Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bambano válasza #90088192 (#150) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Konkrétan ezt írtad:
"Ennyi se tobb se kevesebb, vagyis TELJESEN MINDEGY mit csinalsz azzal a szerencsetlen UTP Kabellel, ha a csomag el van kuldeve, a jel zaj arany megfelelo, akkor az a csomag MEG FOG ERKEZNI, ha nem megfelelo a JEL ZAJ arany akkor NEM fog megerkeszni".

ez pedig NEM IGAZ.

mint ahogy az sem igaz, amit AMDFan írt: " a TCP/IP protokoll tökéletes adatávitelt biztosít": nem, nem biztosít tökéletes adatátvitelt.

(#149) SaGaIn "Olyan nincs hogy átjön egy file legyen az zene vagy dokumentum hogy egy része megváltozik és hiányoznak betűk vagy hangok...": ilyenről nem beszéltem (tehát, hogy világos legyen: egy szót sem szóltam arról, hogy milyen jele van annak, hogy a fájl hibás), arról beszéltem, hogy tcp/ip-n áthozott fájl megváltozhat. Én, ha ilyet tapasztalok, eldobom a fájlt anélkül, hogy elkezdeném nyomozni, hogy mi változott benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#152) bambano válasza #90088192 (#150) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt az állítást forszírozod itt (a személyeskedésen túl), hogy az a crc algoritmus, ami a tcp-t védi, mindig biztosan hibátlanul jelzi az átvitelt.

hát nem. nekem meg az a személyes tapasztalatom, hogy történhet úgy átvitel, hogy megváltozik a fájl tartalma, függetlenül attól, hogy mit ír a szabvány. nem beszélve arról, hogy láttunk már olyat, hogy a szabvány írt valamit, amiről később kiderült, hogy nem elégséges, és akkor javítottak rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) bkercso válasza AMDFan (#134) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hifi termékeket egyelőre alapvetően próba-szerencse alapon fejlesztik.
Ezt meg kell védeni, mert részben igaz. Meghallgatják az alkatrészeket stb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#154) #90088192 válasza bambano (#151) üzenetére


#90088192
törölt tag

"Ennyi se tobb se kevesebb, vagyis TELJESEN MINDEGY mit csinalsz azzal a szerencsetlen UTP Kabellel, ha a csomag el van kuldeve, a jel zaj arany megfelelo, akkor az a csomag MEG FOG ERKEZNI, ha nem megfelelo a JEL ZAJ arany akkor NEM fog megerkeszni".

Akkor magyarazd Meg nekem ez a kijelentes mit jelent a TE olvasatodban, mert EN nem latok hirtelen mas ertelmet,
A fizikai kozegen a jel pontosan igy utazik, hogy mi tortenik vele utkozben mindegy mert a csomag el lesz dobva ha a cheksum/paritas es egyebb nyavaja nem stimmel(Erted NEM erkezett meg, ezert keri ujra a csomagot mert nem stimmel ahhoz aminek lennie kellene).
Ezt nem tudom maskepp megfogalmazni, hiszen a hibas Cheksum/paritas is a ZAJ erdmenye a JEL/ZAJ arany (igen impulzuskent is megvaltozhat, de akkor az mar ZAJ, mert nem az eredeti JEL).

Remelme igy mar ertheto Szamodra is. :R

(#155) bkercso válasza Ear001 (#137) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amikor könnyebb kipróbálni, mint lemodellezni. :) Nem csak az EMI ilyen.

lezso6: Ethernet esetén értelmetlen erről beszélni, mert ha hang másképp megy át rajta, akkor ez minden adatra igaz kell hogy legyen.
Az audio jelfolyamnál fontos a folyamatosság. Buffer kiürülés vagy egyéb dolog, ami az időzítésbe bekavar, okozhat olyan fáziszajt (jittert), amit a jitterelnyomó technikák is ugyebár részebn áteresztenek.
De min. annyi a miszticizálás, mint a valóság, ezt tény.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#156) #90088192 válasza bkercso (#153) üzenetére


#90088192
törölt tag

Alljunk meg egy asonyomra! :D

Azt azert mar sejtjuk kb 70 eve hogyan mukodnek az erositok(ha csak a tranzisztorosra gondolunk akkor azok fiatalabbak, ha meg a sima akusztikusra gondolunk arra mar ott volt a jol kalibralt barlang), foleg a hallhato tartomanyban uzemeleok nem ?
Az a fejlesztes resze minden esetben, hogy megtervezik ,megepitik, es kiprobaljak, Kimerik, hogy az lett-e amit szeretnenek? Szerintem ez igaz Mindenre amit gyartanak :) az autotol elkezdve az ovszerig(igen elmennek tesztelonek na :) ) Akkor ebben mi a furcsa? :R

(#157) bambano válasza #90088192 (#154) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a jel zaj arany megfelelo, akkor az a csomag MEG FOG ERKEZNI": ez azt jelenti helyes olvasásnál, hogy szerinted semmilyen más probléma nem lehet az átvitelnél, csak a jel/zaj viszony. Ha a jel/zaj viszony jó, akkor az átvitel mindig meg fog történni.

Pedig nem. Mert ha a kábel többi átviteli jellemzője nem megfelelő, akkor hiába van egy teljesen zajmentes környezeted, nem fog működni az átvitel.

de kanyarodjunk vissza az eredeti állításomhoz: az, hogy az ethernet keretet is, és a tcp-t is védi egy-egy crc, nem minden esetben elegendő az átviteli hiba felderítéséhez.

szerk: "a hibas Cheksum/paritas is a ZAJ erdmenye a JEL/ZAJ arany": meg kellene végre érteni, hogy előfordul olyan eset, ahol az alábbiak egyszerre teljesülnek:
1. a kábelen jó a jel-zaj viszony.
2. a csomag átment.
3. az ethernet crc nem jelzett hibát
4. a tcp crc nem jelzett hibát.
5. az adat megváltozott az átvitel során.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) #90088192 válasza bambano (#157) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ott irtam az elejen, ha a kabel csillapitasa, Tul nagy akkor a pont, ossze antanezzot EMI eleri azt a szintet ami mar megkulonboztethetelen a JEL tol. NEM erdekel, hogy ez azert tortent mert a kabel Impedanciaja megvaltozott, vagy az EMI novekedett meg korulotte, LENYEGTELEN. HA VAN JEL ami megfelelo nagysagu, megfelel a kapuzasi folyamat soran(Multiplexer/DEMUX) akkor onnatol atalakul informaciova amit az szoftver leellenoriz, es amint LATOD SAJAT SZEMEDDEL eleg JOL csinalja(nagyon kozel van a 100%-hoz)
Amirol TE beszelsz azt meg kb 5 mp alatt ki lehet deriteni, ha valami nem stimmel a fizikai kozeggel akkor ki kell vizsgalni nem TEORIAKT szoni kore hogy mert az EN UTP kabelem platinabol van aranyozva es balmenetes a sodrasa ezert 3db + hozott 35kHz-es tartomanyban a dinamikaban. Ennyire egyszeru mert az Egesz iparag erre epul SZABVANY, osszedugod ES mukodik MEGBIZHATOAN(ha betartod a minimalis eloirasok, pl Nem torod szerencsetlen kabelt a sarkon es nem teszel azonos tavolsagokra a lefogatast rajta, nem rancigalod jobban mint 40Nm, koveted a terminacios elvarasokat stb Jozan paraszti esz kerem). En ezert NEM ertem milyen Hokuszpokuszrol beszelsz? Tudom lehet osszeszedni egy csomofajta interferenciat, ami kesedelmet okoz a csomagkuldesben(Bkercso irta) lehet zajos a Betap a DAC nal, hibasan tervezett DAC, STB de ebbol nem az kovetkezik hogy egy kis reszt kicserelunk ami elve jo volt egy jobbra es pont az segit a hibas elemet kompenzalni ilyen vagy ilyan oknal fogva, akkor megoldottuk a hibat, NEM a Hiba fennal de Tunetmentes, Hala pl a szoftveres hibajavitasnak ami mar megbirkozik a kisebb aranyu hibaval es a Pufferben van eleg, hogy folyamatosnak Tunjon az atvitel. Magyaran SZOLVA FELREDIAGNOSZTIZALTAK es HIBAS KOVETKEZTETEST VONTAK LE, SZVSZ :R

