Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zarayg


zarayg
aktív tag

szotyola fordulj ki!

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#2) Alex91 válasza zarayg (#1) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Karácsony. Nő a kereslet, ergó nőnek az árak.

(#4) waccamár válasza ncc1701 (#3) üzenetére


waccamár
senior tag

Ez pont fordítva van ;)

(#5) zarayg válasza ncc1701 (#3) üzenetére


zarayg
aktív tag

#2: köszönöm, elolvasom!

#3: értem én, hogy akkor most akar mindenki szakítani az árakon de ez "pofátlanság"

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6) TheLázs válasza waccamár (#4) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Miért? Ha többen keresik, akkor több közöttük az, aki magasabb lélektani határral rendelkezik.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez a kapitalizmus, a fogyasztói társadalom hatása.

Thanos was right.

(#8) waccamár válasza TheLázs (#6) üzenetére


waccamár
senior tag

Szóval ebből a logikából kiindulva akkor ha valamire csökken a kereslet, akkor az ára is csökken? Tehát ha valamire 0 a kereslet, akkor azt ingyen adják?
Vagy ha valamire nagyon nagy a kereslet, akkor annak végtelenig nőhet az ára?

Van ráció abban amit mondasz, miszerint a kereslet növekedésével több lehet az olyan vásárló, akinek megér több pénzt is az adott jószág.
Viszont általánosságban az a helyzet, hogy ha valamire nagy a kereslet, akkor több kereskedő is beszáll a buliba, és próbál egy szeletet hasítani a tortából, amit az ár csökkentésével tud elérni (esetleg extra szolgáltatásokkal, stb.). Illetve mivel nagy a kereslet a termékre, így a kereskedő is nagyobb tételben rendel be, és a nagyobb eladott mennyiség kisebb haszonkulccsal még mindig jobban megéri.

Tehát visszatérve az eredeti hsz-hez, közgazdaságtani alapszabály hogy a kereslet növekedése az ár csökkenésével jár.
Elképzelhető, hogy valamelyik kereskedő úgy gondolkozik, hogy "hééé hát most nagyon sokan keresnek nálam X terméket, akkor felviszem az árát". Ez működhet X ideig, de a vásárló sem hülye, ha látja hogy máshol ugyan az olcsóbb, akkor ott fogja megvenni.

(#9) #72042496 válasza waccamár (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Tehát visszatérve az eredeti hsz-hez, közgazdaságtani alapszabály hogy a kereslet növekedése az ár csökkenésével jár."

Marshall-kereszt; a kereslet növekedésével a keresleti görbe jobbra tolódk, vagyis az egyensúlyi ár változatlan kínálat mellett (ugyanis mindig ceteris paribus vizsgáljuk a dolgokat) nőni fog. Ez például egy közgazdasági alapszabály volt, amit leírtál, az meg egy bullshit, látszik hogy életedben egy betű közgázt nem tanultál.

(#10) emvy válasza waccamár (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Keversz pár dolgot. A kereslet növekedése nem jár árcsökkenéssel, lásd pl. arany. A tomeggyartas járhat árcsökkenéssel, mert hatékonyabb lesz a folyamat. A kettő összefügg, de nem ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#11) szőr Artúr válasza #72042496 (#9) üzenetére


szőr Artúr
tag

Közgázt én se sokat, de a jelenlegi, világszerte működő vadkapitalista gazdaságban teljesen logikus, hogy a nagyobb fizetőképes kereslet magasabb árat jelent.
Ha az előállított termék mennyisége növekszik, az csökkentheti az árakat.

(#12) szőr Artúr válasza emvy (#10) üzenetére


szőr Artúr
tag

Bocs az ismétlésért, ezt nem vettem észre.

