Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zodo


zodo
nagyúr

Megérkezett. :)

(#2) Gergő_ válasza zodo (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

gyönyörű házikó, bár nem olvastam végig bevallom. kicsit félnék hogy ráöntök valamit...
miért nem címlapra írtad? ott a helye!

(#3) mexicanraven válasza zodo (#1) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Címlapra vele!:R
Van a Fractal Design-nak egy 10k-s (zodinal) haza,en egy olyat szeretnek!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#4) zodo válasza Gergő_ (#2) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönjük! :R

Én is távol tettem magamtól, igaz eddig sem volt példa rá hogy bármit is ráöntsek de jobb félni.

Miért nem címlap?
, mert nem tudok szépen írni :B

(#3) mexicanraven

Az a Core 1000-es.
Szerintem az is remek választás ha nem fontos az ATX méret.

[ Szerkesztve ]

(#5) albert8


albert8
addikt

NAgyon szép :K
gratulálok :R bár az akis lap elég furán néz ki :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6) zodo válasza albert8 (#5) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi. :R

Hát ez volt itthon, pár éve erre a formátumra építkezem.
Egyszerű a magyarázat miért is nem cseréltem alaplapot, tudja azt amit a "nagyok" :K

(#7) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szia, gratula a cikkhez, szerintem nagyon jól írtál, én is a címlapra tettem volna :R Mondjuk a tetőlap tényleg gány, mármint ne légy csalódott, így is szép, csak gondolom kicsit idegesítő, hogy erre nem figyeltek, pedig ... na mindegy:P Szép ház amúgy, gratula;)

(#8) zodo válasza Jim-Y (#7) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia Jim-Y!

Köszi, mindkettőt! :R
Nem tudom hogy olvasható/értelmezhető a tetőlapos rész de nem annyira gáz ahogy esetleg "átmegy" az írásból, persze sajnálatos de hát ne legyünk telhetetlenek.

Ha az előlap műanyagja alumínium lenne ill. a ház anyagából készült volna a tetőlapi keret is mindezt az oldallapon lévő rács minőségével és mindezt kivehető porszűrővel, párosították volna a Lian Li féle előlapi rögzítés technológiával na akkor lenne 100 pontos ház.
Nyilván nem ennyibe kerülne ez esetben.
Így viszont 90-et adnék de még így is tökéletes az árához viszonyítva!

(#9) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Szép ház! Használd egészséggel jó sokáig!:)

(#10) zodo válasza Nordic (#9) üzenetére


zodo
nagyúr

Az a terv :K , köszönöm szépen!

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Csak beérett Cimbora :) Korrekt írás, pont így képzelem én is :D Na majd augusztusban, megkoronázza a nyarat.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) zodo válasza hoffman_ (#11) üzenetére


zodo
nagyúr

Bizony. :K Ha nem is lett "rózsa", de megérte.

Reméltem hogy sikerül kellőképpen leírni az első benyomásokat mert nem szerettem volna ódákat zengeni róla ha nem érdemes rá.
Vannak nem tetsző hiányosságai de összességében, korrekt ház.
Azóta hogy összeraktam a képeken látható állapotába működik mert még ki sem nyitottam hogy rendet tegyek benne vagy épp ezt azt alaposabban megnézzek rajta csak csodálom. :)

Na, még is ilyet veszel?

[ Szerkesztve ]

(#13) hoffman_ válasza zodo (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, már biztos :) Egy rugóra jár az agyunk :D Azon pár apróság ellenere is, amit a topicban leírtál, tuti hogy ő lesz az új házam :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Grat a házhoz, és köszönöm, hogy megemlítettél a cikkben. :R

[ Szerkesztve ]

(#15) zodo válasza Recon666 (#14) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen és igazán nincs mit, sokat segítettetek a nehéz (mikor még csak tervbe volt a ház) időkben. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Gerisz


Gerisz
addikt

Ez nem semmi "kis" ház.
Most szeretnék venni én is egy újat. Eddig a sok közül Raven 3-at néztem befutónak, mert hatalmas a hely a hátlap mögött, de ennek is ha jól olvastam akkor 2,5cm ami 1cm-el nagyobb mint a 690-nél.
Ami nem utolsó szempont, hogy nagyon tetszik.
Nem tudom mi fogott meg benne, de nagyon vagány így összességében.

