Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Rz most akkor mennyire lesz lekerekített? 3D vagy edge? Vagy valami jobb fotó nincs róla?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#102) tuleon válasza Wajk (#100) üzenetére


tuleon
tag

Ha változtat a kijelző arányon, akkor nem csak az 5,4-esen, hanem az összes többin is változtat. Ezen a képen nézték a képarányt. Látszik, hogy ha 1.55mm vastag lenne a keret, az nem illeszkedne a képarányhoz. Vagy ilyen brutál vékony lesz a keret és a méretek nem stimmelnek, vagy jók a méretek, de 2.35 mm káva lesz, ami így is jól fog kinézni a mostani 3,6-hoz képest.

(#103) tuleon válasza 7Heads Drago (#101) üzenetére


tuleon
tag

Teljesen síkban lesz a készülékházzal. Nem lesz lekerekítés. Ez a hátlap,de az eleje is ilyen.

Itt vannak a változatok a kamerasziget színezésére és a Lidar elhelyezkedésére.

(#104) Drp81 válasza Wajk (#98) üzenetére


Drp81
aktív tag

Hát pedig ha tényleg 5,4”-es lesz, akkor az 5S méretéhez lesz közelebb, ha tetszik, ha nem :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#105) 7Heads Drago válasza tuleon (#103) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Még a végén iPones leszek... ha nem figyelek oda.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#106) sohajda90 válasza tuleon (#103) üzenetére


sohajda90
tag

Kamera modulból én a 3. verzióra szavaznék, de az 1. is bejövős. A 4. a leggagyibb...

(#107) sohajda90 válasza elfelejtette (#78) üzenetére


sohajda90
tag

Tuti, hogy meglépik ezt a design-t, már a 11-es széria megjelenése előtt elkezdtek beszélni róla, hogy a következő generáció igazodni fog az akkor új iPad design-jához, ami ugye az 5/5S-re hasonlít.

Aki meg az SE 2020-nál elhitte, hogy ez a design lesz az nagyon hiszékeny. Árban a sima 11 alá Kellett pozícionálni, esélytelen volt, hogy full display-jel, OLED-del, keskenyebb kávával és notch-al jöjjön ki, mint a drágább modellek. Simán kinyírta volna a teljes 11 széria eladásait. Ez a design az SE 2020-nek az álmodik a nyomor kategória volt...

(#108) Wajk válasza Drp81 (#104) üzenetére


Wajk
addikt

azért mert mondogatod még nem lesz igazad :N hiába jelented ki. :U persze ha érdemben nem lehet veled beszélgetni és a kérdésre nem válaszolsz csak kijelentesz akkor nem szükséges válaszolnod, OFC.

A legoptimálisabb/legkompaktabb becslések amik ha bejönnek akkor is a 4.7-es iPhoneokhoz lesz közelebb méretben. ha ezzel kapcsoltban van több infót, azt bedobhatod, fél szemmel meg csekkold az 5.8-as iPhone fizikai méreteit.

4-inch iPhone SE: 123 x 58 mm (4.84 x 2.28-inches)
5.4-inch iPhone 12: 131 x 64 mm (5.15 x 2.51-inches)
4.7-inch iPhone SE 2020: 138 x 67 mm (5.43 x 2.65-inches)
5.8-inch iPhone X: 143.6 x 70.9 mm (5.65 x 2.79-inches)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#109) CharlieDrop válasza Wajk (#108) üzenetére


CharlieDrop
veterán

honnan vannak ezek a méretek? (a 123mm-nek jobban örülnék, pedig)

ja, megvan honnan a méret

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#110) Drp81 válasza Wajk (#108) üzenetére


Drp81
aktív tag

"a kérdésre nem válaszolsz csak kijelentesz akkor nem szükséges válaszolnod"

Nem is volt semmiféle kérdés.

"A legoptimálisabb/legkompaktabb becslések amik ha bejönnek akkor is a 4.7-es iPhoneokhoz lesz közelebb méretben. ha ezzel kapcsoltban van több infót, azt bedobhatod, fél szemmel meg csekkold az 5.8-as iPhone fizikai méreteit."

Nincs infóm, hanem a matematika alapján állítottam, amit az 5,4" képernyőméretből számítottam ki. Így továbbra is azt gondolom, hogy a régi SE-hez közelebb lesz méretben, mint az i8-hoz, de nyilván annál kicsivel nagyobb lesz.
Ismerem az 5,8" fizikai méreteit, nekem is olyan van.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#111) Friczy válasza Wajk (#10) üzenetére


Friczy
senior tag

Végre a fizikailag legkisebb készülék lesz a legolcsóbb. A XR-rel szemeztem, de a mérete miatt nem jött szóba nálam.

