Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Ennyire biztos mindenki (ebben a formában) a notch-ban? :( Ez elég szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#2) pusszycat válasza helixP (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem lenne, még nézne ki valahogy.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) rigoberto


rigoberto
őstag

Ez a notch ilyen formával nagyon gáz (lenne). :((
Reméljük a Apple rácáfol erre az avíttas megoldásra.

(#4) gattolino válasza pusszycat (#2) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem tudják még megoldani a Face ID-t máshogy. Látom nem lesz kijelző alá épített ujjlenyomat náluk soha. Régebben pedig volt róla szó. Ezeken az árakon mondjuk nem is annyira vészes. Főleg az elszállt androidos árak után. Eljött az idő, amikor a Oneplus drágább mint az Apple :N

Vivo X90 Pro Plus

(#5) helixP válasza pusszycat (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, szép ez a forma.

rigoberto: A forma valóban avitt, de nyilván a Fafce ID miatt nem tudták / akarták egyelőre máshogy megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ricardo


Ricardo
félisten

Nekem tetszik a szögletesebb forma. .

(#7) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ezek a specifikációk nagyon vonzóak. Ez a 6,1" 120hz-es oled kijelző számomra tökéletesen hangzik, még a notchot is meg tudnám szokni. A 3x optikai zoom is ideális, nagyobb nem kéne ha nincs közte rendes átmenet. Ha bejönnek ezek a renderek, végre a vastag fekete gyászkeretet is elhagyják.
Tetszik ez a koncepció, egyedül ez a szögletes oldalél nem az igazi számomra, sosem jött be igazán.

(#8) Soleco


Soleco
tag

Nagyon bejön ez a design, remélem a Xiaomi lemásolja pár hónapon belül kamerakivágással :DD .

(#9) Ezekiell válasza Juhaszatti (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekem meg pont az jön be :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10) Wajk


Wajk
addikt

mindig tologatom a kis dög cseréjét, de ha bejön az 5.4"-os i12, akkor lehet eljön a nyugdíj :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#11) Juhaszatti válasza Ezekiell (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, ezért is tettem hozzá hogy számomra. Nagyon szubjektív dolog a design, ezért is lehetnek nagyon nehéz helyzetben a gyártók. Nem lehet mindenkinek megfeleleni. :)

(#12) Noukoum válasza gattolino (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem drágább azért ott még nem tartunk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) gattolino válasza Noukoum (#12) üzenetére


gattolino
senior tag

hát a 8 Pro az hivatalosan 949€
Iphone 12 meg már lesz 700-ér, meg 800-ér :F

Vivo X90 Pro Plus

(#14) nozs23


nozs23
addikt

Szerintem brutálisat tarolhatnak idén/jövőre, ha tényleg maradnak az árak és valóban 128GB lesz az alaptárhely +5G minden modellnél.
Ha hozzávesszük a még kompaktabb és olcsóbb 5,4 colos alapmodellt akkor meg főleg.
Ezt részben köszönhetik az egyre durvábban árazott droidos konkurenciának.
A 3x-os optika nem mozgat meg. Jobban örülnék ha nagyobb szenzor és fényerősebb optika kerülne 2x-es mögé, de azt nehezebb beadni a népnek, hogy ez miért jó, míg a 3x jobban mutat majd a keynote-on.

[ Szerkesztve ]

(#15) jacis


jacis
nagyúr

Szép lenne ez a forma.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Most, hogy a Huawei kiesett a játékból, nagyon kacsingatok az Apple felé. Ez a design rohadt jól néz ki, szerintem a notch sem gázos, a Mate 20 Pro-n megszoktam, és a Face ID-t soha nem cserélném vissza Touch ID-ra. Várós.

