Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Brutális eb


Brutális eb
addikt

"korábbi halálára, betegségeire, kínjaira fizethet" kb ez igaz az autóra,motorozásra,cápákkal teli öbőlben úszásra ,stb. :)

Kv+cigi=menyország nekem.

E cigi tényleg baromság.
Olyan mint az e nuna. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) barnam_


barnam_
nagyúr

Szánalom hogy a kevésbé káros e-cigit betiltják, az igazit meg nem...
Álszent bagázs :(((

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Ezen logika mentén az igazit is betilthatnák...

(#5) lezso6 válasza Brutális eb (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

kávé + cigi = f*sás nekem

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Gergő_ válasza barnam_ (#3) üzenetére


Gergő_
őstag

ez nem álszentség, ez tudatosság. :D
Én is antidohányos vagyok, de szerintem a tiltás nem megoldás.
Ennyiből az alkoholt is be kellett volna már.

(#7) mephi666 válasza Brutális eb (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

csatlakozom :K az e-cigi olyan, mint az alkoholmentes sör, vagy a guminő...

ez a kedvenc feliratom: "a dohányosok korábban halnak", legalább nem fogok életem utolsó napján estig szenvedni, hanem korán reggel meghalok... vagy arra ébredek, hogy nem ébredek már fel sem :) nem egészséges a cigi, de isteni tud lenni egy jó ebéd után a kávéval együtt... meg alapból kell reggelente cigi+kávé, hogy jól induljon a napom...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) dabadab válasza barnam_ (#3) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt a "kevesbe karos" legjobb tudomasom szerint nem igazan bizonyitott, masreszt meg ott van az a praktikus szempont, hogy ennek a tiltasa mukodo dolog, a sima cigarettae meg nem igazan. Az a baj, hogy az orszag tele van nikotinfuggokkel, akik erre meg buszkek is. :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem amíg nem vizsgálták ki elég alaposan faszság betiltani. "a nikotin tartalma pontosan nem ismert" - tipikus mondvacsinált indok. Mi a feladata a labornak? Talán az, hogy kiderítsék a nikotin +stb. tartalom valódi értékét. Ehhez képest kb. semmit se csináltak. Ezeket is ezért fizetik, röhej...

sweetlou6.wordpress.com

(#10) dabadab válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Mi a feladata a labornak? Talán az, hogy kiderítsék a nikotin +stb. tartalom valódi értékét."

Es kinek kellene laborba kuldeni a cuccot? A forgalmazonak.

DRM is theft

(#11) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

a s imat mik otilcsak be?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A dohányáruk és az alkoholok engedélyezése több milliárdot hoz az államkassza konyhájára.
Mind a kettő jövedéki termék, ahogyan a benzin is. Egy doboz cigi árának legjobb esetben sem éri el a 20%-át az a költség, amiből a dohányföldről az ember szájához kerül. A 600 forintból nagyjából 500 jövedéki adó.
És mivel az emberek függnek tőle, így kiadnak hétről hétre több pénzt érte.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent az emberi hulyeseg teljesen vegtelen, komolyan, megdobbento, hogy az onkologia elott ott allnak a betegek, csopog az infuzio a kezukbe es szivjak a cigit. Aztan panaszkodnak, hogy draga a gyogyszer, mert a cigi mellett arra mar alig jut.
Ez az, amihez nem tudok hozzaszolni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) z0d1AK válasza dabadab (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez ugyan így van a több gyermekes anyukával is, aki egyedül neveli a lurkókat, és azt mondja, azért cigizik, mert az lenyugtatja ebben a rossz világban, ahol pénze is alig van a másnapi ennivalóra...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) ollie válasza neduddki (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, de rohadt jó lenne már.

