Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lexter00


lexter00
őstag

A telefonokat a "csatorna" veszi meg saját pénzen és majd a látogatottság" kitermeli" az árát vagy vagy a gyártók küldik nekik?
Amúgy ezeknek a teszteknek nem sok értelmét látom.Talán az Ifixit-nek van értelme de szerintem az se egyszerű felhasználóknak való.

[ Szerkesztve ]

(#2) Sombrerokid


Sombrerokid
tag

A videóban 04:39-nél azt mondja,hogy "salt water resistant" ?
Amúgy stabil kis mobil.

ollie Jah,oké :)

[ Szerkesztve ]

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#3) ollie válasza lexter00 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennél a csatornánál Zack saját pénzből veszi meg a készülékeket, és biztos, hogy a többszörösét keresi a megtekintésekkel (a reklámok miatt).

(#2) Sombrerokid: "solid water resistance"

[ Szerkesztve ]

***

(#4) joey04 válasza lexter00 (#1) üzenetére


joey04
titán

Szerintem pedig az egyetlen értelmes strapa teszt. A burn test ami picit talán felesleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) helixP válasza joey04 (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek.
Nyilván senki nem fogja így használni a telefonját, de kitűnő indikatív teszt. Én nagyon szeretem a csatornáját, a szétszerelős videói is jók.

Bár kicsit már unalmas, hogy minden egyes ilyen hír után elkezdődik az "ez hülyeség, felesleges, minek csinálja" vita.

[ Szerkesztve ]

(#6) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Van ott Essential teszt is

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#7) whatwhatwhat válasza joey04 (#4) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Picit? Talán? :DDD

(#8) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem amellett, hogy mindig a szívem szakad meg az összes teszt végignézésekor értelme van és nem árt tudni, hogy egyes típusoknál hol van a határ, mennyire gyötörhető. A legfontosabb szerintem a karcállóság, amit nagyon részletesen tesztel. Mondom mindezt úgy, hogy nagyon vigyázok a telefonjaimra.

(#9) Somatom


Somatom
veterán

A képen a kitámasztó az gyári, vagy valamilyen extra hátlap, tok?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) ollie válasza Somatom (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egy tok.

***

(#11) joey04 válasza whatwhatwhat (#7) üzenetére


joey04
titán

Hát a különböző dobálós videóknál több értelme van még a burn tesztnek is. Előbbieknél sokszor a vakszerencsén múlik az eredmény és ezek alapján állítják, hogy x készülék jobban bírja mint y.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hozta az elvárhatót ennyi zsé-ért. :)
De ettől még sajnos nem lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) Somatom válasza ollie (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Kár.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Jol birja a tepsi.

(#15) Alogonomus válasza joey04 (#4) üzenetére


Alogonomus
őstag

Burn test talán annak egy reprodukálása, amikor a kijelzőn maradt vízcsepp szépen befókuszálja a napsugarakat a kijelző egy pontjába. Kellemetlen, ha az ki tudná végezni pixeleket a kijelzőn.

(#16) joey04 válasza Alogonomus (#15) üzenetére


joey04
titán

hát ez igen speciális probléma. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) blagolf


blagolf
senior tag

Ilyet még nem is láttam mostanában, :Y hogy az öngyújtóval hevített rész meghal. Eddig csak olyat láttam ahol pár másodperc után eltűnik a folt.

Üdv, Zoli

(#18) helixP válasza blagolf (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert ez amoled. Az IPS-ek általában "begyógyulnak", az Amoledek általában nem.

(#19) blagolf válasza helixP (#18) üzenetére


blagolf
senior tag

Akkor nem egyformán teszteli a telefonokat, mert az S8-on meg szinte meg sem látszik.

Üdv, Zoli

(#20) helixP válasza blagolf (#19) üzenetére


helixP
nagyúr

Mégis mire gondolsz? Más tüzet használ..?

Inkább a kijelző, vagy az üveg más, az S8-nál. Amúgy nem minden AMOLED "marad foltos", de többségükre jellemző.

O5, S7, Pixel,

[ Szerkesztve ]

(#21) ollie válasza blagolf (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg nem ugyanaz a panel van a kettőben. Pont a samsung amoled paneljeinél szoktak meghalni a pixelek az extrém forróság hatására. Persze ez alapvetően nem gond, mert ilyen a hétköznapi használatban nem fordul elő, ha meg tűzbe esik a telefon, úgyis használhatatlan lesz.

