Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Nem rossz, de Z270-nel, 2017-ben 2db Thunderbolt lenne a minimum, 36-60W power delivery-vel.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Munkához olyan OC-t kap majd a CPU, amivel indokolt a 2db EPS csatlakozó, eközben a Heat Pipe a PCH-t hűti azzal a lamellasorral, nem a VRM-et..

Inkább tettek volna erre is RGB-Led-sort... ;]

(#3) tecsu


tecsu
addikt

Hogy a nyolc csatornás hangchipet miért tették rá, illetve átalában alaplapra miért raknak ilyen szutykot, nem értem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#4) tibaimp válasza tecsu (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom, mert a legtöbb felhasználónak bőven elég.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Formaster


Formaster
addikt

Ez igen, elfogadnám!

(#6) tecsu válasza tibaimp (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Elég? A nyolc csatorna sok.
Ahhoz, hogy ki tudd használni a nyolc csatornás megoldást, legalább 30nm-es hangtér kell és néhány millió forint hangsugárzókra.
A legtöbb gémernek jobb lenne a sztereó vagy maximum az 5.1 - főleg ha ilyen rossz minőségű a DAC.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Panzika


Panzika
tag

OSZT HOL VAN AZ ERGÉBÉ LED?? HOL??
EZ ÍGY EGY SZUTYOK!!!! NEM ALAPLAP!!4444!!NÉGYNÉGY

(#2) Duracellm: az a lamellasor valószínűleg a PLX-et hűti, de a PCH is ad le neki hőt igen :)

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#8) #16939776 válasza Panzika (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az az árát dobja meg inkább, nem a hőtermelést: ~40-80USD és ~4-8W. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) Panzika válasza #16939776 (#8) üzenetére


Panzika
tag

Nemtudom mennyi hőt termel a PLX de általában amelyik lapgyártó használja arra méretes bordákat raknak. Bár lehet csak a dizánjn miatt :)

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#10) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Nemtom', ez nem érződik annyira workstation alaplapnak... :U

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Sajnos azt nem tudtuk kideríteni hivatalos forrásból sem, hogy mikor kerül a boltokba, sem pedig azt, hogy mennyibe fog kerülni.": megmondom én neked: sokba :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) SAS107


SAS107
csendes tag

én azt nem értem ez mitől workstation?
Aki munkaállomást épít az nem egy 2011-es lapot vesz akkor már inkább?
Pl asus x99 deluxe ii , na arra lehet mondani hogy workstation, leszámítva hogy csak 1 cpu foglalat van rajta.
De ez semmivel nem jobb mint egy 2011-es alaplap, sőt, ws szempontból jóval kevesebbet tud.

(#13) #06658560 válasza SAS107 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen. Elég sokféle WS-t láttam mostanában elérhetőt. Ez is multi GPU vonalon mozogna inkább.

(#14) Panzika válasza #06658560 (#13) üzenetére


Panzika
tag

Azért a 7700K legyen akármilyen erős is, 4db Quadro M6000-t vagy 4 Radeon Pro Duo-t nemhiszem hogy teljesen megtudna hajtani
Szóval ezt a WS lapot én is baromságnak tartom
Ezt leginkább azok fogják vinni akik 2 VGA-t akarnak a 7700K mellé x16/x16 módban

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#15) Formaster válasza Panzika (#14) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem meglesz a piaca. Pro youtuberek, akik gamelnek is, de renderelnek is.

(#16) -Skylake- válasza Panzika (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tenyleg nem ertem, miert gondolod, hogy ahol 4VGA megy ott keves az 7700? Az megvan, hogy talan pont azert kell a 4VGA mert azok dolgoznak es nem a CPU ? Egy I3 is kihajt 4 Quadro M6000-t ha olyanra hasznalod ahol a vga dolgozik es nem a cpu...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) #06658560 válasza Panzika (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mit kellene rajta kihajtani? CAD vonalon jelemzően a CPU szinte folyamatosan unatkozik tizdszázalékos terhelésen, ha a GPU zakatol. Ha pedig dolgozik, akkor a VGA malmozik.

(#18) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

600 ojoróóó....

(#19) tecsu válasza Panzika (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Mi van? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) Tidus válasza Panzika (#14) üzenetére


Tidus
addikt

Hogy mit hiszel az csak egy dolog.
Olyan dolgot pedig ne minősíts, amit csak képen láttál.
Fogalmad sincs hogy miről beszélsz.
Amúgy abba a lapba nem 7700K való, de az is belepasszol.

(#21) Zoltán987


Zoltán987
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Asus tuf z270 mark1, i7 7700k, hyperx savage 2400mhz cl12 újak mindhárman mégsem működik.
Ventik felpörögnek 1-2 sec. majd leáll, és újra ugyan ez.
Thermaltake 700w a táp. Mi lehet a gondja?