(#17) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon tetszik ez a formaterv, boldogság lenne ha tényleg így fog kijönni a I12.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#18) Noukoum válasza gattolino (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

i12 pro max 1100$nettó elvileg (ami euba instant 1100€ nettó)
oneplus 8 pro 950€ bruttó
Drágább lett a oneplus az elődjénél, de azért még nagyon nem iphone szint.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ez a formaterv csak vágyálom, mivel anno sokaknak jobban tetszett, mint a lekerekített. Évek óta nem adott ki senki ilyen dizájnt, és az apple nem fogja bevállalni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#20) Noukoum válasza elfelejtette (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Ipad pro pont ilyen designal van 2018 óta :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) nozs23 válasza elfelejtette (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Hónapok óta sok forrásból jön ez az infó. Már évek óta kiszivárog a formaterv fél évvel korábban. Persze 100%-ra nem lehet megmondani, de valószínűbb, mint bármi más.

(#22) whatwhatwhat válasza gattolino (#13) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Prot prohoz hasonlítsunk.

[ Szerkesztve ]

(#23) koxx válasza Noukoum (#18) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bőven 400k felett lesz az i12 pro, a pro max plus vagy mi az inkább 500.
Nekem amúgy tetszik a forma, úgyis aktuális a mobilváltás. Akár az i11 pro is tetszene, de bőven 3kiló felett elvárnám a nagyobb töltőfejet és a 90Hz+ kijelzőt amit már az androidos versenytársak tudnak egy ideje. Ez az idétlen kamerasziget ami a jelenlegi modellekben van nagyon nem tetszik :o

(#24) #95462144


#95462144
törölt tag

Egyedül a noccs nem tetszik, egyébként meg nagyon baba kinézetre.

(#25) #24536576


#24536576
törölt tag

Kékben ütős. Lekerekítés lehetne azért szolidabb a sarkokban.

[ Szerkesztve ]

(#26) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Csodálatos...

(#27) gattolino válasza Noukoum (#18) üzenetére


gattolino
senior tag

Akkor úgy mondom, hogy bizonyos Iphone modellek olcsóbbak lesznek, mint a Oneplus 8 Pro. Kamerában meg jobbak is. Akksira leszek kíváncsi. Amúgy Oneplus rajongó voltam, de mióta elszálltak az árak azóta inkább 1-2 éves csúcsmodellekben gondolkodom. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#28) Bavid


Bavid
senior tag

Ujjlenyomat olvasó hiánya elég szomorú lenne. Azért a jelenlegi járvány helyzetben az arcfelismerő megoldások kevésbé működőképesek.

(#29) Noukoum válasza koxx (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen sajnos a forint miatt drágább lesz itthon, kérdés hogy mennyivel. Nekem nagyon bejön a forma, jobban mint az előd. Képfrissítés tényleg lehetett volna már tavaly nagyobb (sőt ha már pro akkor kellett volna), de inkább örüljünk hogy idén már 120hz lesz. És lesz 5g. Gyorsabb gyorstöltés nem várható szerintem, aki nagyobbat akar az vegyen tőlük külön.. :( Kamerasziget nekem bejön, úgyis megy rá egy tok mert muszáj sajnos. Én tuti nem adok ennyi pénzt egy mobilért, de ha értelmes ára lesz itthon a sima 12-esnek akkor nagyon meggondolom a váltást.. :)

gattolino: erre nem kell szeptemberig várni, itthon az iSE olcsóbb mint a oneplus 8 pro sőt még a sima 8-nál is. Én azokat a modelleket próbáltam összehasonlítani árban melyek úgy passzolnak egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) amstorm


amstorm
aktív tag

Nevetségesek a mostani androidos árak. I12 ha tényleg hasonló áron jön ki ilyen kijelzővel nálam egy pár évre megoldja a telefon problémát persze csak akkor ha ehhez jó akku is társul (amire valljuk be nincs sok esély de reménykedem). Ezt a képfrissitéses mizériát annyira fölöslegesnek érzem csak azért hogy smooth legyen a menü....