***

(#16) neduddki válasza z0d1AK (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es amerleg masik serpenyoje amit a bagobol adodgo szumma minusz sz avajjon mennyi? pozitiv a merleg? /ja csak vajon mejjik irnayba?/

udv

neduddki

mod: ollie: ugylatom nem csak envagyok haklis, nalam a lakas alttlevo bm intemeny dogozoi jartak vmi mellekhejseg emlel bagozni, mainke a "aromaja" a szellozn kerztul furdoszobaba jelent meg, hat egen gyorsan megkertem a tiztetl nepet hogy tegyek magukat mashova...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) dabadab válasza z0d1AK (#14) üzenetére


dabadab
titán

"azért cigizik, mert az lenyugtatja"

Igen, a cigaretta remekul oldja a nikotinfuggoseg altal okozott feszultseget, csak persze fenntartja a nikotinfuggoseget, ami feszultseget okoz, amit viszont remekul old egy cigi, ami ... :W

DRM is theft

(#18) z0d1AK válasza neduddki (#16) üzenetére


z0d1AK
veterán

A jövedéki adóból kényelmesen lehet támogatni a krónikus betegségek kezelését a TB által, és még ezután is marad a zsebben pénz bőven.
Már ha erre gondoltál, nehézkes volt értelmezni:))

Amúgy meg ennek ellenére én sem nézem jó szemmel a dohányzást.

(#17) dabadab: Pontosan így van, ahogy mondod! :K

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19) Sweet Lou 6 válasza dabadab (#10) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Jogos. De akkor is rendes indok kéne, nevetséges a betiltás, amíg a sima cigi forgalomban van. Egyre jobban kezdem azt érezni, hogy azért tiltották be, mert nem tudnak elég adót bezsebelni belőle.

sweetlou6.wordpress.com

(#20) z0d1AK válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már az is elég indok a betiltásra szerintem , hogy nikotin van benne (hatásai leírva a cikkben), és ezt bármelyik 18 éven aluli is elérheti. (még akkor is, ha külföldről azért még beszerezhető)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) Lauda


Lauda
félisten

A kavet es a cigit sosem fogjak betiltani, kulon-kulon is tobb tizezer milliard folyik be a jovedeki adobol. Inkabb meg feljebb emelik az adotartalmukat. Az alkoholista es a dohanyos ugyis megveszi.

(#22) ollie válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a nevetséges benne?

Több fajta patron van az e-cikikhez, melyeknek nem ismert a nikotin tartalma. A nikotin tartalom viszont szabályozva van (úgy tudom uniós szinten), ezért nem lehetnek ezek a termékek forgalomban. Majd ha a forgalmazó bevizsgáltatja, és kiderül, hogy megfelel a szabványoknak, lehet majd forgalmazni. De azt is gyanítom, hogy nincs hivatalos forgalmazója ezeknek.

Egyébként azt semmi sem tiltja, hogy használd, csak éppen árulni nem lehet.

(#21) Lauda: a kávé alapvetően nem káros, nem okoz olyan függőséget, mint a nikotin

[ Szerkesztve ]

***

(#23) z0d1AK válasza ollie (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legtöbb Ázsiából jön be, magánkézbe, majd onnan kerül át a fogyasztókhoz.
A távol keleten meg ki tudja, mi, és mennyi van benne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) #25954560 válasza ollie (#22) üzenetére


#25954560
törölt tag

csodalkoznek, ha a kv nem okozna fuggoseget :U
a koffein ugyanugy addiktiv

mod: attol fugg, mit jelent nalad az olyan

[ Szerkesztve ]

(#26) dabadab válasza ollie (#22) üzenetére


dabadab
titán

"a kávé alapvetően nem káros, nem okoz olyan függőséget, mint a nikotin"

Valo igaz, hogy a koffein nem ausgesagt mereg, de fizikai fuggoseget az is okoz, ha nem is olyan durvat, mint a nikotin.

