Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

várható volt.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Oppenheimer Inc. elemzőcég szerint az iPhone 6-ban is lesz zafírüveggel védett ujjlenyomatolvasó a Home gombba építve.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3) mtcob


mtcob
senior tag

Persze hogy aztán az i6 ott 350k ért adják mert van benne "drága" zafirüveg :W :W :U

(#4) Roxbury


Roxbury
őstag

Jó lenne, ha mindegyik gyártó csúcskészülékénél elterjedne előlapi (+hátlapi ha az van) üvegként (azonos ár mellett), mert a GG2 nem bírja az igénybevételt sajna és karcolódik a portól. Sztem GG3 is, de azzal nincs személyes tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#5) cairojack


cairojack
aktív tag

Viszont ha az iPad egész képernyője zafírból lesz, akkor a svájci óragyártók nézhetnek új "gizda" anyag után. Akkor már nem lesz menő hogy a 3 millás órában is "csak" zafír van. Asszem szép lassan jöhet a mesterséges gyémánt üveg. :)

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#6) joey04


joey04
titán

Nem lenne meglepő. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Ádám16


Ádám16
addikt

Ki gondolta volna?! Bár én jobban örülnék az i6 teljes zafírüveges verziójának.

(#8) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Várható volt, hogy meglépik.

(#9) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem az i4 üvege is teljesen megfelelő. 2 éves fólia nem volt rajta és köszöni szépen jól van. Akinek zafírból kell az üveg még a biztonság kedvéért vesz egy invisible shieldet meg egy otterboxot is arra az 1-2 évre amíg nem veszi meg az új modellt.

(#10) szucsy89 válasza Oppenheimer (#2) üzenetére


szucsy89
tag

Sőt, a 6S-ben is.

(#11) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

tenyésztett zafír :F

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#12) Necc válasza Roxbury (#4) üzenetére


Necc
addikt

A gond csak az, hogy aamit allitasz legfeljebb a premium erzetet fogja novelni, az ellenallosagot nem.

Lattam en mar szuperdraga luxusmobilt, amit ilyen meg olyan meno borbol, titan fembol meg fenetudja milyen acelbol meg milyencsicsas kvarc/gyemant/zafir/franctudja volt a kijelzo elott, a hoz kepest ugyanugy cafatokra volt karcolodva a kijelzo, minta puha aluminium, ugy volt deformalodva a fem, es a boron is volt szep szammal kopas, kb. 1.5 ev hasznalat utan.
A tulaj nem rakta tokba, csak siman zsebbe, de nem ejti le, nem dobalja, vigyaz ra, stb es megis...

De tudnek mondani/mutatni iPhone-t is itt lepattogott festekkel, ott megnyomodva/szetkopva dolgokkal, olyan emberektol akik ugyszinten vigyaznak a dolgaikra.

De akar sajat magambol is kiindulhatnek: mostani telefonom hatulja is tartalmaz szalcsiszolt femet. Annak ellenere hogy vigyazok ra, zsebben tartom, nincs mas a zsebben csak a telefon, tokban tartom, stb... tiszta karc a fem... de csak a femfelulet, a muanyag sokkal jobban ellenall a hetkoznapi hasznalatnak.

Szoval az en szememben nem letezik olyan, hogy "premium anyag", mikor nap mint nap azt latom, hogy a sima, hetkoznapi muanyag is ugyanolyan "jol" teszi a dolgat, mint az emberek agyaba "premium anyagkent" bevesett fem/zafirnyavaja/bor/stb...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13) ROBOTER válasza Thaaleum (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

A kristályok mesterséges előállítását tenyésztésnek nevezik.

(#14) HawerKing


HawerKing
őstag

O minden szart kitalalnak mar

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#15) Necc válasza Thaaleum (#11) üzenetére


Necc
addikt

Van egy masik szakszo is amit hasznalhatsz, ha a "tenyesztett" szo nagyon szurja a fuled: ipari.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16) lexter00 válasza cairojack (#5) üzenetére


lexter00
őstag

Ez csak találgatás el ne hidd.

(#17) #19158016 válasza Oppenheimer (#2) üzenetére


#19158016
törölt tag

Önkéntes ujjlenyomatadó.... :(

(#18) Tuz válasza mtcob (#3) üzenetére


Tuz
tag

5S se sokkal olcsóbb még most. :DDD

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#19) Zsoltesz93


Zsoltesz93
tag

#B4zsi- :Jó neked... :D egy ismerősömnek pont most tört be az i4-ének a kijelzője,mert ráléptek (táskában volt)...30k a csere.

A cikkhez annyit,hogy ahogy írták is,nem hiszem,hogy ilyen mennyiség állna rendelkezésre zafírból.Egyértelműen sokkal többre lenne szükség,mint ami egy apró home gombhoz szükséges.Bár nem elképzelhetetlen,mint tudjuk,almánál mostanában nem jeleskednek innováció terén. :DDD

"A marketing az az eszköz, amelyhez akkor nyúlunk, ha rossz a termékünk."