(#159) #90088192 válasza bambano (#157) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor az impedanician Kivul milyen Jellemzoje van egy kabelnek? Mert az impedancia Tudod mit jelent 3 dolog vektorialis osszege, ami azt jelenti, hogy hajlam az antennazasra, kisugarzasra, onindukciora, a kapacitiv szivargasok es viszhangok, es a Teljesitmenyveszteseg. Ezen kivul EN nem tudok MAST ami befolyasolja az adott Kabel atviteli kepesseget(a csatonakrol nem beszelek most hiszen a Gigabit eseten ha jol emlekszem 4 darab csatorna all rendelkezesre ami csatornankent 250MHz). Vagyis Ezen kivul milyen misztikus ero befolyasolja a nyamvadt UTP kabel jelatvivokepesseget? Valoszinu EN tudok Keveset, ha igen Kerlek egeszitsed ki.

(#160) bambano válasza #90088192 (#158) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gondolatkísérlet: vegyük például a tcp-ben használatos 32 bites crc algoritmust.

fogjunk egy ciklust (0-tól 2^32+1-ig), és 2^32+1 darab fájlba írjuk bele a ciklusváltozó értékét. Ekkor lesz 2^32+1 darab fájlod, ami biztosan különbözik. mindegyikre csináljuk meg a tcp hibaellenőrzését. mivel a 32 bites crc-ben 2^32 darab különböző értéket lehet tárolni, viszont egyel több fájlod van, így biztosan lesz legalább két darab fájlod, ami különbözik, de a hibaellenőrző kódja ugyanaz.

következmény: a tcp nem biztosít a biztos esemény matematikai valószínűségével egyenlő valószínűséggel hibadetektálást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) Eugene Roe válasza lezso6 (#140) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hazamegyek a cipőfűzőmet is kicserélem, hátha lesz valami javulás :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#162) AMDFan válasza bambano (#157) üzenetére


AMDFan
addikt

Nézd. Amit írsz, előfordul, de könyörgöm olvasd már el itt a topikot. Amiről te beszélsz, hogy CRC is stimmel, meg az adat is átment és mégis hibás adat, az teszem azt 1 millió tebibyteonként egyszer fordul elő mondjuk, de szerintem sokkal ritkábban. Amit írsz nem fogja megérteni az aki arra hivatkozik, hogy ő hallja a két ethernet kábel közti különbséget a zenében. Remélem érted mire akarok kilyukadni.

(#160) bambano: igen ez így van. ehhez elő kell fordulnia annak, hogy pontosan úgy lesz hibás egy átvitel, hogy a checksum ugyanaz marad mint ami az eredeti csomag esetén is volt. ezt életszerűnek gondolod egy zeneszám hallgatása esetén? :) És továbbra is, a topik nem erről szól, hanem a digitális hibák megjelenéséről az analóg kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#163) bkercso válasza #90088192 (#156) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a fejlesztes resze minden esetben, hogy megtervezik ,megepitik, es kiprobaljak, Kimerik, hogy az lett-e amit szeretnenek?
Sem az alkatrészek pontos viselkedését, sem a hallást nem ismerjük pontosan. A fejlesztőmérnökök jelentős része pedig nem alkalmaz egy csomó technikát az audióban, mert azt gondolja, hogy anélkül is kellően jó erősítő építhető (kompoziterősítő vagy tápstabilizátor, újabban pedig szokunk le a lineáris tápról is). A kis hifi manufaktúrák sokszor kísérlettel, meghallgatásos úton megítélve jutnak el egy-egy dizájnig.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#164) SaGaIn válasza bambano (#160) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Szóval te 2^32 en biztonságot kevesled... nincs több kérdésem. Akkor kevés lenne 2^64 is?
Mert akkor írj a szabványkészítőknek hogy szerinted nem elég biztonságos a TCP/IP és legalább 128bites CRC legyen mert hibásan jönnek át filejaid... :D Istenem...

Most aztán nagyon igazad volt :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#165) bambano válasza AMDFan (#162) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ezt életszerűnek gondolod egy zeneszám hallgatása esetén?": én a saját problémám esetén se gondoltam életszerűnek, mégis ez következett be.

"1 millió tebibyteonként egyszer fordul elő mondjuk, de szerintem sokkal ritkábban.": nekem párszáz gigánál már előfordult, nem is egyszer.

"Amit írsz nem fogja megérteni az aki arra hivatkozik, hogy ő hallja a két ethernet kábel közti különbséget a zenében.": ha rendesen elolvassuk a hozzá fűzött indoklást, akkor még akár az is előfordulhat, hogy igaza van. Sőt, akár az is, hogy mérhető a különbség. Aki ilyen alapvető dolgokat nem tud, hogy a tcp nem ad olyan biztonságot, mint a matematikai statisztikában a biztos esemény, az azt sem fogja feltétlenül tudni és/vagy megérteni, hogy az ethernet kábelen nem kizárólag az mp3 közlekedik tcp/ip-be csomagolva, és ami egyéb dolog megy rajta, az valóban okozhat hallható, (akár mérhető) különbséget a hangzásban.

Itt az is elhangzott már, nem keresem vissza, kitől, hogy az emberek 16-18KHz-ig hallanak. Ennek ellenére én már hallottam hangkép-változást 70KHz-es jeltől is. Mielőtt a funkcionális analfabéták nekem ugranának, nem állítom, hogy meghallottam a 70KHz-es jelet. Azt állítom, hogy a jel jelenléte olyan egyéb változásokat is okozott, ami viszont hallható volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) AMDFan válasza bambano (#165) üzenetére


AMDFan
addikt

"nekem párszáz gigánál már előfordult, nem is egyszer."