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#31) nozs23 válasza Bavid (#28) üzenetére


nozs23
addikt

A cikkben is benne van, hogy pletykálják az ujjlenyomatolvasót. Szerintem az Apple is erősen agyal, hogy hogyan oldják meg. Még valami Face-ID-ból sajtolt retina scannert tudok elképzelni. A mostani megoldásuk az lesz, hogy nem is próbál feloldani, ha maszk van rajtad, hanem egyből kódot ér. Már az is jobb, mint a jelenleg művel, mert most kínlódik mielőtt felajánlaná a kódot.

(#32) Fryskitt válasza Noukoum (#18) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez már nem lényeges különbség. 10% az ezen a szinten szerintem semmi.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#33) Noukoum válasza Fryskitt (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak itthon lesz 150e forint különbség a kettő között hivatalos nyitóáron.
(Amúgy nem tudom neked hogy jött ki a 10%.)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

szokott változni az előző generációs modellek ára az újak megjelenésével? az i11 szimpi, de végülis a kisebb 12 is szóba jöhet majd, ha úgy lesz. androidék megkönnyítik a dolgom, nem lesz könnyes a búcsú :DDD

Sony A6000 | iPhone 12

(#35) nozs23 válasza gyonyoruwok (#34) üzenetére


nozs23
addikt

Valoszinuleg teljesen kivezetik az elozo szeriat (talan az i11-et megtartjak, cserelve a jelenleg is forgalmazott XR-t). De viszonteladoknal/szolgaltatoknak meg egy jodarabig tovabbra is kaphatoak maradnak csokkentett aron.

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyesek úgy csinálnak, mintha az elkövetkező 20 évet maszkban kellene leélniük. :DDD

(#37) nozs23 válasza hemaka (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Egyrészt senki nem tudja, hogy meddig kell. És azt sem, hogy esetleg mikor kell majd újra. Mellesleg kínlódni vele se hetekig, se hónapokig nem jó, úgyhogy jöhet hozzá a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#38) Sgr_A válasza nozs23 (#37) üzenetére


Sgr_A
addikt

én már csak ha boltba megyek veszem fel
ott meg nem nagyon veszem elő a telót, ameddig maszkban kell bemenni jó a bankkártya is.

tetszik ez a forma de a 11-et nem fogom cserélni, lehet még a következő generációt is kihagyom
az 5g is hidegen hagy amíg a szolgáltatóm nem képes Bp. nem külterületén normális 4g-t sem adni a melóhelyen 1 vagy 2 pálcikám van míg a digi fullos térerővel hasít ez szégyen a vodafontól.
Lehet szolgáltató váltás lesz belőle mert 3 év alatt semmi nem változott

(#39) Noukoum válasza hemaka (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem, de gondolom bassza a csőrét az embereknek hogy eddig is belerakhatták volna az ujjlenyomat olvasót és akkor nem lenne most gond. Én azt mondom mostmár ne legyen ujjlenyomat ha már efelé indultak el, csinálják meg kijelző alá a face id-t és legyen minél jobb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) ilor14 válasza whatwhatwhat (#22) üzenetére


ilor14
tag

Miért kellene Pro-t a Pro-hoz? Az iPhone 12 pro és pro max minden szempontból megegyezik egymással a méretét és ezzel együtt a tápot kivéve.
Tudást tekintve akkor pedig a 12 pro-hoz is hasonlíthatjuk a oneplus 8 pro-t.

(#41) joey04


joey04
titán

notch nem érdekel, a 120hz sajnos nem lesz kikapcsolható, max dinamikus, üveg alatti olvasó még nem jó sehol, a 3x zoom meg kevéske. majd meglátjuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Fred23


Fred23
nagyúr

"A két oldalon finoman lekanyarodó védőüveg szemre és érintésre ugyan előnyös, ám az Apple mérnökei úgy találták: ha a fém oldalkeret a kijelző széleit lefedik, sokkal kisebb az esélye az üveg vétlen betörésének leejtéskor"

Ezt most fedezték fel? :U

(#43) helixP válasza Fred23 (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Szeretnek újrafelefedezni dolgokat. Aztán meg levédetni :)

Mindenesetre a többi gyártónak is elmondhatnák.

