Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zodo


zodo
nagyúr

Remélem lesz olyan köztetek akinek kicsit is tetszik az ötlet és a szolid megvalósítás! :)

(#2) toldy válasza zodo (#1) üzenetére


toldy
őstag

Nekem tetszik - ugyan vannak dolgok amiket én máskép csináltam volna, de nem vagyunk egyformák -. Amit hiányolok az az összetevők. De egyébként jó írás lett. :K

Az élet nem habostorta.

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

És akkor most mi is van a gépben?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) zodo válasza toldy (#2) üzenetére


zodo
nagyúr

Gondolom az "én máskép csináltam volna" résznél a külső tápra gondolsz, így le lehetett volna tenni a gép aljába a vinyót és maradhatott volna az odd is. :F

Ami az összetevőket illeti, szinte mindent leírtam vagy látható, de leírom.

Compaq Ipaq ház + Delta DPS 300AB 9C táp
Alaplap: J&W MINIX 780G-SP128Mb
CPU: Amd 4850E
RAM: Kingston 2GB 800MHz DDR2 Sodimm
HDD: Samsung HD642JJ

Cucuska2

Ha az újra gondolsz akkor az adatlapomon lévő konfig.

[ Szerkesztve ]

(#5) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó lett ez így szerintem! Köszönöm, hogy megosztottad velünk ez a kis cikket. :R

(#6) zodo válasza rolkaDb (#5) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm. :R
Nem akartam rá vagyonokat költeni és aminek megálmodtam annak tökéletesen megfelel, sőt.

Talán egyszer, majd újra összerakom valami atomos lappal. :)
, ha lesz rá keret.

(#7) toldy válasza zodo (#4) üzenetére


toldy
őstag

Nem feltétlenül, eszembe se jutott. mondom én mit.
-odd maradt volna hdd lap fölé ( ha befér nem tudom a méreteket)
-belül is festés
-doboz a fölös kábeleknek és harisnyázás
-kivül piros és zöld helyet én fehéret használtam volna. ezért mondtam hogy nem vagyunk egyformák. de nem kötekszem tovább. :R

De ha atomos lappal össze rakod egyszer megint akkor kell a paneltáp ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#8) Bird


Bird
addikt

Ez nagyon ott van..Látszik, hogy ez egy hosszútávú projekt! Irigylem a kitartásodat... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) zodo válasza toldy (#7) üzenetére


zodo
nagyúr

Ugyan, nem veszem kötekedésnek :N

Eredeti Odd-om nem volt hozzá, max. a mostani Samsung SN-S083A tudtam volna beletenni valamilyen úton-módon, de akkor nincs hova tenni a Hdd-t ami nem fér el máshol csak ahova én tettem vagy a ház aljában, de akkor kellene a panel táp.

Odd-ot, mint írtam is a cikkben nem terveztem bele, mert sokat mondok, ha évi ötször használom. Későbbiekben (jó pár év múlva), SSD-vel már könnyebb dolgom lenne és persze egy panel táppal.

Igazat megvallva csak összedobtam, nyilván szebb lett volna, ha kifestem és harisnyázom a kábeleket, de erre már nem volt lelkierőm.

Atomos kiépítéshez, már tényleg csak a panel táp passzolna, de ha ennyi vagy még drágább lesz az áruk akkor nem lesz belőle semmi. :(

Látom az a moddingolt, fehér Lian Li ház, nagyon megfogott. :)

(#8) Bird

Köszi. :R
Hát, tényleg nem ma álltam neki........

(#10) kpal


kpal
veterán

Ez király cikk . Azt a zöld ventit honnan vetted ? Neked most 2 pc van használatban ?
Valami hasonló Compaq házikót láttam egyik ismerős anyósánál és még ma is azt használják ők is netezni a proci ha jol emlékszem AMD K6 -os.

Van nekem is a pincében Compaq gép P1 166Mhz és még talán müködik is.

[ Szerkesztve ]

(#11) JJános


JJános
addikt

Már megcsodáltam régebben is ezt a kis compaq gépet. Anno az Eurotrend szoftverparkba voltam biztonsági őr csoportvezető. Ott ilyen gépeken dolgoztak.

Picit fel voltak pöckölve. Komolyabb proci, több ram, és dvd író, és.....
Akkor pont nem volt pénzem amikor végkiárusítás volt.

Azóta már volt ilyen gépem, de nem igazán akart nekem dolgozni, aztán barátommal elcseréltem.

Gratulálok a géphez. Szép! :C

2007-05-06 óta itt!

(#12) zodo válasza kpal (#10) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :)

Venti, ahogy a cikkben is említettem egy Coolink Swif2 120p, itt az apróban is találsz.
Nagyon jó kis venti csak ajánlani tudom.
Ezek az Ipaq-ok, Intel Pentium 500mhz és 733mhz közötti procikkal szerelt példányok volt(ak) és 1Ghz-ig lehetett bővíteni.

