Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) telescreener


telescreener
tag

Szia az a helyzet, hogy a 915 chipset nem kezeli a 2 magos procikat, amit linkeltél ott is le van írva, hogy max 3.4 ghz p4 megy bele, úgyh azt ne vedd meg.

[ Szerkesztve ]

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ez a konfig, hasonló a leírthoz, csak már benne van ugyan az a VGA erősebb procival és 4GB rammal.

(#3) yohnsee válasza telescreener (#1) üzenetére


yohnsee
tag

Helló!
Csak beleszólok, mert érdekem fűződik a dologhoz (tőlem venné meg a fent írt konfigot)
Igaz, nem vettem le a processzorról a hűtőt, de azt tudom, hogy 775-ös foglalatban van. Azt is tudom, hogy a windows 2 magot lát. Bekapcsolásnál a POST-nál is dual core-ként van írva, de most elbizonytalanítottál, és meg kell nézzem este megint, hogy biztos jól emlékszem-e. Nem az intel mérnökeivel vitatkozom, és nem is Veled, de hogy mindenben 100%-ig biztosak legyünk, este dobok ide egy screenshotot.

AVR

(#5) Lenry válasza yohnsee (#3) üzenetére


Lenry
félisten

CPU-Z ingyen van, megmondja milyen proci van a gépben.
egy sörbe fogadok veled, hogy HyperThreadinges Pentium4-et fog kiírni, ami nem sokkal van messzebb a Core 2 Duotól, mint Makó Jeruzsálemtől...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Zaja2


Zaja2
senior tag

Uraim,majd meglátjuk mi lesz a helyzet.
Lesz bele úgy is még egy HT!-es 3000-esem ha másként nem alakul,és úgy megalkudunk még az eladó - kollégával az árban.

Köszönöm az infókat addig is!:R:R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#7) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ennyi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Zaja2 válasza Winner_hun (#7) üzenetére


Zaja2
senior tag

:DD :DD
Nagyon meggyőző voltál,kedves fórumtárs!

Köszönöm a meggyőző szavaidat! :R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mennyi pénzed van a projektre? Ez így szerintem elég vérszegény és csak szívni fogsz vele, inkább AMD vonalon kellene elindulni. Venni egy AM3-as foglalatú asrock lapot akár használtan, abba bele valami low proci, és ott van lehetőséged később nagyobbra cserélni. Elég széles lesz a választék. Nem azért, mert AMD fan volnék, csak itt szélesebbek a lehetőségek, ha lépésenként szeretnél bővíteni.

Memóriából elég lehet elsőre a 2GB ha a többi komponens miatt nem lenne többre szükség, de akkor az egyben legyen, hogy lehessen még tenni másikat bele. Itt DDR3-ban kellene gondolkodni. Olcsó,és ha felfelé váltasz később, nincs vele szívás.

szerk: ja, hogy egybegép? :F még inkább felejtős. Egy valami besz*rik rajta, és onnantól konstans szívsz.

[ Szerkesztve ]

(#10) baluka26 válasza DeFranco (#9) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem is AM3.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) yohnsee válasza Lenry (#5) üzenetére


yohnsee
tag

Az lesz, CPU-z -vel megnézem, fogadni nem fogadok, mert annyira nem vagyok biztos magamban, de egy sörre a vendégem vagy, ha Kiskőrös fele járok ;)

AVR

(#12) yohnsee válasza DeFranco (#9) üzenetére


yohnsee
tag

Egybegép? Az lehet, hogy az alaplap kialakítása egyedi, a házhoz tervezték (vagy a házat a laphoz). DE! ugyanúgy cserélhető rajta a proci, a ram, a hdd, az odd mint bármelyiken. Igaz, azzal meg kell békélni, hogy csak 1db 3,5" és 1db 5,25" hely van benne. Ennyi pénzért szerintem nem drága, lehet, hogy valakinek pont erre van szüksége.

AVR

(#13) DeFranco válasza yohnsee (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szabvány táp?
Szabvány tápcsatlakozó?
Szabvány felszültségkiosztás az alaplap felé?
Szabvány IDE / SATA kábel?
Szabvány IDE / SATA alaplapi csatlakozó?
Szabvány házhűtés?
Szabvány HDD/ODD slot?
Legalább egy szabvány processzorhűtő beépíthető, vagy a saját bordáját és ki-tudja-milyen ventillátorát kell használni?

Így elsőre csak ez a pár az-első-hibánál-dobhatod-is-ki kirtérium jutott eszembe. Ezeket teljesíti? Bocs, nem akarom rontani az üzletedet, de ugye nem baj, ha pár eshetőségre felhívom a kolléga figyelmét?

(#14) Zaja2


Zaja2
senior tag

Nyugi,nem kell szívni egymás vérét!
Nagy feltaláló vagyok,tudom moddingolni akármikor.
Nem megy ez szépség/teljesítményversenyre.
Csak hogy hozza a a mostaniakhoz képest kicsivel a formát.

Ennyire van szükségem,nem többre.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#15) DeFranco válasza Zaja2 (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te tudod, én szóltam...

(#16) yohnsee válasza DeFranco (#13) üzenetére


yohnsee
tag

Táp: nem néztem, hogy szabvány vagy sem.
Tápcsatlakozó: igen, szabvány BTX/ATX
IDE/SATA: szabvány
Tápból szabvány molex/sata tápcsatik jönnek (meg az a kicsi a flopinak)
Házhűtés: 8cm venti tehető rá
HDD/ODD slot: szabvány, rögzíthető csavarokkal, vagy a saját gyorsrögzítő füleivel
Fentebb írtam, hogy a procihűtőt nem vettem le, most persze egyedi, a házhoz készült gyári van benne, de az alaplap manual-ban azt olvastam, hogy szabvány 775 lukkiosztás van a hűtőnek, így már csak a gépház magassága szab határt annak, hogy mit raksz rá.

