Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rypejakten válasza Shodan (#50) üzenetére


Rypejakten
addikt

a minőséget meg kell fizetni. :)

(#52) Shodan válasza Rypejakten (#51) üzenetére


Shodan
addikt

Pont ez a gond, hogy az ár nem feltétlenül tükrözi a minőséget mostanában.
Otthoni egyik alsó kategorias abit lapomon ott a debug led, most meg már 50e forintot kell fizetni ezért az extra szuper csúcs fícsörért. kicsit el vannak szállva ezek főleg hogy most már a fél cucc a cpu-ban van. északi híd meg nuku.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#53) Malibutomi válasza Shodan (#52) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem a debug ledtől lesz mondjuk minőségi.
Mi volt a baj a lapoddal?

(#54) Shodan válasza Malibutomi (#53) üzenetére


Shodan
addikt

Igen de ezek már nagyon exkluzív dolgoknak számítanak manapság.
Minőségi persze tudom pcb, kondik egyéb alaktrészektől (durable), meg a 28 millió fázistól lehet, amit már olyan marketing fogásként használnak mint fényképezőknél mondjuk a megapixel.

Dualba nem mennek a memók , bios update után majd visszaállítva sem
Uefi-t nem lehet teljes képernyőre tenni, audio out-nál egy jack csatlakozó nincs bedugva randomra.
2. lap kb ugyanez csak a PCI slot sem megy.
Most ha a következőnél is ezt fogja csinálni, akkor kidobom az egészet a pics@ba, és nagy ívben elkerülöm a gigabyetot. és egy 50k lapról beszélünk.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#55) Malibutomi válasza Shodan (#54) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a baj az ilyen garis cseréknél, hogy leveszik a polcról a következőt, 2-vel nagyobb serial numberrel, amit ugyanúgy Luang Jue forrasztott rosszul a műszak végefelé mint az előzőt...

(#56) Shodan válasza Malibutomi (#55) üzenetére


Shodan
addikt

Igen én is ettől félek, főleg ha azonos szállítmány. De akkor neked annyi Luang Jue. :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#57) #40935168 válasza Shodan (#56) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem is csinálta a jack ki-be dugást az audio.
Realtek Driver megoldotta. Nem kellett itt semmi lapcsere. Egyetlen Gigám sem ment még gallyra, ez az ötödik talán, ha a hugomnak és anyámnak Gigából összerakott gépeket is beleszámolom az upgrade-ekkel együtt. Kifoghattál egy gyengébb szériát :( (Vagy én egy jót, nézőpont kérdése).

Nálam most a Z87X-D3H is gyönyörűen muzsikál, proci 4.2-n és hamarosan lekupakolom, megnézzük, mennyit szalad komoly léghűtésen újrapasztázva. ;]

(#58) Shodan válasza #40935168 (#57) üzenetére


Shodan
addikt

3. lap próba.
PCI slot tökéletesen működik, nem csináltam semmit beletettem a TV tunert és ugyanazon a rendszeren felismeri ,az eszközkezelőben látom végre. Tehát az előző lapon a PCI slot tuti rossz volt. :((
Első indításra minden szuper, viszont kikapcsolás után ugyanúgy nem megy, csak ha az egyik ramot hagyom benne.Szóval ezt egyszerűen nem értem már.
A ramok egyenként hiba nélkül mennek ,biztos hogy nem hibásak. Ha meg kompatibilitási hiba, akkor miért indult el elsőre?? :F :W

(ja még annyi hogyha el is indul 2 rammal, mert van hogy elindul!, akkor nem fagy, nincs kékhalál stb, tök jól fut a rendszer)

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#59) #40935168 válasza Shodan (#58) üzenetére


#40935168
törölt tag

BIOS update sürgősen, az első egyetlen működő RAM modullal.. Melyik lap amúgy ?
Mondom az enyém tök új chipset és lap, de tök oké - igaz, a harmadik BIOS-van rajta 1 hónap alatt. :D

(#60) Malibutomi válasza Shodan (#58) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

milyen ramod van?