(#44) sohajda90


sohajda90
tag

Gyönyörűek lesznek ezek a telók, de én ezt a szériát kihagyom, egyelőre marad a 11 Pro.

A 3x zoom turistáskodáshoz job, viszont az Apple mindig nagyon adott a portré módra, anno a 7 Plusban debütált az első hardveresen megtámogatott mobilos portrémód. Na ezek elkészítéséhez a profi fotósok szerint is 2x zoom lencse gyújtótávolsága az ideális, ezért fura lenne, ha pont az Apple nyugdíjazná...bár a sima 11-ben már kvázi meglépték és ott cask szftveres a bokeh, de a Pro szériánál illene megmaradni a harveresen megtámogatott portrémódnak...

(#45) Fred23 válasza helixP (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, nem ártana, ha mások is vennék a lapot ebben a tekintetben, és a praktikusság szempontját előbbre helyeznék a design során!

Engem a kis iPhone 12 érdekelne az 5.4"-es kijelzővel, de már most látom, hogy nem lesz nagyon esélyes a vétele. Marad a 60 Hz-es, 8 bit-es kijelző, telés kamera meg sehol. :( De kinézetre bejön.
Ha lesz IP68, meg jó akku, nem zárom ki teljesen, de nem érezném nagy előrelépésnek az eddigi infók alapján, pénzt égetni meg nem szeretek.

Esélyes az is, hogy amíg nem lesz jobb akku technológia, aki kis telót szeretne, lemondhat a 120 Hz-es kijelzőről.

[ Szerkesztve ]

(#46) nozs23 válasza sohajda90 (#44) üzenetére


nozs23
addikt

Portrezni 35-135 akar 200mm-en is lehet, tehat a 3x boven jo. De szerintem is hasznalhatobb a 2x, mint a 3x. Erosen felhasznalofuggo.

(#47) whatwhatwhat válasza ilor14 (#40) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Igen, pontosan ezt mondtam, prot prohoz. Szerintem félre olvastad az eredeti kommentet, a kolléga a "sima" iphone 12-höz hasonlította, ami valószínűleg 1000 euro alatt lesz. Szerintem nem a simához kell hasonlítani, ahhoz hasonlítsuk a sima oneplus 8-at. Ha pedig a oneplus 8 prot akarjuk hasonlítani, akkor azt hasonlítsuk az iphone 12 prohoz. Mert ezek tatoznak egy kategóriába. Ennyi erővel az SE-hez is hasonlíthatnánk, csak semmi értelme nem lenne. Az már szerintem mindegy, hogy max vagy nem max, ugyanaz a kategória a méretet leszámítva. Ha még a méretet is hozzá vesszük, akkor valóban inkább a pro maxhoz érdemes hasonlítani.

(#48) Noukoum válasza ilor14 (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

A tudásban benne van a méret is(amivel együtt jár az üzemidő is). Szóval egyértelmű hogy mivel méretben ez áll a legközelebb hozzá, ezért ahhoz hasonlítjuk.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) nozs23 válasza Noukoum (#48) üzenetére


nozs23
addikt

Inkabb ugy hasonlitgatunk, hogy jobban ervenyesuljon a velemenyunk.
Az SE topicba a sok verpisti az olcsobb Android peklapatokkal jott peldalozni, tehat inkabb arban kozeli, de meretben teljesen eltero telefonokkal.

[ Szerkesztve ]

(#50) sohajda90 válasza nozs23 (#46) üzenetére


sohajda90
tag

Lehet hogy alkalmas, nem vagyok nagyon pro fotótechnikában, de az tény hogy messzebb kell állni hozzá, és zárt téren ez nem mindig megoldható, én azt veszem észre ha valakiről portrét lövök, hogy normális távolságban állva a 2x lencsével még pont jó, már majdnem túl közeli, 3x-os zoom lencsével már lényegesen távolabb kellene állni...de hát ugye úgyis a minimum 1,5 meter az új normal :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.