Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zarayg


zarayg
aktív tag

Help :O

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#2) Picike8


Picike8
aktív tag

pÚP!

(#3) zarayg válasza Picike8 (#2) üzenetére


zarayg
aktív tag

a hátamon az egész cucc! :O

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#4) Picike8 válasza zarayg (#3) üzenetére


Picike8
aktív tag

pÚP!

:L topikban kértem a tisztelt kollégák/kolleginák segítségét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Dezsavú érzésem van :(

Mi is pontosan ugyanígy jártunk, még a célkerület is stimmel (mi 1222).
Távfűtéses 34nm2 panelból 51nm2es gázos téglalakásba. Azt gondoltuk mi, milyen jó lesz hogy tudunk majd a gázzal gazdálkodni, ha magunknak állítjuk. A fa&@t. Panelba a legmagasabb fűtés 28 volt, téglába 48 úgy, hogy a nagyszobába anyunál mindig takarékon ment, én csavartam fel 1x-1x csutkára hogy meleg legyen a szoba, de a fürdő, előszoba, konyha radiátorai be se voltak kapcsolva. Kicsit detronizáló.

Mi a főbérlő simliskedésére gyanakodtunk, mert soha nem mutatott számlát, csak odajöttek, leolvasták az órát, és ők kiszámolták (emiatt el is mentünk onnan), ezért ha ti is albérletbe vagytok, kizárólag az eredeti számla kézhezvétele után fizessetek, ha így történik, vagy ha tietek a lákás, akkor biza télen erre készüljetek :(

All→M8

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Kb annyi kobmetere igen. De a tavfutest nem minden honapban fizetted es ugy 35k? Mert nyaron majd itt csak 5-8 ezret fizetsz, ha csak nem allsz be altalanyra.

[ Szerkesztve ]

(#7) zarayg válasza callmeakos (#5) üzenetére


zarayg
aktív tag

Fúúú ráz a hideg :( csúnya csúnya gáz... anyámék hülye ötlete volt (jó én reggel 8tól este 8ig dolgozok, aludni járok haza, de az nem normális dolog, hogy őrlángon van a gáz 24nm-es szobába, és 13-14°C van...)

Igen albi a dolog. Mindenféleképp odafigyelünk akkor erre. Köszönöm a segítséged :)

#6: nyáron a távfűtés 14 ezer volt minden szirszarral együtt. (ez márciustól -kikapcsolástól- számított november elejéig) Utána jött a fix 32-35ezres számla

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#8) ijjájom válasza zarayg (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Szia!
Nagyon be voltam tojva, mert vártam a végelszámolásos számlát, soha nem fűtöttem gázzal azelőtt, egy éve költöztünk ki családi házba, amolyan parasztház, 80 m2 kb. az alapterület, és a tetőtér egyharmada van beépítve. Sok rosszat hallottam én is, igaz egy éve amikor kiköltöztünk, még a tetőtérben olajradiátorral fűtöttünk, kb. két hónapot, ami a villanyszámlámon meg is látszik, havi 16 ezret fizettem, és 74 ezret kellett ráfizetnem. Ezek után reszkettem a gázszámlától, igaz 32 ezret fizettem, de nem kezdetektől, szóval 15 ezret visszakapok, kiszámoltuk, hogy átlagban a fűtés és melegvíz havi 20 ezret tesz ki, szerintem nem vészes!!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#9) Picike8 válasza zarayg (#7) üzenetére


Picike8
aktív tag

azta.... :Y

(#10) callmeakos válasza Lauda (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

;)

All→M8

(#11) Lauda válasza zarayg (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Az kb 250k/ev, most se fogsz tobbet fizetni.

(#12) zarayg válasza Lauda (#11) üzenetére


zarayg
aktív tag

nagyon várom már a jó időt, hogy végre kikapcsolhassuk a gázt, mert ez így nem jó:\ Lehet rossz döntés volt ez a gáz :(

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#13) Lauda válasza zarayg (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy, hogy gazzal vagy faval futesz, ugyan annyiba kerul es a fa meg mocskos is.