(#11) JJános

Én is csak nagy nehezen jutottam hozzá, mert vagy egy vagyont kértek érte vagy nagyon le volt harcolva.
Hát igen, alapkiépítésben, éppen megfelel az irodai munkára, amire kitalálták.

(#13) x63 válasza zodo (#12) üzenetére


x63
aktív tag

Gratulálok szép lett, és ha csendes is akkor tökéletes.
A szomszédomban hentereg egy ilyen Én vettem nekik még anno itt a Ph -n.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#14) kpal válasza zodo (#12) üzenetére


kpal
veterán

Szerinted a P1-et mikor érné meg eladni vagy mikor kezd nőni az értéke h ritkaságszámba menne ?

Ezen a gépeden próbáltad a Gridet ?

[ Szerkesztve ]

(#15) zodo válasza x63 (#13) üzenetére


zodo
nagyúr

Nektek is köszi. :R
Csendesnek mondható, 99%-ig.
Mint a cikkben is említettem, nagyon vágytam rá , hogy megépítsem, de mire a végére értem már tudtam, hogy csak napokig fog ebben a formában működni.
Mivel te is ismered a gépet akkor láthattad, hogy a gépház alja és annak oldalsó burkolata milyen formában állnak össze egy egésszé.
(kicsit lötyög a ház oldalsó elemének alsó része, amit a ház alján kiképzett csapba kell illeszteni)
Nos annál a találkozási pontnál lépett fel némi zörej ami a szokványos szobai használat mellett, szinte észre sem vehető csak nagyon fülelve.
Amúgy, minden hardver elem csendes így csak azt az illeszkedési pontot kellett volna kicsit "rázkódás védetté" tenni.

Persze nem csak ez az egyetlen hiányossága a háznak, de ha lesz rá igény, megoldom, mert ez így tényleg csak egy férc munka.
Maximalista vagyok, de ezzel csak eddig jutottam. :B

kpal

Hát, passzolnám a kérdést.
Max. azt tudom ajánlani, hogy a "keres" szűrésre kiadott találatok közt nézelődj.
Rengeteg ilyen régi gépet árulnak, pl. "letöltésre" ajánlva.
Ha valami spéci kis gép lenne akkor talán több eséllyel lehetne eladni.
Spéci alatt azt értem, mint pl. az én ipaq-om, hogy legalább a külseje miatt van némi plusz ami megfogja a leendő vásárlót.
Akár dísznek is jó, ha másra nem is. :)

Gridet próbáltam-e? Na ná. :D
Írásom linkjei közt találhattál is volna videókat még akár a Grid-ről is.
Ez az int. 780G chipset alapórajelen 500Mhz-en ketyeg én így próbáltam, de igen lassú volt a játék még alacsony felbontás mellett is.
Viszont az NFS Undercover simán futott. :K

Na, de aki húzni akarja az bátran megteheti 500Mhz-ről 750Mhz-re bármikor, akinek nem elegendő az 900-1000Mhz-ig is húzhatja, megfelelő chipset hűtés mellett! :)

(Talán, ha jól értelmeztem az ilyen chipsettel szerelt lapoknál egy új bios frissítéssel akár 2Ghz-ig is lehetséges lenne a túlhúzás, de nem vagyok jó angolból!)

Itt egy példa a Grid futására, 800Mhz-re húzott HD3200-vel.
800x600-as felbontással és szinte majdnem minden opció off vagy low.
Annyira nem rossz egy int.vga-tól.

Jelenleg bent van a konfigba a 5770-es kari, amivel szakít. :D

Szerk:

Következő lapomon 880G chipset lesz ami már HD4250.
Nagyon kíváncsi leszek rá, mit tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) kpal válasza zodo (#15) üzenetére


kpal
veterán

Ez a hagyományos fekvőházas P1 1Gb-os vinyóval ha jol tudom 64mb sd ram még müködik benne de amugy 96mb van benne csak a pince hideg kinyirta a többit.

Az a lényeg megy a Grid ennél annyira nem a grafika számit .Zsivány lehet benne 5770 :K .

(#17) zodo válasza kpal (#16) üzenetére


zodo
nagyúr

Tedd fel apróba, ha meg akarsz tőle válni, ha más nem alkatrészként is adhatod.

Itt láthatsz benne, két félét is. :)

(#18) kpal válasza zodo (#17) üzenetére


kpal
veterán

Majd meglátom hogy eladjam-e lehet várok vele majd ha igazi gyűjtő keresi akkor jó pénzért eladom csak érje meg szegény . :)

Szuper képek jó benne az MSI is :K Nekem nagyon bejön .

