Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Erről most a 2004. dec. 5.-i választás jutott eszembe, ami valóban nagy szégyen volt, h a saját népünk egy részét -aki saját akaratán kívül "külföldre" került- meg tagadtuk. Én örülök, h most már engedélyezve van a kettős állampolgárság.
Az meg szvsz hülyeség, h csatoljuk vissza trianont stb. ilyen úgyse lesz, ezt sajnos akkor csesztük el:/ nahde nem megyek bele a politikába.

(#2) Zolaash válasza lsebestyen (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ez nem egészen igaz, mert amikor a szovjetúnió felbomlott, az ukránok felajánlották, hogy visszaadják az elcsatolt területet, ami hozzájuk került. antall józsef címeres ökör barom válasza erre az volt, hogy köszi, nem kell. Ha jól tudom... Ez már történelem, nem politika. Valóban nem a politikáról szól ez a bejegyzés.

Rip and tear

(#3) Mr.Csizmás válasza lsebestyen (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:U

aztán csodálkoztok, hogy a kinti magyarokat megverik a szlovák és román nacionalisták...

mellesleg a kintiek nem kérnek a mi politikánkból. köszönik, hogy foglalkozunk velük, de nem kérnek se "narancsot", se "virágot".

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) maláj


maláj
őstag

szép történet - az apropója pedig szóval :U
de nem is erről szól ahogy előttem is írták ...

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hogy érdemben is hozzászóljak:

nagyon szép történet, és nagy igazság van benne....

csak sajnos itthon sokaknak a hazafiság = nacionalizmus

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) danih válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


danih
addikt

vagy az, vagy látszat-szentkoronázás, képmutatás, stb...

(#7) Mr.Csizmás válasza danih (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, ez a szentkorona, köztársaság-ország ez mint ilyen marketing, parasztvakítás...

szerintem a hazafiság úgy kezdődik pl. hogy a vendég külföldit eligazítjuk, hogy erre van a vár, múzeum, arra a bazilika, ha meg a mi vendégünk, igyekszünk megmutatni neki a szép hazánknak legalább egy kis részét.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Zolaash válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mi a baj a nacionalizmussal? Számomra teljesen frankó, hogy az ember a saját országát, hazáját helyezi előtérbe a többivel szemben. Persze épeszű korlátok között. A nacionalizmus szót manapság torzítva használják, és inkább azt akarják sugallni, hogy aki nacionalista az náci. Pedig nem így van.

"szerintem a hazafiság úgy kezdődik pl. hogy a vendég külföldit eligazítjuk, hogy erre van a vár, múzeum, arra a bazilika, ha meg a mi vendégünk, igyekszünk megmutatni neki a szép hazánknak legalább egy kis részét."

Ez egy nagyon jó gondolat, remek hozzáállás! :K

Rip and tear

(#9) Mr.Csizmás válasza Zolaash (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a náci megint más, a klasszikus nemzetiszocializmus (ami önmagában egy élhető rendszer lenne) van összekeverve a fasizmussal, illetve a vallási, fajelmélet, stb.

amúgy náci - nazionalist szóból van, ami nacionalistát jelent meglepő módon. :)

(#10) danih köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) danih válasza Zolaash (#8) üzenetére


danih
addikt

te a hazafiasságról (patriotizmusról) beszélsz, Csizmás a nacionalizmusról.
Nem a nacionalistát és a nácit akarják összemosni, hanem a patriótát és a nacionalistát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.