Mik a tapasztalataid ennyi idő után vele?
Ha mondjuk kicserélem a rácsokat vastagabbra (ha lehet egyáltalán) akkor jobb lenne?

Mit jelent az, hogy figyelni kell a sorjára? Egy ilyen házban hogy lehet ilyen probléma?

(#17) Gerisz


Gerisz
addikt

Jó lenne ha az alsó winyótartót is ki lehetne venni fúrás nélkül

(#18) zodo válasza Gerisz (#16) üzenetére


zodo
nagyúr

"Nem tudom mi fogott meg benne, de nagyon vagány így összességében."

Pontosan ez. Szolid megnyerő külső, semmi csilli villi de mégis benne lakozik az amikr általában a házválasztásnál fő szempontok szoktak lenni.
Meg hajtott a vágy hogy első Arc tulaj legyek, kis hazánkba. :D

"Mik a tapasztalataid ennyi idő után vele?"
"Ha mondjuk kicserélem a rácsokat vastagabbra (ha lehet egyáltalán) akkor jobb lenne?"

Őszintén? Semmi extra, néha leporolom a tetejét és ennyi.
Pont olyan és úgy vagyok vele mint amilyennek szántam.
Ehhez hozzátartózik hogy nem szokásom fél évente hardvereket cserélgetni.
Bent áll az asztal sarkán, nálam csöndbe és mikor hazaérek bekapcsolom és jó ránézni ha arra téved a szemem.
Kíváncsiságból múlthéten leszedtem az oldal lapját de nem láttam értelmét hogy nekiálljak kitakarítani mert csak időpocsékolás lett volna.
Mondjuk csak befelé fújó ventim van az oldallapon.

Rácsot kár csesztetni mert nem nagyon tudsz vastagabbat beletenni ill. így sem zörög akkor meg minek. Sajnos a porszőrű szivacs egy műanyag keret és a rács közt van így nehézkes a tisztítása. Na ezt kellene megoldaniuk és tuti ház lenne.

Lehet hogy nem sorjának hívják de pl. a fenti képen látható rács szélére gondoltam és a csavarhelyek menetkészítésekor keletkező forgácsra vagy mi a neve.
Előbbihez hozzá kell nyúlj ha a szivacsot ki szeretnéd venni a helyéről és akkor nem árt észnél lenni.

Amúgy mindenhol patent a ház nincsenek éles, sorjás felületek.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gerisz válasza zodo (#18) üzenetére


Gerisz
addikt

Az sorja, de akkor lehet, hogy nincs mindben csak a szokásos tömeggyártási "nem vettem észre".

Már egy éve nézegetem a házakat, (ezen ki is találtam hogy vágom ki az oldallapot :) )
hiába van lili vagy bármi "nagyobb" név, nem fognak meg így.
Két darab 5,25"-ös hely, nem is kell több, még a winyókeretet kibányászom és belemegy 1 winyó meg egy SSD és király.
Van itthon 2db 140mm-es Air Penetrator-om zsír újak, mert a D14-re nem tudtam feltenni, a 690-be megint nem, azt beletenném előre, a fehér cuccokat kicserélem feketére és megvan amit szeretnék.
Ez az ami elhúz a Raven 3 -tól.
Abban meg a fordított belsőt és a hatalmas hátsó részt tartom érdekesnek.

Egyébként én szoktam bizgerálni, van, hogy unalmamba is szétszedem és megnézem hogyan lehetne jobban kinézővé tenni, de ez már olyan mint a cigi :)

[ Szerkesztve ]

(#20) zodo válasza Gerisz (#19) üzenetére


zodo
nagyúr

"ezen ki is találtam hogy vágom ki az oldallapot"

Akkor kösd fel a gatyót mert ez "páncél" más házak anyaghasználatához képest. :K

(#21) Gerisz válasza zodo (#20) üzenetére


Gerisz
addikt

Annyira merev?
Annak nagyon örülnék.

