Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

Nem kell abba a hibába esni, hogy teljes értékű gépnek hiszi az ember az ilyen gépet a Windows 10 Home látványa miatt.
Ez a célzott felhasználási terület alapján egy Chromebook-ellenfél, és kb. ugyan arra lehet használni, mint a konkurenciát.
Hány giga RAM van benne? Ez határolja be igazán a felhasználási területét.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2) Zicokuka válasza pengwin (#1) üzenetére


Zicokuka
senior tag

A ram sajna csak 1Gb,persze tudni kell mire vannak ezek a masinák.

(#3) pengwin válasza Zicokuka (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Én egy kb. 20 ezerrel drágább Alcor Snugbookot láttam testközelből barátnőm családjában, az szerintem nagyon is jó gép az áráért cserébe.
Viszont abban már van 2,5"-es bővítőhely, egy kicsit modernebb Atom, értelmes csatlakozókínálat (3db USB, RJ45, HDMI) és 4GB(!!!) RAM. Úgy már egész értelmesen használható akár teljes körű alap asztali dolgokra is.

Ezek nélkül viszont csak egy "cloudbook"... csillagos ötös az Alcor marketingeseinek, hogy ilyen jól sikerült az új buzzwordöt beépíteni a magukat lejárató netbookok világába.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#4) djculture válasza Zicokuka (#2) üzenetére


djculture
félisten

Amúgy teljesen használható lenne de az 1 giga ram az vicc...

(#5) Zicokuka válasza djculture (#4) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igen,manapság amikor már egy sütőben is több van eléggé.Több ram+bővíthetőséggel már jobb volna a story.Bár nem lestem meg hogy lehet-e bele rakni még ramot.Kis másodlagos gépnek még használható,jellenleg én is arra használom.Ha meg erő kell ott az I7 :D

(#6) Chaser válasza Zicokuka (#2) üzenetére


Chaser
titán

hogy szaporítsák az ipari hulladékok számát, már egy olcsóbb telefon kb gyorsabb, többszörösen minőségi a kijelzője, akár felbontás is nagyobb..egyedül a nagyobb kijelzővel meg "billentyűzettel" több egy ilyen hülyeség, de az a kijelző sz@rt sem ér - már bocsányat -, telefonon meg akár gyorsabban lehet "gépelni"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) erer1000


erer1000
őstag

1GB ram? :O

60k-t költöttem egy Alcor Snugbook-ra

abba 4GB-ot tudtak rakni, FHD IPS-el, bővíthető SATA háttértár, USB3.0
Atom 8350

Battlestar Galactica online-ra is elég lowon 40fps körül

+20k ráköltéssel egészen más kategória lett volna.

persze megértem az olyan érvet hogy "ennyi volt, ebből kellett venni" , csak kérdés, hosszú távon is megéri-e

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#8) Zicokuka válasza erer1000 (#7) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez a vas hozzám került így gondoltam írok picit róla. Nincs szükségem netbookra amikor valóban ha csak netezni kell ott a telefon :) Picit jobban átgondolták volna azért egész jó masina volna. Mėg nem tudom mit kezdek vele, lehet kap egy linuxot :)

(#9) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Nem tudom alternatíva lehet-e valakinek a használt laptop :D
Én meg tavaly decemberben vettem egy Dell laptopot használtan, ha jól emlékszem 37000ft-ert, core i5-3320m, 4giga ram 500-as HDD.
Ennyi pénzért bőven megérte, 8 giga ramra bővítés után pedig még gyorsabb lett.
Úgyhogy én csak ajánlani tudom a használt laptop vételét, persze meg kell nézni az eladó értékeléseit ;)
Ja igen, HA-rol vettem :D

(#10) Chaser válasza pulyka jocó (#9) üzenetére


Chaser
titán

használt árat nem hasonlítunk újhoz
de ezen a véleményen vagyok én is, egy használt üzleti gép ennyiért, mert ez semmire nem való

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) UnA válasza pulyka jocó (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

RAM helyett én elsőre inkább SSD-t vettem volna bele ;)

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy megy rajta pl egy chrome adguard+scriptblock-al? Nekem van egy kőkorszaki netbookom N450-es atom proci, 2GB RAM, win8.1, chrome, avira = haldoklik, a chrome betöltése 10-20sec, minden oldal megnyitása egy kész kálvária.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) pulyka jocó válasza UnA (#11) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Nekem bőven jó a hdd, meg elég gyorsan bebootol ahhoz képest :)
Ram meg nem baj ha van :D

(#14) Hieronymus válasza t72killer (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A régi Atom processzorokat nem lehet egy kategóriában emlegetni az újabbakkal.
A mai Atomokban már általában 4 fizikai mag van, összes fogyasztásban megmaradtak az N450 szintje alatt, miközben a magonkénti teljesítmény jóval magasabb. Ráadásul úgy sikerólt tartani a fogyasztást, hogy ebben már benne van egy használható IGP is. (A cikkben szereplő processzor, IGP-jének utódja, a 4K videót FullHD felbontásban gond nélkül jeleníti meg.)

Persze, továbbra sem fognak teret nyerni munkaállomásokban és játék konzolokban az Atom processzorok. Ám táblagépként, notebook helyett sokak számára jó alternatívát jelenthetnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) MasterDeeJay

Szoftveren igen sok múlik, Chromebookok beérik gyengébb hardverrel. Igaz bekorlátozódik a használata, de pont internetezni jó velük.
Nekem egy Dell féle 11"-os van Celeron N2840 ami elvileg egy csiga. Ennek ellenére netezni teljesen használható. (16Gb-os SSD, 4Gb ram talán) Youtube 720p-t is viszi teljesen folyamatosan.
Ugyanezen gép win10-el szerintem lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) t72killer válasza Hieronymus (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a réginél valszleg már a proci is nagyon kevés. Egyelőre elballag home szerverként a gépecske, de aktívan használva már kb semmire se jó. Ha lesz kedvem, teszek rá egy Lubuntu-t vagy hasonlót, az még hozhat ki belőle valamit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Chaser válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


Chaser
titán

20-30 abalk is nyitva szokott lenni nálam, azért megnézném mit művelne rajta ( : telefonomnak 20 oldal nem okoz gondot, sem az 1080p yt v mkv, de valszeg viszi a 4k-t is, nem egy drága telefon
sztem abban csak flash van, de ha ssd is lassú, még a 32gb-os legtöbbje is alig volt hdd szint felett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

A Navon is árult 40 ezerért egy 11 colost és abban 2 giga ram volt. 1 giga ram az hülyeség Win10-hez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.