Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Antenna-gate, kicsit másképp

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem hiszem, hogy bárkinek is számítana a véleménye. Csak csendben rombolja a készülékeket...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Graphics válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért ne számítana?

Nem mindennapos felhasználás az tény, de ez is egy tesztmetódus, és rávilágít adott termékek gyengeségeire és erősségeire is.

Ebben az esetben drága árcédula mellett minőségi problémák merültek fel...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) atike


atike
nagyúr

...ez tényleg elég negatív lett... Nem tudom mennyire életszerű, azaz hogy normál használat mellett ezek mennyire fognak előjönni - de mindenképp érdekes - főleg az ár függvényében...

(#5) Schuler888


Schuler888
senior tag

"de igen meglepő, hogy ez a strukturális gyengeség nem tűnt fel a Google mérnökeinek."
Van ra egy tippem, hogy konkretan b@ysztak ezt a dolgot tesztelni is..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6) Ricardo válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

A kézzel hajlítgatás minden, csak nem mérhető dolog. Anno is az volt a véleményem, hogy neki már rég kellene egy erre való gép ami pontos adatokkal is tudna szolgálni, így lehetne egymáshoz viszonyítani a készülékeket.
Arra viszont pont elég hogy az ilyen gyengeségeket a felszínre hozza.

Az hogy minimális erő hatására ilyen sérüléseket szenved a készülék nagyon rossz fényt vet rá. Főleg ebben a kategóriában. Ilyen erőhatások érhetik a mindennapi használat során is.

(#7) nozs23


nozs23
addikt

Annyit azonban nyugodtan elismerhetünk, hogy a Google általában fele annyi kamerával is gyakran jobb képeket készít, mint a konkurencia.

Mikor engedjük már el azt, hogy azért van több kamera, hogy jobb minőségű fotókat készítsünk? Semmi köze hozzá.
Több látószöget ad. Ennyi. Tehát lehet bármilyen jó a Google kamerája, nem fogsz vele ultraszéles látószögű képeket készíteni.

A videóhoz pedig: ilyen minőség már 2014-ben világszintű felháborodást váltott ki az iPhone 6-nál. Tehát így 2020-hoz közel ez elég ciki. Főleg ennyi pénzért.

Vártam ezt a telefont, de semmi vonzó nincs benne. Fotók minőségét már hozza a konkurencia is (i11, Huawei Mate 30 Pro, Oneplus 7T Pro). És ott kapsz még egy széles látószögű kamerát is. Videóban helyben hagyják. Hardveresen (ház) gyenge. A támogatást is hozzák már pár droidos gyártónál, Applenél meg ugye... De legalább drága, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

(#8) Schuler888 válasza Ricardo (#6) üzenetére


Schuler888
senior tag

Siman mehetne a dobozra egy farzseb voros X-szel athuzva piktogram :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#9) Plug Life válasza Graphics (#1) üzenetére


Plug Life
senior tag

You are bending it wrong

(#10) Integrale válasza nozs23 (#7) üzenetére


Integrale
veterán

A HD kepernyo is legalabb ennyire ciki, foleg annyi penzert, amennyit egy i11-ert kernek. Legyel kovetkezetes, es ne reszrehajlo. ;)

"Bad reklám is reklám too"

(#11) joey04


joey04
titán

Újabb szög a koporsóban. Ezt a szériát gyorsan el kell felejteni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Noukoum válasza Integrale (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Kérj bármit csak ezt ne egy fantól.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) No.01


No.01
őstag

Orulok, h meg idoben visszamondtam a rendelesemet... ez valoban az antennagate 2.0

Komolyan nem ertem, h egy Google referenciamobil, h lehet ennyire gaz?!
Az elso Pixelek meg tundokoltek. Az arak emelkedtek, de a minoseg es a design viszont sokat romlott. Ennyiert ez igy tenyleg gaz.
En kis naiv meg azt hittem, h a 3-as szeria hibajabol majd tanulnak... hat baromira nem! :U

(#14) Silenzio válasza Ricardo (#6) üzenetére


Silenzio
addikt

Nekünk van egy pár ilyen gépünk, az ország legjobban felszerelt roncsolásos anyaglaborját építettük ki. Hiteles mérésekhez szolgáló 8 számjegyű összeg. A vloggerkedés azért annyira nem fizet jól szerintem. :U

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Bár Zack tesztjei a határokat feszegeti(és ezért tartják sokan feleslegesnek), azt azért látni kell, ha egy készülék fém háza így el tud pattanni és a delikvens nem veszi észre, akkor ha pl esőben használja lehetnek károk(arról mér nem is beszélve ha vízbe viszi), aztán magyarázd meg, hogy ez garis hiba. A festésről meg az LG G5 jutott eszembe, akkor ment is a fikázás rendesen.

