Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) nemlehet


nemlehet
őstag

Mindig is drágálltam a gyári NAS megoldásokat és szerintem mostmár bőven vannak olyan NAS linux distro-k amiket nem bonyolultabb beállítani. pl OpenMediaVault.
Én egy Asrock J3160 lap mellett döntöttem, elmegy passzívan, minimum fogyasztással. Van benne 8 GB RAM, több mint sok :D (ez volt itthon, lassú laptop memória amúgy bontott gépből). Nálam olyan 200 torrent fut, DLNA, Plex Server meg SMB megosztás. 5-en használjuk, ritkán van vele gond. Egy ideig kísérleteztem azzal, hogy a Plex-et kirakom netre és akkor lehet streamelni róla, oda viszont se a netem nem elég (8 mbit felfelé) se a proci nem tud mindent on the fly konvertálni. Bár lehet, ha jobb lenne a feltöltés akkor nem kéne lekonvertálnia...

A lényeg a lényeg, hogy én olyan 40k körül jöttem ki HDD nélkül és szerintem ez jobb teljesítményű és rugalmasabb mint a hasonló árú gyári NAS-ok. Plusz ha esetleg az OMV már nem tetszik azért van még bőven NAS distro a piacon.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.