de még az ismerősök közül sem volt olyan aki beadatta volna.

[ Szerkesztve ]

(#22) ZCoyote válasza Zolaash (#3) üzenetére


ZCoyote
őstag

A "jólmegmondószkript" szerint ez egy pandémiás járvány volt ahol a fertőződés 100%-os úgyhogy röhögjetek csak aztán majd jól megkapjuk mi is egyszer.
Igaz, lehet, hogy csak 150 év múlva de akkor is elkapjuk és mind beledöglünk (aki nem oltatta be magát).

Mondjuk 2089-ben amikor túlélte néhányunk a 3. világháborút és egy madmax-szerű világban tüskés bunkókkal és lándzsákkal harcolunk a megmaradt olajért-vízért és amikor szerencsésnek érzed magad mert szereztél 1 liter koszlott vizet, éppen bele innál az üvegbe, egyszer csak hipp-hopp kitüsszented a tüdődet.
Na így fog elérni a hini.
Így röhögjetek! :D

Romani ite domum.

(#23) Zsom! válasza ZCoyote (#22) üzenetére


Zsom!
tag

2012 vége a világnak :U :DDD ;]

(#24) ABE válasza stangli (#2) üzenetére


ABE
őstag

Akkor szerinted dabadab egy hoax...?

[ Szerkesztve ]

(#25) ZCoyote válasza Zsom! (#23) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ja tényleg, ez ki is ment a fejemből

Romani ite domum.

(#26) #27483136 válasza Zsom! (#23) üzenetére


#27483136
törölt tag

Tudom, nem ide kellene, hanem az apróba tenni, de
2012 elleni pirula eladó, 3000 HUF/adag!

(#27) #40835072


#40835072
törölt tag

ez a H1N1 téma már elég elcsépelt :D

majd jön valami kergemarhakór, madárinfuenza, mindíg kitalálnak valamit :)

(#28) Zolaash válasza #27483136 (#26) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kettőt kérek! :K

Mellesleg Kaposváron túl lehet élni...

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#29) dízelracer válasza finest (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hát azért elég jókat ír a feltett kérdésekre. Például. Alaposan összefirkáltam a kezem golyóstollal hagytam, hogy a bőröm valamennyire beszívja majd a popsitörlővel letöröltem. Kétszer áttöröltem (nem dörzsöltem!) a kezem és nyoma sem volt a tintának. Az embereknek néha nem ártana utánaolvasni, hogy mivel törlik az újszülött gyermekük full érzékeny bőrét napi 4-5x. Brutál mennyiségű vegyi anyag van benne az olajszármazéktól kezdve a mesterségesen előállított szarokig. Nesze neked ******* nedves popsitörlő ... :U

Egyébként is a gyógyszer biznisz éves szinten több hasznot hoz mint a fegyver és a kábítószer kereskedelem együtt véve. Lenkei prof volt egyedül aki szót emelt ez ellen és olyan dolgokról kezdett beszélni amiről a orvos/gyógyszerész szakma természetesen mélyen hallgat. Nem véletlenül akarják háttérbe szorítani, hülyének beállítani, tönkretenni, ellehetetleníteni, megsemmisíteni stb... ha valótlan hülyeségeket beszélne a levegőbe maximum csak kinevetnék de szabályos hadjáratot indítottak ellenük. A pénz nagy úgy. :(((

(#30) finest válasza dízelracer (#29) üzenetére


finest
őstag

LOL, popsitörlésben jó vagyok, két pici gyerekem is van. Megmondhatom, h a popsitörlőben alapvetően szalicilsav van, nagyon jó és hasznos összetevő. Szerencsére a kendők szövete elég "durva" ahhoz - akinek volt a kezében, tudhatja, h azért jóval puhább a WC-papírnál -, el lehessen vele távolítani a bőrre ragadt kakát, tintát. (A popsitörlőkben inkább az illatosításért felelős anyagok okoznak allergiát, ha a gyereknek érzékeny a bőre, lehet cserélni valami illatmentes, "sensitive" verzióra. Na, mindegy.)
Jó, h leírtad ezt róla, mert így megkíméltél attól, h tovább vesztegessem az időmet az oldalán, nem mintha eddig nagyon elmélyültem volna benne.
Lenkeiről az a véleményem, h ő csinálja a gyógyszergyáraknak a legnagyobb bizniszt. A vitaminok rendszerint a gyógyszergyártás melléktermékei, és eladhatatlanok. Ő kitalálja, h milyen fasza is szedni - feleslegesen; feleslegesen nagy mennyiségben-, megkreálják az igényt a sok hülyeséggel, például az összeesküvés elmélettel a gyógyszergyárakról, meg a gyümölcsökből kivont vitaminokról, és már hozza is a hasznot! (Lenkei mit mondd arról, h hol készítik a vitamin bombákat, véletlenül nem profitorientált :DDD gyógyszergyárakban?)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31) dízelracer válasza finest (#30) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ja, persze.

