Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Zolaash:] Hunglish

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Ide jutott a magyar nyelv... :(

(#2) potyautas válasza Picike8 (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mindig érte idegen hatás a magyar nyelvet. Aztán vagy kinőttük, kikopott a használatból, vagy beépült, magyarosodott.

(#3) Domxc


Domxc
senior tag

Na kösz, ezt lájkolom és posztolom a fészbúkra! ;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#4) ArchElf


ArchElf
addikt

Én is lájkolom! Épp most értem vissza a sztaff mítingről és nyomtam be egy koffít. De nem kell soká várni mert utána góingolok hóm. BTW, te mit csinálsz a víkenden?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) Zolaash válasza ArchElf (#4) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szombaton hóm pári lesz, mert némdéjem leszen, vasárnap meg mítingelek az egyik frendemmel, és kiccsaládjával. Hétfőn goingolok a bícsre.

Rip and tear

(#6) Domxc válasza Zolaash (#5) üzenetére


Domxc
senior tag

Góing tu dö bícs vid femíli?

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#7) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Szomszédnéni produkciós iroda? Mintha tőlük hallottam volna.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#8) Domxc válasza Ocarina (#7) üzenetére


Domxc
senior tag

Az lehetetlen ezt ő szabadalmaztatta. Nézd meg a guglin:

;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Képzeljétek, mit érezhetett a kívülálló húsz éve, mikor két informatikus elkezdett mellette beszélgetni. :D

(#10) Picike8


Picike8
aktív tag

Ja, eszembe jutott egy vicc. Kb. másfél éve hallottam a Radio Café-n.

Üzletember egy kicsit később ért be a munkahelyére, mint ahogy szokott, és így nem tudta megnézni, hogy milyen elfoglaltságai lesznek ma. Megkérdezte az egyik beosztottját:
- Szia, lesz ma megbeszélés?
- Nem, ma csak meeting lesz.

;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Zolaash válasza Domxc (#8) üzenetére


Zolaash
aktív tag

A bréjnsztormingolást a főnököm adta elő egyik reggel, a többi az egyik cimborám vesszőparipája. ;)
Én meg mixeltem.

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#12) cucka válasza Crystalheart (#9) üzenetére


cucka
addikt

Ugyanazt, amit most :D

(#13) Viszlát


Viszlát
addikt

A két nyelv különbözőségéből adódóan vannak olyan szavak, amiknek egyszerűen nincs praktikusan használható magyar megfelelője. Például a brainstorming ilyen. Ezeknél nem szokott zavarni, de a welcome drink már gáz.

Nálam az etalon példa a meghülyülésre még mindig a régi Pepsi szlogen, a No cukor. :W

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) Zolaash válasza Viszlát (#13) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Bréjnsztorming - ötletbörze?

Rip and tear

(#15) baluka26 válasza Zolaash (#14) üzenetére


baluka26
veterán

A brainstorming az brainstorming, megvan nagyjából a definíciója, hogy mi az, semmi mással nem tudod helyettesíteni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) keIdor


keIdor
titán

Nem értem ez miért baj, a múltban hatott a nyelvre a latin, német, francia, olasz, török meg azt hiszem talán a perzsa is, még jó régen.
Most erőteljesen hat az angol... 200 év múlva más lesz, nem érdekes.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Crystalheart válasza cucka (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

áh, most már a gépanalfabéta anyám is tudja, mi az a monitor meg pricesszor. Nem ugyanaz... :D

(#18) Zolaash válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Zolaash
aktív tag

És mi az a pricesszor? ;]

Rip and tear

(#19) Egorov válasza Zolaash (#14) üzenetére


Egorov
aktív tag

én ötletrohamnak tanultam. :DDD Bár ha szar ötletek születnek, akkor lehetne agyvihar is.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#20) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Érdekes eset történt egy idegen szó kapcsán. A sógor figyelt fel a témára a TV-ben. Talán mindenki ismeri azt a kuruc-nótát, hogy Csínom Palkó Csínom Jankó...szép selymes lódingom... Kiderült, hogy a puskaportartó neve. Feltettem a kérdést a menyemnek. A válasz: töltő. Londonban az üzlet napi raktárát, ahonnét az árut az eladótérbe feltöltik, lódingériának hívják. Ha már a kuruc nóta is használja ezt a kifejezést, nem lehet angol, inkább latin. Mondom a kollégának is. A válasz: Gondolkozz számítógépben! Loading=töltés. ...és tényleg. :)

(#21) zoo8800


zoo8800
veterán

Megérkezünk a mítingre, megisszuk a velkám drinket, és nekiülünk bréjnsztormingolni....
Atyaúristen! ->OMG! :K

#14
agymenés :U

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#22) Crystalheart válasza Zolaash (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Banyek, elírtam. :D Le volt kapcsolva a villany... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Zolaash:] Hunglish
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.