Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pusszycat válasza Zsolto (#50) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom nőknél befolyásolja e a mell mérete? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#52) ::djuice:: válasza UnA (#45) üzenetére


::djuice::
csendes tag

Na ennek erejével nyugodtan lehet jogi megfogalmazások mintájára, törvénykönyeket megszégyenítő méretű litániákat is írni, az biztos több olvasót vonz majd (amiből elvileg élne az oldal!). ;) Na de mindegy is...

(#53) pusszycat válasza ::djuice:: (#52) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet mindenkinek megfelelni,ha meg rövid lehet 3-an fejelik a falat,h ez nekik kevés. Vannak szép számmal rövid hírek is abban kiélheted a hajlamaidat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#54) ::djuice:: válasza pusszycat (#53) üzenetére


::djuice::
csendes tag

A rövid hír rövid hír, az is más.
Elvileg az oldalnak kéne az olvasókért lenni, nem fordítva. Utána meg könyörögnek a reklám blokkolókért, de a userek véleménye amúgy ködbe veszett szó... :(

[ Szerkesztve ]

(#55) Mr.Silkó válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

11.1. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56) Mr.Silkó válasza pusszycat (#22) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem 22,31. 😎

(#57) pusszycat válasza Mr.Silkó (#56) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó de én cipőben mértem. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#58) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Az app GPS-hozzaferesi igenye eleg nevetseges. Nem veszek ilyen cuccot.

(#59) pusszycat válasza turbulencia8 (#58) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak arra kíváncsiak és joggal, milyen régióban,országokban fogy jobban a termék ,oda többet küldenek.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#60) adapter07 válasza UnA (#49) üzenetére


adapter07
csendes tag

UnA
Szerintem te meg se az én hozzászólásomat, se a cikket nem olvastad el figyelmesem. :)
A cikkben a Yunmai Mini Smart Scale szerepelt. A cikkben szereplő Yunmai Mini használati útmutatója egy fecni, amiben szó nincs az általad idézett dolgokról.
Egyébként amit írtál, az alátámasztja azt, amit próbáltam Zsolto fórumtársnak is elmagyarázni. Vagyis, hogy a mérleg a fent említett paramétereket, nem az ellenállás mérés alapján határozza meg, hanem a megadott egyéb adatokból (testmagasság, életkor + a mért testtömeg) próbálja megjósolni. Valószínűleg felhasználja az ellenállás mérés eredményét is, de ettől a kalkulált értékek még nem lesznek jók.
A megtévesztés pedig akkor is megtévesztés marad, ha ügyesen csinálják, és a gyártó az apróbetűs részben elhelyezett néhány jól megfogalmazott mondattal kibújik minden felelősség alól.
Sajnos ez a fajta üzleti viselkedés ma már elfogadottá vált, és furcsa módon sokszor még azok is védik akiket esetleg megkárosítanak vele. Ebben az esetben nyilván nem ér nagy kár senkit ha nem lesz pontos a testzsír százalék értéke, de attól függetlenül az elvek még sérülnek. Ezt a gyártó is tudja és nem véletlenül szerepel a használati útmutató végén az a mondat, hogy a mérleg nem használható orvosi célokra.

Zsolto
A Wikipedia-án leírtakat nem szoktuk tudományos bizonyítéknak tekinteni. De készséggel elhiszem, hogy a mérleg nem kamuzik, ha linkelsz nekem egy olyan megbízható forrást, ahol szerepel egy olyan képlet, amelynek az alkalmazásával a két láb között mért impedancia értékből pontosan meghatározható az test izom-, zsír-, csont- és víztartalma.

[ Szerkesztve ]

(#61) UnA válasza adapter07 (#60) üzenetére


UnA
Korrektor

(1) szerintem ugyanaz a mérleg
(2) ha szerinted a "becslést ad" megtévesztésnek számít, akkor továbbra sem értelek
(3) lehet pocskondiázni a Wikipédiát, de ha a hivatkozott lapon az aljára pörgetsz, akkor megtalálod a tudományos cikkek referenciáját is

[ Szerkesztve ]

