Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [z0d1AK:] Fotozz.hu

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mondhatni megéreztem a másik oldal helyzetét.

Bár nem bánom, hogy kiraktak, nagyon nem kötöttek le az "amatőr" fotósok által, Canon EOS 5D mark II vázzal készült képek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Szten Márs válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fotozz.hu-n (de máshol is) vannak olyan kompaktokkal készített képek, hogy az ember helyben lepetézik. Vagy kis értékű, régi tükörreflexesekkel. Amúgy bizonyára tudod, a PH-nak is van fotós szekciója, egy "digitális fényképeim" nevű topiccal együtt ;)

(#3) 7


7
addikt

flickr vagy deviantArt. A flickrnel erdemes atnezni, hogy pontosan mi van benne az ingyenes csomagban, mert erhetnek kellemetlen meglepetesek, cserebe viszont (mivel az oldal fokent a kepekre szakosodott) a kozosseg szakmaibb, nagyobb aranyban fordulnak elo jo fotosok, igy nagyobb az esely a hasznalhato kritikara is. A deviantArt konnyedebb, kevesbe profi taborral dicsekedhet (gyongyszemek azert ott is vannak dogivel), viszont egyreszt az ingyenes verzioja is sokkal tobb mozgasteret ad, mint a flickr, masreszt az alkotasoknal is igyekeznek mindenfelet tamogatni (fototol kezdve az animaciokon es hangulatjeleken at a haikuig szinte mindent)

[ Szerkesztve ]

(#4) z0d1AK válasza Szten Márs (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tudom, hogy lehet jó képeket csinálni nem csúcstechnológiával sem.
Ennél a képemnél baszott fel az a kijelentés, hogy vagy zoomoljak rá, vagy menjek közelebb.
Kb 35cm-re voltam a jószágtól, ha közelebb mentem, megpattant a lencse elől.
A gép meg nem akart éles képet csinálni, ha zoomoltam. Ennyit tud, ez van.

Tudom én, hogy van, csak annyira nincs időm sajnos még fotózni sem, hogy ááá.
Meg vagyok halva:F

(#3) yetike: tegnap regeltem a filckr-re

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Apollyon válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De gáz... Ez is egy gyökér sznob banda mint amilyen a magyar Studio max honlapján is van..

(Hja ez nem válaszként akart menni, hanem inkább az írásodra:) )

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) tibi666


tibi666
senior tag

nekem van egy kompatom, egy panasonic lumix fx40.

tetszik a kattintgatás, lehet el kellene kezdeni fotózgatni.
első körben sajnálnék sok százezer forintot kiadni egy komoly gépért, inkább használtat néznék. egy canon eos300d-nek mik lehetnek a hátulütői? ezzel meg lehet tanulni fotózni? bocs, ha buta kérdéseim vannak.

(#7) kingabo


kingabo
őstag

Ha nem akarod véleményeztetni használd az ms skydriveját. 25gb tárhelyet ad, lehet fotóalbumokat is készíteni, sajnos csak ie alól lehet egy activex beépülő segítségével egyszerre több filet feltölteni (de akkor gyakorlatilag korlátlant). Ha kell a véleményezés is, akkor akár mehetnek a linkek a Yetike által ajánlott topicba.

ui: ms ellenesek, flamelni vágyok tartsák véleményüket magukban!

[ Szerkesztve ]

(#8) madstunt válasza z0d1AK (#4) üzenetére


madstunt
addikt

vissza is igazollak :)

(#9) LadyLorien


LadyLorien
tag

Ide én is regisztráltam nem rég, de az volt a szabályzatban, hogy csak akkor tölthetek fel képet, hogyha van "x" mennyiségű hozzászólásom, vagy pontom... mondanom se kell, hogy nem töltöttem fel egyetlen darab képet sem...

