Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) #90088192 válasza dabadab (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt egyszeruen le lehet tesztelni, marmint hogyan szol ket egyforma tartalmu CD, berakod oket a lejatszoba, es meghallgatod. A gyari nyomott CD sokszor nehezebben olvashato mint az irt, Ez viszont sajat tapasztalat.
Amire O gondol, hogy ha szarul irod akkor szarul fog szolni hiszen egy regebbi 1bit DAC-os lejatszoban nincs puffer, es ha CD hibajavito algoritmusara van bizva a dolog akkor igen csak problemas lehet az irott CD(Ez is sajat tapasztalat, ezert irtuk az Auido CD-t max 4X-esen).
Az elso dolog, ha mar 2 dolgot hasonlitunk osssze akkor a tobbi resznek konstansnak kell lenne, na most az egyikotok valami hifishown High end Cuccon hallgatott szarul irt CD vs Gyari cd, mig MI teljesen atlagos korulmenyek kozott JO MP3 es JO FLAC.
Na ebbol konkluziot levonni eleg nehezkes...De valakiknek Sikerult :)

Ezt az egeszet nekem anno az AC 97 hangkartya inditotta el, amikor fejhallgaton hallgattam nem volt egetveroen rossz, aztan raengedtem egy 2X100W-os rendszerre, es nem ertettem mi a baj eloszor. Aztan adtam ala egy SB Live kartyat es megertettem a kulonbseget, kb 3 mp alatt, es ekkor meg a 192 bites mp3 jo volt. Ezek utan a rosz minosegben levo MP3 fajlokat kezdetem lecserelni FLAC ra (JMJ rajongokent megertitek remelem), es erdekes modon megduplazodott a hallhato hangszerek szama, es hirtelen olyan dolgokat hallotam a Zeneben amit azelott NEM. De nekem kimaradt a 320kbit MP3 igy NEM tudok arrol velemenyt mondani sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.