Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Dilikutya válasza KISDUCK (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Prometheusban nem is akarták elmesélni neked. Az is eleve több részesre lett tervezve. Eredetileg igazi előzményfilm akart lenni, aztán Scott saját elmondása szerint úgy alakult a sztori, hogy gyakorlatilag új történet született, ami csak kicsit kapcsolódik az Alien-hez, ekkor lett a címe is Prometheus. És ez így jó is lett volna, a Prometheus egy jó sci-fi, érdekes volt, úgy ért véget, hogy jöhetett a folytatás, főleg, mert a sztori sem ért véget. Már ott belekavarta azért az emberi testből kitörő lényt, valószínűleg nem bízott abban, hogy teljesen új címként sikeres lehet. Ezt gondolta tovább a Covenant-ban, ami a címe ellenére 70-80%-ban Prometheus folytatás, csak a két film közt történteket nagyon gyorsan lezavarta Scott. A film címét betette a végére, jött a folyosókon szaladgálás, ajtócsukogatás, majd szokás szerint kidobták a lényt a zsilipen át az űrbe.

A Prometheus után én több filmet vártam volna, érdemes lett volna külön kezelni, ez a hibrid katyvasz a legkevésbé jó. Scott megfutamodott.

Ettől függetlenül Neill Blomkamp ötletét sem tartom jónak, hogy kukázzuk az Alien 3 történéseit, csak mert két karaktert csúnyán megöltek benne az előző részből. Pedig ez nagyszerű, és szokatlan húzás volt, és erősítette Ripley kilátástalan helyzetét. Gondoljunk csak bele, a 2. részben szembesülnie kellett azzal, hogy a lánya megöregedett és meghalt (bár utóbbit lehet, hogy csak Burke találta ki), most pedig a kvázi fogadott lányát boncolhatta. A helyszín remek, a bezártság garantált. Szerintem jó volt az úgy.

A 4. rész gagyi, ez kétségtelen. Kb. olyan, mint egy Alien ripoff, amire véletlenül nagyon sok pénz volt (számos olcsó Alien koppintás készült a 80-as/90-es években, hol jobb, hol rosszabb, említésre méltó az Xtro és a Dead Space).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.