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Elég furcsa szabályok. Tehát ilyen mindenhol van.
Azt nem értem mért kell szakmai szemmel nézni egy olyan fotósra, aki csak hobby szinten fotóz? Vagy ez a fotozz.hu kifejezetten szakmai oldal, profiknak?
Néha napján nekem is lenne kedvem fotózni. De be-be néztem hasonló oldalakra és már alapból elment tőle a kedvem.
Mert vagy (fél)"profi" cuccal fotózol és értesz is hozzá, vagy kifikáznak a picsába.
Lehet h az ember szeret fotózni, de csak egy "szutyok" 40-60 ezres kompaktra van pénze, se plusz objektívre se hasonló extrákra. Érteni is csak annyit ért hozzá, mint ami le van írva a használati utasításban azt csókolom :) De ettől még megláthatja a pillanatot, és csinálhat szép képet. Mint szép téma és kompozíció vagy hasonló formájában, nem pedig szakmai szemmel szépnek "tökéletesnek" nevezettet képet.

[ Szerkesztve ]

(#11) LadyLorien válasza Dany007 (#10) üzenetére


LadyLorien
tag

Teljesen egyetértek. Például én is kaptam már elég sok negatív dolgot azzal kapcsolatban, hogyha ennyire szeretek fotózni, miért nem veszek tükörreflexes gépet, meg komolyabb felszerelést és találtam közölni az illetővel, hogyha ad rá pénzt, azonnal szaladok vásárolni.
Nekem is csak egy közép kategóriás kompakt gépem van és ahogy elnéztem, sokan egy olcsóbb géppel jobb fotókat csinálnak, mint azok, akik drágán megvették a profit.
Erre szoktam mondani, hogy pénzzel nem lehet tehetséget vásárolni, maximum a kellékeket hozzá. :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12) z0d1AK válasza Dany007 (#10) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát igen, az első öt hozzászólásomat pont kivonás követte.
Megírtam, hogy milyen jó a kép, szép színek, meg minden, de az a pici pont nem kellett volna, hogy belekerüljön. Nálam ettől még ötös volt. Erre törlik, és írják, hogy mire fel adok ötöst ilyen értékelésre.

Na meg mikor azért, mert semmi szakmai nem tudok hozzá tenni... :W
Egy jó képhez mennyi szakmai dolgot lehet vajon mondani?
És ha azt előttem már 3-an leírták, akkor én is írjam le ugyan azt, majmolva őket, a saját véleményem helyett?:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) 7 válasza kingabo (#7) üzenetére


7
addikt

Ha mar skydrive-rol van szo, en inkabb a dropboxot tudnam ajanlani. Az IE nelkul is mukodik, es a kliensprogramja meglehetosen kenyelmesse teszi az online tarhely menedzseleset (gyakrolatilag szinkronban tartja a gepeden a kivalasztott konyvtarat a webes tarhelyeddel). Igaz, az ingyenes csomagja csak 2-5 GB tarhelyet biztosit, de ennek is boven elegendonek kell lennie a legtobb megosztasra. :)

(#14) kingabo válasza 7 (#13) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor van választék! :D
A logoutos cikk alapján ez inkább olyasmi mint a live mesh.
Én a backup-okat a skydrive-ra mentem ezért töltöttem fel oda a képeket is. :) De egy kliens progi a feltöltéshez tényleg nagyon jó lenne. :(

(#15) zoo8800 válasza kingabo (#7) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy bajom van a skydrive-val, az 50 megás max mappaméret.
(remélem ez még nem flame)

rip and tear, until it is done

(#16) máyköl


máyköl
veterán

Engem ugyanígy kb. fél éve kidobtak, és ötből négy képemre azt írták, nem üti meg a szintet, és törölték. Most újra regeltem kb. 2 hete, az előző nevem _2 végével, és úgy néz ki sokat fejlődtem az alatt a fél év alatt. Eddig 3 képet töltöttem fel a héten, mindhármat elfogadták, és jöttet 5 pontos, és jópár pontos vélemények is...
Szerintem csak azt a képed töltsd fel, amit igazán jónak látsz, vagy várj te is egy kicsit... :K

(#17) madstunt válasza 7 (#13) üzenetére


madstunt
addikt

nekem a skydrive operával is működik :P . mostamság jobb fej ilyen szempontból az ms mint a gugli ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) kingabo válasza zoo8800 (#15) üzenetére


kingabo
őstag

Képek feltöltéséhez nem elég az 50 mega? :Y
A többit meg fel lehet tc-vel darabolni.

