Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

lol, ebbe a hirdetésbe, a vga-nal véletlen más volt a vágólécen szerintem, és egy mail címet másolt be a vga típusa helyett.epic:D

[ Szerkesztve ]

(#2) Anubiss


Anubiss
tag

Az utolsóról egy kályha jutott először eszembe...

Jó cikk, köszönöm! Ez talán eloszlat pár félreértelmezést.

(#3) Zohan válasza Anubiss (#2) üzenetére


Zohan
senior tag

hát lehet hogy belül olyan cucc van benne ami ugy fűt :DD:DD

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#4) Brutális eb válasza lsebestyen (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ez hatalmas besírtam :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) Zohan válasza Brutális eb (#4) üzenetére


Zohan
senior tag

és komolyan gondolja hogy eladja. :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#6) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

"SSD meghajtó
SLI vagy CFX rendszer
Legalább 6 magos processzor a jobbik fajtából.
Extrém hűtés, mert egy extrém tuninghoz kelleni fog.
1kW fölött teljesiteni tudó PSU."

Gamer-PC az ésszerűség határán:
--------------------------------------------------
SSD meghajtó valóban nem árt (amúgy se, nem csak játékos gépnél).
SLI és CFX szerintem fölösleges, jobban járunk valami komolyabb egykártyás megoldással fogyasztás, hőtermelés, skálázhatóság ÉS kiadás szempontjából is (esetleg berakhatunk valami gyengébb kareszt PhysX-nek).
Prociból elég a 4 mag, 3-3.2 GHz-en.
Extrém hűtés megintcsak nem létszükség, elég egy jófajta - egy jó gép sohasem tuningolt.
1kW PSU is teljesen felesleges, ha nem két 350W-os VGA van a gépben.

alaplap (min. 6 SATA (esetleg SATA3), 4 DIMM, 2x PCI-E x16, no int. VGA, normális chipset-hűtés, 6 rétegű NYÁK, USB 3.0 előny - márkából mondjuk Gigabyte, DFI)
AMD Phenom II X4 840 3.2 GHz + CoolerMaster Hyper TX3
2*2 GB Crucial BallistiX DDR3 1600 (esetleg mehet bele még 4 GB, mert fillérek)
GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850 (valami korrektebb hűtéssel, esetleg OC verzió)
mellé mondjuk egy GeForce 8600 GTS PhysX-nek
60 GB Corsair Nova CSSD-V60GB2-BRKT
Chieftec GPS-450AA / FSP Hexa 500W

És ami egy játékosnak kell, de kimaradt:
-----------------------------------------------------------
bármilyen billentyűzet, ami tűri, hogy 4-5 gombot egyszerre nyomjanak le, lehetőleg PS/2-es
pl. Logitech MX 518 / Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 / Razer Abysuss, Razer DA v2
pl. QPAD CT (large), SteelSeries QcK (Heavy), Everglide Titan, Razer Goliathus (Alpha)
Superlux HD 681B (olcsó és nagyon jó fejhallgató)

És egy monitor, ami 1024x768-ban viszi a 120 Hz-et. ;] Ez úgy 8-10k.

Ez szerintem már egy jó alap.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Synthwave válasza Synthwave (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, meg egy normális hangkártya, nem az integrált vacak. Olcsó és jó pl. az Asus Xonar DG. Esetleg egy mikrofont is lehet venni. Asztaliból nekem van egy Hama CS-463-mam (nem röhögni :) ), de a ~400 Ft-os árához képest 4-5 m-ről is tisztán vesz. :C
Vinyóból csak Hitachi, min. 2 TB.
Íróból én már csak BD-írót vennék.
Persze a jól szellőző ház alap, de ha a(z) (ésszerű) funkcionalitást nézzük, itt is fölösleges 15k fölé menni (egy olcsóbb CoolerMaster, Chieftec, AeroCool megteszi).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) F34R válasza Synthwave (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

ezek megvannak csak a kártya retek még mindig meg a kiegészítők nincsenek meg egyébként egy premium kategóriás gép és még remélem elszaladgál néhány évig , ssd tervbe van 28k~ körül majd nézek egyet.

(#9) Zohan válasza Synthwave (#7) üzenetére


Zohan
senior tag

nem tom nekem pl formula iv-en egész korrekt hangkari van..

