Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #71562240 válasza UnA (#248) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyan nem "vallottam be" (se nem tanúsítottam) olyat, amit állítasz (talán véletlenül az ítéletet olvastad), de ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.

(#252) UnA válasza #71562240 (#250) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt írtad a linkelt kommentedben:

"Mind a tíz letöltés a TCP/IP protokoll 100%-os sikerességi visszajelzése mentén történt, a fájlok mind a tíz esetben totálisan bitazonosnak mutatkoztak, ellenben óriási különbség mutatkozott a lejátszhatóságuk között, a gond nélküli lejátszhatóságtól kezdve a problémás lejátszhatóságon át a totális lejátszhatatlanságig. (?!?!?!)"

A kérdőjeleket és felkiáltójeleket azért raktad oda a végére, mert te is tudod, hogy ez csak valami poén, vagy ezt komolyan gondoltad?

(#253) AMDFan válasza #71562240 (#250) üzenetére


AMDFan
addikt

Na elolvastam. Tehát:

"Igen. De ez egy "nagyon erős" igen. Olyan, mintha azt mondanám, hogy "Hát már hogy a patvarba ne?!". És korrekt a megfogalmazásod (kiemelés tőlem): "a valóságban lehet, hogy mégsem"."

Ez szomorú, mert így nem lehet bizonyítani semmit számodra mérésekkel. Most nem térek ki arra, hogy ezt sajnos nem jól gondolod, nyilván tudod, hogy ebben nem fogunk egyetérteni.

"Az adott szövegemben csak visszautaltam a korábban kifejtett esetemre, lásd (#170) kammerer, például a Tool Aenima nagylemezzel. De "sok" ilyen tapasztalatom van - ugyebár másoknak is. És ilyenkor "ellenőrzésileg" megelégszem azzal, hogy például Total Commander "bithelyesnek" MUTATTA a fájlokat, már csak azért is "megelégedtem" ezzel, mert hát hiszen a tökéletes és hibamentes TCP/IP protokollstruktúrán jött át sikeresen, "100%-ban" mindegyik, - hehe, hehe, azzal ellenőriztem, hogy "bitazonosak-e", hogy tudtam, a tökéletes "

Nem jól ellenőrizted valószínűleg. Említetted a rapidshare-t. Ha ilyen oldalakról tölt valaki le fileokat, akkor az ingyenes módon egy lassított sebességet kap általában, ami adott esetben akár meg is szakadhat ha túlterheltek a szervereik vagy az üzemeltetők szándékosan szakítják a kapcsolatokat azért hogy több prémium előfizetőt szerezzenek maguknak, akik megelégelve a szakadozást inkább fizetnek 2 dollárt csak tölthessék már amit akarnak. A letöltés megszakadását többféle módon is kezelhetik a böngészők vagy letöltőprogramok. Akad olyan is, amelyik lekéri a szerverről az ott található file méretét, majd ezt a méretet előre lefoglalja a fájlrendszeren (ilyen pl. a sparse file is), és a letöltés közben írja bele az adatokat. Ha a letöltés megszakad, akkor egy Total commanderrel például azt látod, hogy ámbár ugyanazt töltötted le, és a fájlok ugyanakkorák méretre, viszont az egyiket nem tudja lejátszani a lejátszó a másikat pedig igen. Na ha ilyen esetben megnézed egy "diff"-el vagy hexa editorral, akkor láthatod hogy a két file között különbség van, tehát messze nem bitazonos. Ezt látom lehetségesnek még.

"a tárhelyen (Rapidshare) ilyen-olyan módon kezelt fájlcsomag volt már az "összeomlás határán" a rajta korábban megesett hibák-hibajavítások miatt - utalok vissza, hogy többé-kevésbé sztochasztikusan interpolál(nak) a hibajavítás(i algoritmusok), digitális zeneformátum esetén általában inkább "többé" sztochasztikusan."