(#19) kingabo válasza kingabo (#18) üzenetére


kingabo
őstag

Hupsz, most látom, hogy mappaméretet írtál és nem file méretet. Nálam vannak 4-500 megás könyvtárak is, sőt a gyökérben egy 17 gigás van. (ezen belül van egy rakat kisebb)

(#20) zoo8800 válasza kingabo (#18) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, ha pl egy nyaraláson csinálsz 500 fotót, 500kb/db, az 250 MB. És ezt nem lehetetlen összehozni. A Picasaban albumonként 500 kép a korlát, bár össz. 1 gigás a fiók, az se túl jó...

hmmm, 20GB évi 5 dodóért, ez nem rossz...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21) kingabo válasza zoo8800 (#20) üzenetére


kingabo
őstag

Továbbra sem értem mi a gondod. :F Meglestem, van egy könyvtáram amiben van 522 file 1,44giga.

(#22) zoo8800 válasza kingabo (#21) üzenetére


zoo8800
veterán

most olvastam #19-t.
én nem tudtam 50 mega fölé menni max. mappaméretben. De most szétnézek a beállításokban :)

rip and tear, until it is done

(#23) zoo8800 válasza zoo8800 (#22) üzenetére


zoo8800
veterán

hmmm, se fájlméretben, se mappaméretben nem tudok 50 mega fölé menni :DDD

rip and tear, until it is done

(#24) kingabo válasza zoo8800 (#23) üzenetére


kingabo
őstag

A file méret max 50 mega, afölé én sem tudok menni, viszont a könyvtárméretben simán. Az egyszerűség kedvéért feldaraboltam egy 230 megás zip-et és feltöltöttem. Képek: file méretek, elkészült a feltöltéssel. Tudom ez nem megoldás számodra, de nálam működik, hiba valahol nálad lehet. :(
Én ie8 alól töltöttem fel, a feltöltést segítő ActiveX vezérlő segítségével.

(#25) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Na aszem itt az ido felborzolni kicsit a kedelyeket :D (a fotozz.hu val kapcsolatban)
Baratnom es jomagam is tagok vagyunk. (es egyikunk sincs kidobva :) ugy nez ki megutjuk a szintet :D)
Kovetkezoek a gondolataim az oldalrol es hasznaloirol (es az elozo hozzaszolasokrol)
Az oldal televan sznob idiotakal akik azt hiszik ha vesznek egy masinat 2-300000 forintert meg egy ket szurot akkor ok mar fotosok! (speciel volt aki baratnomet lehuzta a gep miatt hogy miert nem vesz ertelmeset? Es miert ilyen 'gagyi geppel fotoz... nos ez a kedves erdelyi looser D60 an adja elo es ennek kittobijaval. (ezt nem is boncolom tovabb)
Erzodik erosen az oldal koncepciojabol adodoan hogy sokan csak azert irnak valamit mert kell nekik a kredit. Az hogy mit irnak majdnem mindegy. Minnel jobban huzol le egy fotot annal tobb kreditet kapsz! Hat ez sem ez nehez egyenlet hogy az ember levezesse...

Sok buzgo tehetseges embert igy megfolytanak.
Aztan vannak a fotok amik feltunoen nagy pontot kapnak valos ertekuktol eltekintve. Eleg nagy barati tarsasagom ismeretsegeben sokan vannak akik a fotozz hu.n fennt vannak es a bevett szokasuk hogy egymaset felpontozzak, tobb user-t regisztralnak parat csak az ertekelesek irasa gyanant! :D (ez is lehet oka annak hogy nem olyan regen egy olyan 4.8 as fotot lattam ami majdnem az osszes elkovetheto kezdo hibat tartalmazta...
Jomagam sem vagyok hard-core fotos de azert objektiven/technikailag meg tudok itelni egy fotot.