(#13) djculture


djculture
félisten

Télen amúgy is felmegy az ára a számtech cuccoknak, nem az utolsó karácsony előtti és karácsony hónapjában kell megvenni azt ami kell mert garantáltan legalább 20%-al drágább..
Ez mindig is ilyen volt de a flash és memória chipek esetében most a Samsung miatt meredeken emelkednek az árak. Felvásároltak rengeteget az új telefon szériához ami ugye tűzveszélyes lett ott állnak eladhatatlanul és a többi gyártó rányomult hogy helyette kínáljanak alternatívat. Tehát ők is elkezdték felvásárolni a chipeket hiány alakult ki, pc iparra már nem jut. Azt mondják legalább egy fél év mire normalizálódni fog és nem lesznek hiánycikkek a flash és memória chipek..

[ Szerkesztve ]

(#14) waccamár válasza #72042496 (#9) üzenetére


waccamár
senior tag

Valoban teljesen igazad van, pontosabb a megfogalmazas, en eleg pongyolan a reggeli kave mellett irtam a hsz-t, es nem akartam nagyon belemenni ;)

(#15) CAB85


CAB85
tag

Az ünnepi időszakban megjelenő árak már Q2 környékén eldőlnek nagyjából, ami a népszerű cikkeket illeti. Notik, SSD-k és az lyenkor jól fogyó cikkeknél. Ezeket a rendeléseket a gyártóknak már tavasszal leadják (forecast)

Körülbelül két hete emelik az árakat a nagykerek az árakat, így a kiskerek mennek utánuk, és teszik rá a kis többletet, hogy a "kritikus" napokban legyen még engedni valamiből. Ez minden évben megismétlődik, nyomon követhető. Munkám révén évek óta vezetem a kis táblázatomat, ugyanez a mesterséges áremelés megfigyelhető.

A memória és SSD árak ingadoznak gyakran, mert a gyártáshoz szükséges alkatrészek előállítása időnként bizonytalan, a gyártók adott számú alkatrészt rendelnek, és az alkatrészt gyártó cég van, hogy nem tud mindenkit kiszolgálni. Ekkor jönnek a zavarosban halászók, akik "kisegítenek" egy-egy gártót magasabb áron. Ez ellen nincs mit tenni.Sokszor előfordult már, hogy a gépekben lévő egy-egy ssd vagy memória panel árát egy kikötőben billegő dzsunka bagózó tulajdonosa miatt került többe pár dollárral (kis túlzás)

A magyarországi piac különösen szép ilyenkor... A disztribútorok küzdenek, hogy a kereskedők ne keresztbe akciózzanak, ne legyenek év elejére beragadt, drágán vett eladhatatlan készletek. A kisker küzd, hogy az árrését tartva, nála vegyük meg a termékeket. Ott vannak a hivatalos disztribútorokat megkerülő "szürkeimportos" kereskedők, szankciók nélkül. A fogyasztó a döntéshozó, és ő árérzékeny, mindegy melyik rétegből kerül ki, a magyar fogyasztó ilyen. Talán látszik már némi javulás, a nagy egészet tekintve, hogy talán érdemes rendes gyári garanciával venni a dolgokat, és azon a pár ezer forinton nem érdemes spórolni

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#16) #72042496 válasza szőr Artúr (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez így van. Egyébként a másik oldalról is van rá "kiváló" példa, amikor a HDD kínálat zuhant meg az árvizek miatt. Emögött még itt a PH!-n is máig többen kizárólag összeesküvést látnak, hiába írák le, hogy mi az összefüggés és hogy a dolláros árak idővel rendeződtek is, akár a falnak. Ez olyan elkeserítő tud lenni, érzékeny is vagyok erre a témára (pedig nem kéne).

ON :)

[ Szerkesztve ]

(#17) janeszgol válasza djculture (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt hittem már senki nem írja le a helyzetet normálisan ,csak a baromságokat. Így van, annyira megnőtt a kereslet (a termelés növekedése nélkül), hogy felmentek az árak. Ez mindig is így volt. Pláne, hogy természeti katasztrófa is súlytotta ezt az iparágat.

[ Szerkesztve ]

(#18) b-max


b-max
aktív tag

Gondolom avégett van, mivel szűkülnek az ÁFA csalási lehetőségek...