(#32) talmida válasza Zolaash (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Rögtön kettôt is? :Y Nem vagy te egy kicsit mohó? :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#34) dabadab


dabadab
titán

Ha mar ugyis meg lettem idezve, akkor szeretnem megkerdezni az itt osszegyult szakertoktol a kovetkezoket:

1. Azok, akik igazoltan belehaltak a H1N1-be vagy hetekig az intenziven fekudtek miatta, ok szinten reszesei voltak ennek a nagy atveresnek?
2. Konkretan milyen forrasokbol kellene tajekozodnom, hogy szakmailag korrekt modon meg tudjam en is allapitani azt, ami itt mindenkinek teljesen egyertelmu, hogy az egesz csak atveres.
3. A cikkben felsorolt "tevedesekkel" kapcsolatban:
3a. Mit jelent az, hogy "ám az igazolt betegek száma valójában 69 volt"? Mikor volt annyi es mit tekinthetunk igazoltnak?
3b. Azt milyen forrasbol lehetett hallani, hogy teljesen uj virusrol van szo? (A hatvan even feluliek immunitasa eleg koran kiderult, na meg persze a H1N1 amugy is regota ismert.)
3c. Abbol, hogy "a világon összesen 18 ezer ember halálát követelte", hogyan kovetkezik, hogy kamu volt az egesz?

DRM is theft

(#35) Dany007 válasza stangli (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Én se oltattam be magam. Se b.nőm, se az ő családja. És senki se lett beteg. Mégcsak a szokásos őszi-téli megfázásból is csak 1 jutott, de azt is 2 nap alatt kihevertem munka közben. Szóval szerencsére bajunk nekünk se lett belőle.
De ettől függetlenül nem nevezném kamunak, vagy átverésnek. Inkább készüljön fel a világ a legrosszabbra, hitegessék az embereket a legrosszabbal, fizessük ki azt a párezer forintot az oltásra, (akár fölöslegesen), mintsem hogy egy tényleg igazi világjárvány induljon el.
Jobb félni, mint megijedni :)

(#36) #27483136 válasza Dany007 (#35) üzenetére


#27483136
törölt tag

Hallottatok már a kismalacról, aki állandóan farkast kiáltott?
Ez itt a baj kérem.

Egy "mezei" influenza is veszélyes. Annak is sok halálos áldozata szokott lenni a világon. Ez is csak egy "mezei" influenza volt, amit világkatasztrófának állítottak be.
Ha minden mezei influenzára elköltünk milliárdnyi dollárt és világpánikot kelt a WHO, akkor ki veszi majd komolyan, ha tényleg jön az IGAZI és honnan lesz rá pénz?

(#37) dabadab válasza #27483136 (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Egy "mezei" influenza is veszélyes. Annak is sok halálos áldozata szokott lenni a világon. Ez is csak egy "mezei" influenza volt"

Azert ne keverjuk a dolgokat. A sima, "mezei" influenzak altal okozott halalok nagy resze gyakorlatilag a "vegelgyengules" kategoriaba tartozik, ezzel szemben a H1N1 kifejezetten nem az idos, hanem a fiatal korosztalyt tamadta, szoval egyaltalan nem mezei influenza volt.

DRM is theft

(#38) Dany007 válasza #27483136 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Dabadab leírta amit voltaképp én is reagálni akartam...
Tény, legyen, nevezzük mezei influenzának ezt is. Viszont a célpont más volt.
A szokványos éves influenza leginkább a legfiatalabbakra, és a legidősebbekre illetve a krónikus betegekre, egyéb gyenge immunrendszerrel rendelkezőkre volt veszélyes.
Ez a tavalyi pont abban különbözött, hogy inkább a fiatal / középkorú, amúgy teljesen egészséges embereket támadta meg súlyosan.
Én ezért "ijedtem meg" tőle, amikor itthon a 3.-4. olyan embert mutatták be, aki korombeli, szintén teljesen egészséges volt és belehalt. Persze ezen kívül még volt sok más, akinek volt kisebb nagyobb alapbetegsége is, de a szokványos influenza azokat se nyírja ki...

