Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95904256


#95904256
törölt tag

Mi a különbség a Transcend JM1333KLN-4G (1,5 V) és JM1333KSN-4G (1,5 V) típusai közt?

szerk.: Az egy betűn és az 5 eurón kívül.

[ Szerkesztve ]

(#2) Taky válasza #95904256 (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok, nem jövök rá. :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) lujó55 válasza #95904256 (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Lehet, hogy az egyik a Long Dimmre utal, a másik meg noteszgépbe való.
De nem drágák, mennek az árak lefelé. E örö i bódottá! :C :DDD

(#4) #65675776 válasza #95904256 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kép a válasz.

KLN: normál DIMM (amit pl a Kingmax Long Dimm-nek nevez.)
KSN: SO-DIMM

(#5) Probber válasza #95904256 (#1) üzenetére


Probber
őstag

Itt azt írják, hogy az "L"-est szerverek eszik. :)

JM1333KLN-4G 4GB JetRam DDR3 1333Mhz Unbuffered DIMM
JM1333KSN-4G 4GB JetRam DDR3 1333Mhz SO-DIMM
JM1066KSN-4G 4GB JetRam DDR3 1066Mhz SO-DIMM

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#6) Taky válasza lujó55 (#3) üzenetére


Taky
senior tag

Tényleg öröm látni, hogy mennek lefelé az árak, lassan úgyis át fogok térni DDR2-ről DDR3-ra, bár ezt még párszor át fogom gondolni... :)
Az új lapba bele 2 ilyen modul és 5 évig nem lesz gond a memóval... :D

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#7) e=mc² válasza Taky (#6) üzenetére


e=mc²
őstag

"...5 évig nem lesz gond a memóval..."

Gondolj bele, 5 eve meg azert jo par helyen SDRAM-ot hasznaltak...

Ambulimax Provider

(#8) zazahoho válasza e=mc² (#7) üzenetére


zazahoho
őstag

+1 ,de azért 3 évre elég lesz ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#9) Taky válasza e=mc² (#7) üzenetére


Taky
senior tag

Na jó, azért nem gondoltam teljesen komolyan... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#10) aram01


aram01
nagyúr

menjenek csak lefelé gyorsan gyorsan :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) e=mc² válasza zazahoho (#8) üzenetére


e=mc²
őstag

Gondolj bele, 3 eve meg jo par helyen DDR1-et hasznaltak :D

Ambulimax Provider

(#12) bitblueduck válasza Taky (#9) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Pedig 8 GB DDR3 az nem is olyan hihetetlen 5 év múlva. A mennyiség is jó lesz még egy darabig, +DDR4ről még hírek sincsenek sokáig lesz még DDR3 support alaplapon. Persze ilyen időzítésekkel majd kinevetnek a "gamerek".

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#13) #95904256 válasza #65675776 (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Á! Köszönöm.
Erre nem gondoltam.
Már azt hittem, hogy valami elírás.

(#14) Taky válasza bitblueduck (#12) üzenetére


Taky
senior tag

"Persze ilyen időzítésekkel majd kinevetnek a "gamerek"."
A gémerek ne a más gépével foglalkozzanak, inkább henteljenek... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#15) Dani_kp válasza Taky (#6) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha nem vagy megrögzött gépfejlesztő, akkor még 8-10 évig is elég lesz :DDD . Vess egy pillantást a szerkezetemre, nem éppen mai darab, de még mindig elboldogul a mostani játékokkal, igazi némi kompromisszumokkal :U ,de még így is szépen muzsikál...

De tényleg jó, hogy végre kezd mérsékelődni az ára, lassan olcsóbb lesz mint a DDR2, sőt...

Remélem tavasz, nyár környékére sikerül konfigot/platformot is váltani (lga1156 vagy AM3 és DDR3) és akkor egy jó pár évig az is elég lenne.

https://ingatlan.com/33821564

(#16) #65675776 válasza bitblueduck (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én meg őket folyamatosan, hogy ilyen semmit nem befolyásoló dolgokkal foglalkoznak.

(#17) Gorneck


Gorneck
titán

Gorneck#1239

(#18) szki válasza bitblueduck (#12) üzenetére


szki
őstag

DDR4? Minek az? A DDR3 adta sávszélességet is alig tudják kihasználni.