(#20) csakegyjoci válasza cairojack (#5) üzenetére


csakegyjoci
tag

Én is ezt szerettem volna írni:)

(#21) b4zsi- válasza Zsoltesz93 (#19) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ismerősöd jobban járt volna, ha vesz egy használt Motorola Defyt. Nézd meg a videót. Régen ezzel reklámozták a telefont, ha jól emlékszem. :D Elefánt teszt

(#22) P00By


P00By
nagyúr

Furcsa lenne, ha nem.

(#23) Peterson_ válasza b4zsi- (#21) üzenetére


Peterson_
addikt

A mi cégünknél az a szolgálati telefon és mivel mindig másik van kiosztva, jópár darab megfordult nálam.
Az is ugyanúgy karcolódik/törik mint bármi más, ha direktben kapja.
Na jó, hót' karcosat nem láttam, de egy-egy brutális nagy karistolást, meg repedt üveget azt igen.
Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy mindegyik több éves és elég mostoha körülmények közt van használva.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) cairojack válasza csakegyjoci (#20) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én meg poénból írtam, mivel a mesterséges gyémánt nem átlátszó...
Kellett volna egy smiley, úgy egyértelműbb lett volna, hogy irónia. Sry.

(#19) Zsoltesz93
Zafírt ugyan úgy betörte volna. Karcállóbb, mert nagyon kemény, rideg anyag, de törni ezt is lehet, nem is olyan nehéz. Persze vastagságfüggő.
Amit realitásként el tudok képzelni, egy GG "vázra" egy vékony zafír bevonat. Nem is túl drága és igencsak karcálló...

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#25) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Zafirbol az iPad gombja elkepzelheto. Egy gomb nem nagy meretu, siman megoldhato, az iPhone-nal is megoldottak. Viszont a kijelzot is zafirbol gyartatni az durva. Esetleg a 27"-es iMac?

@Zsolesz93:
Nem innovativ? Szerinted milyen innovativ termeket lehet evenkent piacra dobni? Remelem csak poenkodtal:) annak meg elmegy valahogy.

(#26) infectedmann


infectedmann
őstag

Hát ezt szerintem egy óvodás gyerek is kitalálta volna. Minek hagynák ki az új táblagépekből ezt az újítást.

(#27) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Zsoltesz93: 30k egy iPhone 4 kijelzőcseréért, hova ment?: :Y Legtöbb helyen még iPhone 4S-nek is megcsinálják 17K-ért, vaterán-neten meg már 7-10K-ért lehet venni kijelzőt plexivel, mindennel..
A cikkhez: Az iPad kb 99% hogy megkapja, de remélem az iPad mini is megkapja.Elképzelhetőnek tartanám az iPhone 6-ban a teljes zafír borításu képernyőt, már a kameralencse és a home gomb is zafírból van :K Mellelseg az Ubuntu Edge-nek is teljesen zafír borította volna a kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#28) szőröscica


szőröscica
addikt

Az iOS7 után nekem mindegy. Tuti nem lesz apple termékem jó ideig.

(#29) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Egész előlap zafírkristály aham :D és mennyi lenne a szifon ára? őő 800.000? :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30) pilóta válasza FIREBLADE78 (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért gondolja mindenki, hogy a zafírüveg annyira drága dolog? Ez nem ékszer, hanem egy mesterségesen előállított dolog. Minél többet csinálnak belőle, annál olcsóbb. Egy 20k-s órában is van zafír üveg, egy telefon méretű darab max 5-6k lehet nagytételben.

Az más kérdés, hogy szerintem rossz ötlet, mert igaz, hogy karcálló, de nagyon rideg anyag, ekkora felületnél nagyon könnyen törik, vagy nagyon vastag kell, az meg nehéz.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Na ne mond azt,hogy a 180k certina órámban olyan a zafírüveg,mint egy hoki fossilban! :DD :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32) pilóta válasza FIREBLADE78 (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

De mondom. Mert te hányféle zafírüveget ismersz?
Sőt, jobbat mondok, valószínűleg ugyanonnan veszi a certina is, mint a fossil, ugyanazok gondos kínai kezek formálják a bauxitot hozzá és hevítik a kemencét 3000 fokra... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) FIREBLADE78 válasza pilóta (#32) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

A fene a szájukat :Y De ez vastagabb!! :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#34) pilóta válasza FIREBLADE78 (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát jó, akkor a certinádon a vastagabb zafírüveg 1200 Ft, a fossil vékonyabbja csak 1190 Ft-ot ér :P

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) FIREBLADE78 válasza pilóta (#34) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:( :(( :((( :o :O :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#36) Sonyfan válasza Touch-ko (#25) üzenetére


Sonyfan
tag

a kijelzot is zafirbol gyartatni az durva.
Nem zafirból gyártják, csak zafír bevonatot kap..

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#37) Coq válasza pilóta (#34) üzenetére


Coq
aktív tag

:DD

(#38) #06658560 válasza FIREBLADE78 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem értem mit vagy oda a 180k-ért, az még a gagyi kategória árképzésben, technikában is. Egyébként a 20k€-s órába sem tudnak másmilyen anyagú zafírüveget tenni...