Ugyanarról a gépről beszélünk? Könnyen lehet hogy memóriahibás.
Párszáz gigánál előfordult, nem is egyszer? És azt gondolod, hogy ha párszáz gigánként néha hibázik a protokoll, akkor az egy konstans hallható problémát okoz a zenében? Most ugye viccelsz? Pláne ha mp3-ról beszélünk, pláne úgy hogy a cikkem rámutat arra, hogy a bithiba jelensége hogyan néz ki analóg formában, márpedig ha a TCP/IP-n hibás adat megy át az bithiba lesz, gondolom ezzel nem vitatkozol.

(#167) SaGaIn válasza AMDFan (#166) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Don Quijote -nak érzem magamat...

AMDFan te hogy bírod?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#168) lezso6 válasza bkercso (#155) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, van jitter ott is, de az teljesen irreleváns, mivel az ottani időzítés nem szól bele a hangzásba. Amint a gépen belül van az adatfolyam, a transzport a legelső dolog, ami hardveres okok miatt megváltoztathatja a hangot. Azelőtt semminek nincs erre kihatása. Sőt, ha van jóféle jitter-védelem a DAC-ban, akkor még transzport se tud beleszólni a hangba.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#169) lezso6 válasza AMDFan (#166) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már nagyon nem ugyanarról beszéltek. A TCP/IP átvitel tényleg nem 100%-os. DE detektálható, javítva a hiba, nagyon kevés esély van arra, hogy valahol mégis átcsúszik hiba. Audio világában a rossz hanghoz pedig az kell, hogy folyamatosan hibázzon, ami ugyan lehetséges, csak az esélye egy a zillióhoz, tehát elhanyagolható.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#170) #71562240


#71562240
törölt tag

Ezt is szigorúan csak azoknak, akik érteni akarják.
Érteni. Akarják.
Akarják. Érteni.

Isten őrizz, hogy ilyesmibe itt bele akartam volna menni, ugyebár én szándékosan nem is hoztam fel, de ha már ugyebár előkerült "istenbizonyítékként" és a szokásos hajcihőt elérte a "TCP/IP protokoll" (mondom, nem én hoztam fel), akkor nem állom meg, mert mégiscsak alapvetően összefügg azzal, amit szemléltetőleg mondani akartam a méréstechnikai hozzászólásomban. Aminek a lényege ugyebár az lenne, hogy az egyszeri ember (egyszeri tanuló) egzaktnak hisz el olyan dolgokat, amelyek nem egzaktak.
(Most ne nézzük azt, hogy egzakt dolgok eleve nincsenek, a világban minden csak statisztikai valószínűség, még az úgynevezett makrovilágban is, nemhogy a kvantumvilágban. Tehát mondom, most ezt ne nézzük, hiszen a makrovilágban a dolgok jellemzően szinte végtelenül közel tudnak létezni az 1-es valószínűség limitjéhez, tehát praktikusan vehetjük egzaktnak, hogy én most stabilan a számítógép előtt ülök, és nem a Tau Cetibe zuhanok bele egy pillanat múlva - utóbbinak a témánk szempontjából elhanyagolhatóan kicsi a valószínűsége, ezért kiejtjük az egyenletből, és úgy vesszük, hogy 1 értékű valószínűséggel ülök most a számítógép előtt. :) )

Az úgynevezett (és egyébként nyitott szabványrendszerként alkalmasint változó, tehát afféle szuverén entitásként nem is létező) TCP/IP protokollstruktúra is egy gyakorlati eszköz. Adott felhasználásra, adott eszközökkel, adott gyakorlatban. Hogy tökéletes adatátvitelt nyújtana? Dehogy. ELVILEG SEM! A benne levő legfejlettebb hibaellenőrző és hibajavító eljárások - például CRC-k - is természetszerűleg vétenek hibákat, mármint olyan hibákat is, amelyeket aztán "nem vesznek észre". A CRC-ellenőrző összegek is megtéveszthetők. Meg is tévesztődnek. Természetesen!
Természetesen a legfejlettebb CRC is csak egy adott, erősen korlátozott szintű redundanciát használ, a hibaellenőrzése tehát afféle "szúrópróbaszerű", és emiatt természetszerűleg megesik, hogy helyes CRC-ellenőrzőösszegeket mutat ott, ahol valójában nem egyezik az eredetivel az adat. Ezt az elve is kimondja, de eleve nem is lehetne másképp, hisz az úgynevezett "tökéletes adatátvitel" laboratóriumi körülmények között is elvileg végtelen redundanciát kívánna még egyetlen bit akármilyen sebességű továbbításához is, akármilyen kicsi távolságra. Megint más a gyakorlat, amelyben ugyebár adott felhasználásban bizonyos hibahatárok között "tökéletesnek" és "bithelyesnek" vehetünk olyan adatot, ami esetleg nem az. Típushasonlat, elnézést érte: a piacon a zöldséges mérlege nem a valóságot a newtoninál jobban megközelítő einsteini adatokat méri, hanem a newtonit, mert ott az "tökéletes" - más kérdés, hogy a newtonimérleg-marketingesek nem állítják, hogy a Világegyetemben eleve tökéletes a mérlegük.
Relatíve nagyon nagy eséllyel képesek adatcsomagokat továbbítani a TCP/IP protokollstruktúrában használt technológiák úgy, hogy a célállomásra érkezett adat a felhasználás kívánalmai szerint egészséges adatként tudjon létezni. Relatíve nagyon nagy eséllyel. A gyakorlatban is. De a redundancia korlátozott, a hibaellenőrzés a legfejlettebb hibaellenőrzésekben is csak "szúrópróbaszerű", a hibajavítás valószínűségszámítási alapú interpolációkon alapszik, és a hibajavítás utáni ellenőrzés alkalmasint már egy körülbelül hasonló értékű bitcsomagot is bithelyesnek fogadhat el - különösen a zenei fájlokban. Adott esetben még egy szöveges dokumentum "O" betűje esetén is. Nemhogy egy olyan bonyolult és eleve "körülbelüli" adatfolyamban, mint a digitális hanghordozó zenei streamje.