Nozs23
Valljuk be, az i11 jó készülék, de van kompromisszum benne drága áron(-1 kamera, ips hd kijelző). És van ahol azért van még1 kamera, hogy jobb legyenek a képek(mélységérzékelés pl. a portréhoz), pl a Tof kamera egyes készülékekben, vagy régebben a monomcrome(Honor8 meg a P8 asszem)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#16) Schuler888 válasza No.01 (#13) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ugyanmar ugyis tokba teszik az emberek. Tervezesi fail, ez egyertelmu, de a tok megoldja kici penzert

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) ArsenalF válasza nozs23 (#7) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Azert en emelekszem olyan telefonra amiben volt egy monochrome extra kamera csak azert hogy jobb kepeket keszitsen a keszulek. Mar nem emlekszem melyik volt. De amugy egyetertek a tobbivel. Mate 10 Pro meg a P20 Pro talan.

[ Szerkesztve ]

(#18) Schuler888 válasza ArsenalF (#17) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az elso huawei ami elkezdte a kamerakat sokszorozni ha jol emlekszek, p9 talan..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#19) Noukoum válasza No.01 (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

150$-t drágult az ára 3 év alatt. Nézd meg az iPhone mennyit drágult. (Spoiler, többet)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) nozs23 válasza Integrale (#10) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem nem ciki, simán oda lehet rakni bármelyik telefon mellé, nem magyarázom el ezredszerre, hogy az alacsony felbontás valójában nem alacsonyabb. Sem azt, hogy nem HD kijelzőről van szó, de értem a kényszeres degradálást. És ja, inkább az, minthogy össze lehessen gyűrni, mint egy tejfölös dobozt. :)
De igen, az i11 az Apple kompromisszumosabb készüléke, míg itt a Google csúcs telefonjáról beszélünk, tehát inkább egy 11 Pro-t kéne mellé rakni, ami ellen igazából csak a valamivel magasabb ár szól, mert minden másban jobb. Azonos áron meg ott a tavalyi XS, ami annak ellenére, hogy több mint egy éves még mindig erősebb vassal, jobb összeszerelési minőséggel és hosszabb támogatással bír.
Nem kell Applehez menni jobb telefonért ennyiért, android fronton is van bőven kihívója, ahogy azt az első kommentemben is leírtam, de megértem, hogy kényszeresen ugrotok minden hozzászólásra, ahol felmerül a konkurens rendszer.

Alapvetően, mint írtam vártam ezt a telefont. Csalódás lett. Amit tud, az a jó kamera, de ez megint egy olyan feature, ami egyre inkább túl van misztifikálva a Pixeleknél.

[ Szerkesztve ]

(#21) nozs23 válasza Quqesz (#15) üzenetére


nozs23
addikt

Jelenleg még nem látom, hogy a TOF miért jó: [link] Note 10 Plus kép, tehát elvileg TOF-al. Nem eredményez jobb szeparálást egyelőre. A mono kamerának pedig sosem láttam a gyakorlati hasznát. Csak úgy elmondták, hogy amúgy van neki. Míg mások megoldották anélkül is.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez már nem az első ilyen hiba a Pixeleknél. Könnyen törő teló pedig nekem nem kell, szóval amíg nem tanulnak meg minőségi házat gyártani, addig nem veszek tőlük készüléket. Biztosan van, akit nem zavar ez a gyengeség, de engem igen.

