Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rövid kicsit ez? :)
Nekem mondjuk kevéssé volt így helyből érthető, de nem is értek a PHP-hez, lehet ezért :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Alexios válasza hcl (#1) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem is kicsit rövid lett, na majd a következő rész:)

(#3) Protezis


Protezis
őstag

Túlságosan hozzászoktatok a 4-5 oldalas spagetticikkekhez :)

(#4) lezso6 válasza Protezis (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor lesz még kb 73 rész? ;]

Amúgy jó cikk, de lehetett volna hosszabb is. Zend fw-kel már foglalkoztam, ám addig sose jutottam el, hogy használjam is. Nekem túl robosztus. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) hcl válasza Protezis (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

? Információátadás szempontjából nem mindegy hogy mi hogy van összerakva.
OK, egy tápteszt pl. nem olyan hűde fontos, de ezen az oldalon sok minden elfér :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem ismerem közepes szinten a péhápét, búmheccsát nekem.

(#7) Protezis válasza lezso6 (#4) üzenetére


Protezis
őstag

Nem akarok én leírni mindent. Egyrészt azért már pénzt is kérhetnék, másrészt meg ott a manual ;)

(#8) bigz válasza Protezis (#7) üzenetére


bigz
tag

Tipikus :)

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#9) Taky válasza lezso6 (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Én már kb fél éve azt használom, már nem tudok nélküle élni... :D

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#10) cucka


cucka
addikt

Szerintem is túl rövid a cikk, túl sokat nem sikerült megtudni belőle a zend framework-ről. Ok, tudom, ott a hivatalos manual, de ennyi erővel minek cikk? :)
Várom a következő részt.

(#11) hcl válasza Protezis (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, szóval itt a logout-on pont az a lényeg hogy megosztjuk egymással az infókat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Protezis válasza hcl (#11) üzenetére


Protezis
őstag

Több száz oldal a Zend Manual, nem fogom még egyszer leírni. A következő cikkben az alábbiakról lesz szó: Zend_Config, Zend_Auth, Zend_Controller_Plugin_Abstract...
Nyilván mindent nem fogok leírni, hanem egy konkrét probléma megoldása lesz megosztva veletek. Ha ez nem elég, tedd fel a kérdéseidet, és megpróbálok válaszolni rájuk, vagy dobj fel ötleteket, hogy miről legyen szó.

(#13) lezso6 válasza Protezis (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én pl konkrétan működési elvre lennék kíváncsi, pl hogy milyen osztályok és hogyan valósítják meg a lekérés folyamatát ami az írásban lévő ábrán van. Ezt a Zend Manualból nem sikerült kivennem. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Sanyix válasza Protezis (#7) üzenetére


Sanyix
őstag

röviden, rtfm

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) norby1


norby1
csendes tag

Hali!
Egész jó a cikk, de tényleg lehetett volna egy kicsit még hozzádobni.
Sajnos magyar leírást a Zend FWről szinte alig találni.
De ez sok esetben így van, aki valamilyen informatikai dologgal meg szeretne ismerkedni,kénytelen lesz megtanulni az angolszaknyelvet

Ma találtam rá erre az angol kategorizált link-gyűjteményre, amely talán segítség lehet a Zend-el ismerkedőknek: http://www.zftutorials.com
Illetve kezdőknek egy nagyon jó tutorial linket kiemelnék erről az oldalról:[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Azt kell mondjam , iszonyatosan gáz a zend tutorial. Próbáltam létrehozni egy formot vele, de ne includeolja a megfelelő könyvtárat, pedig meg van adva neki, nem igazán érthető hogyan mit hova raksz?!

Példa: csináljunk egy olyan formot, amely mondjuk selectboxot tartalmaz mgfelelő nevekke és értékekkel. Ezt éna controllerben hoztam létre, ugyanezt a munkatársam a modelben, csak egy szimpla tömbként, hiszen neki is szüksége lesz mondjuk az option valuekra, amiket nem lenne jó, ha összevissza raknank bele a phtmlbe. Ergo duplan dolgoztunk, az en tömböm mivel több infót tartalmaz nem lenne jó helyen a modelben, az ove meg keves nekem.... nonszensz. Most menjek vegig az ő tömbjének elemein és úgy rendeljek mindhez egy megfelelő olvasható nevet?

És ez még csak a kezdet. Formokról már ne is beszéljünk..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) tildy


tildy
nagyúr

Most eppen zend navigationnal szivok...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy


tildy
nagyúr

Lehet tudni miert nem lett folytatasa az irasnak? jol jonne .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Protezis válasza tildy (#18) üzenetére


Protezis
őstag

Észre se vettem, hogy még ír ide valaki. Időközben elindítottam a saját blogomat, remélem találsz egy-két érdekes olvasnivalót. Ha van témád, kérdésed, ami érdekelne, jelezd és ha úgy alakul, írok róla.

[ Szerkesztve ]

(#20) tildy válasza Protezis (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig de. Kb három hónapja próbálom használnia Zendet, és vannak nagyon jó dolgai, de van néhány rettentő idegeítő dolog is benne. Pl. hogy rettenetesen nehéz felüldefiniálni a formok kinézetét (illetve HTML tagjait) .Sajnos magyar nyelven meg még kevesebb infó van Zendről, érdemes prog.hu-ra benézni, abszolút nem elterjedt.
Egyik munkatársunk nagyon otthon van benne, olyanokat használ, én csak lesek. De jó, hogy mutattad az oldalt, én pl. nem tudom mi az iterátor, meg pl. mutatták azt is , használjak Countert egyik helyen iterator helyett , azt sem vágom mi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Protezis válasza tildy (#20) üzenetére


Protezis
őstag

A formok kinézetét dekorátorokkal, valamint view helperekkel alakíthatod, módosíthatod. Ha teljesen testre akarod szabni a formodat, akkor akár saját template fájlokat is használhatsz. Egyébként pont nem rég készítettem egy ilyet, lehet a következő bejegyzésem erről fog szólni.

(#22) tildy válasza Protezis (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, közben rájöttem én is, csak ott minden elemet egyenként kellett felvennem. Ezt az iterator dolgot át kell még párszor olvasnom, paginatornál használtuk, akkor, amikor a view all kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.