(#61) Shodan válasza Malibutomi (#60) üzenetére


Shodan
addikt

Crucial ballistix tactical tracer 2x4GB (1600mhz) [link]
Crucialnak írtam azt írták kompatibilis a lappal, Az előző lapoknál F3-F7 ig végig lett próbálva az összes bios.
A legelső lapomban F3 biossal tök jól ment, de aztán láttam hogy van újabb és frissitek,
Na onnan jöttek a gondok. Próbáltam mindegyikkel sőt visszatettem az F3-ast is meg a dual biosból is indítottam,CMOS reset, elem kivét, de ugyanugy b@szakodott a két rammal.
Most zsír új lap F3 biossal és már kezdi, de most pl kikapcsoltam kivettem a ramot visszatettem és megy.1
1 óra prime teszt, no hiba, most is arról írok...

@Eperkutyus Milyen ramot használsz, milyen beallitasokkal hány modul? (Ja sebességet és időzítést is próbáltam állítani most 1333on megy próbáltam 1600 névelgesen is és lazább meg gyári időzítésekkel a korábbi lapokban de ugyanazt csinálta)

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#62) Shodan


Shodan
addikt

Még videot is csináltam róla korábbi elkeseredésemben
[link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#63) #40935168 válasza Shodan (#61) üzenetére


#40935168
törölt tag

ADATA Gaming Series DDR3-1600-asok, XMP-ben mennek, profil szerint kapnak feszen kívül mindent - mivel a ramokat küldeni lehet több kakaóval is, én picit emeltem nekik, nem sokat, de minden időzítés és ilyesmi a profil szerint, sok 9-esre emlékszem és a Command Rate 2T, kézzel átállítva 1T-re sem hibázik a négy darab 4Gb-s modul, szóval ez így tök ok.

Próbálj Te is adni picit több feszt a ramoknak kézileg, úgy +10%-ot mondjuk (lazán elbírják).

[ Szerkesztve ]

(#64) Malibutomi válasza Shodan (#61) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet hogy ők azt írták, de valami miatt mégsem okés az a ram a lappal: [link]

Ugyanaz mint neked, kiveszi beteszi, bootol, nem bootol, 1 ram, 2 ram. Végül vett másik Gskill ramot a srác, és megszünt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#65) Shodan válasza Malibutomi (#64) üzenetére


Shodan
addikt

Köszi a találatot :R Igen pont ez a hiba jelenség nálam is!
Több dolog is megzavart, az első hogy pl a lap megvétele után 3 hétig kb nem is volt vele hiba bios updateig.
Illetve a szervízben is mondták hogy tapasztalják a hibát(szerintem lehet meg se nézték)
Azért dobok még egy levelet a gigának hátha írnak valami hasznosat.
A legjobb az egészben hogy a ramot külföldről vettem, itthon nagyon nem is lehet kapni, és nem volt valami olcsó :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#66) 04ahgy válasza Shodan (#65) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem is volt olyan hibám már RAM-mal, hogy se prime, sem a memteszt nem hibázott, de a gép nem állt le.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#67) #40935168 válasza 04ahgy (#66) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem pont ADATA memóriával volt gondja a régi Socket 939-es AMD lapomnak, minden mással szépen ment. Igaz, az egy DDR500 tuningram volt, de a lap is egy DFI tuninglap, mégsem komálták egymást, éjjel nappal el-el szálldogállt. Kapott végül Kingmax-okat, amiket 433 körül tudtam hajtani benne és betonstabil volt. De a mostani Giga lap stabil szintén. Viszont a RAM "hibának" v. inkompatibilitásnak rengeteg féle megnyilvánulása lehet, a be sem indultól kezdve a sípoláson át a boot-ol de kék halál-on át egészen a sunyi, teszten átmegyek de néha mégis megfagyok-ig. :(((

(#68) 04ahgy válasza #40935168 (#67) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyetértek.

Kingmax, 433MHz DDR... A jó öreg Hynix D43. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#69) Shodan válasza #40935168 (#67) üzenetére


Shodan
addikt

és a jó öreg vitesta ;) ...
nálam újabb fordulatok a történetben, ahogy az előző hsz-ket írtam a chrome folyamatosan kifagyott, mondom megint mi a sz@r van már.
Kiveszem beteszem ugyanazt a ram-ot és kékhalál. a memtest-en csomó error + kékhalál.
Másik párjával minden ok, szóval most már a ram is befosott :D most ez szerintem megy vissza szépen crucialékhez addig vesezk átmenetileg valami ram-ot...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#70) _Atesz válasza Shodan (#69) üzenetére


_Atesz
addikt

Utóbbi időben sok ram problémát tapasztaltam, javaslom a Corsair memókat.. Azok eddig hiba nélkül beváltak.