Valójában ha egy fájl átvitele közben történik hibajavítás, akkor az nem megközelítőleg lesz azonos az eredetivel, hanem teljesen pontosan, és semmivel sem tudod megkülönböztetni, hogy melyik volt az eredeti. Ez a digitális technika egyik alapelve. Viszont! Ha megmondod, hogy szerinted körülbelül hány wav-flac oda vissza alakítás és hálózaton keresztüli továbbítás szükséges ahhoz, hogy nagyon leromoljon a file minősége, akkor egy scripttel meg tudom neked oldani azt, hogy egy adott wav filet 1000x vagy akár 10000x átnyomjunk a következő megpróbáltatásokon:

1. otthoni gépemen wav-ból flacba alakítom
2. feltöltöm egy németországi szerverre a flac filet ami alatt rengeteg hálózati eszközön megy át, körülbelül 1200km utat megtéve a kábeleken
3. a német szerveren visszaalakítom flacból wavba
4. visszatöltöm az itthoni gépemre a wav-ot, majd újra jön az 1-es pont.

Az én állításom az, hogy ezt az iterációt akárhányszor elvégezve egészen pontosan 0! minőségromlása lesz a wav filenak, amellett, hogy természetesen a tízezredik töltögetés, konvertálás, és minden után bitpontosan ugyanaz lesz mint az eredeti wav. és természetesen semmilyen különbséget nem lehet majd hallani köztük.

Én ezt meg is csinálnám, feladva a korábbi álláspontomat, hogy nem akarok nyilvánvalót bizonyítani. Hátha mások is csak akkor hiszik ezt el, ha látják/hallják ezt.

(#254) #71562240 válasza AMDFan (#253) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem válaszképpen, csak egyet tisztázandólag:
A Rapidshare-t persze, éppen azért említettem meg, mert utalni akartam arra, hogy nem a világ legkorrektebben működő adathelyéről lett letöltögetve az említett példaanyag. Utaltam rá ezzel, hogy aki akar, gondolkodhat a Rapidshare portáján is.
Mindazonáltal: két pajtásomat is éppen azért vontam be, mert volt nekik kontrarekontranegyvenszázultifedáksárihétnyelvenbeszélő rapidshare előfizetésük - ami persze önmagában megintcsak nem igazol és nem cáfol semmit, de volt. Magam sok száz fájlokat, fájlcsomagokat töltöttem le Rapidshare-ről, éppen ott más fájlcsomagokkal nem volt ilyen eset - ellenben, mint mondtam (és mint mások is mondták), a példa nem egyedi, bárhonnan letöltve is megesnek olyan dolgok, amik számodra lehetetlenek, vagy eleve nem keresed olyan helyen a magyarázatot, ahol például én megengedhetőnek, horribile dictu, elengedhetetlennek tartom keresni. Részletezhetnék egyéb zenei (vagy könyv, vagy akármi) fájlokkal adódó furcsaságokat (Rammstein Reise Reise egyik - Los - számában letöltési esettől függően megjelennek bizonyos parazita hangeffektusok bizonyos lejátszókon, bizonyosakon pedig nem, a letöltések egy részénél nem jelennek meg. Továbbra is hivatkozom a sztochasztikus interpoláló hibajavításra, amely már eleve kiélezettebb állapotban lévő fájlokat átvihet a hiba észrevehetőségének oldalára, lásd sántító hasonlatként, hogy CD-n levő karcok bizonyos irányánál és mértékénél elérkezik a határra a hibajavítás lehetősége, és a határ környékén levő karcoknál azt tapasztaljuk, hogy más-más lejátszókban tisztán hallhatóan másképp fog viselkedni az adott karc, bizonyos lejátszók már le se játsszák, de esettől függően ugyanazon lejátszóban is másképp viselkedik - tudom, hogy mi minden okból sántító a hasonlat, nem kell elmondani, aki akarja érti, hogy mit mond a hasonlat). Beszélgethetnénk, vitatkozhatnánk, de ugye nem az a helyzet van a viszonylatunkban, - lásd, a cikkedhez is emiatt nem szóltam hozzá, pedig szerettem volna, hanem csak megejtettem egy általános, szolgáltatási szándékú elméleti megszólalást méréstechnikával, de inkább technológiával kapcsolatban - utána már csak a megkeresések miatt válaszolgattam ide-oda.
Nos, tehát tehát tisztáztam a Rapidshare-tematikát.