Aztan ott vannak azok akik probalnak minden bevetheto szokasos kifejezest bevetni az ertekelesekbe (alulexpos/ szar dof/ kiegett itt ott/ stb) anelkul hogy tudnak mi az. Ettol herotom van! :D Szinten baratnom egyik kepere irta egy 'nagyon okos' ember hogy milyen alulexpos... Az emberek nem is veszik a faratsagot hogy megnyissak a kepet mondjuk egy programmal hogy mielott hulyeseget beszelnek nezzek is meg. Olyan szep a hisztogram mint a nagykonyvbe.. ennek ellenere irjak ezt. Ebbe nem kotnek bele a melyen tisztelt moderatorok/adminok...de abba igen hogy egy elkurt keretert tobbet merek levonni mint 0.2
Na tudnek meg itt regelni ... egyszoval a fotozz hu szerintem nem halad tul jo uton...meg kellene reformalni! :) (kulfoldi oldalon is tag vagyok sokkal jobb visszajelzest kap onnan az ember, technikailag is es jobb szubjektiv velemenyt is...)

(#26) z0d1AK válasza Z0mbi (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hasonló képen vélekedem én is.
Lehet valaki jó fotós, csak éppen előfordulhat, hogy egy pár tízezres masinával kell alkotnia, nem egy fél milliós DSLR vázzal.

Valahol olvastam régen, hogy kezdő fotósok oldala, vagy hasonló. Ennek ellenére szétnéztem, és minden második képnél a következő kettő valamelyike ott volt:
- xy fotóstúdióban készült
- xy több százezres géppel készült

Nem hiszem, hogy ezek közül bármelyik is kezdő képe volna.

Engem elrettentett a használatától kicsit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) TannerHUN


TannerHUN
aktív tag

De jó, hogy nem csak én vagyok hasonló véleményen.Én tavaly azaz 2011-ben regisztráltam és töltöttem fel három képet.Vicces, mert csak az egyiket fogadták el, mondván nem felel meg az adminoknak...Nem is törődtem vele, gondolván majd később bepótolom azt a két képet.Az első is úgy került be, hogy beválasztották a deviantART decemberi képei közé amit le is írtam a kép alá.Nos aznap még történt egy két furcsaság...Mégpedig az, hogy ezt a képet törölte valamelyik admin... :(( Délután írtam is egy levelet, hogy ugyan mondják már meg mi baj volt a képpel.Erre válaszolt este egy admin akinek ráadásul a neve se látható, hogy "ő nem szokott képet törölni". Számomra érthetetlen dolog ez hiszen köszöntem is és udvariasan tettem fel a kérdést, erre csak fél mondatot nyög be és kész. :((( Felháborítónak tartom azt ha valaki ért is a fényképezéshez -a fényképezőm nem egy SLR vagy DSLR- és erre fel még a képét is törlik az oldalról.Sajnos nem engedhetek meg magamnak a DSLR-t mivel a fizetésem nagyon alacsony ezen felül a számlák stb...Emiatt szerintem nem kell kinézni az embert, mert nagyon szép képeket lehet vele komponálni.Az oldalon jó pár fotót láttam már 250E-300E Ft-nyi értékű vázzal készült képet.Azt kell mondanom -5-re lehetne értékelni a képeket. :( Nagy a zaj, félrefókuszált és ezeket a képeket értékelik ötösre??? Ennél még a szomszéd nénike is jobban komponál a Polaroidjával, mint ezek az emberek.Jogosnak tartom kijelenteni, nem értenek hozzá a sok gazdag júzer, aki fotósként hirdeti magát.Én meg mehetek a nagyobb tapasztalatommal a sunyiba...Azt hiszem az oldal üzemeltetői az ilyen cselekedeteikkel csak maguk alatt ássák a gödröt.

Azt tanácsolom a kezdő fotósoknak, hogy ne ezt az oldalt válasszák, mert érhetik még meglepetések!

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#28) Gergő_ válasza TannerHUN (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem még mindig sokan nem értik, hogy nem a gép számít. Ha megnézel egy fotós oldalt lehet az akár flickr vagy fotozz, pl. a tájképeknél tipikusan ugyanazokat a képeket látod csak százféle nagyon hasonló változatban. A technikai megvalósításuk remek, félrprofi felszerelésekkel, de mi értelme amikor mindenki ugyanazt csinálja?
A fotózzon ezt azt hiszem jobban szűrik így is rengeteg a webszemét.