(#112) vakablak93


vakablak93
őstag

bakker 5,4? a noccs nem izgat ,frankó kis telefon fémkerettel és nem túl mini de nem is tepsi kijelző mérettel és hozzáillő pici házzal?
bakker ha nem ios lenne rajta tuti vennék egyet....
pedig sose akartam ennyit telefonra áldozni...még így is elgondolkodtat...

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#113) tuleon válasza sohajda90 (#106) üzenetére


tuleon
tag

Az első kettő szerintem egy átlátszó üveg, amit nem színeznek, a háttérszínt a hátlap adja, a mostani 11 pro is ilyen. A 3. ban már hátlap színét festik rá, negyedikben meg full fekete. Egyébként nekem a full fekete is tetszene a fehér verzión :) Fekete színben matt hátlappal, matt acél házzal mint az iphone 4-nél. Ütős lenne.

(#114) Fred23 válasza vakablak93 (#112) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem izgat, remélem, rejthető lesz!

Előbb vennék androidos telót, de ilyen méretben ott nem nagyon tepernek a gyártók... :U

(#115) vakablak93 válasza Fred23 (#114) üzenetére


vakablak93
őstag

"Előbb vennék androidos telót, de ilyen méretben ott nem nagyon tepernek a gyártók... :U"

hidd el megértelek, kb a pixel 4 és 4a maradtak nekem is a rostán , inkább a 4a, iphone kb eszembe se jutna, de ez a méret csábító nagyon

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#116) tuleon válasza Fred23 (#114) üzenetére


tuleon
tag

Egészen biztos hogy nem lesz rejthető :D Majd valamikor talán jövőre eltűntetik, ha működni fog a prizmás megoldás, amit a kijelző keretbe terveznek. Szerintem ujjlenyoamtolvasó sem lesz. Sokan nagyon bíznak, hogy visszajön, de nem a semmiért költöttek dollármilliókat a Faceid-ra!
Egy kis érdekesség: hogy az iPhone x megszülethessen fel kellett vásárolni 360 millió dollárért a PrimeSense nevű izraelli céget. Ők fejlesztették az Xbox Cinect rendszert.

(#117) 7Heads Drago válasza vakablak93 (#112) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont ha nem 16:9es lesz akkor pici lesz az nagyon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#118) vakablak93 válasza 7Heads Drago (#117) üzenetére


vakablak93
őstag

nos ez majd elválik mikor élőben látom, de ez még messze van hónapokra. Addig csak reménykedem :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#119) tuleon


tuleon
tag

Ez is egy nagyon szép render a kijelzőről. Nagyon profi volt aki csinálta, minden részletre odafigyelt. Kijelző és a fémház közötti műanyag szeparátor részt is szépen kidolgozta.
Mondjuk én arra tippelnék, hogy valamivel vastagabb lesz ez a műanyag elválasztó és így nem hiszem, hogy annyira vékony lesz a kijelző kerete, mint a rendereken :( Azért így is ütős lesz, ha.... :)

(#121) CharlieDrop válasza tuleon (#119) üzenetére


CharlieDrop
veterán

klafa, :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#122) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sima i12-öt hova lehet várni árban? 11 árában?
Az az 5,4 még akár jó is lehet, a nyári SE vételt lehet ez megbolygatja. A kérdés mennyire lesz kicsi a készülékháza. :F

Már csak egy full fémház kéne akkor megvennének kilóra még a végén. Kompakt nem üveg szappan végre. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#123) 485


485
aktív tag

Végre ismét jól néz ki, legutoljára a 4s tetszett. Remélem tényleg leszámolnak az undorító szappan formával.

(#124) Friczy válasza Micsurin (#122) üzenetére


Friczy
senior tag

Full fémház biztos nem lesz, a vezeték nélküli töltés lehetősége veszne el.

(#125) Micsurin válasza Friczy (#124) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na mert a gyök kettes vez.nélküli töltés olyan marha fontos... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#126) helixP válasza Micsurin (#125) üzenetére


helixP
nagyúr

A vezeték nélküli töltés egy funkció. A fém ház csak design. A telefon meg nem ékszer. Amúgy is tok kerül rá.

Amúgy a vezeték nélküli töltés lényege nem a sebesség. Hanem amíg nem használod és csak leteszed addig is tölt.

(#127) Micsurin válasza helixP (#126) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A fém meg sokkal masszívabb mint az üveg --> nem igazán kell tok ha nem forgácsoló üzemben melózol.