(#19) #95904256 válasza szki (#18) üzenetére


#95904256
törölt tag

Épp a napokban botlottam bele egy kódoptimalizációs problémába. SSE utasításokkal (ADDPS, CMPPS, PADDD) kívántak nagymennyiségű (több MiB) lebegőpontos számadat közt kiugró értékeket keresni. A ciklusmag 2 órajel alatt dolgozott fel 16 bájtot. Szerették volna 1 órajelre levinni. Ez a 2 órajeles ciklusmag 3GHz-es Core2 magon 22,35GiB/s-ra képes. Négy mag esetén 89,5GiB/s-ot jelent. Mennyi is az elméleti sávszélessége a DDR3-1600-nak? 12,5GiB/s? Dual channel? 25?:U

[ Szerkesztve ]

(#20) #65675776 válasza #95904256 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mennyi a C2Q-k L2 cache-ének az áteresztőképessége?

(#21) t72killer válasza #95904256 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 7köznapi alkalmazások között azért nem sok van, ami ennyire memóriapusztító. Bár tény, hogy nem véletlenül találta ki az intel a 3csatis memvezérlőt az i7 procijaikhoz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) #95904256 válasza #65675776 (#20) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha jól rémlik akkor 3GHz-nél olyan 30GB/s.
Ez összesen 60GB/s a négy magra.

(#24) #95904256 válasza t72killer (#21) üzenetére


#95904256
törölt tag

A hétköznapi alkalmazásoknál is, előfordul(hat)nak olyan programrészletek ahol szűkös a memóriasávszélesség.

(#25) LordX


LordX
veterán

sőt a jövőre megjelenő új generációs processzorok egy része már hivatalosan is kezeli ezt a tempót.

Nem arról volt szó, hogy a jövőre megjelenő procik - legalább is Intel vonalon DDR3L szabványú, azaz 1.35V-os memóriát fognak kérni, azaz szép és jó, hogy olyan órajelű ez a memória, amit majd a köv generáció hivatalosan támogat, csak meg fogja sütni a procit a hozzá szükséges feszültség? (Ha a Lynnfieldet vesszük alapul.)

(#26) Paul119 válasza lujó55 (#3) üzenetére


Paul119
addikt

[öröm és bodottág]
:DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) Malachi


Malachi
addikt

A ramok árának csökkenése magával hozhatja esetleg az SSD-k árának erősebb mérséklődését?

(#28) Taky válasza Malachi (#27) üzenetére


Taky
senior tag

Szvsz nincs összefüggés...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#29) .mf


.mf
veterán

4GB-os SO-DIMM... ez nekem olyan perverznek tűnik. Sok asztaliban összesen van ennyi, nem egy modulban... S azokban az asztalikban az összesen 4GB már elég jó teljesítményt is ad, alig jelent már a több memória többet teljesítményben; de mégis mi használná ki egy notiban, főleg, ha párban vannak? Mert egy szerverbe még megértem, oda sosem elég, na de egy notiba... sőt, ha már itt tartunk: pont ma beszéltem pár P&G-ssel, hogy a brüsszeli szerverükben csak 3.5GB RAM van, csináljanak már vele valamit, mert folyton swapel -- na most ebbe belegondolva, hogy egy ekkora világcég egyik szerverében kevesebb van, mint amekkora kapacitású ez az egy modul, lol :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Abu85 válasza LordX (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1,5 V lesz az, ami az Intelnél a maximális határ lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) proci985 válasza .mf (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

DRM notikba mehet annyi, azokat munkagépnek veszik.

egyébként lassan már 3 éve piacon vannak 4gigás modulok, ideje, hogy terjedjenek is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) t72killer válasza .mf (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szégyelhetik magukat, hogy nincs +100€-juk egy pár modulra...

Amúgy halad az idő, és egyre több ramot esznek az alkalmazások. Egy böngésző, 8-10 megnyitott ablakkal simán elpusztít 6-800megát is, egy komolyabb játék meg akár 4+gigát. Ha összeadod - pl nem akarod becsukni a böngészőt játék közben, esetleg skype-on/msn-en megy a taktikai megbeszélés - simán kijöhet 4 giga feletti memóigény.

További haszna lehet ha RAMdisk-et csinálsz belőle (szoftveresen) - bármilyen egyéb kommersz adathordozót lealáz (SSD, HDD, a cpu cache-en kívül persze).Ezen a ramdisken tarthatod pl a mentett játékállásokat, ideiglenes fileokat (photoshop munka pl).