(#19) x63 válasza zodo (#15) üzenetére


x63
aktív tag

Szerintem a rezgést a winchester okozza, mert mereven van felfogatva.
Ha csavar helyett " fellógatnád " négy gumira nem rázná a házat.
Persze csak szerintem. :B

Nekem 2 cm vastag sűrű szivacson vannak a vinyók, így hangtalanok, igaz ha megemelem a házat észben kell tartani mert különben röpülnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#20) zodo válasza x63 (#19) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen csakis a hdd lehet, pedig tettem az alaplaptartó csavarok mindkét oldalára egy kevés szigetelést.

Szerk: Túl nagy a kép, kicsit kilógott.

Akár a venti motorja is lehet, azért az is rázhatja azt a könnyű oldallapot, hiába a szilikon láb.
Végül is nem nagy zaj :N , mint mondtam csak fülelve hallható.
Vinyó tányérjai "hangosabbak".

Visszatérve a lógatásra. Nem sok helyre lehet fellógatni ebben a házban.
Tökéletes akkor lenne, ha paneltáppal készült volna és akkor a ház aljában, fektetve (mint neked) elférne akár egy "szivacságyon" is.

Hát igen, ha nem figyelsz rájuk akkor lenne meglepetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) F e Z o


F e Z o
veterán

Jó elgondolás, szép kivitelezés? Kb fél éve láttam egyik havernál egy ilyen gépet, s már akkor is tetszett a kialakitása és a gyári hőelvezetése. Nos a tiednél azért a swif2rátesz még egy lapáttal. Az előlapon lévő usb-ket is be tudtad kötni?

H2O über alles!

(#22) F e Z o


F e Z o
veterán

Jó elgondolás, szép kivitelezés? Ide pontot szerettem volna tenni, nem kérdőelet, sry, félrenyomtam.

H2O über alles!

(#23) zodo válasza F e Z o (#21) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.
, mint írtam lehetett volna jobb is, de elsőre ez szerintem is megfelelő.

Hűtése a háznak tényleg a lehető legjobb, pedig nem mai darab.
Sokan nem hittek az előzetes megkérdezések alapján a proci (amd 4850E) borda + venti kielégítő hűtésében, de talán nem tudták maguk elé képzelni, hogy hogy is képzeltem a kivitelezést.

Usb-t bekötöttem, de az audio részt már nem, mert sokára találtam rá a megoldásra és addigra át is költözött a belseje az SG05-be.
, de megoldható teljes mértékben csak a lábkiosztásokat kell megfelelően átrendezni az új csatlakozó aljzatban.

(#24) taaz


taaz
aktív tag

upp a cucnak, és érdekes volt az irás is.
Nekem is van ilyen ipaq-om. Jo kis gépezet szerintem, csak már eljárt felette az idö. Már csak letöltésre használjuk ill. vészesetbe van hadrendbe állitva. ;]
Gondolkodtam amugy én is lapcserén, valami atomos kacatott belevágni. Ahoz szerintem még tápot sem kellet volna cserélnem .

(#25) zodo válasza taaz (#24) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi. :)

Felsorolt felhasználási módokra, mindenképp tökéletes a masina.
Talán már volt téma, de megeshet hogy csak a Mini-itx topikban az atomos lap vs. gyári táp.
Gyári táppal egy gond van, hogy nincs rajta elegendő kábel vég ezért egy 60-75W paneltáp vagy picopsu vétele javallott.

(#26) idkfaiddqd válasza zodo (#25) üzenetére


idkfaiddqd
tag

énis most szereztem be egy ilyen ipaq gépet,és rendelek is bele valami dual atomos ionos alaplapot,szerintem jó lesz,ha elakadok vagy ilyesmi téged zargatlak mert látom h értesz hozzá ;] :R

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#27) zodo válasza idkfaiddqd (#26) üzenetére


zodo
nagyúr

Annyira azért nem értek hozzá (volt vele szívás), de szívesen segítek amiben tudok!
Jó ötlet az Ion vagy az újabb Brazos lapok gondolata, lehet egyszer nekem is így végzi ha lesz rá pénzem.

Sok sikert az építéshez!

(#28) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Ez egy nagyon szép munka volt, a szoba, vagy a lakás dísze is lehetne (akár még az üres ház is) ! Grat hozzá !
Volt ilyenem az eredeti konfig engedte max kiépítésben, tette a dolgát csendben...
Up jár nekije !

Ne dudálj, küzdj !

(#29) zodo válasza vviktor1 (#28) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm VV! :) :R

Tied hol tart, találtál hozzá gépet vagy letettél az átalakításról?