Gyakorlati példa, az e cikk szerzője által utalt hifitopikban már felhoztam.
Letöltök az internetről egy például MP3-ban kódolt hanganyagot. Az interneten lévő ilyen hanganyagok között sok olyan van, amelyik a rajtuk végzett műveletek hatására, a sok SZTOCHASZTIKUS jellegű hibajavítás miatt, már ahhoz közeli állapotba került, hogy hibásnak minősüljön adott lejátszó hardveren és szoftveren. Nekem is voltak-vannak ilyen hanganyagaim. Például letöltöttem a Tool-tól az Aenima nagylemezt, a letöltés úgymond sikeres és "bithelyes" volt, de a fájlcsomagot (vagy egyes részeit) nem játszotta le adott lejátszó. Másik lejátszó esetleg lejátszotta. Néha. Letöltöttem egymásután tízszer ugyanazt, ugyanonnan, mindannyiszor ugyebár a "tökéletes" adatátvitel révén ugyanazt a "bithelyes" adatcsomagot kaptam a gépemre. Tíz "bithelyesen", "tökéletesen" azonos adatcsomag - a "mérések"(!) szerint. A tíz "azonosból" ötöt semmilyen lejátszó nem játszott le, kettőt némely lejátszó alkalmanként lejátszott, helyenként oda nem illő hangeffekteket beleszőve a zenébe, egyet némely lejátszó mindig lejátszott hallható anomáliák nélkül, kettőt a próbált összes lejátszó mindig lejátszott, hallható anomáliák nélkül. Az itt tárgyalt "mérőeszközök" természetesen mindegyiket "tökéletesen" "bithelyesen" azonosnak mutatják egymással, és nyilván az interneten fent lévő adatcsomaggal is.
Ugyanez meg-megtörténik "egyszerű" szöveges(-képes) dokumentumokkal is. Letöltöm, nem nyitja meg a szoftver, hibás a fájl. Próbálkozom, letöltöm egymás után sokszor, míg egyszer csak sikerül úgy letöltenem a sok "tökéletes" "bithelyes" átvitel közül, hogy a sok, a "mérőeszközök" szerint egymással "tökéletesen" "bithelyesen" azonos fájlok sokadikát hajlandó megnyitni a szoftver. Megesik. Meglepő? Van akinek igen. Van, aki provokációként kezeli. De NEM meglepő. TERMÉSZETES.

A kényes felhasználási terület (hadászat) miatt a TCP/IP protokollstruktúra a felhasználás követelményeihez mérten egy kifejezetten hatékony és nagyfokú adatátviteli eredményességet mutató - és ebben is fejlődő - szabványrendszer. Hogy tökéletes lenne? Elvileg sem az, márminthogy elvileg nem is lehet. A gyakorlatban pedig a példák is mutatják, hogy egyelőre a gyakorlatot tekintve sem.

Vagy a cikk témája szerint is visszakanyarodva mondandómhoz, a méréseink tökéletlenségéhez, hiányosságaihoz, gyakorlati megfontolásaihoz. Vegyünk egy úgynevezett "veszteségmentes" tömörítést, mint a például FLAC. Például, ha egy WAV-fájlt betömörítek FLAC-ba, majd abból visszafejtek WAV-ba, a szokásos "mérőeszközeink" szerint ugyebár két "bitazonos" WAV-fájlom lesz. A FLAC elég ügyes, egy ilyen en- és dekódolás után nyilván nagyon kevesen tudják megkülönböztetni a két "bitazonos" WAV-fájl hangzásbeli eltéréseit. Ha tízszer megcsináljuk az oda-visszakódolást, már markánsabb lesz a különbség az első és a tizedik "bitazonos" WAV-fájl között. Ha hússzor, ötvenszer, százszor megcsináljuk, a "bitazonos" végeredmények hangzáskülönbségeit egyre többen és egyre nagyobb biztonsággal fogják tudni megállapítani akár vaktesztben is. Ugyebár, még a századik WAV-fájl is "bitazonos" lesz az elsővel (bár ez már nem biztos, de vegyük ezt az esetet), mégis már elég nagy hangzáskülönbségeket mutat fel. Aztán előbb-utóbb elérünk oda, hogy a sokadik visszakódolmány már nem lesz a "mérőműszereink" szerint sem "bitazonos". Aztán előbb-utóbb elérünk oda, hogy a sok-sok-sokadik visszakódolmány már lejátszható sem lesz. Mert bármely hibaellenőrzés többé-kevésbé "szúrópróbaszerű", bármely hibajavítás többé-kevésbé sztochasztikus, a legfejlettebb is, merthogy az adatba épített redundancia véges. Amíg véges a redundancia, addig elvileg nincs tökéletes adatátvitel, aztán, hogy a gyakorlatban mekkora eséllyel és mennyire "tökéletes", az a praktikus húzd meg ereszd meg módszerrel működik. Lásd, gyakorlati példák.

Mindezt szemléletformálásként annak, aki érteni akarja.

A szemléletformálás lényege ugyebár az lenne, hogy nincs, értsd, nincs egzakt. És nincs egzakt mérés - lásd, amit a méréstechnikáról írtam, az elvileg egzakt méréshez végtelen felbontás kéne, és az még mindig csak elvileg lenne egzakt, egyéb okokból. Csak kisebb-nagyobb valószínűségek vannak. Egy iciripiciri esélyecskéje annak is van, hogy az én makrotestem a következő pillanatban belezuhan a Tau Cetibe - de mint mondtam, ennek esélyét elhanyagolhatónak vettük.

(#171) dabadab válasza #71562240 (#170) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt is szigorúan csak azoknak, akik érteni akarják."

Ne aggódj, teljesen értjük: fingod sincs, hogy miről beszélsz, de azt sok szóban és hangosan teszed, tele idegen szavakkal.

DRM is theft

(#172) Peter13


Peter13
senior tag

Nagy köszönet a cikkért - anno az ilyenekért kezdtem el olvasni a prohardvert (és nem regisztráltam vagy 2 évig, mert kisnyúlnak éreztem magam hozzá). Egyszer már átrágtam magam rajta, de biztos hogy vissza fogok még térni hozzá párszor, ahogy rágcsálom magamban a "hallottakat". :R :K

A témánkénti (oldalankénti) záró paragrafusért/összefoglalóért pedig külön köszönet: lényeg laikusoknak. :D

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#173) PuMbA válasza #71562240 (#170) üzenetére


PuMbA
titán

"Nekem is voltak-vannak ilyen hanganyagaim. Például letöltöttem a Tool-tól az Aenima nagylemezt, a letöltés úgymond sikeres és "bithelyes" volt, de a fájlcsomagot (vagy egyes részeit) nem játszotta le adott lejátszó. Másik lejátszó esetleg lejátszotta. Néha. Letöltöttem egymásután tízszer ugyanazt, ugyanonnan, mindannyiszor ugyebár a "tökéletes" adatátvitel révén ugyanazt a "bithelyes" adatcsomagot kaptam a gépemre. Tíz "bithelyesen", "tökéletesen" azonos adatcsomag - a "mérések"(!) szerint. A tíz "azonosból" ötöt semmilyen lejátszó nem játszott le, kettőt némely lejátszó alkalmanként lejátszott, helyenként oda nem illő hangeffekteket beleszőve a zenébe, egyet némely lejátszó mindig lejátszott hallható anomáliák nélkül, kettőt a próbált összes lejátszó mindig lejátszott, hallható anomáliák nélkül."

Én amióta az eszemet tudom nem láttam olyat, hogy egy zenében vagy filmben kép és hanghibák lennének letöltés esetén, pedig annyi mindent letöltöttem már, hogy az előfordulási valószínűsége alapján elő kellett volna fordulnia, ha igaz, amit állítasz. Hibás fájlt sem láttam minimum 15 éve. Azt hiszem, hogy a floppy korszakban találkoztam utoljára ilyennel, amikor olvashatatlan volt egy része a lemeznek.

