Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én a kis izét direktbe dugom. A 2 elem meg elmegy 1 évig is az egérben. Kb. 15 éve nincs farka az egeremnek.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Először felröhögtem, hogy erről most tényleg képes voltál írni egy külön bejegyzést, mert nem akartam elhinni, hogy vannak emberek akiknek ezt külön el kell magyarázni.

Aztán eszembe jutott az alábbi eszmecserém egy YT videó alatt egy ismeretlennel:

(#3) updog


updog
senior tag

Magyarul egy USB hosszabbító megoldásról van szó, csak nem egy apa-anya kábel az egész hanem még dugdosni/széthúzogatni is kell? :F Mondjuk azt aláírom, velem is volt hogy rohantam túrni a fiókot az USB kábelért, mert épp lemerült az egér (6 év alatt 1-2x nem figyeltem erre), de mondjuk személyes példám hogy azért vettem wireless egeret mert gyűlölök minden felesleges kábelt. Szóval ha ez ott fityegne akár a gép mögé betekercselve, akár az asztalom közepén kanyarogva, idegállapotba kerülnék gyorsan :DDD

+azt se teljesen értem ha úgyis dongle van bedugva, az pont 1 USB-t használ. Ha ezt a kábelt bedugom és abba megy a dongle (vagy az egér), az is 1 USB-t használ :F Hol nyerünk ezen?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) Zaied válasza updog (#3) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

updog
A gamer aksis wireless egerek 1 hetet bírnak kb, ott sűrűn kell.

Van aki úgy használja, hogy bedugja a kábelt meg a a dongle-t az 2 port.
Plusz csökkenhet a távolság az egér és a vevő között, kisebb az input lag.

Evil Snowman
Rendszeresen rám írnak privátba vásárlás után ez ügyben, fórumon is nem egyszer lehetett olvasni, hogy a vásárlónak fogalma sincs mi az.

[ Szerkesztve ]

(#5) ergoGnomik válasza Zaied (#4) üzenetére


ergoGnomik
tag

Plusz csökkenhet a távolság az egér és a vevő között, kisebb az input lag.

Az nekem nincs meg, hogy az elektromos impulzus a vezetéken gyorsabban terjedne, mint az elektromágneses hullám a levegőben.

(#6) Zaied válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A tesztekből pedig ez következik(én is mértem), a kábel gyorsabb és a adó és vevő közötti távolság számít.
Plusz nem is merül olyan gyorsan, ha kisebb a távolság.

Nem vagyok sem fizikus sem informatikus, de ezek méréssel alátámasztott tények, biztos ezer befolyásoló tényező van ami miatt így van.

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza Zaied (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Interferencia, páratartalom...gondolom mosta csak hasra ütöttem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Zaied válasza pusszycat (#7) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én is ezekre gondolnák elsőre, gondolom berendezések is árnyékolnak, nem úgy tud már akkor közlekedni.

(#9) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Mondjuk én is csak lestem hogy mi a tészta az a hülyeség az egér dobozában, aztán rájöttem nagy nehezen a hieroglifák megfejtése után, de nem használom, mert nem érzem szükségességét.

(#10) Zaied válasza KISDUCK (#9) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Tök egyértelmű nem? :DDD

(#11) proci985 válasza Zaied (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent jo, ha merul az eger es azonnal hasznalni kene, vagy amikor a laptop dokkolo elfelejt usb hubkent uzemelni

nagyon cuki a kepeken az eger egyebkent. nem kene, de wow :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) KISDUCK válasza Zaied (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

:DDD

Kb. annyira volt egyértelmű mintha az ősembernek bemutatnák a fogkrémet. :))

(#13) Zaied válasza KISDUCK (#12) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

proci985
Laptopnál porthiány miatt kifejezetten előnyös tud lenni. Mondjuk egyes PC-ken is kevés van.
Vancer Gretxa, jó egér különben.