(#252) UnA:
Természetesen láttam a kérdésedet, de nem érzem indokoltnak a kétségedet - márminthogy tudod te is a választ a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#255) proci985 válasza bkercso (#238) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent erdekes a masik oldalt (fizikai resz) is latni az implementacio oldalarol.

gyakorlatilag szoftveres szempontbol (pl halozati kommunikacio) a fizikai layerrel jellemzoen nem szokas nagyon foglalkozni (ill ahol igen, az mar jellemzoen villamosmernok es nem informatikus terulet). ilyen szempontbol a vivo kozeg gyakorlatilag mindegy, ad absurdum horcsogokre rakott "glótah!" feliratu postitekkel is lehetne reprezentalni az egyeseket es "e!" feliratuakkal a nullakat, ha azzal lehetne biztositani a megfelelo atvitelt. termeszetesen amig a megfelelo atviteli karakterisztika meglenne, addig az adat szempontjabol ez is mindegy lenne.

persze vannak esetek amikor szamit a fizikai reteg, pl az oculus rift szenzorainal erositeses USB hosszabbitokabel kell megfelelo vezerlessel, mert egyebkent egyszeruen megszakad az adatfolyam ahelyett, hogy csak siman hibazna. de ott is kb szoftveres reszen annyi a megoldas, hogy az ember megveszi hozza a megfelelo vezerlot ami tudja a specet aztan annyi.

egyebkent celiranyos computer science kepzessel ugy masodev vegere (olyan 45-60 kapcsolodo kredit utan) az ember ossze tud rakni egy egyszerubb hibaturo rendszert. dolog egyebkent tenyleg nehez, kell erteni az algoritmikus hatteret (meghatarozza mi az ami megoldhato epeszu idoben), a szamitaselmeleti hatteret (reprezentacio, logikai resz) es kell hozza nemi implementacios tapasztalat is. maga a terulet elegge bonyolult egyebkent, eredetileg 5eves kepzes egyik utolso kurzusa szokott lenni, de igeny van ra szoval adott esetben masodev vegere mar oke lehet. par szempontbol pedig elegge komoly matematikai hattertudas kell hozza es par megoldas minden, csak nem trivialis.

szoval ez nem az a terulet, ahol egy laikus "megfigyelese" tul sokat jelentene.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#256) AMDFan válasza #71562240 (#254) üzenetére


AMDFan
addikt

Hagyjuk inkább...
Ez az egész nem úgy működik ahogy elképzeled.

[ Szerkesztve ]

(#257) AMDFan válasza proci985 (#255) üzenetére


AMDFan
addikt

Jajj erről eszembe jutott, hogy anno az egyetemen volt egy 24 órás programozási verseny, ahol az volt a résztvevők feladata, hogy két számítógép között két monitor és két webkamera segítségével vigyenek át adatokat. Szerintem iszonyatosan érdekes feladat volt, és ugye sokféle implementáció volt kivitelezhető. Pl. sima képernyő villogtatás, fekete/fehér (bináris információ), vagy 16 szin villogtatás (hexa információ), akkor osztott képernyőn még több infó mehetett át :)

[ Szerkesztve ]

(#258) proci985 válasza AMDFan (#257) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, es az is mukodott gondolom :).

egyebkent ilyen versenyek praktikai szempontbol tok jok, plusz egy kis csapattal 24 ora alatt eleg sokaig lehet jutni.

plusz foleg elosztott applikacioknal remek latni, hogy mit is jelent egy versenyhelyzet vagy egy potencialis deadlock / livelock a gyakorlatban.

megtortent eset:
System.out.println(""); //don't remove, the code wouldn't work without this

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#259) #95590400 válasza AMDFan (#257) üzenetére


#95590400
törölt tag

amivel szemben állsz esetében, az egy enyhe, de igen jól fejlett szkizotípiás zavar... szerintem ne edd magad... :DDD
#256-ra ment.

[ Szerkesztve ]

(#260) UnA válasza #71562240 (#254) üzenetére


UnA
Korrektor

"Természetesen láttam a kérdésedet, de nem érzem indokoltnak a kétségedet - márminthogy tudod te is a választ a kérdésedre."