[ Szerkesztve ]

(#174) lezso6 válasza #71562240 (#170) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én érteném, de hihetetlenül nagy hülyeségeket írsz a CRC-ről.

Egyrészt matematikailag minimális az esélye annak, hogy az ellenőrzés hibázzon, azaz az ellenőrző kód mellett pont úgy romoljon el az adat, hogy az ellenőrzőkód helyes legyen. Arra pedig hatványozottan kicsi az esély, hogy a két adat hasonló maradjon, s ha ugye teljesen más, akkor egy nagy pattanásként fogod hallani a hibás adatcsomagot. Egy ellenőrző kód sok nagyon-nagyon különböző adatra illeszkedik. Pontosan ez a feladata, így találták ki, hogy minimális esély legyen arra a hibára, amit felvázoltál.

Másrészt, nem szúrópróbaszerű. Minden adat ellenőrzésre kerül. A relatív nagy esély az konkrétan hatalmas esély. Ha valami hiba van, az is legfeljebb óránként történik, nem folyamatosan, hogy picit beleszól a hangba. Ez matematika.

***

A többi agymenésedre segfaultot dobott az agyam, úgyhogy inkább nem
válaasie5[ä˙đĐ°f9owzh45ő9w8zhgɟz-uɥ˙'ƃʞɾplɹsoáɥ|°´ạ͚̞̝̠̟̣̤̊͛̀͑̌͢ͅp̴̨͈̰̫̰̰͕͇̬̏͒̎̈́͋̎́͜͞3̷̘͈̣̮͈͙̻̹̥̩̌͛̽̇͑̓͝a͚͔͈͍̜͚̦͍͐̾̇̄͂̑͜͠ͅ9̶̨̱͉͙̩̯̇͊̓̉̿͜͠S͎̯̜̻̩̲̞͋̂̆̓͑̆ͅU̢̧̹͎̖͉̣͇̬̪̍͗̑͊͘̚͞͝͡|̙̦̻̭̣̘̝̿̏̾̽͘^̵̡͈̠̦̼͋̍̾̒̎̈́͞͠˘̣̰̦͇̱̄̉̉͐̉̐̃̀͘͡Ú̧̨̧̮̫̮̥̌̈͂̆̀͟F̧̡̣̰̝̩̤͎̑̉̈̾̕̕Ẇ̡̛̗̣͍͓̋̄̏̌͘͢ͅ^̵̢͍̘̦͚̖͙͇͙̳́̏͋̽̓͛̅͡͝͝÷̷̛̱̗͈̬͂̓̂͢͞͠͠˘̷̢͚͕̤̰̪̪̋̈̓̆̿̀̓̈́͗͘˝̢̡̟͈͇̒̏̎̏̆̋͟
.
.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#175) dabadab válasza bambano (#165) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként lehet tudni, hogy tényleg a TCP/IP CRC-je produkált false positive-ot? Mert ez önmagában még nem lenne teljesen valószínűltlen, hogy a TCP/IP 16 bites CRC-je egy kellően zajos környezetben produkáljon ilyet, de ehhez az is kellene, hogy az alatta lévő szint (pl. az ethernet CRC32-je) meg - ha van - akkor a felette lévő szint (pl ssh) checksumja is false positive-et adjon, az úgy meg már nehezebb eset (bár továbbra sem lehetetlen, de nagyon valószínűtlen).

DRM is theft

(#176) SaGaIn válasza #71562240 (#170) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Miért nem tételezed fel, hogy esetleg memória hibás gép ami ilyen anomáliákat szül vagy bármi más hibája van...

De én itt befejeztem annyi marhaságot írtál ide félismereteid vagy megkopott ismereteid alapján csinálsz elméleteket...
Azt a következtetés hozod le hogy két bitazonos fájl szólhat másképp ugyanabban a környezetben...
Ez már kezd vicces lenni

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#177) #71562240 válasza lezso6 (#174) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Én érteném, de hihetetlenül nagy hülyeségeket írsz a CRC-ről."

Egy dolgot írtam róla, aminek az igazságát te is elismered. Tehát akkor te is "hihetetlenül nagyhülyeséget írsz a CRC-ről".

"Egyrészt matematikailag minimális az esélye..."

Mi az, hogy minimális? Másrészt, én mit írtam? Ugyanezt.

"Másrészt, nem szúrópróbaszerű."

Egyébként de, másrészt még csak azt sem írtam (bár írhattam volna), hogy szúrópróbaszerű. Jól láthatóan (remélem mindenhol), szándékoltan azt írtam, "szúrópróbaszerű", sőt, hogy többé-kevésbé "szúrópróbaszerű", éppen azért, hogy ne akarjon senki olyannal jönni, hogy "minden adat ellenőrzésre kerül". Azért használok idézőjelet, hogy észrevegyék, és amikor "idéznek" tőlem valamit, ne "idézzék le" róla az idézőjelet (se).

Eddig tehát semmiben nem arra válaszoltál, amit írtam, illetve amit írtam, azt ellene leírtad te is, mintha ellene lenne. Tehát a kezdő kitételed, miszerint, "én érteném", nem igaz. Nem akartad érteni. Mindazonáltal jelzésértékű, hogy neked válaszolok, míg az eleve hazudozóknak nem.

(#173) PuMbA: Bizonyára szerencséd volt. Nem kellett hozzá nagy szerencse, hiszen, mint magam is mondtam, a TCIP/IP protokollstruktúra a felhasználás körülményeit figyelembevéve nagyon nagy hatékonysággal, eredményességgel működik, ügyesen fejlesztették ki. Ügyes szabványrendszer. Nagyon ritkán hibázik olyat, hogy észrevedd. Majd a Skynet... :)

[ Szerkesztve ]

(#178) bambano válasza dabadab (#175) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem volt lehetőségem kinyomozni, hogy hol romlott el az adat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#179) bkercso válasza #71562240 (#177) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindent valószínűségre méreteznek Kammerer: a házadat is, sőt, a tested is arra van méretezve!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#180) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Nem hiszem, hogy bárkit meggyőzne ez a cikk.Akik MP3 formátumban hallgattak zenèt ezután is abba fogná akik Flacba maradnak annál. Nekem nincs olyan jó hangrendszerem , hogy vitába szállják ezzel, de ha valamilyen zene igazán kedves nekem megpróbálom a lehető legjobb minősègben megszerezni.

(#181) #71562240 válasza bkercso (#179) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erről beszélek.

(#182) AMDFan válasza #71562240 (#170) üzenetére


AMDFan
addikt

Egészen megdöbbentő amiket itt összehordassz. Arra a személyeskedésedre, hogy én hazudok inkább nem is reagálok. Amit leírtál az magáért beszél. Erre a szintre én már nem fogok lesüllyedni. :(

(#183) Polllen válasza bkercso (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Visszakanyarodva oda, hogy két eltérő típusú usb kábel használata okozhat-e más eredményt...