(#29) TannerHUN válasza Gergő_ (#28) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ez egyértelmű, de akkor mi értelme a fotográfiának?? Ha én mondjuk lövök egy képet amin van egy puszta és pár tehén, szép felhőkkel kiegészítve, hasonlót nem lőhet már egy profi? Nem ugyan arra a helyre gondoltam, mondjuk külföld vagy bármely már hely ahol van puszta állatok vagy esetleg állatok nélkül.Kicsit értelmetlennek tűnne a dolog. :) Hiszen amit állítottál az megegyezik a portré fotózással, mert mindegyiken nő vagy férfi van.Az meg már más tészta, hogy műteremben vagy szabadban készült.Ha ilyen lenne a gondolkodás mindenhol nem csak a fotográfiában azt hiszem nem lenne se számítógép se semmi, hiszen az is ugyan úgy néz ki mint a 20 évvel ezelőtti -szvsz inkább csak hasonlít rá- Azt hiszem a képem egyedi, ha gondolod linkelem.Nem másoltam sehonnan, egy egyszerűen megkomponált kép ami jó pár embernek tetszik.Ha a fotozz meg már nem fogadja el, az már az oldalt minősíti.Bár én nem haragszom, csak undorítónak találok egy két dolgot ami az oldalon van.Azt hiszem ezzel nem csak én vagyok így :K

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#30) Gergő_ válasza TannerHUN (#29) üzenetére


Gergő_
őstag

fotográfia amire gondolsz, szerintem a művészeti ág, saját magunk kifejeződése, nem az amikor mások ötleteit próbáljuk megvalósítani. Általában már ezek az ötletek is ötletek másolatai. Nem?
Pl tejszerű víz
hdr-es táj, szélmalom, panel
kitekintés a Gellérthegy korlátai közül
hdr-ezett szénné kontrasztosított feketefehér
ön-tükör-portré dslr-el fél arcot eltakarva
makró bármiről
(nyugi ezekből nekem is mint mindenkinek van jópár)
A hivatásos is általában megrendelésre dolgozik(...mire másra?), bele kell vinnie a megrendelő igényeit általában úgy meg már megint régen rossz. Egy rendes művész szerintem éhezik és legalább 5 éves a felszerelése.
A művészetnek nincs értelme, a művészet művészet "csak értelme van." Oka nem sok.
Mondjuk lehet az értelme ha valaki pl. meg próbál megélni belőle(és van érzéke is hozzáÖ, vagy élete egy új irányt vesz, általában önös érdeknek kell vezérelnie. Vagy pl. boldoggá ha csinálod.
Persze hogy érdekel a képed, vagy itt vagy privátban...

(#31) TannerHUN válasza Gergő_ (#30) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

+1 pont! :)
Na de itt nem konkrétan művészekről beszélünk hanem lelkes amatőrökről, haladókról, úgy mint te vagy én.Ha esetleg nem amatőrnek érzed magad akkor bocs, csak általánosítom a fotozz vagy bármely más portált és az oda feltöltőket.

Természetesen nem titok a kép, hiszen úgy is az elutasított képekről beszélgetünk.
A fotó akkor itt is van: [link]
Tudom van benne hiba.Pl.:Nem lett tűéles, de ez a kompakt hibája.Illetve nem kellene oda az a fehér függöny, de sajnos máshogy vagy más helyen nem tudtam megoldani.

Amivel nem akarom magam fényezni, de ez a kép került be a 2010 decemberi képek közé mint kiválasztott: [link]

Egyébként még megtalálható a galériámban pár kép ami nem fénykép, hanem 3D-s grafikával készült.Szerintem hallottál már ilyenről :)

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#32) Espla


Espla
aktív tag

ez egy jónak tűnő alternatíva: https://fotovilag.hu

ez elég réginek tűnik: http://fotozok.hu/

itt csak belépve látunk valamit? http://www.photograph.hu/

(#33) Espla válasza Espla (#32) üzenetére


Espla
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [z0d1AK:] Fotozz.hu
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.