DRM is theft

(#28) mephi666 válasza ollie (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

magamon érzem, hogy rá lehet arra is szokni rendesen... igaz, alapból alacsony volt mindig a vérnyomásom és arra használtam, hogy helyreállítsa... 1-2 rendes főzős kávé után is ilyen 110/70-120/70 volt mindig... ha reggel nem ittam kávét, szédelegtem rendesen... meg fizikailag is érzem a hiányát, ha a reggeli kávé elmarad...

a nikotin meg, ha jól tudom, erősebb függőséget okoz, mint a keménydrogok (kokain, heroin)... ha valaki egyszer rászokik, az utána soha nem fog tudni leszokni... max. csak szünetelteti a káros szenvedélyének hódolást... ez történhet akár évtizedekig is...) nekem 2év után elég volt 1-2 szál cigi a visszaszokáshoz... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Gergő_ válasza mephi666 (#28) üzenetére


Gergő_
őstag

azért annyira nem erős.
heroinnal például le lehet szokni a cigiről, az sokkal erősebben kapcsolódik az ópiátreceptorokra. :D

(#30) neduddki válasza z0d1AK (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat en arrol szivesn latnek egy fuggetlen megbizhato osszevetest mert nem vagyok ebben ojja nbisztos, de ez az en egyeni tippem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) z0d1AK válasza Kalandor (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem már onnan ijesztő volt, hogy sok számot tartalmazott.:U

Gondolom a többi sem étel színezék és ízfokozó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Semmi gond a cigivel. Én betiltanám közterületen, vendéglátó helysiégekben, zát helyeken. Kizárólag otthon tenném legálissá. És akkor a nem cigiseket is védik. De amikor az utcán megyek és az orrom alá fújja, na akkor pofánverném.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#34) z0d1AK válasza Gergő_ (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

Megéri vajon? Már ha csak külön veszem, sem az egészségügyi oldala, sem az anyagi oldala nem jobb, mint a ciginek. (tudom, csak poén volt)

(#30) neduddki: miről is pontosan? Arról, hogy mennyi pénz megy a jövedéki adóból a betegségek gyógyítására? Arról szerintem még a bennfentesek sem tudnának pontos értékeket mondani, nemhogy független szervek:F

(#33) Kalandor: igen, de arra nem írnak olyan szép dolgokat, amiket a google írt ki neked a másik anyagról:))

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) Lauda válasza Gergő_ (#29) üzenetére


Lauda
félisten

heroinnal például le lehet szokni a cigiről

:Y Jo kis kura.... :C

(#32) JuliusCaesar Azert ez nem ilyen egyszeru szerintem. Az autost se verheted pofan, mert odapufogja a fustot. Mondom ezt ugy, hogy leszoktam cirka 4 eve.

(#36) ollie válasza #25954560 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A koffein néhány nap alatt kiürül a szervezetből, onnantól kezdve nincs semmi fizikai jele a fogyasztás hiányának. Ugyanez a nikotinnál hónapokig elhúzódhat.

Amúgy ha már itt tartunk, idén január 1-től nem tilos a busz- és villamosmegállókban (és környékükön) dohányozni? Úgy rémlik, hogy hoztak ilyen rendeletet, de legalábbis szó volt róla.

[ Szerkesztve ]

***

(#37) neduddki válasza z0d1AK (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pontosan ket szamot az egyik a bagobol befojjo bevetel /szumma az eloallitassal kapcsolatos osszes bevetel is beszamitva/ a amsik a bago hatasaibol adodo osszes kiadas, toel eleht barhonan a vilagbol ami osszevetheto egymassal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) mephi666 válasza Gergő_ (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, ugye milyen jó? ;] csak a hernyósnak 1 napi adag kerül annyiba, mint egy dohányos havi adagja, mellesleg sokkal gyorsabban/biztosabban leamortizálja magát... (ahogy hallottam, heroinnal nem sokan jutnak el nyugdíjaskorig)

itt-ott azt "bírom" még a leszoktató kezelésekben, ha pl. alkohol-/drogfüggőkből gyógyszerfüggőket csinálnak pár hónap alatt és utána mindenféle kedély-javítókon, antidepresszánsokon és idegnyugtatókon "éldegél" tovább az ember... (ezek az abszolút legális drogok az én tudatomban...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Sweet Lou 6 válasza ollie (#22) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