Ergo ha ingyen adnák, elfogadnék én 16 gigát is, csak legyen hozzá 4 csatorna:)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Krix válasza .mf (#29) üzenetére


Krix
őstag

Én lassan egy éve használok 2x4G DDR2-t a notimban. Nekem VMWare-hez kell. De el tudom képzelni, hogy sokminden másra is kellhet. Ennyi ram mellett meg sem érzem a teljesítményen, hogy fut mégegy VM a gépemen. Előtte 4G volt csak, na az néha már szűkös volt.

Nagyon sok helyen fut még szerver 4G vagy az alatti rammal. A múlt héten upgradeltem egy DC-t 1.5G->3.5G DDR1 (266MHz) ramra. 32 bites Win szerver alá felesleges több, mert úgysem kezeli.

If it is not broken then don't fix it!

(#34) El Kebir válasza #95904256 (#23) üzenetére


El Kebir
őstag

core2-nél nem az fsb limitál (10-13GB/s)? (akár négymagosnál is) ...és azért nem kell hozzá gyorsabb ram.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35) #95904256 válasza El Kebir (#34) üzenetére


#95904256
törölt tag

core2-nél nem a memória limitál (10-13GB/s)? (akár négymagosnál is) ...és ezért nem kell hozzá magasabb fsb?

Remélem érted, hogy a kettő összefügg. A lényeg, hogy mindig van szűk keresztmetszet, így mindig van mit fejleszteni. Ezért értelmetlen a "minek a DDR4?" kérdés. Mert ennyi erővel minek a magasabb fsb? Vagy minek a több mag?

(#36) Srodney


Srodney
senior tag

lényeg hogy csökkennek az árak a nagyobb és gyorsabb modulok miatt....aki kisebbet akar venni,annak most lesz jó választás ramot venni...

(#37) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Asszongyahogy, sokat gyártanak, de nincs rá igény....... Nekem igényem még csak lenne, de miután egyszer elhúzták a mézesmadzagot, majd a duplájára emelték az árakat, valahogy kedvem nincs ennyiért megvenni egy memória modult.

Szerintem nagyon túlárazottak még mindíg a memóriák, főleg a színes, csicsás esetenként gamernek nevezett darabok.

(#38) Komplikato


Komplikato
veterán

A vicc az, hogy a memória ár kartel balhé után mentek fel a ramok, ugye ami arról szólt, hogy eleve direkt tartják magasan az árakat. ;]
No mindegy.
Néztem japán shopokban simán lehet kapni 48GB-os memória kiteket. No most ugye mivel "csak" 4MB-os modulok vannak benne, nem nehéz kiszámolni, hogy milyen konfigba is megy csak bele ... ennek ellenére a 4-8GB még sokáig elég lesz "házi" használatra. Jó lenne végre egy áresés.

SSD témában meg szerintem ott folyamatosan és dúrván esnek az árak. Csak éppen az elvárások meg növekednek. Nemrég egy lassú 32GB-os SSD még 100K volt, most közepesen gyorsa 64-128GB-os SSD-ket lehet 40-80K között kapni, de van aki ezeket is kicsinyli ... pedig csak bele kéne gondolni milyen gyorsan megy le az áruk. Nem volt olyan régen, amikor az egyik első 8MB caches HDD-ért többet fizettem, mint amennyiért most 1.5TB-os HDD-t kapni. :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) t72killer válasza Komplikato (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SSD-k azért számítanak drágának, mert a HDD-k is fejlődnek, mindig hozzájuk hasonlítunk.

Méret dolog: asztali gépbe rendszermeghajtónak még jó is lenne egy kb 50GB-os darab (kisebbre ugye már szűkösen fér fel a win7+dualDVD méretű progik), mert ott vesz az ember mellé egy 2terás winyót azt kész.

De laptopban ilyen nincs, 1 winyóhely van és kész (leszámítva a játékos notikat). Notiba minimum kéne 160 GB, hogy maradjon egy kis hely adatoknak (ja, és nem HD filmekről beszélek, azoknak ez édeskevés).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) sagvary


sagvary
aktív tag

Azonos (1066) sebességű DDR2 és DDR3 között kb mennyi gyorsulás várható?