Tokot meg mindig le fel szedegessem mi? :D Jó lesz az a dokkoló.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#129) Micsurin válasza #40993792 (#128) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...biztos. :) Csak nem látom a logikát abban egy lassabb nagyobb hő generálással járó mód mikor lenne előnyös. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#131) helixP válasza Micsurin (#127) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja. Mondjuk nem törik, hanem hajlik a sarka, élei, ha esik.l + gyönyörűen karcolódik. (Nálam amúgy műanyag telefon rulz)

Mert kéne le fel szedegetni a tokot? Ráteszed, rajt marad :DDD

Akkor előnyös a wireless, ha amúgy is leteszed az asztalra, mondjuk amíg megírsz két emailt, és az alatt is töltődik, így egész nap az 'üres időkben' töltődik a telefon.

De hagyom, mert szerintem nem akarod megérteni, amit írunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132) Micsurin válasza helixP (#131) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Amikor én utoljára láttam veznélküli töltőt az talán a Lumia 920 volt és az nem működött tokkal rendesen. Ha ez igaz akkor valóban életképes, mondjuk mindenképpen kíváncsi lennék mennyire termel hőt és miképp befolyásolja az akku élettartamát ez a hő. :D

A gyorstöltés az egészen biztos legyilkolta a hő miatt 2 éve a Honor 8-asom akkuját 2 év alatt 2 akkumulátor csere azért eléggé extrém. (az átlagos napi 2x töltésem talán még nem az... :D )

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#133) helixP válasza Micsurin (#132) üzenetére


helixP
nagyúr

Galaxy S9-re nem tudtam olyan tokot tenni, ami blokkolta a töltést.
Valamennyi hő generálódott, de elhanyagolható volt.
Volt egy kínai wireless pad-em, ami szar volt és az bizony melegített rendesen. Viszont ilyenkor szólt a telefon, hogy ennyi és ne tovább, és lelőtte a folyamatot.

Szerintem a gyors töltés se a hő miatt öli az akksit.

(#134) amstorm válasza Micsurin (#125) üzenetére


amstorm
aktív tag

Én otthon használom miután melóból hazaérek leülök egy pár kör COD és társaira addig ráteszem a padra és hnap ugyaneddig elegendő naftát tölt bele. [link] egy kis video a mostani állapotokról. Jelenleg ott tartok hogy a wireless töltőm jobban tölti az XR-em mint a hozzá csomagolt wired töltő (spigen tokkal rajta végig) :D

Efficiency is clever laziness.

(#135) Friczy válasza Micsurin (#132) üzenetére


Friczy
senior tag

XS-t használok vezeték nélküli töltéssel (nem gyorstöltés, csak 5W). Tokot nem kell levenni a töltéshez, és nem melegszik jobban, mintha közvetlenül tenném rá a kábelre.
Valóban nem nagy ügy a gyorstöltés, viszont roppant kényelmes, hogy nem kell a vezetékkel vacakolni, és kevesebb eséllyel sérül a csatlakozó vagy a kábel.

(#136) Physicist03


Physicist03
senior tag

5x/10x periszkóp zoom 2022-ben, az összes többi gyártónak addigra 50x lesz :C

(#138) Micsurin válasza Friczy (#135) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, jó tudni! :R Akkor sanszos elgondolkozok majd egy töltőpadon a hozzám hasonló lustáknak találták ki alapból(ugyan ott tárolom a telefont a szobában, reflex szerűen teszem le ugyan oda kb) csak fenntartásaim voltak. :DDD
mod.: gyorstöltés, én azt kerülöm az 5 amperes töltője celofános még a P20-nak is, mióta az előd Honor 8-ban 2 év alatt összesen 2x kellett akkut cseréltetni megtanultam jó nekem a sima 5V 2A-eres töltő. :DDD

Physicist03 Hova nem elég egyébként? Még a P20 2x-es Opti zoomjával az egyetemi nagy előadóban(OE Audmax) a terem végéből éles tökéletesen olvasható tábla képeket lövők Pro módban. :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#139) SeatZola válasza Physicist03 (#136) üzenetére


SeatZola
őstag

Ezek a nagy zoomok semmit sem érnek állvány nélkül. Tarts ki kézzel egy 50x-es zoomot nem verőfényes napon negyed/fél mp-ig. Na az el fog mosódni......

Rappi

(#140) helixP válasza SeatZola (#139) üzenetére


helixP
nagyúr

OIS-sel nem feltétlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.