A fejlett közlekedési rendszereknek köszönhetően szerintem inkább kiáltsunk mindig farkast, ha valami új jön, mintsem egyszer beszopjuk...
Szerintem én is azért nem kaptam el a betegséget oltás híján is, mivel körülöttem és az országban elég sokan beoltatták magukat.
Közlekedési rendszer alatt azt értem, hogy repülővel ma már egy ember 24 óra alatt eljuthat mondjuk NewYorkból Moszkvába. Közben (ha levegőben terjed a vírus) megfertőz 'kitudjahány' embert, akik szintén megfertőznek még párat és így tovább. És ha csak 2-3 nap is a vírus lappangási ideje, akkor ez idő alatt bejárhatja akár a fél világot anélkül, hogy az első betegen jelentkeznének a tünetek.

(#39) proci985 válasza dabadab (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jah, a cikk írója nem koszorúzott a járvány során 30 alatti ismerőst.

nem oltattam be magam, szerintem is nagy volt a füstje, viszont amikor a járvány vége felé egyel csökkent az ismerőseim száma, akkor átértékeltem a helyzetet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) #27483136 válasza dabadab (#37) üzenetére


#27483136
törölt tag

Általában az influenzáról:
"A halálesetek túlnyomó többségéért felelős szövődmények főként a legyengült védekezőképességű embereket, csecsemőket, terheseket, időseket és a krónikus betegségekben szenvedőket fenyegetik."

máshol ezt írják:
"Vannak olyan csoportok, amelyek tagjaira az influenza különösenveszélyes, például:
-65 éven felüliek
-krónikus tüdő-, szív- és érrend szeri betegségben szenvedők, életkor­tól függet lenül
-mindazok, akiknek krónikus anyagcsere-betegségségük vagy vese­betegségük van
-gyermekek és serdülők, akik tartósan aszpirint szednek
-nők, akiknek várandósságuk várhatóan az influenza járvány idejére esik majd
-életkortól függetlenül bármely lakóotthonban élő ember, különösen, ha krónikus betegsége van"

direkt nem wiki. Ezeket már 1950-ben is tudták az influenzáról.

Ez miben is volt más?
A nyugdíjasokat kímélte. A többi stimmelt a mostani járványnál is. Nem?
Nálunk mivel volt tele a tévé? "Hú, terhes nők influenzával a kórházban! Ilyen veszélyes a H1N1 !!!" Dehát ezek szerint ez mindig is így volt.

De szerintem a lényeg nem is ez volt, hanem a fertőző-képessége nem érte el az átlagot sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) #27483136 válasza Dany007 (#38) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia, Te írtad:
"...szerintem inkább kiáltsunk mindig farkast, ha valami új jön, mintsem egyszer beszopjuk..."

Szerintem pont ez a roppant veszélyes, mert előbb-utóbb az emberek majd nem veszik komolyan. Főleg, ha szó szerint értelmezzük, mivel az influenza vírus minden évben többször mutálódik, vagyis évente akár többször lehetne ijesztgetni az embereket az új vírussal. Másról sem szólna a híradó a tévében.
Az ilyen hírek komolysága előbb-utóbb győzike szintjére süllyedne.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dany007 válasza #27483136 (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, nyilván határt kell szabni. És az egyszerű megfázással nem a kórházba menni elsőre.
A madárinfluenza és ez a h1n1 is, szerintem lehetett volna sokkal csúnyább világjárvány, mint amilyen lett. Meg amúgysem túl gyakori az ilyen "riogatás". A madár meg a h1n1 előtt én nem nagyon emlékszem hasonló mértékű felhívásokra, "riogatásra". Legalábbis az elmúlt 10 évben biztosan nem.

(#43) dabadab válasza #27483136 (#40) üzenetére


dabadab
titán

A kulonbseg lenyege az, hogy a sima influenza nem az a koznapi ertelembe vett gyilkos kor, mig a H1N1 az volt - bar szerencsere relativ alacsony halalozasi arannyal.

DRM is theft

(#44) joey04 válasza #27483136 (#36) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) #27483136 válasza dabadab (#43) üzenetére


#27483136
törölt tag

H1 azt jelenti, hogy milyen "kulcsot" használ a vírus a sejt falának áttörésére
N1 azt jelenti, hogy (miután a sejtben elszaporodott) milyen "kulcsot" használ a kijutáshoz
Tehát a fertőző-képességhez van köze.
H1N1 millió évek óta létezik.

(#46) Zolaash válasza talmida (#32) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szeretem a nejem... :K

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.