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#41) Taky válasza sagvary (#40) üzenetére


Taky
senior tag

Azonos órajelen, de eltérő késleltetési értékeknél a DDR2 javára billen a mérleg, de majd a szakik megmondják a tutit...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#42) Komplikato válasza t72killer (#39) üzenetére


Komplikato
veterán

"De laptopban ilyen nincs, 1 winyóhely van és kész "
Normálisabb notikban van szabadon legalább egy mini PCIe csatoló, oda beteszi az ember az SSD-t, és mellé pakol a HDD keretbe egy akkorát, amit meg bír fizetni. Persze az oldalsó bővítőhelyeket is el lehet rá szúrni, ha máshova nem megy. No meg van eSata és USB3 SSD is, persze nem sok.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) #65675776 válasza sagvary (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semennyi.

akosf: Szóval akkor már a proci önmagában korlátozza a futás sebességét... Egyébként szép és jó, hogy a magon milyen tempóra lenne képes. Csak oda el is kell jutnia az adatnak.

(#44) #95904256 válasza #65675776 (#43) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szóval akkor nincs szükség a DDR4 kifejlesztésére, mégha szükség is lenne rá.

(#45) t72killer válasza Komplikato (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, csakhogy PCIe-ről nemigen megy a bootolás:( ergo az egész OS gyorsítást elfelejthetjük, ami az SSD sztori szépsége.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Oliverda válasza t72killer (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy van ahol már erre is van opció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) .mf válasza t72killer (#32) üzenetére


.mf
veterán

Egy desktop PC-nél igen, de egy notinál?...
Mindegy, engem nem zavar, hogy tömegtermelésbe mennek a 4GB-os SODIMM modulok, csak az emberek 99.99%-ának annyira felesleges, aztán főleg idegesítő lesz, amikor jönnek 4GB RAM-mal szerelt notik, de az egy modulban lesz, és csak jó drágán kapod meg a kétcsatornás teljesítményt, ahelyett, hogy eleve 2×2GB lenne.

Igen, sajnos, most hogy van "bőven", egyre pazarlóbban bánnak az alkalmazások az erőforrásokkal (RAM, HDD, CPU teljesítmény)... Bár ez is gondolom olyan, mint a gyakorlás, és még sok minden más egy motorversenyző-oktató szerint: "a gyakorlás olyan, mint a wc-papír: minél több áll rendelkezésedre, annál pazarlóbban használod" :))

A 16GB-tal 4 modulban nem biztos, hogy jobban járnál, amint egy csatornán több modult használ az ember, a teljesítmény -- kis mértékben ugyan, de -- romlik.

Krix: oké, de hol van ez az átlagembertől? :)
Az a szerver nem 32bites volt, mert akkor csak 3.25GB RAMot látott volna, itt pedig pont kereken kijött a 3.5GB; meg azért kéremszépen egy adatbázis szerverbe igenis pakoljanak ramot és olyan oprendszert, ami kezeli.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48) #65675776 válasza #95904256 (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyet nem írtam sehol.

Önmagában a DDR4 viszont nem old meg semmit, ahogy a több memóriacsatorna sem. Mindehhez hozzá kell igazítani a processzorarchitektúrákat is, mert a jelenlegiek a DDR2-t sem tudják érdemben kihasználni.

Szép és jó, hogy egy kód jó nagy adatmennyiséget bír(na) feldolgozni a processzor mago(ko)n. Szintén szép és jó, hogy az L2 / L3 cache áteresztőképessége nagy. Csak ugye szegény processzor nem csak azt az egy kódot futtatja, az összes kód és hozzá tartozó adat meg nem fér el a cache-ekben. Mondjuk az ilyen problémákra a dedikált feldolgozók és erőforrások jelentenének megoldást. Azt viszont nem lehet minden feladathoz rakni egyetlen processzorba.

Egyébként a konkrét kódra visszatérve: követhető, hogy honnan mekkora sávszélességet vesz igénybe?

(#49) t72killer válasza .mf (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Notinál méginkább hasznos a sok RAM, legalábbis addig, amíg nincs SSD-d. Gondolj bele, ha pl az integrált grafika lecsíp 1 gigát, a maradék 3 giga erre-arra elfogy, és a rendszer nekiáll swap-elni az 5400rpm-es winyón. brrrh....

A vécépapíros hasonlat jó:) de úgy vagyok mind a ram-mal, mind a wc-papírral, hogy inkább legyen sok, mert ha kevés, akkor könnyedén sz@rban maradhat az ember. Az alkalmazások olyanok, amilyenek (nem én írom őket általában) - jó ha elég alájuk a vas.

Amúgy sztem hosszútávon a sokszintű adattárolás (L1, L2, RAM, winyó) egyszerűsödni fog, szvsz max 2 szint lesz: egy turbógyors L1, utána egy a mostani L2 sebességével rendelkező néhány terás háttértár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.