18 alattiaknak én is betiltanám. És azért tartom nevetségesnek, mert a sima cigit meg engedik. Ezt is vizsgálják be, derítsék ki mi van benne pontosan és akkor nem lesz semmi gond.
Itt egy jó cikk: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#40) dabadab válasza neduddki (#37) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk ezzel az a baj, hogy a jovedeki adobol befolyo penzek nem csak ugy a levegobol keletkeznek, hanem az mar letezo penz, amit mindenkeppen elkoltene vmire a polgar (es annak a valaminek szinten lenne adotartalma).

DRM is theft

(#41) dabadab válasza Gergő_ (#29) üzenetére


dabadab
titán

"heroinnal például le lehet szokni a cigiről"

Ezt honnan hallottad?... Hozzam inkabb olyan tortenetek jutottak el, hogy a joemberek a heroinrol le tudtak jonni, de a cigarettat nem tudtak lerakni (oke, mondjuk azert a motivacio szintje is eltero a ket esetben).

DRM is theft

(#42) Gergő_ válasza z0d1AK (#34) üzenetére


Gergő_
őstag

Az a gond, hogy léteznek olyan anyagok a Földön, amelyek képesek megszüntetni ezt a kapcsolatot, csak ugye valamilyen ok folytán a modern orvoslásban nem használják őket.

@dabadab
tényleg poén volt. nem gondoltam komolyan. de a heroin képes leszoktatni mindenről, az életről is. :(

[ Szerkesztve ]

(#43) dabadab válasza Gergő_ (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Az a gond, hogy léteznek olyan anyagok aFöldön, amelyek képesek megszüntetni ezt a kapcsolatot, csak ugye valamilyen ok folytán a modern orvoslásban nem használják őket."

Nem teljesen vagom, milyen kapcsolatrol beszelsz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) neduddki válasza dabadab (#40) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezert mondom hogy az eloallitashoz kotheto ossze bevetel pl: Jozsi bacsi kapas napszama utan fizetett osszes sarc*, de akkro a smik oldalon is minden,

udv

neduddki

mod; jujjj de naiv vagyok:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45) keIdor válasza Brutális eb (#2) üzenetére


keIdor
titán

Azért ez így nem igaz.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) ollie válasza dabadab (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Á, csak egy újabb összeesküvés elmélet. Olyan mint a földrengéskeltő fegyver. :D

***

(#47) Gergő_ válasza dabadab (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

heroin függőség, ópiátreceptorokon, ne menjünk bele szerintem. :(
Így is eljutottunk a cigitől a keménydrogokig, nekem köszönhetően. :D

@ollie
Kicsit kezd elegem lenni belőled, én attól mert más véleményed van tiszteletben tartom azt.
Ilyen hozzáállással és ráadásul modi is vagy, nem tudok mit kezdeni veled.

szerk: Igen, én szeretem az összeesküvés-elméleteket, kb. úgy mint ti a számítógépes játékokat, miért baj ez? nem állítottam egyikről sem hogy színtiszta igazság...

[ Szerkesztve ]

(#48) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Aszongya Kedvenc Docemsem, hogy akr meg aszt is mondhassuk hogy joletnovelo a bagozas, ugyasni hamr halank, ellenebn aktiov korukban termelnek, de nyugdijkorhatar kornyeken halank es ne kell sokaig nyugdijat fizerni, vegul is ez is egy szemellet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49) madstunt válasza neduddki (#48) üzenetére


madstunt
addikt

ez igaz meg hát emlékeim alapján az e cigin nem volt (akkora ) jövedéki adó mint a normálon így kevésbé profitábilis az országnak ha az emberek áttérnek rá

(#50) z0d1AK válasza madstunt (#49) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem semennyi sem volt. Nem tudom, volt-e egyáltalán magyarországi hivatalos forgalmazója.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.