***

(#22) Somatom válasza ollie (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is lehet ugyanolyan panel. A Note -ok kijelzőiben van egy plusz érzékelő réteg a tollhoz. Akár az is okozhat ilyen különbséget.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) dutrás


dutrás
őstag

Ezeknek a tesztek semmi értelme. Bármikor el lehet játszani hogy milyen kegyetlen erővel hajlítom a kijelzőt. Vagy ép a karcállóságnál épp csak hozzáértetem vagy nyomom is az eszközt. Teljesen hiteltelen.

P50 pro/P40 Lite

(#24) joey04 válasza dutrás (#23) üzenetére


joey04
titán

Tehát szerinted a tesztelőt lefizették?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Swinegod válasza dutrás (#23) üzenetére


Swinegod
őstag

A R Note 3, Mi 5, HTC M9, Nexus 6P esetében nem perkáltak eleget, igaz?

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#26) dutrás válasza joey04 (#24) üzenetére


dutrás
őstag

Ilyet nem állítottam.
De mégis mi bizonyítja az erőhatást amivel nyomkodja feszigeti a készülékeket? Ezeket csak műszeres mérésekkel lehet bizonyítani. Ha csak fél centivel odébb rakod az ujjad már egész máshol hathatnak ugyanazok az erők. A készülékek belső felépítése is egészen más.
Nem is értem azt hogy mit tudtok leszűrni ezekből a videókból. Abszolúte ritkán érhetik a telefonokat ilyen erőhatások. Még a karcállóság csak csak. De a többi...

P50 pro/P40 Lite

(#27) helixP válasza dutrás (#26) üzenetére


helixP
nagyúr

Ilyenek pont nem, de indikátornak jó, hogy ropikent törik-e, mint a Robin, vagy semmi nem lesz vele, mint a Note 8. Nem kell műszeres mérés, bőven elég a hozzávetőleges is, ezen a szinten, nem mérnök, vagy tudós, nem laboráns. Nem is szánja ezt a csatornát bizonyítékra semmivel kapcsolatban, és meggyőzni sem akar semmiről.
De elfogadom, hogy Te nem vagy meggyőzve, akkor engedd el a Storyt, haladja tovább, nem érdemes a témán rugóznod.

[ Szerkesztve ]

(#28) ollie válasza dutrás (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már kettétört így pár telefont, és semmi okunk nincs benne, hogy feltételezzük, hogy csak azokat feszegette nagy erővel. Miért tenné?

***

(#29) .Szaki. válasza dutrás (#26) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez egy olyan dolog, hogy az autódat sem azért veszed, hogy totálkárosra törd, mégis számít, hogy az az IIHS-en átment e, vagy az EuroNCAP törésteszten megkapta e az öt csillagot. Persze ezeken a teszteken minden autót ugyanolyan körülmények között, ugyanolyan sebességgel vágják neki ugyanazoknak a falaknak, de ott az életedet menti meg az autó, telefonoknál viszont nem ilyen súlyos a helyzet. Szimplán arról szól, hogy mennyire érdemes vigyázni a telefonodra, mi történik ha véletlen abba a zsebedbe rakod a kulcscsomód, amiben a készülék is van, vagy mi történik ha leesik, véletlenül ráülsz, ..stb. Nyilván ez is géppel lenne a leghitelesebb és ugyanazon a ponton ugyanazzal az erővel kéne karcolni, hajlítani, összenyomni stb, de szerintem ez a teszt is bőven elegendő arra, hogy megtudd, mennyire érzékeny a telefon.

(#30) dutrás válasza .Szaki. (#29) üzenetére


dutrás
őstag

Te értetted meg amit mondani akartam. Köszönöm.

P50 pro/P40 Lite

(#31) joey04 válasza dutrás (#26) üzenetére


joey04
titán

Nem érzem szükségesnek, hogy műszeres pontossággal kelljen ezeket mérni. Az egyik törik mint a ropi, a másik meg kibírja. Az egyik kibírja ha véletlen ráülnek, a másik nem. A karcolódás szintén. Egy jet black iphone leharcolt szar lesz a zsebedben ha marad mellette egy érme a zsebedben, a legtöbb telefon meg kibírja. Ezt lehet leszűrni a videókból, ez az értelme és ehhez tökéletesen elég ez a pontosság.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.