Tényleg nem tudom. Egyre inkább hajlok arra, hogy te leginkább egy agent provocateur vagy, aki az őrületbe akarja kergetni a racionalitás eltökélt híveit... :)

[ Szerkesztve ]

(#261) AMDFan válasza proci985 (#258) üzenetére


AMDFan
addikt

Persze, ha nem volt bitpontos akkor az 0 pont :)

Nyilván az átviteli közegnek megvoltak a limitációi, szóval lassú volt, de nagyon sokat lehet egy ilyenből tanulni

(#259) avman: jaja tudom, csak egy pillanatig azt hittem, hogy még menthető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#262) proci985 válasza AMDFan (#261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Nyilván az átviteli közegnek megvoltak a limitációi"
Imadom a megfogalmazast :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#263) #90088192 válasza bkercso (#249) üzenetére


#90088192
törölt tag

Igazad Van :) Szlhatna a DAC konverterek, faziszajanak csokkenteserol es a komparator felepitesebol adodo torzitasok fizikai hattererol, Engem speciel erdekelne :)

(#264) bkercso válasza proci985 (#255) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt ne felejtsd el, jogy ha az USB-csomagok időzítése egy D/A konverzió időalapját adja, akkor a helyzet más, mintha szimplán digitális maradna az adat.

Agyturbina:
PSRR-je lehet a komparátornak, ami a tápjazból eredő jitter mértékébe szólhat bele.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#265) AMDFan válasza bkercso (#264) üzenetére


AMDFan
addikt

De pl. az említett pcm2902 eseten nem az usb csomagok idozitese adja a d/a konverzio alapjat. Ez az spdif atvitelre jellemző.

(#266) bkercso válasza AMDFan (#265) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erősen beleszól. Nem tökéletes a SpAct benne. Próbálj ki elé egy ADUM4160-at, ebay-ről $10! Ez csökkenti a pocket jittert.
Mindennek van egy jitter-áteresztése, még a WM8804-nek és az SRC4192-nek is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#267) proci985 válasza bkercso (#264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez szinkron atvitelnel is problema?

oke, tehat a fo problema egy DACnal mondjuk egy vinyohoz kepest, hogy a digitalis konverzioba viszont mar lehet beleszolasa a kabelnek?

amit anno en nem ertettem, hogy ha ez ekkora problema, akkor miert nem raknak a kulso DACokra egy clock generatort, kulso tapot meg egy szep nagy sajat cachet

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#268) lezso6 válasza proci985 (#267) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szinkron elvileg még rosszabb. Valahogy úgy van, hogy szinkron usb esetén a gép adja a órajelet, de az USB időzítése nem elég pontos audio célra. Míg aszinkron usb esetén a DAC határozza meg az órajelet, s ugye egy DAC-ban pontosabb órajelgenerátor szokott lenni.

De javítson ki valaki, ha hülyeségeket írok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#269) AMDFan válasza proci985 (#267) üzenetére


AMDFan
addikt

Van sajat internal storage az usb dacokban ahol pufferel. Pcm2902nel pl 1ms

[ Szerkesztve ]

(#270) lezso6 válasza AMDFan (#269) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De annak csak annyi a feladata, hogy detektálja, hogy mikor van lejátszás, nem szünteti meg a jittert. Nade beszéljünk már akkor rendesen a jitterről, kétféle van:

1. "külső" jitter: ami csak úgy jön, vagy a DAC bemenete és a külső forrás közötti szinkronizációból keletkezik, azaz az USB / SPDIF jittere.

2. "belső" jitter: ami közvetlenül beszól a DA konverzióba, hogy mennyire pontos az a 44.1 kHz órajel.

Az elsőnek ugya kihatása van a másodikra. A DAC az elsőt meg tudja szüntetni el tudja nyomni, de ahhoz nem egy storage puffer kell, hanem egy jóval bonyolultabb áramkör.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#271) bkercso válasza proci985 (#267) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elsősorban ott, igen. De máshol is hallani, csak ott jobban el van nyomva a jelenség.

miert nem raknak a kulso DACokra egy clock generatort, kulso tapot meg egy szep nagy sajat cachet
Pont ezt csinálják. Csak a buffer nem lehet túl nagy, mert akkor nagy a latency. Nagyobb gond az, hogy a PLL-t hogyan állítják be, ugyanis más a követelmény a nagy jitterelnyomáshoz és más a nagy jittertűréshez. Ez ASRC-re is igaz. Pl. az SRC4192 PLL-je adaptív (fokozatai vannak), vagyis a hatékonysága és a jittertűrése függ a bejövő jitter mértékétől.
(A PLL ugye az, ami megoldja, hogy a saját órajelgenerátora a DAC-nak átlagban ugyan akkora frekvenciájú legyen, mint a kapott adat órajele, így a buffer nem telítődik és nem is ürül ki.) A PCM2902-be épített ún. SpAct egy adaptív PLL (fokozatmentes).