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#22) #16939776 válasza Zoltán987 (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Indítsd el memória nélkül, illetve valamilyen +terheléssel pl.: 2db HDD. Ha akkor is ezt játssza, már lehet gyanakodni, hogy bios-t kell reszetelni. Ha az sem segít, mindhármat vidd vissza ahol vetted és oldják meg ők ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) Tidus válasza Zoltán987 (#21) üzenetére


Tidus
addikt

Már csak az a kérdés hogy mit használsz SSD., vinyó, MVMe.
Én az MVMe SSD-vel szívtam egy jó napot mire rájöttem, hogy annak a beállítása nem jó.
Nálam Maximus IX Formula, 7700K , a bios hasonló. Részletek az adatlapomon.
Ha nem méssz semmire privátban át küldöm az összes Bios beállítás képét.
A Bios hasonló.
Ne add fel, én is majdnem feladtam. Új cucc új kihívások.

(#24) tecsu válasza Tidus (#23) üzenetére


tecsu
addikt

"Új cucc új kihívások."
:C :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) Tidus válasza tecsu (#24) üzenetére


Tidus
addikt

Kis bátorítás is kell.

(#26) tecsu válasza Tidus (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Ez engem inkább eltántorít (a vásárlástól). :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) Tidus válasza tecsu (#26) üzenetére


Tidus
addikt

Mondjuk egy jelenlegi AMD után valóban egy kihívás egy Z270.
Főleg ha piszkálod, viszont kárt nem tudsz benne tenni.
Inkább a boot lehet a probléma.
Nekem is most van először MVMe,(de eddig mibe is lett volna) végül is ugyan az mint az SSD. De a Raid kissé bonyolítja, főleg ha úgy akarjuk futtatni mint amire kitalálták.
Ez nem a Win7 és a Kaby Lake esete. A Win 10-et támogatja, de én akkor is a 7-tel fogom, akarom használni.

(#28) Zoltán987 válasza Tidus (#23) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

Helló!
Ezzel csak az a gond hogy nem ad képet sem.
Be sem indul sajnos.
Megy vissza gariba javítsák meg vagy csere.
Arra viszont kiváncsi lennék hogy ezeket a ramokat támogatja e hyperx savage HX424C12SB2K2/16
Asus oldalán nem ír róla sok mindent.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#29) Tidus válasza Zoltán987 (#28) üzenetére


Tidus
addikt

Reseteld le az alaplapot, nálam sem teljes alapon volt, tesztet biztos futtatnak velük. Viszont elindult, de kék halálokkal.
Az Asus .hu-n regisztráld a lapot minden képpen. Mivel megvetted.
Aztán írjál a Műszaki információ kérése kategóriában. Kijelölőd a rád vonatkozókat, leírod amit kérnek, aztán 24 órán belül válaszolnak, v. felveszik veled a kapcsolatot. Nekem már volt tapasztalatom. Kiskerbe R.o.G alaplapra 2év garit adtak. Írtam az Asusnak a lap beregisztrálása után. Itt azt is ki kell tölteni hogy hol vetted. Hogy két évet adtak. Visszaírtak hogy igen is 3év jár kérjek módosítást. Elküldtem a levelet a Kiskernek, küldték is a módosítást a gariról.
Amúgy nem hinném hogy azokkal a hardverekkel alapból gond lenne. Az összes prémium kategória.
Amúgy mit viszel vissza gariztatni, mindent oda ahol vetted.

Az Asus oldal mindent leír, támogatja.

Nem akarlak megsérteni, de ha a memóriát sem tudod kikeresni, akkor hogyan akarod beállítani. Ebből fakadóan mi alapján vetted őket. Megtetszettek?

[ Szerkesztve ]

(#30) Walter_White válasza Zoltán987 (#21) üzenetére


Walter_White
senior tag

Mindenféleképpen CMOS-t tolnék, és ha a Táp jó, jól be van kötve minden, akkor meglesném a memót egyesével slotonként, ha mindegyikben ugyan ez a jelenség, akkor én a lapot visszaküldeném, nézzenek rá. Procit én még nem láttam se meghalni, se úgy hogy alapból hibás legyen. (De persze biztos van)

(#31) Tidus válasza Walter_White (#30) üzenetére


Tidus
addikt

Az egy TUF Ultimate Force, katonai felhasználásra készült alaplapot nem adnak ki hibásan.
Láthatatlanba mondom hogy kizárt, azt csak tudatosan lehet tönkre tenni.
Válogatott alkatrészek. Extrém gyári teszt, garantált 24/7 használat, még a gyári gari is 5év, stb.

(#32) Walter_White válasza Tidus (#31) üzenetére


Walter_White
senior tag

bármikor meghalhat az a lap is.. sőt gyári hibás is lehet..., válogatott alkatrészek közé is becsúszhat hibás, vagy akkor miért adnak rá egyáltalán garit, ha 100%-ig gyártásbiztos?