(#14) zarayg válasza Lauda (#13) üzenetére


zarayg
aktív tag

akkor no para? vagy ne legyek annyira szarban?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#15) Lauda válasza zarayg (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Ha hosszabb tavra terveztek, erdemesebb altalanyra beallni.

(#16) moonlight115


moonlight115
tag

Szerintem tévhit, hogy olcsóbb a gázfűtéses lakás.
Mi 73 nm3-es panelban lakunk. 5 éve történt a fűtéskorszerűsítés, a panelprogram keretében. Szigetelés, ablakok- és radiátorok cseréje. Azóta télen 22 ezret, nyáron kb. 8 ezret fizetünk. Azelőtt a téli számla elérte a 35 ezret is. Ezért én csak ajánlani tudom az ilyen felújított panellakásokat.
Zarayg, lehet, hogy érdemes lenne leszigeteltetni az ablakokat, biztos csökkenne a fűtésszámla.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#17) zarayg válasza moonlight115 (#16) üzenetére


zarayg
aktív tag

igen, gondolkoztam ezen is, de ez is csak nyáron lehetséges, vagyis ha a jóidő eljön, addig nem :( mellesleg fizuig ki kell bírni. Szigetelés árban merre fog esni?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#18) Armahun


Armahun
addikt

A gáznak egy titka van:
Nem szabad hozzányúlni a termosztáthoz! Egyszer be kell állítani a hőfokot és úgy hagyni.
Temperáló fűtéssel sokkal kevesebb gázt használ az ember, mintha csavargatja. Egy lehűlt lakást több energia mindig felfűteni, mint szinten tartani.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19) moonlight115 válasza zarayg (#17) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt így nem tudom megmondani. Nekünk 5 év alatt kellett 500 ezret fizetni az egész felújításért. Ha a fűtés költségét nézzük, nagyon megérte.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#20) truba


truba
tag

Én egy 100m2-es családi házat fűtök ki viszonylag jó nyílászárókkal gáz cirkóval, télen nagyjából 45-55k/hó. (havi diktálós) mondjuk májustól október végéig pedig 3k-ból.

Nagy tapasztalat, saját bőrömön tanultam meg, hogy a hőmérsékletet nem szabad összevissza állítgatni. (ha pl. 21-22 fokra állítod be, akkor egyrészt jó lesz a komfortérzeted, és nagyjából ugyan annyit fogsz fizetni mint eddig, ha pedig kint jobb az idő, akkor talán még kevesebbet is)

(#21) Picike8 válasza Lauda (#13) üzenetére


Picike8
aktív tag

de a fának jobb melege van. :K

(#22) callmeakos válasza Picike8 (#21) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

cserébe reggelre úgy kihűl a lakás mint a szemét

All→M8

(#23) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Na ácsi. Órát nézitek, az alapján ennyi a fogyasztás?

Tisztában vagytok vele, hogy gázos fűtésnél nem lehet olyan 24-25 fokos meleget tartani, mint a távfűtésnél, ugye? Lőjétek be 20-21 fokra. Egy szezon alatt átálltok, és kellemes lesz.

Ajtókat csukogatjátok, ugye, és nem a lépcsőházat fűtitek?

Ablakok milyenek? Szigetelnek, vagy kimegy a meleg a réseken?

Milyen fekvésű a lakás, és mennyire vagytok körbelakva (körbefűtve)?

A fűtést napközben ne tekerjétek le teljesen, hagyjátok kb. 17-18 fokon, olcsóbb innen felmelegíteni, amikor hazaértek, mint 15-16-ról felfűteni az egészet pár óra alatt.

Nálunk:

50 m2-es betonblokk '69-es ház két konvektorral fűtve nappali 18 esti 20-21 éjszakai 19-20 átlaghőmérséklettel idei fűtési szezon fogyasztás december 1-től március 1-ig: 68-100-112-81 m3 összesen 50.022 Ft (havi ~12k).

Ugyanitt éves gázfogyasztás: 618 m3 90.376 Ft

Ez egy jónak mondható rezsi, ehhez viszonyíts.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lauda válasza DeFranco (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Nala a melegviz is gazrol megy. :)

(#25) DeFranco válasza Lauda (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálunk is. Sőt, a főzés is. És főzünk is feszt, nem csak dísznek van a sparhelt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lauda válasza DeFranco (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Na ne mar. Csak a melegviz 4-500 kobmeter 2 embernek + a futes, nalatok meg 6xx az egesz.