lezso6: hogy mennyire pontos az a 44.1 kHz órajel.
Pontosságon az átlagfrekvenciát értjük, míg fáziszajon a frekvenciazajt. A jitter pedig a fáziszaj frekvencia szerinti integráltja.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#272) AMDFan válasza lezso6 (#270) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát nézd. Én a cikkben egy jellemző félreértést szerettem volna tisztázni a puffer kérdéssel.
Mégpedig azt, hogy sokan azt gondolják, hogy az USB Audionál realtime lejátszás van. Tehát ahogy érkezik az adat bitről bitre, a DAC úgy konvertálja, mintha egy analóg jelet játszana le. Főleg az USB Audio kábelek iránti érzéketlenségét akartam ezzel megmutatni, hiszen sokan gondolják úgy, hogy az USB Audio-nál a kábelen sok múlik, hiszen nincs pufferelés a fogadó oldalon. De van! De van! :DDD
Bár ahogy látom a kábelfetisisztáknak tök mindegy. Ellenben ha legalább 1 embert sikerült eltántorítani attól, hogy átverjék egy 40-50 ezres UTP vagy USB kábellel, már megérte a cikk, meg a sárdobálás.

(#273) lezso6 válasza bkercso (#271) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Pontosságon az átlagfrekvenciát értjük, míg fáziszajon a frekvenciazajt. A jitter pedig a fáziszaj frekvencia szerinti integráltja."

Igen, erre gondoltam pontosság alatt, hogy nem üt félre az óra. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#274) lezso6 válasza AMDFan (#272) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legegyszerűbb szinkron USB-nél pedig úgy van ám, realtime megy, hisz az órajel a gépből jön. De ezt a megoldást persze (remélhetőleg) sehol nem használják már, mert úgy szar ahogy van. :D

Ehelyett van az adaptív (lásd PCM2902). Kicsit ennek utánanéztem: ez még mindig szinkron csak van egy puffer, ami tényleg a jitter ellen kell, de annyira nem hatékony (semminél persze sokkal jobb), mivel a jittert csak időlegesen szünteti meg, az 1ms pufferen belül. Ahogy jönnek egymás után az 1ms-os burst-ök, közöttük lehet lyuk az USB órajelének pontatlansága miatt, ami jitterként nyilvánul meg. Kezelik a problémát, de nem jól.

Az a fajta puffer amire gondolsz, az aszinkron USB-s cuccoknál létezik, mert ott már nem burst-ökben érdeznek a DA konverterhez az adatok.

A kábel pedig minősége pedig számít, csak nem szabad elszállni. :D Az EMI simán okozhat jittert, ami kihat a hangra. De a jitter csak egy dolog a sok közül, túl nagy jelentőséget nem szabad neki tulajdonítani, rengeteg más tényező van. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#275) bkercso válasza lezso6 (#274) üzenetére


bkercso
nagyúr

De a jitter csak egy dolog a sok közül, túl nagy jelentőséget nem szabad neki tulajdonítani, rengeteg más tényező van.
Ööö, ezt kifejtenéd? :F :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#276) AMDFan válasza lezso6 (#274) üzenetére


AMDFan
addikt

"Ahogy jönnek egymás után az 1ms-os burst-ök, közöttük lehet lyuk az USB órajelének pontatlansága miatt, ami jitterként nyilvánul meg. Kezelik a problémát, de nem jól."

Ez jogos, viszont ahogy korábban említve volt, ez egy USB1.1-es eszköz, ami 1ms-es bursttel dolgozik, viszont a PCM2902C az már USB 2.0 HiSpeed, ami 0,125ms-es burstöket küld, és annak már 0,25ms buffer is elegendő a fogadó oldalon. Ahhoz képest már az 1ms az tengernyi hely :DDD

(#277) lezso6 válasza bkercso (#275) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy DAC minőségét csak a jitter befolyásolja, ebből következik minden tulajdonsága? :) Lehet, hogy a 70k-s USB kábellel is javul a jitter, de már olyan kis mértékben, hogy értelmetlen, mert ott THD, SNR, IMD, tápzaj, körítés minősége, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#278) bkercso válasza lezso6 (#277) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nyilván nem csak a jitter, de tápzaj ellen de lehet vetni regulátort. A jitter jóval bonyolultabb dolog. Ha ezt is hatékonyan nyomja el a DAC, akkor nem számíthat a kábel. :)
Amúgy meg minden számít, bárhol el lehet rontani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#279) proci985 válasza bkercso (#271) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