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#19) apezka válasza b-max (#18) üzenetére


apezka
tag

Mondjuk az is befolyásolhatja, hogy 1-2 héttel ezelőtt még 4-6 forinttal olcsóbb volt az euró, és mivel sajnos ezeket a termékeket nem forintér hozzák a beszállítók hanem euróért, máris meg van az ok... :((

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#20) iCore88


iCore88
csendes újonc

Nagymagyarórszág.

(#21) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ahogy írták: nő a kereslet, emelik az árat.

Legutóbb 10 darab notebook táskát rendeltünk 7100Ft volt darabja. Másnapra 10000-re változott az ár - mi még az eredeti 7K áron kaptuk.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22) total90 válasza waccamár (#4) üzenetére


total90
veterán

Pedig épp ncc-nek van igaza.
A legtöbb dolog karácsony, új év után lényegesen olcsóbb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23) guftabi96


guftabi96
addikt

Ne is mondd.
Akartam venni még egy 8gb-os modult a gépembe, de amikor megláttam az árakat, a hajam is égnek állt...
17-8k.... Az a vicc, hogy már 2 és fél éve is ennyibe került, amikor a mostanit vettem. (ráadásul ez már akkor is az egyik legolcsóbb volt, sima 1333mhz, cl9 kingmax, semmi sallang, még borítás sincs rajta)
Nyáron összeraktam több gépet is, mindegyikbe kereken 10k volt egy 8gb-os modul.

#KeepFightingMichael

(#24) b-max válasza guftabi96 (#23) üzenetére


b-max
aktív tag

Meg ugye történt egy olyan dolog is, hogy valami hajózási társaság csődbe ment, és az áruk ottragadtak a kikötőkbe, illetve a hajón. Nem tudod ezért volt-e , de már a második akciós ujságot lapozom (medimarkt stb.) amibe nincsenek TV-k !

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#25) #72042496 válasza b-max (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Három hete volt a Media Marktban 10-15-20%-os akció a tévékre.

(#26) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

én is kb 2 hete vettem Samsung 250GB 750 EVO-t 16 ért, most már 22 az új ára, de én már szerintem rájöttem minek....

:N

:R

(#27) erkxt


erkxt
tag

Az árak a megnövekedett memória chipek utáni kereslet miatt növekszenek. A mobiltelefongyártók sokkal több mobilba való memória chipet igényelnek a telefonok magas kereslete-kiszolgálása miatt, ezért a memória gyártók oda kezdtek el jobban termelni. Ez a pc piaci árakat felviszi mivel kevesebb az elérhető memória-kevesebbet gyártanak és a kereslet pedig ugyan akkora. Valószínűleg jövő év elején újra normalizálódik a mobilok utáni kereslet és az árak.

[ Szerkesztve ]

(#28) aAron_ válasza erkxt (#27) üzenetére


aAron_
őstag

"A mobiltelefongyártók sokkal több mobilba való memória chipet igényelnek" Forrás?

What is your ikigai?

(#29) Pttypang válasza aAron_ (#28) üzenetére


Pttypang
veterán

"Természetesen az áremelkedéshez a növekvő kereslet vezetett, amit a gyártók nem tudnak kiszolgálni. Ez részben köszönhető a Samsung Galaxy Note 7 szó szerint kirobbanó hatásának, ugyanis az említett okostelefon a teljes visszahívás után egy igen nagy vásárlóréteget hagyott maga mögött, amelyet minden csúcskategóriás okostelefon eladásában érdekelt cég a magáénak akar tudni. Ehhez azonban több okostelefont kell gyártani, amihez több komponenst kell rendelni, beleértve a NAND flash lapkákat is. Mindemellett az SSD-kre is igen dinamikusan növekszik az igény, vagyis az SSD-ket gyártó cégeknek is egyre több komponenst kell rendelni, és ezek együttes hatása már elég ahhoz, hogy hiány alakuljon ki NAND flash lapkákból, aminek egyenes következménye az áremelés."
[link]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.