[ Szerkesztve ]

(#33) Tidus válasza Walter_White (#32) üzenetére


Tidus
addikt

Végül is ezen el lehet vitatkozni, tényleg lehet hibás.
Viszont a táp lehet hogy indít aztán leáll. Másik táppal mindenképpen kipróbálnám gariztatás előtt.
Egy másik DDR4-es géppel gyorsan ki lehetne szűrni a ramokat, akármivel pedig a tápot.

(#34) Zoltán987 válasza Tidus (#29) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

Az asus magyarország kft -t felhívtam a garanciával kapcsolatosan és ők azt mondták nem adnak igazolást arról hogy +2 év gari járhozzá, de beregisztráltam a terméket és az alapján ők látják hogy mikor vásároltam.Legalább is ők ezt mondják.
Ha megnézed a memória támogatási.listáját ennek az alaplapnak nemsok mindent találsz rajt.
Asus tel sz. : +36 1 505 4561
Asus tuf z270 mark1

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#35) Zoltán987


Zoltán987
csendes tag

Az alaplapot ma vissza küldtem, bestbyte hoz
Ők is azt mondták simán lehet hibás az alaplap.
Beszéltem másik számtech szervízessel, ő is ugyan ezt mondta, az ő ismerőse is felső kategóriás get használ
Kb fél millóba van neki és már a 3. alaplapot használja, mert tönkre ment mindegyik.Garanciába cseréltek neki.
Gondolom ő sem teljesen hülye hozzá.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#36) Zoltán987 válasza Tidus (#33) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

A tápom az ezelőtti gépembe volt asus maximus v formula , i7 3770k ddr3 1600 2x4gb, működött rendesen.
De attól méglehet ehez kevés, nem gondolnám, de lehet.
A tápom thermaltake PSH 700V.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#37) Zoltán987 válasza Walter_White (#32) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

Ebben teljesen igazadvan, sőt annyira nem is válogatott az a válogatott alkatrész. Tapasztalat.
A flex nél dolgozom.
A blackberry porsche telefonokat mikor gyártották azok is ugyan azt a panelt, kijelzőt kapta mint a másik, csak az 400 000Ft volt akkor meg ha vettél porsche-t akkor kaptál.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#38) Tidus válasza Zoltán987 (#36) üzenetére


Tidus
addikt

A 700 watt SLI-hez is elég, húzott 7700K-val.
Ha ez a véleményed a TUF alaplapról, és a válogatott alkatrészekről, akkor vehettél volna egy jobban felszerelt STIX v. PRO alaplapot olcsóbban.
Ennyi erővel ROG-ot sem érdemes, annyival nem ér többet. Nem?

Na szóval ma éjjel ismét hasonló volt a helyzet, mint a mikor a RAID0 beállítást csináltam, és hasonló a te nem indulásodhoz.
Ma postára dobtam a 7700K procit. Két hetesen, új áron adtam, de beszámoltam egy használt Skylake G4400 -at.
Nem reseteltem a Biost Maximus IX Formulában. Négy alakalommal indult újra, ventik felpörögnek leáll. Már gondolkodtam hogy egy Bios reset kedvéért visszadobom a 7700-at. Aztán ötödik indulásra alapba állt a BIOS, de minden, és elindult.

[ Szerkesztve ]

(#39) Zoltán987 válasza Tidus (#38) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

Az hogy mi a véleményem az csak egy dolog, az asus nak is csak ennyit jelent meg bármelyik gyártónak, de az 5 év gari nem mindegy. Azért vettem ezt a lapot mert asus ha megengedhetem magamnak és ez még belefér az elfogadható ár egy alaplapért keretbe. 4-5 napom csak azzal telt hogy alaplapokat kerestem teszteket nézegettem. Igaz csak asus érdekelt.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#40) Zoltán987 válasza Tidus (#38) üzenetére


Zoltán987
csendes tag

A rog alaplap valóban nem ér többet azoknak akik nem tudják kihasználni, vagy nem konkrétan azt a típust keresik. Igazából a chipset számít elsősorban.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#41) Zoltán987


Zoltán987
csendes tag

Ha megjön az eredmény megírom bármi is legyen.

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#42) Tidus válasza Zoltán987 (#41) üzenetére


Tidus
addikt

Kíváncsian várjuk, gyors ügyintézést.

(#43) Zoltán987


Zoltán987
csendes tag

Sziasztok megjött tegnap az alaplapom, de akkor sem akart elindulni, pedig volt bios frissítés a szervízbe persze náluk ment.
Aztán hosszas tesztelgetés másik gépbe memória, proci.
Végül is a tápegységem valamiért kevés volt neki, de a fiamnak a cooler master 700w-os tápja viszont elindítja úgy hogy most heppy van megy a vas.

[ Szerkesztve ]

Tisztelettel: Berényi Zoltán

(#44) Tidus válasza Zoltán987 (#43) üzenetére


Tidus
addikt

Az a Thermaltake 700w-os táp kizárt hogy kevés legyen. Ha használt és sok éves, valószínűleg egy ágon keveset ad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.