& AMDFan & Lezso: koszi :R

oke, igy mar kezdem erteni mi a baj.

ami nekem eddig nem jott ossze az az volt, hogy ha ez tenyleg ekkora problema, akkor a fizikai retegen miert nem lovik at mondjuk duplazva/triplazva az adatcsomagokat, amibol mar helyben lehet szepen hibajavitani egy SOC megoldassal (meg egyszer, szoftveres vagyok :B). ami persze nem lenne olcso, de talan 400-800 eurba mar beleferne.

a latency viszont teny, hogy kellemeltlen lehet. par honapja van itthon egy Oculusom, par hete mar kulon USB vezerlot kapott ami direktbe lett bekotve a CPU pciE savjaira reszben emiatt. ugyanugy erositett USB hosszabbito kell a dragamnak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#280) dabadab válasza proci985 (#279) üzenetére


dabadab
titán

"a fizikai retegen miert nem lovik at mondjuk duplazva/triplazva az adatcsomagokat, amibol mar helyben lehet szepen hibajavitani egy SOC megoldassal"

USB-s audio classban fixen isochronous átvitel van, vagyis a "jól figyelj, mert csak egyszer mondom el" megoldást választották, szóval aki nem akar külön drivert (meg chipsetet) gyártani, annak ez jut.

Egyébként csodálkoznék, ha bármi jelentős adatvesztés lenne.

"a latency viszont teny, hogy kellemeltlen lehet"

Zenehallgatásnál nagyjából bármekkora lehet, nem okoz gondot. Zenélésnél zavaró tud lenni, az AES csinált róla egy nagy felmérést, ott éneknél már 3 ms is zavaró tudott lenni, zongoránál meg 10 ms.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#281) proci985 válasza dabadab (#280) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szóval aki nem akar külön drivert (meg chipsetet) gyártani, annak ez jut.
ja nekem eddig mindig ez volt ami nem fert a fejembe, hogy ha tenyleg ennyire nagy az adatvesztes meg ennyire beleszol a hangzasba akkor mindenfele kabelmagia helyett nem lenne e egyszerubb csinalni egy sajat chipsetet (vagy venni valamit amin elfut egy linux kernel nemi kiegeszitessel), driverrel meg mindennel, implementalni egy megfelelo kommunikacios modellt az atvitelre, aztan utana nincs ilyen problema.

oke, egy olcsobb eszkoznel ez nem opcio, de utobbi evekben embeddednel ahogy lattam akkora ugras volt, hogy utobbi evekben mar oda is C programozok kellenek mert linuxot futtatnak. szal ha egy routerbe/switchbe belefer arban, akkor nehogymar ne ferjen bele egy jobb DACba.

Zenehallgatásnál nagyjából bármekkora lehet, nem okoz gondot. Zenélésnél zavaró tud lenni
igen zenelesre ugrott be. a 3ms azert eleg alacsony, VRnel talan 5mst szoktak mondani annak az erteknek, ami meg oke. csak ott annyi a kulonbseg, hogy nem adott esetben talan mashogy szol valami szelsoerteken (ld amit felvetettel hogy bizonyitsa valaki ha hallja), hanem a felhasznalo 15 percen belul iszonyatosan rosszul lesz (legalabb 50 evnyi kutatasi tapasztalat es szamtalan dupla vakteszt alapjan)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#282) bkercso válasza proci985 (#281) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs adatvesztés! Bitperfekt. :K A fáziszaj halad keresztül a rendszeren. :R
Ott van pl. az XMOS, ami egy uPC-FPGA hibrid, három oszcillátorral, saját driverrel stb. Mitől fögg a hangja? Az oszcillátor fáziszajától. USb-nél az adatra rá tud mászni a tápér feszültségzaja. Ezt abból gondolom, hogy duplakábelezéssel sokak szerint javul a hang: egyik kábelen megy az adat, másikon a tápfesz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#283) AMDFan válasza bkercso (#282) üzenetére


AMDFan
addikt

"USb-nél az adatra rá tud mászni a tápér feszültségzaja."