KISDUCK
Valahol ennyi sincs, ott meg aztán tényleg a képzeletedre van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#14) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Mi az a szint, amit már érdemes megvenni? Normál "office" felhasználás.
Kipróbáltam már 4-5 félét, de mind hulladék volt a vezetékes egérhez képest.

Igaz, egyik sem a tizenezres kategória volt, inkább az 5 ezer Ft-os szint.

(#15) Hieronymus válasza Zaied (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A porthiányra a Bluetooth egér a megoldás. A BT kapcsolat mai sebessége már a gamer igényeket is ki tudná szolgálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) KISDUCK válasza Krugszvele (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az egeres topikba nézz be ott tudnak ajánlani egeret.

(#17) Syl


Syl
nagyúr

> a jó vezetékmentes akus rágcsáló dobozában a következőket biztosan megtalálod: kábel, USB dongle és az a "kis izé".

Akkor a Logitech MX Master 3 nem számít jó egérnek? :F Csak mert ehhez nem járt ilyen biszbasz.
Megy kábelesként sima Type-C kábellel, vezetékmentes üzemmódban pedig saját donglival vagy szabványos kékfog hullámokon.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Zaied válasza Hieronymus (#15) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Hieronymus
A BT max zenéhez megoldása mai szinten, játékra enyhén szólva laggos egy 2,4GHz megoldáshoz képest pl.: Logitech féle Lightspeed.

Krugszvele
Logitech G305 és a képeken szereplő Vancer Gretxa a belépő szint.

Syl
Irodai egér, egészen más kategória, más igényeket kel kiszolgálni, van egy itthon, messze alulmarad egy G305-höz(jelen pillanatban 16ezer forint) képest vezetékmentességben is.
Gondolom te is a görgő miatt vetted, az meg már nem terem minden bokorban.

[ Szerkesztve ]

(#19) Syl válasza Zaied (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Az írásban nem volt definiálva a felhasználás területe, csak a "jó"sága. És szerintem az MX Master 3 egy jó egér. Mac-hez vettem, miután végigjártam a létrát: MS Intellimouse, Logitech G300, Apple Magic Mouse.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) dabadab válasza Zaied (#18) üzenetére


dabadab
titán

messze alulmarad egy G305-höz(jelen pillanatban 16ezer forint) képest vezetékmentességben is.

Egy csomó dologban meg a G305 marad alul. Nyilván mindkettő másra jó és mindkettő nagyon jó egér.

DRM is theft

(#21) Zaied válasza Syl (#19) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Syl
Példa képen a G305 közel egy szinten van egy vezetékes egérhez input lagba 0,5-1ms se, az MX Master 3 meg 10-12ms-re képes. Játékra nem való ennyit akartam csak kihozni a dologból.

De különben a jó-t off ba raktam az írásban pont ezért, módosítom zárojelre a félreértés elkerülése végett.

dabadab
Mint írtam is nem az összemérés volt a célom, az egyik hajó a másika autó...

[ Szerkesztve ]

(#22) Syl válasza Zaied (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Ettől még a cikkből továbbra sem derül ki, hogy gamer egerekről írsz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) Zaied válasza dabadab (#20) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

dabadab
Mondjuk föl lehet tenni a kérdést, a Logitech nagyágyúját a Ligthspeed-et, miért nem lehetett belerakni egy MX Masterbe? Azért az új modellekbe beleférhetett volna, ha már náluk a technika...

Syl
A nem gamer egerekben is fellelhető a képen szereplő cucc...

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza Zaied (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor viszont továbbra sem értem ezt a megállapítást:

Kicsomagolás után a (jó) vezetékmentes akus rágcsáló dobozában a következőket biztosan megtalálod: kábel, USB dongle és az a "kis izé".

Az a kis izé biztosan benne van a dobozban?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Zaied válasza Syl (#24) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

javítva

(#26) Syl válasza Zaied (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) Zaied válasza arcoskönyv (#27) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Igen, de sokan nem tudják, ez a lényeg xD

(#30) Zaied válasza arcoskönyv (#29) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Mindkét felén aljzat van, de szerintem ettől még lehet átalakítónak hívni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.