(#27) DeFranco válasza Lauda (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

8 éve vezetem róla a kimutatást, bónusz megvan az összes számla és csekk is. Ha eljössz megmutatom.

Demár.

(#28) bozont válasza Lauda (#13) üzenetére


bozont
veterán

Nem igaz, fával akár féláron is kilehet jönni. Mondjuk az igaz hogy dolgozni kell vele ha nem hasogatva veszi az ember (azzal sok pénzt meg lehet spórolni) és mindig figyelni kell a tüzet, viszont fafűtés esetén a komfort is sokkal jobb, nagyon megérezni a kettő közötti különbséget.

mod.: Ha meg van lehetőség kiépíteni faelgázosítós rendszert, akkor még lejjebb lehet tornászni a költségeket, ráadásul ezzel megoldható egyúttal a meleg víz fűtése is és elég megrakni 8-10 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#29) Lauda válasza DeFranco (#27) üzenetére


Lauda
félisten

En meg 20 eve futok gazzal es arrol van a melegviz, de nem is akarok ezen vitazni. Nalad annyi akkor es kesz.

(#30) djculture


djculture
félisten

Tigáznál szerencsére van gáz ár karkulátor 400 m3 55860ft, 200m3 26963ft A főgáz ennél kicsit olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#31) DeFranco válasza Lauda (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyi bizony. Kéred a vízfogyasztás adatokat is hozzá? Villany is van ;)

(#32) Winner_hun válasza Lauda (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fával olcsóbb fűteni, nem igaz hogy ugyanannyi fával mint gázzal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) Winner_hun válasza callmeakos (#22) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rossz vagy nem lévő szigetelés esetén van rá esély.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) zarayg válasza DeFranco (#23) üzenetére


zarayg
aktív tag

Kérdésre válasz.

"Órát nézitek, az alapján ennyi a fogyasztás?"
- Igen óra alapján követjük nyomon a fogyasztást

"Ajtókat csukogatjátok, ugye, és nem a lépcsőházat fűtitek?"
- Igen csukjuk, napközbe 1 szobába vannak itthon (nevelőfaterom, és 9nm-es szobába van ami őrlángon van, a többi kikapcsolva.

"Ablakok milyenek? Szigetelnek, vagy kimegy a meleg a réseken?"
- Az ablakok közép állapotban vannak. Szigetelés kuka, ezt már lebeszéltem a szülőkkel, hogy javítjuk. Egyébként nem megy ki a meleg, inkább befúj egy picit a szél :(

"Milyen fekvésű a lakás, és mennyire vagytok körbelakva (körbefűtve)?"
- É-D fekvésű a lakás, se napfelkelte, se napnyugta (ellentétben a volt lakással, az K-NY fekvésű volt)
- Körbefűtve? Szomszéd lakás (ezen az emeleten, jobbra) üres, alattunk egy idős pár lakik, de ők is spórolnak. Balról nemtudom sajnos kik laknak.

Víz - Főzés is gázról megy, villanyból kevesebb van, egy kisfogyasztású HTPC megy (9nm-es szobába) és 1 energia tararékos TV, dekóderrel. Minden más lekapcsolva. Este amikor hazaérek akkor indítom be a kis szörnyem, bár 500W FSP tápommal, középkategórián is lemértem, hogy 420-425W-ot zabál terhelve, terhelés nélkül 250-270W. Így a villany nem vészes, nagyjából 5-8 ezer Ft lesz erre a 3 hétre :)

Apropo. Víz is gázzal melegszik. Az miért van, hogy csutkára kinyitom a csapot (meleget) és langyos, majdnem hideg víz jön? Ha kicsit lassabban folyatom, és hagyom hogy felmelegedjen, akkor gőzölgő, nagyon forró víz jön. Ez probléma, vagy mindenkinél ilyen? Ha probléma, javítási költség milyen árban mozog?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35) Winner_hun válasza zarayg (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyébként nem megy ki a meleg, inkább befúj egy picit a szél

A melegebb levegő az vastagabb hogy nem fér ki ott, ahol a hideg bejön?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) zarayg válasza Winner_hun (#35) üzenetére


zarayg
aktív tag

így van :D amúgy elnézést a hülye fogalmazásért :U

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#37) djculture


djculture
félisten

Azért bármennyire hihetetlen kell némi légbeáramlás az ablakoknál. Nem egy házban ahol kicserélték az ablakokat légkamrásra szépen el is kezdett penészedni / rohadni a fal, hiába szellőztettek néha.