(#39) b4zsi- válasza #06658560 (#38) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azért a gagyi kicsit erős szerintem egy 180 000 Ft-os órára...

(#40) a Dávid


a Dávid
csendes tag

Kifizetnek az emberek egy halom pénzt hogy átadhassák az ujjlenyomataikat is a hivatalos szerveknek? :Y

(#41) #06658560 válasza b4zsi- (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ára nem definiálja a minőségét, pláne az órákon belül- az még borzalmasan budget kategória.

(#42) Wave86


Wave86
tag

Az ujjlenyomat olvasós megoldással veszélyes "játékot" kezdett el. Az emberek, meg olyan hülyék, hogy tapsikolva adják át a személyes adataikat (az ujjlenyomatot ráadásul nem lehet megváltoztatni) egy botrányokkal övezett cégnek.
Az ipari zafírkristály meg csak annyit tesz hozzá, hogy drágábban lehessen eladni, nem bír innovációs értékkel.

(#43) der medve


der medve
csendes tag


:DDD

A medve.. az durva!

(#44) pilóta válasza Wave86 (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igazából annyit tesz hozzá, hogy nem karcolódik össze az ujjlenyomat olvasó üvege, ergó egy év múlva is használható marad. Ennyiből nem innováció, hanem egy szükségszerű dolog, mert ha üvegből lenne, akkor sokaknál karcolódna és nem olvasná az ujjlenyomatot. A marketing meg nyilván ráharap, mert eladható hívószó a "zafír"...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) Vtwo


Vtwo
senior tag

A zafírüveg ára nagyban függ a vastagságától és a felületkezeléstől is.Egy milliós Panerai vagy Rolex órában marhára nem ugyanaz a zafírüveg figyel,mint egy kommersz órában.

(#46) Wave86 válasza pilóta (#44) üzenetére


Wave86
tag

Jó, oké, hogy nem karcolódik össze az ujjlenyomat olvasó. De feltétlen szükség van olyan azonosításra egy mobil eszközön, ami csak a veszélyeket hordozza?
Én az ujjlenyomat olvasást leginkább a beléptetőrendszereknél preferálom, ez már elég régóta létezik. Mégis, valahogy a lakossági emberek nem állnak sorba, hogy a lakásuk bejáratát ujjlenyomat beléptető rendszerre cseréljék. Pedig ott lenne értelme, és a biztonság is nagyobb.

(#47) pilóta válasza Wave86 (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

Abszolút nincs rá szükség, eddig is léteztek telefonok, még apple félék is nélküle. Ez egy új dolog (a telefonoknál, mert pl. üzleti laptopoknál alapfelszereltség már sok éve...), ami sokaknak tetszik, sokaknak meg nem, de attól még nagyon sokat el fognak adni belőle, és tuti biztos, hogy a következő samsung/motorola/htc/nokia/anyámkínja top telefonokban is benne lesz, hakell/hanemkell.
És ezért persze be fogja őket perelni az apple, mert hamarosan kiderül, hogy van egy szabadalma az ujjlenyomat azonosítására, mert eddig ez még soha nem jutott eszébe senkinek, hogy az ujjlenyomat egyedi minden embernél, és azonosításra is használható ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) joey04 válasza pilóta (#47) üzenetére


joey04
titán

Természetesen van rá szabadalma.

46: Én nem használok kódokat, mert marha macerás minden feloldásnál beírni. Ezt viszont használnám, szóval én örülök neki, bár csak ezért nem váltok, de ettől még hasznos dolog számomra. Ha tudsz jó minőségű megoldást olyan áron, mintha csak zárat cserélnék, akkor majd a lakásba is így jutok be.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Wave86 válasza joey04 (#48) üzenetére


Wave86
tag

Természetesen egy ujjlenyomatos beléptető cucc jóval többe kerül, mint a sima zácsere. De pontosan úgy viszonyul a kulcsos zár az ujjlenyomatos rendszerhez, mint a funkció-telefon az ujjlenyomatos telefonhoz.
A különbség csak annyi, hogy az Apple fel-hype-olta, míg az ujjlenyomatos beléptető rendszerek nem túl kommerszek.
De mondok érdekesebbet: kisebb anyagi ráfordítás egy zárból ujjlenyomatos rendszert csinálni, mint funkció telefont ujjlenyomatos okostelefonra cserélni. :)

(#50) joey04 válasza Wave86 (#49) üzenetére


joey04
titán

Gondoltam, hogy ezt fogod felhozni, de már nem tudtam szerkeszteni. A gondolat ott megbukott, hogy a csúcstelefonok ennyibe kerülnek és pont. Ha van benne ujjlenyomat olvasó, ha nincs. Magyarul nem ezért a funkcióért fizet az ember ennyit, mert ennyit nem ér meg. De így hogy van, ez tök jó. Majd ha a lakáshoz is "csak úgy" mellékelik, akkor lehet párhuzamot vonni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.