Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mivel munkaeszközről van szó, annak teljesen korrekt, a kiépítés is.

A hasonló eszközökhöz képest jóval olcsóbb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Plazmacucci válasza Graphics (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Főleg egy ötezer forintos android kompatibilis vezetékmentes vonalkód olvasóhoz képest ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Graphics válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahhoz nem sok supportot adnak.

Egy 4-500 ezres Motorolához képest olcsóbb bármi :)

A céleszközök árát kár firtatni, én is tudok mindig olcsóbbat mondani, de attól még támogatás nem lesz hozzá. A Zebra viszont elég régi motoros a témában.

Dobj egy linket arról az 5 ezer forintos vonalkód olvasóról.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Plazmacucci válasza Graphics (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ebay.Csak a kedvedért [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) -Skylake- válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem érzed valahol mélyen belül, hogy egy 5.000 és egy alaphangon 150.000 forintos készülék között azért talán (csak talán) van némi különbség? Elég baj ha ezt magyarázni kell. Ez !nem! egy 5ezer forintos vonalkodolvaso. Elég rossz érzés ilyeneket olvasni egy _szakmai_ fórumon.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) Graphics válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Éééééértem :D És gondolod hasonló?

:N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Plazmacucci válasza -Skylake- (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hagyjuk már ezt a szakmai fórumozás demagóg bullshitet. Mind a kettő egy szutyok konzumer hulladék csak az egyik tizenötször drágább ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) kakuk.tamas válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Dolgoztál már Zebra cuccal? Ha igen, tudhatnád, hogy messze a legjobb.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) Norb€€€ válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Csak egy szakmabeli cég nem fog ilyenekkel szenvedni, hogy ebayről rendeljen be ismeretlen kínai vackokat, amit aztán még párosítson minden egyes bekapcsolásnál.
Illetve lehet, hogy az 10 ezer forint, plusz mellé egy olcsóbb telefon 40, és akkor harmad annyi, csak az bedöglik 3 hónap alatt, ezeket meg használják évekig.
Zsóka néni sarki közértjénél lehet jó opció leltározásra, de egy nagyobb vállalatnál ezek a párszázerzres kütyük nem nagy kiadások.
Minden ipari eszköz drágább, pontosan azért, mert kicsi a felvásároló közösség, de a gyártás nem olcsóbb, (ill, legtöbbször monopol helyzetben vannak, azt kérnek el, amit akarnak, és más cégeket jó lehúzni :U )
Célt szolgál, felesleges is összehasonlítani az átlag fogyasztó elvárásaival.

(#10) RRamstein válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


RRamstein
tag

Az ugye meg van hogy ezt nem átlag józsefnek készül? Nagy tételben veszik , adót vissza kapják etc :) nálunk is ilyet használnak a raktáros srácok arra amire ki lett tálalva tökéletes, full hd panellel szívnának rendesen mire ki bigarásszák ami kell :)

(#11) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Drága az átlaguser szemével, de láthatóan jól átgondolt termék. Ha meg az adott piacon olcsónak is számít, akkor le a kalappal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Zebra cuccokkal nyomtattak az imei szamokat is regen a mobilokba, most nem tudom mit hasznalnak, de sanszos, hogy meg mindig ezt. :D

(#13) scyllarus válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


scyllarus
veterán

A Zebrát le "szutyok konzumer hulladék"-ozni elég nagy szakmai tájékozatlanságra vall...
Plusz normális cégnél nem készüléket vesznek, hanem komplett csomagot, aminek igen erőteljes eleme a support, ami ugye az egyiknél nem létezik, a másiknál viszont kiemelkedő.
Ez saját többéves tapasztalat, Mo. egyik legnagyobb vállalatcsoportjánál szerezve.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#14) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Jó cuccnak tűnik, elfogadnám a mindennapi leltározáshoz használt nagy batár helyett :)
Vajon ujj szkenner csatlakoztatható rá? Akkor gyakorlatilag 2 szabad kézzel dolgozhat az ember, ami sok tételes szinglizésnél nagy előny.

#?*@&!