(#23) Silenzio


Silenzio
addikt

Ez az a szint, hogy ha éjjel véletlenül ráfekszel, reggelre görbébb mint a jancsikád. Jártam így Xiaomi-val, nem kicsit voltam megdöbbenve, mikor reggelre enyhén V alakú lett a készülék.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) forgonati válasza Graphics (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Szószerint minden tesztben öngyújtóval melegíti a kijelzőket, aztán elmondja hogy fú, az OLED kijelző foltos maradt és nem is regenerálódik. Wow, you don't say Sherlock... esetleg azt várja hogy majd egy másik telefon OLED kijelzője hirtelen regenerálódni fog? Az OLED ilyen, ha nyílt lánngal találkozik, beszarik. Az, hogy megcsinálja minden egyes telefonon, még nem fog változtatni ezen a tényen. Ugyanez van az LCD panelekkel is, annyiban hogy azok többnyire túlélik az égetést, ezt is látjuk minden videójában, már amikor LCD-s telefont "tesztel". Ezek baromságok, értelmetlenek. Az, hogy megroppantja őket, talán 1 fokkal értelmesebb, legalább látod, milyen strukturális gyengesége van, és hogy járhatsz, ha ráülsz. Max ennek van némi minimális érteleme. A többinek nem sok. Vannak jó videói, de ezek a telefon gyilkolós cuccai inkább vicc kategória. Annak mégis mi értelme hogy szőnyegvágóval karcolja le a festéket fülsértő csikorgás kíséretében? Ez azt bizonyítaná hogy le lehet kaparni a festéket a telefonról? Mert melyik telefonról nem lehet ha szőnyegvágóval neki esel?? Hagyjuk már :)

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#25) Baboka válasza nozs23 (#20) üzenetére


Baboka
tag

Sajna erre váltottam volna P10ről, már jegyem is van Berlinbe csak emiatt, de nézve a teszteket és megnyomkodva a Iphone 11-et azt kell hogy mondjam, hogy az Iphone 11 jobb választás (számomra).
Az hogy a kijelzőjét ócsárolja valaki, azt viszont nem értem, mert gyönyörű színei vannak és megnézve egy videót rajta nem látom semmi hátrányát.

(#26) h4h01 válasza forgonati (#24) üzenetére


h4h01
senior tag

De gondolom te meg mondtad volna azt is a vásárlás előtt a renderképek alapján, hogy a bekapcs gomb műanyag, hogy hol vannak az antennák a festék alatt, valamint a gg5 típusú üveget is simán beazonosítanád ugye? Azért kellenek az ilyen hitelesítő tesztek..az apple féle zafír üveg sem zafír, de gondolom neked ez is alap dolog lenne megállapítani..az öngyújtó meg azért kell, mert nem tavaly kezdte a srác gyártani a vidiket és kialakult egyféle felépítés #egykaptafa..ennyi..Jók ezek a videók, én marhára csípem őket..inkább a google-t ekézd a termékért..az ár függvényében kicsit sok itt a DE..

(#27) zolomon17


zolomon17
senior tag

Eléggé vártam ezt a cuccot, de minden egyes hírrel egyre nagyobb a csalódás. Ötletem sincs, hogy a 6T után mi lesz majd az utód, ami hardverben is top és Stock Android vagy near-stock, mint az OxygenOS :(

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#28) niof válasza Baboka (#25) üzenetére


niof
addikt

Így van! Én sem értem ezt a fene nagy felhajtást a felbontás körül. Már másik topikban írtam, haveromnak 4k kijelzős telója van és semmivel nincs előrébb vele ekkora méretben, mint én az i11-el. Ez egy totál felesleges dolog. Onnantól kezdve, hogy nem látod szabad szemmel a pixeleket, értelmetlen tovább növelni a felbontást. De persze jó áron el lehet adni a nagyobb felbontást... TV-nél is 55-60" kell (vagy még nagyobb méret), hogy a 4k igazából érvényesülni tudjon...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29) Noukoum válasza niof (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Aki szereti és használja az oledet az nem vesz ips-t.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) Fred23 válasza niof (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én biztosan tudom, hogy nekem az XR / 11 326 ppi-je kevés. Láttam, tapasztaltam, és ami azt illeti, nem örültem, hogy nekem ez a képpontsűrűség nem elég. Sajnáltam, hogy kiesett egy amúgy egész jó opció.

Párom S10e-je 438 ppi, ami már elég jó szerintem is, de -tényleg nem mindig, csak néha- egyes videók egyes jeleneteinél észre tudom venni, hogy az én 534 ppi-s telóm képernyőjét jobb nézni.

Mondjuk nagyon jó szemem van, és lehet, tényleg nem sok ember veszi észre a difit 300 és 400 dpi között.

[ Szerkesztve ]

(#31) nozs23 válasza Fred23 (#30) üzenetére


nozs23
addikt

Mondjuk az oledes 400 ppi valójában 300 körül van, míg IPS esetén a megadott érték a valós.
Persze elfogadom, hogy neked kevés, nem mindenkinek ugyanolyan a szeme. De ha az S10E kijelzőjét élesebbnek láttad, akkor a képzeleted játszott veled.