Van itthon ipari cucc, kösse fel a ház meg a festés, hogy ne tegyem tönkre :)
Tényleg a festés mennyire karcolódik?

Van gyors daraboló, ipari fúró-marógép, dremel 300-as,dekopír fűrész meg egy rakás flex mind ipari.

[ Szerkesztve ]

(#22) zodo válasza Gerisz (#21) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát ez nem nyeklik csuklik és igen nehéz, merev.
Codegen vagy akár a Silverstone SG05 -ös házam (ami mini itx és mégis huppant ha benyomtam) anyagának kb. duplája.

"Tényleg a festés mennyire karcolódik?"

Szerinted? Meg is örülnék. :D
Csavarokról hamar kopik állítólag de nálam ez sem tűnt fel mint mondtam nem rendezgetem, hetente, havonta.

Itt a Fractal topik hátha több infóhoz jutsz, igaz ARC MIDI tulaj szinte csak én vagyok jelen. :)

(#23) hoffman_ válasza zodo (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igaz ARC MIDI tulaj szinte csak én vagyok jelen.

Örülnél, mi? :P :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) Gerisz válasza zodo (#22) üzenetére


Gerisz
addikt

Megyek olvasgatom.

(#25) hoffman_ válasza Gerisz (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

zodo pajtás volt a zelső(bár én találtam meg először ;] ), de osztom a véleményét. Iszonyat vagány kis házat lehet csinálni belőle, és ha nem lusta az ember, akkor teljesen csendessé és hűvössé lehet varázsolni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) Gerisz válasza hoffman_ (#25) üzenetére


Gerisz
addikt

Olvastam a tiédet is, de később mint ezt a bejegyzést ezért ide írtam.
Nem is kerestem neki topikot, mert szeretem a személyes véleményt a topikokban meg már nem az van sajnos a legtöbb esetben.
Ott írtak neked lili házakat, de egyik sem néz ki olyan jól mint ez (szerintem)
Az ODD takarás tetszik ha ilyenem lesz alkalmazni fogom. Nekem van vezérlőm is az még megy is hozzá mert az alu (mondjuk keresztirányban csiszolt nem hosszában).

Én nem sajnálom a csendre és hűvösségre sem az időt sem a pénzt :)
Azért van kategória ami fölött mindenre

(#27) hoffman_ válasza Gerisz (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezesetben nem szóltam :) Az előlapi "hidden-ODD" sajnos csak moddinggal/rongálással érhető el, ahogy írtam, de nekem megérte(bár még közel sincs kész, brutál merevre akarom, ez így még nem a vége). Ennél többet viszont én már nem adnék házért, szerencsémre egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány tetszik még, ami nem ez, és drágább :)

Sok sikert a válogatáshoz, ha akad kérdésed a házzal kapcsolatban még, akkor bátran, elmondunk mindent, amit tudunk :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) zodo válasza hoffman_ (#23) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat! :D

(#29) Bogyó bá' válasza hoffman_ (#27) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szia!

Mivel én is hasonló, csak kisebb házat rendeltem tegnap z0d1AK kollágánál (ARC Mini), így érdekelne a rejtett ODD-megoldásod részletesebben:

Hogy nyitod ki, hogyan nyomod meg a gombját mondjuk oprendszer-telepítéskor?
(Windóz alól nem kunszt, de nélküle már nem tűnik egyszerűnek...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Gerisz válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


Gerisz
addikt

Ragasztasz a gomb elé is valamit, elég csak finoman megnyomni és kész.

(telepíts pendriveról, gyorsabb :) )

(#31) zodo


zodo
nagyúr

Frissítettem a "további képek" elérhetőségét így ismét elérhetőek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.