(#15) dqdb válasza Graphics (#3) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy 4-500 ezres Motorolához képest olcsóbb bármi :)
Symbol → Motorola Solutions → Zebra

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16) Graphics válasza dqdb (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) PC-rev-RM válasza dqdb (#15) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Kösz a linket, nem is tudtam, hogy így zajlott. Nálunk érdekes módon a régebbi készülékek vannak Motorola logoval ellátva, az újabbal Symbol jelzéssel. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy az "eredeti" Motorolák lassabbak ugyan, mégis sokkal megbízhatóbbak Symbol márkajelzésű társaiknál. Róla van szó: 9190

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#18) atike


atike
nagyúr

Egész jó áron van. Mi valóban noname kínait próbáltunk mobil belépőjegyterminálnak - de az drágább is volt mint ez és szerintem nem is tudott ennyit.

(#19) dqdb válasza PC-rev-RM (#17) üzenetére


dqdb
nagyúr

Arra tippelek, hogy azok a Symbolok valami beragadt készletből jöhettek, kifutó/kifutott típusnál néha (persze csak a gyártóhoz képest) nagyon olcsón össze lehetett vadászni a szükséges mennyiséget.

Az egyik ügyfelünknél volt olyan MC70 (nem biztos a típus, már régen volt, amikor ilyenekkel foglalkoztam), ami még Symbolként ment el a szervizbe és már Motorolaként jött már vissza (és nem csak a külsőségekben, új firmware volt rajta, és a kiolvasható eszköztípus is Motorolára változott).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20) Postas99 válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Postas99
senior tag

Most hagyjuk ki hogy SUPPORT.

Egyszerű az ok. Egy ilyen 5000 Ft-os készülék leolvasási biztonsága jóval gyengébb mint a 10x drágább vetélytársaké.

Míg az 5000 Ft-os kütyü a 8 mm átmérőjű QR kódot nem hajlandó olvasni vagy csak játékosan (oda közelítesz próbálkozol, nem megy távolítasz próbálkozol nem megy) addig a drágább akár 30 cm távolból is leolvassa az elő alkalommal. Ez egy pontos életszerű példa volt. És akkor még nem beszéltem arról hogy mondjuk mobil eszközök kijelzőjét kell leolvasni, az sem megy minden olvasónak.

Nahh ezért occó az occó.... Aki haladni akar a munkával az nem fog sz@rt venni mert többe fog kerülni a munkaerő mint az eszköz egy időután.

(#21) Jonesy84 válasza dqdb (#15) üzenetére


Jonesy84
tag

Nálunk van is Omnii XT15-ös készülékből Symbol, Motorola és Zebra márkanéven is eszköz. :)

(#22) w.miki


w.miki
veterán

4,3"... Bárcsak több ilyen telefon lenne, akár kávamentesen is

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23) Jonesy84 válasza w.miki (#22) üzenetére


Jonesy84
tag

Ekkora 4,3-ast szerintem nem akarsz te :) Itt van mellettem a nagyobb 5" -os TC51-es és ez nagyobb, mint a Redmi Note 4-esem.

(#24) Graphics válasza w.miki (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A fizikai méretei alapján mi értelme lenne?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) w.miki válasza Jonesy84 (#23) üzenetére


w.miki
veterán

de kisebb kávákkal akarnék
egy halódó s4 mini-t használok, lecserélném, de nincs mire
anno a Defy volt nekem a tökéletes méretű telefon

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26) moleculez


moleculez
veterán

Tescoban ilyet használunk, csak ezüst színű. Nagyon jól bírja az esést, derékmagasságból talajra. A miénk hajlamos dobálni a wifit, és 2-4 perc mire visszacsatlakozik, de ez sok tényezős, nem biztos, hogy az eszköz miatt van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) moleculez


moleculez
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy mi kb hetente egyszer töltjük őket, persze nem mobilként használva: le van tiltva minden, az android felület fel sem jön, csak a saját Tescos alkalmazások, amik viszont folyamatosan online pörögnek wifin. Szeretjük, egyedül a billentyűzet hiányzik a régi Motorolák után.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) -Skylake- válasza PC-rev-RM (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát mert kell nektek ilyen szart vennetek, topik elején ott az ebay link, nyocezerbol kettő is kifér.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) -Skylake- válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

A hozzászolásod semmi több mint terhelő bizonyíték arra, hogy miért teljesen felesleges és megtévesztő a prohardver fórumain a rang rendszer.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) zeon.hu válasza -Skylake- (#29) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#31) arelim


arelim
tag

csudajó kis masina. a futárok mikor kapnak ilyeneket a mostani pos (piece of shit) terminálok helyett?