Természetesen nem veszem üzletrontásnak, sőt, az a jó, ha minél többen ötletelnek, mert előjöhet olyan dolog, amire akár még a vevő sem gondolt, hogy probléma lehet. Cserébe elvárom viszont, hogy Te se vedd rossz néven. Én is segítő szándékkal írok.

AVR

(#19) DeFranco válasza yohnsee (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ez így rendben is van :K Sok sikert az eladáshoz.

szerk: a duplázást itt tudod töröltetni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) yohnsee válasza DeFranco (#19) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm!

AVR

(#21) Zaja2


Zaja2
senior tag

:C :R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#22) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

először azt hittem, hogy valami 2007-es topicot uppoltak :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) telescreener válasza yohnsee (#3) üzenetére


telescreener
tag

nekem is a ht-s proci a gyanum, mert a 915 tényleg nem kezeli őket, vagy leagalábbis amivel éntalálkoztam azok közül egyik sem kezeli.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#24) moha21 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


moha21
addikt

Ja én is ottan körül váltottam PCI-E-re, pedig nagyon nem akartam. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Zaja2 válasza moha21 (#24) üzenetére


Zaja2
senior tag

Ugye - ugye?!:D

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26) Hatvan9 válasza Zaja2 (#21) üzenetére


Hatvan9
senior tag

6k -s vga helyett ezt vedd.
2x erősebb és +2k a többlet.

(#27) moha21 válasza Zaja2 (#25) üzenetére


moha21
addikt

De ennek már 5 éve :D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) Zaja2 válasza moha21 (#27) üzenetére


Zaja2
senior tag

Ahhoz,hogy haladjak,pénz kell.
Amíg nem érek vissza ciprusra,muszáj vagyok alkalmi munkákból eltartanom magam.

Most momentán b.nőmtől kérek kölcsön erre a konfigra,aztán nekiadom az öcsémnek.
6 éves,neki még nem nagyon számít,csak játszhasson.:D

Egy szó,mint száz,haladnék Én is,de a szekér sem gurul magától leejtő nélkül.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#29) Zaja2 válasza Hatvan9 (#26) üzenetére


Zaja2
senior tag

Köszi az infót,megfontolom.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#30) Lenry válasza Zaja2 (#28) üzenetére


Lenry
félisten

nem akarok beleszólni de egy 6 évesnek számítógép? menjen és játszon a barátaival, ha iskolás, írja a leckéjét, nézzen némi rajzfilmet, de ne gépezzen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) moha21 válasza Lenry (#30) üzenetére


moha21
addikt

Nincs azzal baj gépezik csak nem sokat és azt se egyedül.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) Zaja2 válasza moha21 (#31) üzenetére


Zaja2
senior tag

Így igaz,ez is a cél.

Csak legyen egy kis informatikai tudása,amire tananyag közé kerül neki iskolában.

@Lenry Anyu úgy sem engedné.:D

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#33) yohnsee


yohnsee
tag

És most jön az, hogy elnézést kérek mindenkitől, főleg Zaja2 kollégától. Nem akartam senkit félrevezetni, csatolom a CPU-z screenshotot. Ezek szerint csak a HT miatt látszott 2 magnak, valójában 1. Viszont nem 2.2-es, hanem 2.8-as.

Zaja2: Majd eldöntöd, hogy így is megéri-e neked.

AVR

(#34) yohnsee válasza yohnsee (#33) üzenetére


yohnsee
tag

Viszont, hogy mentsem a menthetőt, 2 helyett 3G ram van benne.

AVR

(#35) Hatvan9 válasza yohnsee (#33) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ezzel nem mentesz semmit egy Dual Core 2,2 GHz -n 2GB rammal porba küldi a P4 -est.
Ennél erősebb 478 -ast is összekukázok a mostani lomtalanításon.

[ Szerkesztve ]

(#36) Zohan


Zohan
senior tag

amugy egy ilyen kaliberű gép mire használható ma még? ;]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#37) DeFranco válasza Zohan (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Játékon kívül gyakorlatilag mindennel elpöfög, de aka-akadozik már néha. A netbookokat nettopokat leveri.

(#38) yohnsee válasza Hatvan9 (#35) üzenetére


yohnsee
tag

Akkor kérlek kukázz össze egy jobbat és add el Zaja2-nek olcsóbban mint én.
Jótanács volt, nem piszkálódásképpen írtam.
Most, hogy már javítottam a hirdetésen, mindenki teljesen tisztán látja, mit kap a pénzéért, és eldönti, hogy megveszi-e vagy sem.

AVR

(#39) mdraco


mdraco
őstag

Egy olcsóbb 760G-s AM3 lap +Athlon II x2 vagy AMD Sempron 145 ha szerencse van akkor unlockolható.
Ezzel nem jobban jár? Időt álló platform, olcsóbb a ddr3 ram, később mehet bele jobb proci stb ha kell. Persze nem tudom mennyi a keret.

(#40) Zaja2 válasza mdraco (#39) üzenetére


Zaja2
senior tag

Már megvan minden.

Ez megmarad az utókornak ez a post.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.