Most nem tudom, hogy ugyanarról beszélünk-e de én bárkinek bármikor tudom demózni, hogy milyen az amikor egy USB DAC-nál bénán szűrik a zajt. Két DAC-om van, az egyik egy gyári occsó M-audio amit boltból vettem 22e Ft-ért, a másik pedig egy sokak által hozzáértőnek gondolt hazai DIY guru DAC-ja (nem nevezném meg) amit tőle vettem meg az előbb említett chipsettel, jutányos áron 15e FT-ért.

Bus 003 Device 005: ID 08bb:29c2 Texas Instruments PCM2902C Audio CODEC

Lehet tippelni, hogy melyik DAC az amelyikben bénán van megoldva a tápszűrés és áthozza az egérmozgatás/vinyóműveletek hangját. Ja és ráadásul még sikerült is felcserélnie a jobb és bal csatornát :DDD
Ez volt az első és utolsó DIY cuccom amiért pénzt adtam :(

[ Szerkesztve ]

(#284) F34R


F34R
nagyúr

Ezzel teljesen egyetertek, nalam jo forrasbol szarmazo 320-as MP3 van, tudom nem a lejobb (archivalasra sem) de ugyanannak az albumnak a FLAC valtozata sem teljesit nalam tobbet.

Kihangsulyozom, hogy nekem nincs audiophile rendszerem, es en is tobbszor gorcso ala vettem Audacity-vel a hangsavokat. Olyan minimalis az elteres, hogy nem is foglalkozok vele.

Azonban volt ALAC hangmintam is regebben (free bandcamp) es az nagyon jol szolt.

(#285) proci985 válasza bkercso (#282) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nincs adatvesztés! Bitperfekt. :K A fáziszaj halad keresztül a rendszeren.
koszi :R

viszont akkor megint ott vagyunk, hogy a jobb dacokban eleve van egy kulso tap, tehat elvileg ez is megoldhato. pl a xonar essence oneom is sajat 220at hasznal.

(#283) AMDFan: hat ilyet, hogy ramaszik az egerklikk a hangkartyara, na ilyet utoljara a P4es eraban egy belepokozep asus lappal lattam lapi integralttal. meg talan meg a Core 2 eraban "meg eppen specen belul van" feszekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#286) AMDFan válasza proci985 (#285) üzenetére


AMDFan
addikt

Ráadásul erre USB-n mászik rá... :DDD

Pár évvel ezelőtt még sok ilyen DIY audio cuccot kipróbáltunk haverral, és elég rossz kép alakult ki bennem.
Rendszeres volt az, hogy a semmilyen szigetelés miatt, nagyon oda kellett figyelni arra, hogy semmilyen kábel ne fusson a DAC környékén, különben torzított (deszkára szerelt elektronikák voltak :D)
Akkor volt olyan, hogy a DIY füleserősítő olyan fémházban volt amiben két szinten voltak a panelek egymás fölött. Valami elektromos zavar miatt úgy ahogy volt szar volt a konstrukció, mert állandóan torzított az is. Olyan melléfogásokat hallottam ebben az időszakban, hogy azóta akármennyire is konzumer, meg akármennyire is olcsó alkatrészekből rakják össze a gyári cuccokat, azok legalább átesnek valamiféle minőségbiztosításon. Lehet, hogy nem a legjobb cuccokat használják fel, de legalább ilyen anomáliákat nem tapasztalok velük.

Amúgy tisztelet a kivételnek, de sajnos nekem rosszak a DIY tapasztalataim.

(#287) proci985 válasza AMDFan (#286) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja hat az USBn maszik ra az egy teljesen mas kategoria:D, mint amikor a hangkartya ra van pakolva az alaplapra, meg bonuszkent ott van tole legvonalban 5-10 centire a VGA VRMje, meg esetleg a hangkartya az NBre van kotve ami a biztonsag kedveert kapott nemi feszt a stabil OC miatt.

ja, filleres DIY egy dolog, ott ez lehet, meg hat minosegbiztositas az tenyleg nem biztos, hogy letezik.

meg 60-70ezres USB kabel ugy, hogy kb 300-400USD folott mar jellemzoen 220Vrol kapjak a DACok a betapot. tehat tenyleg nem ertem, hogy itt ki a celcsoport.

egyebkent a cikkert es a diskurzusert is koszi mindannyiotoknak, erdekes latni egyreszt a fizikai oldalrol a dolgokat, masreszt pedig hogy valaki egy normalisan megtevezett kiserleti setuppal rament valaszokat keresni. :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#288) bkercso válasza AMDFan (#283) üzenetére


bkercso
nagyúr

Toccata?