Jól értem, hogy ha a két kábel más zajt hoz magával, amit a dac nem tud szűrni rendesen, lehet más az eredmény?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) #71562240 válasza AMDFan (#182) üzenetére


#71562240
törölt tag

Te akartad, akkor egy utolsó utáni kivétel. Szemléltetésképpen, személyeskedésről. Többiek bátran ugorják át.

Ott kezdődik, hogy a kiindulópont eleve az volt, hogy eleve te vádoltál hazugsággal engem, személyeskedve, tehát arról a szintről indult a "kommunikációnk", amire te állításod szerint nem süllyedsz le.

A személyeskedés ugyebár a te (#134) AMDFan megszólalásod. Állatorvosi lova a személyeskedésnek, ahova állításod szerint te nem süllyedsz le. Mindig ott szoktál lenni, különösen, amikor amikor rólam van szó, de egyébként rendszeresen mások esetében is, mint ebben a topikban is többekkel, ugyebár. Köztudott. Fiatalság, bolondság, én megértem.

Nézzük egyenként.

"Ilyen az amikor egy bölcsész áltudományos okoskodással próbál feltűnni."
Lehetne tényállítás, vagy vélemény, de ugyebár tudjuk, hogy nem az, hanem a te már százszor elsütött módszered. A szitkozódás adott formája, lényegében ugyanaz, mint amikor hülyeséget, baromságot, ökörséget emlegetsz. És ugyebár hazugság, mivel általad tudottan is nem áltudományos, nem bölcsész a kipécézett szöveg - és a gazdája sem. A szövegem és gazdája nem "ilyen az, amikor". Nem "feltűnni". Nem "próbál". Ebben a mondatban tehát nem találtunk egy betűt sem, amelyet a korrektség szándékával írtál volna.

"Amit írtál annak se eleje se vége."
Lehetne tényállítás, lehetne véleményállítás, de mint tudjuk, nem az, hanem a te már százszor elsütött módszered. És egyébként hazugság, nem tévedés, hiszen magad is láttad. látod, hogy az érintett (#131) kammerer hozzászólásom (aminthogy a most általad megcímzett (#170) kammerer hozzászólásom is) egy szándékos, kiszámított ív mentén van felépítve, van eleje, van vége - és van közepe, éppenséggel két "közepe" is van (tipográfiailag is jelezve), és mindkettő nyílegyenesen a végéhez összeérve fut ki, szépen didaktikusan.

"Ha egy kicsit is ismernéd a digitális jelfeldolgozást akkor nem írnál le ekkora butaságokat. Akármennyire is nem tetszik, nálunk sokkal okosabb emberek tökéletesítették a digitalizálást. Persze tudom Harry Nyquist és Claude Shannon csak valami kóklerek lehettek."
Ebben ugye ott kezdődik a szokásos hazug személyeskedés, hogy régóta tisztában vagy vele, hogy nemcsak nálad sokkal jobban, hanem abszolút értelemben is bőségesen ismerem "a digitális jelfeldolgozást" - nem mellesleg, te még nem éltél, amikor én már..., hehe, a vicc helye. És ezen nem segít, ha százezerszer elővezetsz két alapnevet. Tehát újabb hazugság, sokadszor, nem csak velem szemben, másokkal is rendszeres módszered. Nemhogy nem süllyedsz le, hanem eleve ezen a szinten vagy - lásd ebben a topikban is jónéhány példa van rá. Lásd személyeskedés, mások sprőd inszinuálásával. Lásd még "ekkora butaságokat". Ugyebár rendszeres nálad (is), ebben a topikban is alkalmazgatod, hogy a veled szemben érvelőről megállapítod, hogy fogalma sincs, mit beszél. Jellemzően éppen olyan érvelőkről állapítod meg, hogy tudatlanok a témához, akik olyan új szempontot vagy adatot hoznak be a vitába, amire te nem gondoltál, amiről nem tudtál.
Hogy nekem tetszik-e, hogy nálunk okosabb emberek mit csináltak a digitalizálással, az nem ide tartozik, sosem írok indulatból - értelemszerűen most se, hát még szakmai témában. Azt állítani, hogy szerintem például Nyquist vagy Shannon kóklerek lennének, ugyebár megintcsak hazugság, hiszen már miért lennének szerintem kóklerek, de ez a felvetés is már ezredszer elkoptatott dedó a részedről - ha helyzet van, folyton bemondod, hogy Nyquist és Shannon. Hogy jön ide? Egy dolog az elvi matematika, és más dolog (a cikked is részben erről szól ugyebár), hogy a hifi készülékekben-adathordozókban milyen bizonytalanságokkal működik a gyakorlatban a mintavételezés és a minta kezelése, miért van szükség hibaellenőrzésre és hibajavításra, és egyáltalán, mi az, hogy hibajavítás, milyen hatásai vannak a mintavételezés korlátozottságából adódóan esetleg szükséges szűrőknek, hozzáadott zajoknak, társuló torzításoknak, például CD esetében a téglafal szűrőnek (hát még, milyen hatása a téglafal szűrő esetleges elhagyásának)..., satöbbi. Kóklerek? Ne viccelj, akkor már a te cikked szól végig arról, hogy "kóklerek"! Énrajtam ne kérd számon, hanem akkor már magadon. Te írtál arról egy egész cikket, hogy "kóklerek"!

"Nevetségessé tetted magad már évekkel ezelőtt is amikor nem voltál képes elfogadni, hogy a TCP/IP protokoll tökéletes adatávitelt biztosít, erre most ezt megint felhozod."
Most ne firtassuk, hogy megint mennyi és hányféle személyeskedés van ebben a mondatban is, csak állapítsuk meg, hogy mint már szó esett róla, NEM én hoztam fel a TCP/IP protokollt. Te, azaz te hoztad fel a TCP/IP protokollt. Én éppen azért nem álltam meg, hogy szóljak, mert ezredszer is előhoztad a magad félművelt szintjén az "istenbizonyítékot". Te. Azaz te. A "magad félművelt szintjén" kitétel azt jelenti, hogy tanultál valamit iskolában, olvastál valamit itt ott amott, és elfogadtad, hogy úgy van. (Én meg szintén tanultam, szintén olvastam, ráadásul még kísérleteztem is [amint mások is], és nem csak azt láttam, hogy a tökéletességéről szóló marketingszöveg eleve illogikus, hanem tapasztaltam is, hogy a mai szintű technológia egyelőre nem is bizonyította, hogy a marketingszöveg lehetséges, ugyanis, láthatólag a gyakorlatban se valósul meg egyelőre az 1 értékű valószínűség, még csak látszatra sem, mert előlépnek például olyan hibák, amelyek a "tökéletesen" célbaérkezettnek minősített adatot használhatatlanná teszik, a használhatatlanná torzult adat pedig nyilván nem tökéletesen olyan, mint az eredeti.)

"Bölcsebb maradtál volna ha nem kommentelsz."
Vehetnők ugyebár közhelyes-szakállas "atyai" jótanácsnak, de mint sokszorosan tudjuk, az ilyen kitételek is a tőled szokásos, érv híjáni személyeskedés folytatása. Nem igaz szándékú beszéd.