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#32) kakuk.tamas válasza hemaka (#12) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mi tele vagyunk Zebrákkal, minden félével. Ha egyszer normálisan be van állítva, és értő ember cserél benne címkét, meg ribbont, élete végéig elmegy vígan.
Barcode olvasóból meg van minden féle...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33) lexter00 válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


lexter00
őstag

Szutyok konzumer hulladék? A Zebra cuccok? Nem igen dolgoztál még velük az biztos :) Van a cégnél több Zebra ZT200 és ZEBRA GX420t mind kb 150-200 ezer körül van és évek óta hibátlanul működnek.

(#34) VIC20


VIC20
őstag

,,Elöl 4,3-as, 480 x 800 pixeles TFT kijelző uralkodik: az alsóbb mobilkategóriákban is HD vagy Full HD panelekhez szokott szemnek ez kimondottan gyászosnak tűnhet..."

A mai ocsmány kezelőfelületekhez teljesen fölösleges a jobb. :(

(#35) Mono25


Mono25
csendes tag

Nekünk most az újabbak az MC55X-ek, szeretem őket, csak nem nagy előrelépés szerintem a Symbol mc70-hez képest amik előtte voltak. TC25 sokkal praktikusabb lenne mind a mérete és a kialakítása miatt, farzsebben is elfér, android miatt lehetővé tenné hogy a belső céges alkalmazások is rajta legyenek, így ne kelljen akár 3 telefonnal is szaladgálni. Meg valószínűleg az új dolgozóknak könnyebb lenne megszokni.

(#36) DiVaD válasza moleculez (#27) üzenetére


DiVaD
senior tag

Pedig azokat a Motorolákat igazán szerettem használni az ott eltöltött 3 évem alatt... igaz kb. 3 éve dolgoztam a Tesconál és vegyesek az érzelmeim, de a Motorolákra sose volt panaszom :D

(#37) SymbolWeb


SymbolWeb
újonc

Tök jó ez a készülék, fogtam a kezemben. Az igazi előnye, hogy van rajta egy speciális böngésző (asszem Chrome variáns), ami Javascript szinten kezeli/olvassa a vonalkódot: megnyomod a gombot, beolvassa a maga profizmusával (fejre állítva, oldalról, stb.) majd egy eseményt hív meg a JS oldalon (előtte feliratkozás kell: onread += function()). Ezután akár AJAX-szal, akár más JS kóddal a beolvasott adat beírható, lekérdezhető, stb.

Így nem kell rá saját APP-ot fejleszteni, ami valljuk be, egy cégnek nagy kiadás, pláne ha csak 2-4db ilyen eskzözt vesznek és nem 50esével használják őket. "Elég" egy létező webes frontend, amivel kapcsolódni tudnak egy ERP-hez. A probléma már csak az, hogy ez a speciális böngésző nincs a TC25-re (nem licenszelhető), csak a nagyobb testvérére, ami 350e+ÁFA.

Kérdésem: Ti hogy használjátok ezeket az olvasókat? Csak gyűjtitek vele a kódokat, aztán a dokkolóba helyezve feldolgozódik? Vagy csináltok rá Android APP-ot?

(#38) magyarattila


magyarattila
tag

MÁV vonatokon látom egyre több ellenőr kezében, csak csippant egyet a jegyre és megy tovább. Egy időben látja rajta a vonat menetrendjét is, mennyit késik, mikor hol merre lesz, mindezt akár a vonat wifjéről is. Végre valami 21. századi!

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#39) clon


clon
aktív tag

Ha jól láttam 04.03-án Avala EC (Beograd-Bp-Wien Hbf) pont ilyen telefon volt. Ez szerintem a vasúti jegy rendszerre tökéletes, mert most van 2 készüléke a kezelőnek (egyik a vasútnál vásárolt nyomtatott jegyre a másik pedig a netes jegyre) így lesz 1 és pont a nagy és nehéz esik ki.

(#40) arelim válasza magyarattila (#38) üzenetére


arelim
tag

mert a mávnál is már nem jegycsikkantók vannak, hanem jegycsippantók.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#41) somogyib válasza magyarattila (#38) üzenetére


somogyib
őstag

Nem újdonság az ilyen az ellenőrök kezében, eddig Motorola-val csippantgattak, most meg ezzel.

(#42) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem tudom erre az eszközre igaz-e de nekünk meggyűlt a bajunk egy Zebra "tablet"-tel. Hiába ugyanúgy android mint a konzumer eszközök, de nem nagyon akar együtt működni az MDM rendszerrel.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.