[ Szerkesztve ]

(#38) kacsa83


kacsa83
csendes tag

Nos nem éreztem magam vidékiként érintettnek a témában, de mivel ez blogbejegyzés így én is megosztom tapasztalataimat. Kb 10 éve vettünk egy kertes házat Komádiban (román határ mellett). Fűtés fával kályhákkal volt megoldva, egy szezonra 100q fát vett az előző tulaj 3 kályhához (komolyabb tél esetén nem volt elég)+ villanyos meleg víz (falazat gázszilikát, nyílászáró Roto rendszerű 1 kamrás hőszigetelt ablakok). A szomszédban egy ugyan ilyen ház van ahol 3 konvektorral fűtenek, évente 1600-1800 m3-t használva amiben nincs benne a meleg víz. Miután megvettük a házat a gáz mellett döntöttünk (lapradiátor, Henco csőrendszer, Wiesmann turbós kombi kazán). Bekerülési költségéről most nem beszélnék.
Szóval a fogyasztás (meleg vízzel, tűzhellyel együtt):
évente 1100-1300m3
idén eddig:
január: 240m3
február: 210m3

Szüleim szomszédjában van egy a milyenkhez hasonló ház (méretre ugyanekkora, falazata uniform tégla, nyílászárók hagyományos kétszárnyas, gerébtokos ablakokkal) lényeg a lényeg, két fűtés rendszer (vegyes+gáz) a vegyes tüzelés 80-100q fa. Gáz régi C18-as Fégtherm-es kazán 1500-1800 m3+ villanyos meleg víz.

Összefoglalva jó néhány órát foglalkoztam a témával és arra következtetésre jutottam, hogy az eszközök technológiája (hatásfoka), kora a legnagyobb befolyásoló tényező.

Összefoglalva:
(adatok átlagolva gáz ár 140 HUF villanyár 42 FT)

Mi házunk:
gáz: 1200m3---->168000 Ft
villany: 0Kw---->0 Ft
------------------------------------------
Összesen:---->168000Ft

Szomszéd:
gáz: 1700m3---->238800 Ft
villany: 12*180Kw---->90720 Ft
-------------------------------------------
Összesen:---->329520 Ft

Két rendszeres:
gáz: 1650m3---->231000 Ft
közepes minőségű fa: 90q---->207000 Ft
villany: 12*180Kw---->90720 Ft
--------------------------------------------
Összesen:
gázzal: 321720 Ft
fával: 297720 Ft

Nem vagánykodni szeretnék, hogy nekem milyen keveset kell fizetnem bibíííííííííí, mert azt hozzátenném, hogy a rendszerünk 2004-ben 1 100 000 Ft-ba került ami talán mára már visszahozta az árát.
A fatüzelésnél még számolni kell a hőingással, valamint a 2* olyan gyakori meszeléssel is!

DeFranco-nak igaza van több mindenben, de számomra a legnagyobb igazság a termosztát beállítása! Mi is próbáltuk már úgy is, hogy napközben is ugyanazt a hőmérsékletet tartjuk, de a napközbeni 3 Celsius fokkal kevesebb beállítás kb 10%-os megtakarítást jelent legalábbis kazános fűtésnél
Egy szóval "Ki van ez találva!"

[ Szerkesztve ]

Elegem van

(#39) kacsa83 válasza zarayg (#34) üzenetére


kacsa83
csendes tag

A kinyitott csapos problémád nem műszaki gond! Nálunk is így van, persze mi tudjuk szabályozni az átfolyó meleg víz hőmérsékletét. A gázos meleg vizet meg kell szokni (ingadozó hőfok, nagyobb átfolyási mennyiségnél hidegebb víz stb...)

Elegem van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.