[ Szerkesztve ]

(#32) gzbotii válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért vonsz le magad véleményéből axiómákat?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) #78791680 válasza Fred23 (#30) üzenetére


#78791680
törölt tag

En OP 7 Pro 2K-val hasonlitgattam es eleg eros a kulonbseg OP javara. Valaki nem latja, en latom, ennyi eleg is.

[ Szerkesztve ]

(#34) AdamVonSzabo válasza zolomon17 (#27) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Ha ilyesmit szeretnél, szerintem nyugodtan vehetsz. 2 éve is ugyanez volt a helyzet, a Pixel 2 is simán tört a srác kezében, meg minden más újságíró is lehordta, hogy ez mekkora szar, túlárazott, QA problémás, óriás kávás telefon. Ennek ellenére én vettem egyet és még ma is úgy megye, mint a szél. Nem is tört még el, a kijelző méretét már 1 nap alatt megszoktam, ellenben minden másban tökéletes. Ha kicsit jobbak lesznek a vásárlási lehetőségek, vagy eljutok valami uniós országba, akkor veszek egy 4-est habozás nélkül. Az újságírók meg használhatják tovább a szeretett iPhone-jukat.

(#35) #78791680 válasza AdamVonSzabo (#34) üzenetére


#78791680
törölt tag

+1

(#36) gafz


gafz
csendes tag

Valahogy sosem értettem meg azt az embert, aki egy 300+k-s telefont beletesz a farzsebébe és még rá is ül. Többek közt még előszedni is macerás ülő helyzetben valamint valószínűleg kényelmetlen is (még sosem tároltam ott mobilt). Valamiért nálam úgy távoztak mobilok idő előtt az örök vadászmezőkre, hogy rosszul fogtak talajt leejtve.

(#37) kchris78 válasza gafz (#36) üzenetére


kchris78
veterán

érdekes hogy most legtöbbször mosdatják a típust legtöbbször. az iphone 6 esetén meg inkább verték az asztalt hogy de hát hogy lehet ilyen sz@r telefont piacra dobni...

(#38) Noukoum válasza kchris78 (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Biztos nem védte pár millió fan, tuti.
Mint tavaly az ipad pro-nál. Hogyne

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) zolomon17 válasza AdamVonSzabo (#34) üzenetére


zolomon17
senior tag

A barátnőmnek pár hónapja vettem egy Pixel 3a-t, az abszolút pozitív csalódás. Neki a hátlapi ujjlenyomat olvasó és a kisebb méret volt a döntő és én úgy látom hogy ezeken felül is jól teljesít, de ettől még nem megbocsátható az ára...

A Pixel 4-ben is részben ez veri ki a biztosítékot, hogy nem elég hogy lassan vállalhatatlanul drága (az én mércémmel mérve biztosan) de mellette nagyon sok a kompromisszum.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#40) MarkCsiha461 válasza Integrale (#10) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Érdekes, nekem S9+-om volt, most egy i11, és semmi problémám a kijelzővel :F Addig ameddig specifikáció alapján ítélsz meg egy telefont, addig szerintem nem kéne haterkedni, hanem nézni egy két videót.

(#41) MarkCsiha461 válasza Noukoum (#12) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Az Apple hater sokkal jobb?Nem hinném :DD

(#42) joey04 válasza kchris78 (#37) üzenetére


joey04
titán

de az almát divat szidni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) AdamVonSzabo válasza joey04 (#42) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Alma elad annyi telefont egy hónapban, amennyi Pixel 3 összesen elment 1 év alatt. Ez niche, az Apple meg durván mainstream.

(#44) *Mukeey* válasza zolomon17 (#27) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Op 8 pro majd. Én legalábbis arra várok :D

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#45) mjani1172 válasza Silenzio (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj de nagyon erőset mondtál.Lehet van olyan is, de nem ez az általános.
Fillérekből ki lehet hozni.

(#46) Schuler888 válasza mjani1172 (#45) üzenetére


Schuler888
senior tag

10milla egy ipari gepert meg olcso is

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#47) mjani1172 válasza Schuler888 (#46) üzenetére


mjani1172
addikt

És? Ehhez mi köze?
Ide nem is ipari gép kell, csak annyi, hogy lehessen valahogy mérni, látni, hogy milyen erővel hajlítja.
Mert a kézzel hajlítás az nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.