Manapság egy jó Brazos lappal igazán jó gépet lehetne belőle kihozni.
Igaz nem olcsó mulatság de egyedi. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) vviktor1 válasza zodo (#29) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Ha visszakerül hozzám az enyém még lehet nekiállok, de most időm se sok (gridezni is csak ritkán tudok) meg az ihlet is alábbhagyott, de ahányszor látom a tied mindig megmozgat :)
Jó az a fekete-piros-sárgaventis design, vonzza a szemet :C

Ne dudálj, küzdj !

(#31) zodo válasza vviktor1 (#30) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocs a késői válaszért de nem voltam gépközelben.

Ha elkészül akkor kérünk némi beszámolót, képekkel. :K

Piros fekete színvilág régóta bennem él és mai gyári pc házak némelyike is ebben a színvilágban kapható (lehet lenyúlták a designomat :DDD ) ami őszesegében szerintem szépen illeszkedik bármilyen környezetbe.
Nálam még a 120p lóg ki a sorból de akkor még zsír új volt a venti és én sem fújta sokat így nem akartam rögtön hazavágni a festéssel.

(#32) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hínnye, ez nagyon komoly lett! Le a kalappal, nekem nagyon tetszik :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) zodo válasza hoffman_ (#32) üzenetére


zodo
nagyúr

Ennek örülők! :R

Amúgy aki erre járt az mind így látta.
Sajna nincs már egyben de mint fentebb említettem egyszer még lehet hogy elnyeri végleges formáját egy valamilyen integrált procis lappal szerelve.

(#34) hoffman_ válasza zodo (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha lesz türelmem és kapacitásom, lehet, hogy belevágok egy ilyenbe én is. A családi laptop már eléggé döglődik, egy ilyennek örülnének. Ha meg tudom oldani olyan ízlésesen, mint te :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) zodo válasza hoffman_ (#34) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem volt egyszerű (nem is lett tökéletes az elvárásaimhoz képest :B ) de semmi nem lehetetlen csak rajtad áll!
Hajrá! :K

(#36) bfgace


bfgace
csendes tag

Gratulálok a cikkhez, minden féle képpen érdemes volt megírnod szerintem, ha nem is többet de legalább egy embert, magamat lázba tudtál hozni. Nagyon szeretem az ilyesmi modding dolgokat, cikkeket. Csak gratulálni tudok, igényes írás és a géppel sincs semmi gond :C Rég nem született itt új HSZ de nem is baj, most már született egy általam. Annyira megtetszett, hogy én is befogok szerezni egy hasonló cuccost :P Különösen tetszenek a linkeléseid és a rengeteg kép, még egyszer grat!

(#37) zodo válasza bfgace (#36) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm hogy elolvastad! :R

Nincs különösebb extra érdekesség a gép körül ezért lehet az hogy ennyi hsz jutott de örülők ha valaki "lázba jön" a cikk láttán. Sok sikert az építéshez!

Sajnos még mindig itt porosodik a gép háza az asztal alatt de talán jövőre ismét munkába áll a konfig, persze valami újabb technológiával.

(#38) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Le a kalappal :R

[iTX-or-GtfO!]

(#39) zodo válasza Nirvanus (#38) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm. :)

(#40) Kiki18


Kiki18
őstag

Elolvastam az ajánlásodra,jó cikk. :K Úgynézki hamarosan meglesz egy érintetlen,ugyanilyen konfig bnőm számára,egy kérdésem azért mégis lenne. :P

A házba belerakott új alaplap csavarkiosztása megegyezett a P3-as lapéval? A cikkból én is merítek ötleteket,szíves engedelmeddel,de persze ez is változhat/továbbfejlődhet. :R

Köszönöm,hogy leírtada kábelek átkötésének menetét,igenscak megkönnyítetted a dolgomat,valamint a sok kép is sokat segít. :R

(#41) zodo válasza Kiki18 (#40) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi!
Gratula a leendő házhoz és remélem ez már tényleg olyan lesz mint mondják.

"A házba belerakott új alaplap csavarkiosztása megegyezett a P3-as lapéval?"

Igen, megegyezett mivel mint minden ez is szabvány méreteken alapszik és nálam alapból kisebb (Mini Itx) lap került a házba mint a gyári (Dtx).
Alaplap méretek és rögzítési pontjaik.

Sok sikert az átépítéshez!

(#42) Kiki18 válasza zodo (#41) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezt az infót is köszönöm és a jókívánságokat is. Ha meglesz,erről is írok cikket. VIP vendég vagy,sokat segítettél. :K

(#43) zodo


zodo
nagyúr

"További képek" ismét elérhetőek, feltéve ha van még akit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Gaba


Gaba
senior tag

Gratulálok az átépítéshez :) pont hasonlón töröm a fejem :)

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#45) zodo válasza Gaba (#44) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi és sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.