Ennyit arról, hogy mire válaszoltam azt, hogy hazudsz, és hogy mi az a szint, amire te úgymond nem süllyedsz le. Ábrázolom, hogy nem lesüllyedsz, hanem ott vagy - ismétlem: éppenséggel az volt a kiindulópont, hogy te vádoltál hazugsággal engem, nem én téged. Fiatalság, bolondság, én megértem.

Volt eleje is és vége is. Szokott.

Ignoráció be.

(#185) bkercso válasza Polllen (#183) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. És nem csak antennázni tudják a zajt, hanem a tápér (+5V) zaja kapacitív csatolással átmászhat a jelkábelre. A zaj pedig nem is annyira bithibát okoz, mint fáziszajt, azaz jittert.

Elvileg más lehet, a gyakorlat meg szintén ezt igazolja, de tapasztalatom ezzel nincsen még. :B Nem vizsgáltam...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#186) Polllen válasza bkercso (#185) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#187) AMDFan válasza #71562240 (#184) üzenetére


AMDFan
addikt

Jajj bocsánat, nem fogalmaztam egyértelműen. Nem a személyeskedésben nem süllyedek le a szintedre, mert azt valóban megtettem, miután ostobaságot írtál, emiatt elnézést, ez valóban az én jellemhibám, vagy ilyesmi.

A szakmai szintedre gondoltam. Na odáig nem süllyedek le, hogy vitatkozzak veled olyan alapvető szakmai kérdésekben amikre te valami elvarázsolt misztikus válaszokat képzelsz be, az amúgy 100%-ig egzakt válaszok helyett. Én meg nap mint nap ezzel foglalkozom hiszem ez a szakmám. Neked gyanítom nem ez, el sem tudom képzelni miért :DDD

Nem félsz hogy a banknál vezetett számládról egyszercsak eltűnik a lóvé, mert bithibás lesz az utalás, miután a CRC megtévesztette önmagát :DDD

Szánalmas...

[ Szerkesztve ]

(#188) AMDFan


AMDFan
addikt

Most már csak a saját szórakoztatásom végett, kiemelném a topik gyöngyszemét, kammerer hozzászólásából :D

Igazság szerint ez már tragikomikus, így pár órával a döbbenet után most már nevetni is tudok rajta.

"Vagy a cikk témája szerint is visszakanyarodva mondandómhoz, a méréseink tökéletlenségéhez, hiányosságaihoz, gyakorlati megfontolásaihoz. Vegyünk egy úgynevezett "veszteségmentes" tömörítést, mint a például FLAC. Például, ha egy WAV-fájlt betömörítek FLAC-ba, majd abból visszafejtek WAV-ba, a szokásos "mérőeszközeink" szerint ugyebár két "bitazonos" WAV-fájlom lesz. A FLAC elég ügyes, egy ilyen en- és dekódolás után nyilván nagyon kevesen tudják megkülönböztetni a két "bitazonos" WAV-fájl hangzásbeli eltéréseit. Ha tízszer megcsináljuk az oda-visszakódolást, már markánsabb lesz a különbség az első és a tizedik "bitazonos" WAV-fájl között. Ha hússzor, ötvenszer, százszor megcsináljuk, a "bitazonos" végeredmények hangzáskülönbségeit egyre többen és egyre nagyobb biztonsággal fogják tudni megállapítani akár vaktesztben is. Ugyebár, még a századik WAV-fájl is "bitazonos" lesz az elsővel (bár ez már nem biztos, de vegyük ezt az esetet), mégis már elég nagy hangzáskülönbségeket mutat fel. Aztán előbb-utóbb elérünk oda, hogy a sokadik visszakódolmány már nem lesz a "mérőműszereink" szerint sem "bitazonos". Aztán előbb-utóbb elérünk oda, hogy a sok-sok-sokadik visszakódolmány már lejátszható sem lesz. Mert bármely hibaellenőrzés többé-kevésbé "szúrópróbaszerű", bármely hibajavítás többé-kevésbé sztochasztikus, a legfejlettebb is, merthogy az adatba épített redundancia véges. Amíg véges a redundancia, addig elvileg nincs tökéletes adatátvitel, aztán, hogy a gyakorlatban mekkora eséllyel és mennyire "tökéletes", az a praktikus húzd meg ereszd meg módszerrel működik. Lásd, gyakorlati példák."

A lényeg ugye az, hogy ha párszázszor átkonvertálunk egy filet wav-ból flac-ba meg vissza akkor előfordulhat, hogy az már lejátszható sem lesz! Zseniális :DDD

(#189) dabadab válasza AMDFan (#188) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként én simán felajánlanák kétszázezer forintot pénzdíjnak arra, hogy kammerer különböztesse meg az "eredeti" meg egy száz (vagy akár ezer) wav->flac->wav konverzión keresztül előállt wav file-t ABX tesztben.

Csak van egy olyan érzésem, hogy ugyanaz lenne, amikor hasonló összeget ajánlottam egy másik fórumozónak, aki HDMI kábelek között látott egyértelmű különbséget: hirtelen eszébe jutott, hogy rengeteg dolga van, nem ér rá itt kábeleket dugdosni meg minden :DDD

De ha elfogadja, akkor állom, komolyan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#190) woodworm válasza dabadab (#189) üzenetére


woodworm
veterán

Ha csak pénzdíj és nem fogadás, és két fájl közül kell eldönteni melyik az eredeti, akkor tennék egy próbát. Küld a linkeket. Ja, nem jó, módosulhat letöltés közben.

(#191) AMDFan válasza dabadab (#189) üzenetére


AMDFan
addikt

Nézd, én nem kétszázezret hanem bármennyit feltennék erre ha bárki fogadna velem :D 1 az 1 millióhoz fogadást lehet kötni nálam :D
Komolyan gondolkoztam azon amúgy, hogy feldobom publikusan, hogy 50.000 Ft-ot fizetek annak aki előttem vakteszten megmondja a gyári USB-m és a 100 ezres kácsa kábel közti különbséget, csak nem tudom mennyire illendő ilyet csinálni :)

Aki meg két UTP között különbséget talál hangban annak én is 200 ezret fizetek. dabadab beszállsz te is? Akkor már 400 ezer ütné a markát az aranyfülü fórumtársnak :)

[ Szerkesztve ]

(#192) #71562240 válasza AMDFan (#187) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Jajj bocsánat, nem fogalmaztam egyértelműen. Nem a személyeskedésben nem süllyedek le a szintedre, mert azt valóban megtettem, miután ostobaságot írtál, emiatt elnézést, ez valóban az én jellemhibám, vagy ilyesmi."

Visszaolvastam az érintett szöveget. Nem te nem fogalmaztál egyértelműen, hanem én olvastam figyelmetlenül. A szintrelenemsüllyedésről mondott mondatod valóban nem a személyeskedésre vonatkozott, tehát én olvastam hibásan, amikor arra vonatkoztatva olvastam. Ilyen szempontból tehát a reakcióm is hibás volt ebben a viszonylatban. Ebben én hibáztam, ezt én sajnálom.