ám köszi a kiegészítést.. ha majd lesz kedvem beszerkesztem az irományba ezt.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#10) zolee5016 válasza Zohan (#9) üzenetére


zolee5016
őstag

Hello! Szerintetek az én konfigomat Gamer néven lehet nevezni? Evga p67 , gtx 460 sli, i5 2500k,8gb 1333 ,Strike x,Be quiet 600w ?Na csak mert a fent emlitett kritériumok közül csak kettőnek felel meg.Persze azért érdekel elsősorban mert van egy kis háziverseny és tudni szeretném hogy gamer kategóriába nevezhetem e vagy modding pc(persze az is mert 3 féle házból van meg egy kis ez-az) Azért nem Kép-esitem mert nem akarom még leleplezni hátha lebukok sose tudhatom ki hova jár ötletért az "ellenből"

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) Synthwave válasza zolee5016 (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Netezni még talán jó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) huntermati válasza Synthwave (#11) üzenetére


huntermati
tag

Még az is necces. :U

(#13) zolee5016


zolee5016
őstag

Hát kösz a biztatást (mégha magatoknak mondtok ellent akkor is) :DD Nem azért kérdeztem hogy "menőzzek" Tényleg komolyabb válaszokat vártam volna. :(( Az sli- vel nekem is van egy kis fenntartásom ,de igy alakult hogy az lesz ,,és az egyéb összetevők megfelelősége jobban érdekelt volna mint, ez a nagy arcoskodás.De még 1x Köszönöm a hozzáértő válaszokat! :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#14) huntermati válasza zolee5016 (#13) üzenetére


huntermati
tag

Nincs mit. Máskor is. :)

;]

(#15) Zohan válasza zolee5016 (#13) üzenetére


Zohan
senior tag

egyértelműen igen :D

azért pár kép jöhetne

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16) zolee5016 válasza Zohan (#15) üzenetére


zolee5016
őstag

Kössz! majd küldök privibe mert már unom az ilyen ......kat de sajna 1re többen vannak.Én legalább megkeresem a rávalót nem alám tolják.(Csak igy elnézve a nagybecsü kollega "ösz "halántékját)

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#17) Zohan válasza zolee5016 (#16) üzenetére


Zohan
senior tag

egy cipőben járunk sors társ :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#18) Synthwave válasza zolee5016 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak óvatosan a flash-alapú oldalakkal. ;]

:DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Zohan


Zohan
senior tag

UPDATE történt..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#20) Synthwave válasza Zohan (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A füleses rész, a 120 Hz-es moncsi (ez a kettő elég fontos), hangkártya, mikrofon (ezek sem ártanak), ODD, HDD (az SSD-n kívül), ház kimaradt.

Meg a jó net. : )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Érdekes cikk lett. :K

(#22) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A fantasy dizájn nagyon klafa :D Én egy bécsi barokk házat tervezek pár évtizeden belül, de a jó hűtés miatt lehet, nem fából, hanem inkább öntöttvasból. Lehet, hogy csak a ház lesz tíz kiló, de nem érdekel. :D Persze még szóba jöhet a fafaragás + réz betétek is, jó belső hűtéssel.

(#23) Raucher


Raucher
tag

Jó az írás, csak teljesen félreértelmezi a gamer PC fogalmát.

A gyakorlatban azt a gépet jelenti a gamer PC, ami még a netezésre is csak megkötésekkel alkalmas. Kompromisszumok nélkül a Windows beépített kártyajátékai futnak rajta.

A használt gamer PC, kizárólag szedett-vedett és leselejtezett alkatrészekből készül. Az egyetlen értéktöbbletet a beépített kékhalál generátor jelenti, izgalmasabbá teszi az elvárható minimális FPS alatt akadozó játékok unalmasságát.

Új gamer PC esetében az eladó cégek, a raktárkészleten ragadt, eladhatatlan és leavult alkatrészektől szabadulnak meg, összehányva egy dobozba. Remélve, hogy a garancia lejártáig egyetlen alkatrész sem adja fel a harcot. A garancia lejárta után, 24 órával, viszont az összes. Ez utóbbi tekinthető extra szolgáltatásnak, mert ennek az árát alaposan beépítik a gépbe.

Aki komolyan szeretne játszani, az játékra alkalmas gépet vásárol magának. A haladó szinten már magának építi meg a gépet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.