semmilyen kábel ne fusson a DAC környékén, különben torzított (deszkára szerelt elektronikák voltak
Ground plane és helyes tervezés ezt akkor is megoldja, ha nincs dobozolva. Tapasztalat. :K

proci985: Akkor is rácsatolódhat a tápzaj kapacitíve az adatvezetékre, ha nem onnan kajál a DAC, hanem külső tápról.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#289) bujdosomark válasza #90088192 (#200) üzenetére


bujdosomark
újonc

A hifi és a high end közé kb a stúdiós eszközöket tehetnénk. :)

(#290) AMDFan válasza bkercso (#288) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem :)
Leírom privátban.

(#291) dabadab válasza bujdosomark (#289) üzenetére


dabadab
titán

"A hifi és a high end közé kb a stúdiós eszközöket tehetnénk. :)"

Nem igazán. A stúdiókban a "high end" cuccok egy jó részét simán kiröhögnék, ott az a fontos, hogy a cucc azt adja vissza, ami a masteren van, nem az, hogy hogyan tudja torzítani. Ráadásul stúdiócuccoknál árban meg minőségben is nagyon nagy szórás van, a skála egyik végén ott vannak a pár tízezres aktív hangfalak, a másik oldalon meg az ATC, ahol a nagyobb hangfalak párjáért akár tízmilliót is elkérnek.

DRM is theft

(#292) Toncsi válasza dabadab (#291) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

És van, hogy a kígyó a farkába harap, mert vannak olyan hifisták, akiknek a legjobban tetsző "high end" az ATC :D

(#293) AMDFan válasza proci985 (#287) üzenetére


AMDFan
addikt

"meg 60-70ezres USB kabel ugy, hogy kb 300-400USD folott mar jellemzoen 220Vrol kapjak a DACok a betapot. tehat tenyleg nem ertem, hogy itt ki a celcsoport."

Nem akarod tudni... vannak nagyon elvakult hifisek, akiknek a józan ész abszolút nem számít, ők megveszik 40 ezerért az ethernet kábelt is, meg a tápkábelt is. És tényleg, elég csak megnézni AVX-en a Kábel adás-vétel topicot, simán adják veszik a 10-100 ezres kategóriában a táp és ethernet kábeleket.

1 méter USB kábel 140 ezerért: [link] :W

[ Szerkesztve ]

(#294) #71562240


#71562240
törölt tag

"Elsőfokú figyelmeztetés!
Idegenek a hátsó traktusban!
Ott jön egy!
Vigyázz, pénz van nála!..."

(#295) lezso6 válasza AMDFan (#293) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a kategória már a stílusról, designról szól, nem a hangról, utóbbi csak marketing. Azoknak készül, akik adnak a külsőre is, ez mondjuk nem baj, csak ne azt magyarázza, hogy ő hallja, hanem azt hogy fából készült csatlakozós kézműves kábelt akart venni, mert az szép. Illetve még az a célcsoport, aki 10 millát keres havonta, és nem tudja mire költeni. Mert ugye ő úgy gondolkodik, hogy 10 millát keres, és hát mégsem élhet ugyanazon a színvonalon, mint aki "csak" 1 millát. Ezért mindent 10x-es áron kell vennie. Hangfalkábelt is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#296) proci985 válasza AMDFan (#293) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az ethernet kabelnel azert az ember egy pillanatra elgondolkodik :DDD.marmint altalaban a cat6ra szoktak mondani, h draga.

es a 140ks kabelrol feljebblepett. neha igenytelennek erzem magam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#297) lezso6 válasza proci985 (#296) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez designról szól:

Az alábbi meg wtf :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#298) proci985 válasza lezso6 (#297) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

does not compile.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#299) dabadab válasza lezso6 (#297) üzenetére


dabadab
titán

"Ez designról szól:"

A képet elnézve meglehetősen halkan, erőtlenül és enyhén hamisan. :DDD
(Most komolyan, az a béna harisnyázás meg a fakocka lenne a design?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#300) bkercso válasza lezso6 (#297) üzenetére


bkercso
nagyúr

Figyi, ez nem cska a dizájnról szól! Ilyennel összekötve még a nyomtató is szebben nyomtat! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.