A többire nem reagálok, mert túl sok lesz a kivétel.

(#193) #90088192 válasza bkercso (#163) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt eddig Ertem, DE pl TE is eleg sok mindent Tudsz, ES HA TE a legjobbat akarod megepiteni a Tudasod szerint akkor, az jo is lesz max tokeletesiteni kell NEM? Vagyis inkabb a gyartok olcson probaljak a tomegigenyeket kiszolgalni, nem pedig a tudas hianyzik. Es pont ezert sikeresek a kis gyartok mert tenyleg minoseget epitenek, es hosszas fejlesztes elozi meg.
En igy latom :R

(#194) #90088192 válasza bambano (#160) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkkor varj Igazad van a szamokkal, ebben egyetertunk megha minimalis az esely a zajra, akkor TE milyen audioforrast javasolsz?

CD lejatszo? NEM jo a mechanikai behatasok miatt mint a Corioli ero a lemez tavolsaga folyamatosan valtozik az olvasofejtol es ezert nincs teljesen szinkronban, a por a levegoben pedig megzavarjaa az olvasast, a lemez sebessege folyamatosan valtozik, a homerseklet valtozasa miatt a lemez meretei valtoznak ENNEK viszont kb 100000X nagyobb a statisztikai eselye, SOT biztos hogy igy van NEM hallod?

Bakelit lemez? A Lemez sebessege folyamatosan valtozik a legnyomas nem allando, a TU koptatja a barazadakat raadasul aszimetrikusan, a por megzavarja az olvasast, a homersekletvaltozas miatt nem ugyan az amit felirtak ra. Nem hallod?

Szallagos magno? Athallas a savok kozott illetve a szallag ket oldala kozott, lemagnesezodes, folyamatos sway a szallag reszerol, a szallagtovabitas sebessege nem allando, es a homersekletvaltozas miatt a tempo is valtozik. NEM hallod?

Mert akkor EN ezekre panaszkodnek elsosorban, nem egy bithibara aminek az eselye 1 a nemtudom hany milliardhoz.

Azt hiszem a miszticimus akkora lett a meg nem ertett dolgok irant hogy felulirja a Jozan esz es tapasztalat kovetkezteteseit, nem veletlen a digitalis hangrogzites az eddig legjobban reprodukalhato(konstans a hangminoseg lejatszomediumtol fuggetlenul DE ez nem azt jelenti, hogy ugyan azt hallod mert a tobbi resze a lancnak valtozik, FOLEG az analog oldalon), bar hogy mennyire all kozel az eredeti forras hangzasahoz abba NEM tudok belemenni, ES NEM is akarok.

Sajnalom

[ Szerkesztve ]

(#195) bkercso válasza #90088192 (#193) üzenetére


bkercso
nagyúr

De tűzközelből a helyzet nem ez. Tapasztalt villamosmérnök nagy multinál szinte csak akkor fejleszt audio-t, ha IC-fejlesztő. A többiek mennek bonyolultabb területekre. Ellenben a manufaktúrákkal, akiknél ez szerelem.
Meg is értem: egy IC-ben minden elfér, viszont egy kispórolós erősítőt nem lehet szerelemből megtervezni.

Persze fentiek sarkosítás: léteznek átmenetek. Félmanufaktúrák, mint a Shiit vagy Audio-GD stb.

CD lejatszo? NEM jo a mechanikai behatasok miatt mint a Corioli ero a lemez tavolsaga folyamatosan valtozik az olvasofejtol es ezert nincs teljesen szinkronban, a por a levegoben pedig megzavarhatja az olvasast, a lemez sebessege folyamatosan valtozik, a homerseklet valtozasa miatt a lmez meretei valtoznak ENNEK viszont kb 100000X nagyobb a statisztikai eselye, SOT biztos hogy igy van NEM hallod?
Nem ezekkel van a gond (ne vicceljünk! :) ). Pl. beleng a CD (mondjuk már csak a hangfal rezgéseitől is) és így a fej elvesztheti a fókuszt. Annál is inkább, mivel öregszik a lézer, és az szintén ezzel jár. Ez a legnagyobb hiba CD-nél. Valamint a motorvezérlés tápvonalán lévő zaj és emiatti motorsebesség-ingás. Mivel a motor nagy kisimpedanciás és induktív terhelést jelent, így itt a táp ugyan olyan fontos vagy fontosabb, mint egy végfoknál, ami hangszórót hajt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#196) bkercso válasza #90088192 (#194) üzenetére


bkercso
nagyúr

folytatás:

Bakelitnél a jó tű drága. Emellett van szögsebességingás (motor!).

Szalagnál kicsi a sávszélesség és nagy a zaj, valamint nyúlik a szalag (és kopik az olvasófej).

De a konklúziódon ez nem változtat! :K (bár bambano nem biztos, hogy a hangminőséggel összefüggésben írta, de majd ő megmonnya.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#197) bkercso válasza AMDFan (#188) üzenetére


bkercso
nagyúr

pár órával a döbbenet után
Mert nem olvasol Hifi-topikot! ;] (Én sem. :B )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#198) #90088192 válasza AMDFan (#191) üzenetére


#90088192
törölt tag

Uriember Biztosra NEM fogad :)

A baj ezek a vajtfuluek felrediagnosztizaltak a Lancukat es olyan osszefuggeseket Velnek felfedezni aminek az oka teljesen mashol keresendo mint az Ok gondoljak.
Itt a hiba sehol mashol :B

(#199) bkercso válasza AMDFan (#188) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hinném, hogy gyakorlati tapasztalatból írta. Szerintem kammerer még nem hallott a komparálásról, ami a digitális technika egyik alapáramköre. Ettől digitális. :K
De nem bántani akarom, így szeretjük! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#200) #90088192 válasza bkercso (#196) üzenetére


#90088192
törölt tag

:D

Amit irtal az erositotervezesrol, igaz minden masra is, A lenyegben egyetertunk azt gondolom, tapasztalat nelkul nem lehet Jo erositot epiteni es ehhez sok probalkozasra van szukseg, ami meg NEM trendi mert sok penzbe kerul, ezert 3 utad van, vagy veszed a Mainstreem erositoket, kapsz amit kapsz, alltalaban a legtobb embernek "megfelel"(Nekem is egyenlore nem kertelek), Van a HIGH END(sajnos az elso ketto kozott szinte semmi ertelmes ami megerne a penzet is, vagy Nagyon ritka, mert amint sikeres egybol HIGH end lesz belole), Vagy elkezded a Sajat utadat jarni

Azokat a peldakat tenyleg csak azert irtam hogy szemleltessem mennyire elmaradott a gondolkozasmodja egyeseknek :O

Kulonben a DA/AD atalakitoknal fellepo zajok szerintem meg mindig kissebb mertekben jelentkeznek mint a peladakban szereplok barmelyike, DE ezt NEM mertem ki. Aki megtette jelentkezzen batran :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.