(#71) #40935168 válasza 04ahgy (#68) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azaz, D43 :D

Shodan: azaz, piros bordás Vitesta DDR500-asok voltak, Németből, eBay-ből, mert akkor itthon még azt sem tudták, mi az az ADATA. :DDD Jó drágán jöttek, az utolsó Abitomban szakítottak is keményen, de a DFI nem szerette őket. :(((

[ Szerkesztve ]

(#72) jasmin


jasmin
csendes tag

Sziasztok!

Az új 4. generációs intel procikhoz készült Asus alaplapok is tudnak hasonló szolgáltatást mint az előző generációs alaplapok Lucid logix Virtu MVP tulajdonsága? Csak mert ehhez hasonló funkció most nincs feltüntetve az Asus alaplapjainak leírásában.

Köszi

(#73) zero.alias.0


zero.alias.0
csendes tag

Ha a g45-öshöz külföldi áron lehetne hozzájutni itt is, hatalmas vétel lehetne, bár így sem rossz.

(#74) Le(s)lie


Le(s)lie
csendes tag

Nem teljesen ehhez a topikhoz illek, de nem találtam pont ehhez az alaplaphoz illőt..
MSI Z87 G43 alaplapról van szó. Alaplapi DVI kimeneten rá van kötve egy monitor, az alaplapi HDMI kimeneten rá van kötve egy másik monitor.
Ha "leállítással" van leállítva, az után nem indul el a gép, a BIOS sem töltődik be, a monitorok kapnak jelet, de nem megy.
A HDMI kihúzva, a gép indul rendesen. Miután elindult, HDMI be, mindkét monitort kezeli rendesen. Ha leállítás, ha hibernálás, akkor nem indul, ha Alvó üzemmód, akkor indul két monitorral.
A BIOS a legfrissebb, a BIOS-ban van egy dupla monitor funkció, az engedélyezve, akkor sem indul, ha DISABLED, akkor sem indul két monitorral.
Van valakinek tippje, mi lehet a megoldás.
Köszi. :)

(#75) 04ahgy válasza Le(s)lie (#74) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy kap valami kóboráramot HDMI-n. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#76) Le(s)lie válasza 04ahgy (#75) üzenetére


Le(s)lie
csendes tag

Az lehet. :)
De sajnos ugyanez volt az alaplap D-Sub kimeneten is. :(( :(

(#77) 04ahgy válasza Le(s)lie (#76) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott is kaphat, sőt, méginkább azon. Próbáld azt, hogy rá van dugva, csak a kábel, monitor nélkül, úgy megy-e? Ha igen, monitorral, de ne legyen a 230V-ba bedugva. Ha úgy is jó, akkor az áramba is bedughatod. Egyből kiderül, mi a probléma eredete.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#78) kromatika


kromatika
veterán

ASUS Z87-A ennyiért felejtős.

(#79) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Üdv!

Asrock Z87M extreme 4...BIOS update sehogy sem megy..valakinek ilyen lap, tapasztalat?!?!

(#80) Roach


Roach
csendes tag

"A méréseket az alaplapok gyári alapbeállításai mellett végeztük"

Nem tudom ennek mi értelme van... ha az egyik lapon az egyik memória időzítés 2ciklussal arrébb van gyárilag, már meg is van a teljesítmény külömbség, ugyanolyan értékekkel és ugyanolyan memóriával kell tesztelni, a konkrét lapok teljesítményeit csak így lehet pontosan összehasonlítani.

Kicsit megkésve de annál nagyobb szeretettel, jobb teszteket kérünk!

"Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

(#81) somfalvi


somfalvi
tag

Üdv, mindenkinek!
Van egy Asrock Z87 Extreme3-s lapom,hozzá egy Intel I5 4670K proci. Későbbi tuningpotenciál kihasználása miatt vásároltam mellé egy LCPower CC 100-as hűtőt. A problémám,hogy nem tudom rátenni a lapra,mert nyomja a hűtőbordát a lapon. Kérdésem akinek ilyen lapja van,milyen hűtővel használja ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.