(#62) adapter07 válasza pusszycat (#51) üzenetére


adapter07
csendes tag

Van terhes üzemmód is! :K

(#63) adapter07 válasza UnA (#61) üzenetére


adapter07
csendes tag

(1) Attól még a minihez a fecnit adják.
(2) Ez egy mérőeszköz, ami megmér bizonyos paramétereket amiknek a nagy része találgatás, csak azért szerepelnek a mérleg funkciói között, hogy a gyártó többet tudjon eladni belőle. Ha ez nem megtévesztés, akkor mi?
(3) Nem pocskondiáztam a Wikipédiát, annyit írtam, hogy nem tekinthető mértékadó tudományos forrásnak. Bár nem olvastam el a referenciaként idézett cikkeket, szinte biztos vagyok benne, hogy azok engem igazolnak. Ahogy fentebb is írtam készséggel elhiszem, hogy működik a dolog, ha bármelyikőtök linkel egy olyan forrást, ahol konkrét mérésekkel van bizonyítva, hogy egy ilyen kivitelű eszköz képes elfogadható pontosságú mérésekre az említett paraméterek esetében. Addig részemről marad az áltudomány jelző. :)

(#64) Zsolto válasza adapter07 (#60) üzenetére


Zsolto
őstag

adapter07

Nem mondtam, hogy a Wikipedia tudományos bizonyíték, de ha vennéd a fáradságot, hogy te is megnézed a Wikipédiás cikket, ott megtalálod a forrásokat is. Úgy rémlik, négyet citáltak. Úgy érzem, a Wikipediával veled ugyanolyan meddő vitát lehetne folytatni, mint ezekről a mérlegekről. Nem a helyén kezeled :D.

Azt sem mondta soha senki, hogy létezne egy képlet, amivel "pontosan kiszámítható a két láb között mért impedancia értékből a test izom-, zsír-, csont- és víztartalma". Dolgoznak egy algoritmuson, ami ezt képes egyre pontosabban megbecsülni, és ez a technológia hozzáférhető azok számára, akiknek ez a pontosság elég, és/vagy nem férnek hozzá pontosabb eszközökhöz.

Jó pár embert láttam (magamat is beleértve), akik ráálltak ilyen mérlegre, és az eredmény pontosan igazolta azt, ami szabad szemmel is látható volt, vagyis hogy az illető hájas, izmos, átlagos, sovány stb. És a mérleg mindezt ezt csak a két lábuk között mért impedanciából állapította meg. Akkor miről beszélünk még?

Innentől én a magam részéről befejeztem a "vitát", mert bár értem, amit mondasz, azt nem értem, miért nem vagy képes elfogadni, hogy van egy eszköz, aminek a fejlesztésén uszkve harminc éve dolgozik egy halom, a témához nálunk nyilván jobban értő ember, és a munkájuk eredményét sok más, nálunk szintén jobban felkészült ember vizsgálgatja, ellenőrzi, értékeli.

Ennek alapján az a helyzet, amit az előző hsz-emben, igen, a Wikipedia alapján leírtam. Nem több, nem kevesebb, de ez igenis eredmény, és több, mint a semmi. Senki nem mondta, hogy vegyél ilyen mérleget, sőt, azt sem, hogy hidd el, amit mutat. De fölösleges bizonygatnod, hogy semmire sem jó, mert ezzel kapcsolatban már készen van a kollektív tudás alapján kialakított, a tiednél jóval árnyaltabb vélemény.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#65) Kékes525 válasza pusszycat (#51) üzenetére


Kékes525
félisten

"a testzsírt 5 és 75% között, valamint a zsigeri zsírt meggyező precizitással"

Ezt kizártnak tartom, a zsíreloszlás különbözősége ezt lehetetlenné teszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) domel


domel
tag

Én az ilyen testzsír dolgokba nem mennék bele, de azt tudom, hogy a három mérlegem mind mást mér. Ennél már csak a digitális hőmérők rosszabbak, abból van hat, mind mást mutat. Legalább lennének hitelesítve, vagy lenne bennük kalibrálási lehetőség

(#67) HarleyCustom válasza fene_vad (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:D

A cikkhez:
Ezmiez?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#68) Kékes525 válasza domel (#66) üzenetére


Kékes525
félisten

"digitális hőmérők"

A tapasztalatom az, hogy csak a normál hőmérsékletnél mér legtöbbjük hibásan. A láz hőmérsékletét már általában pontosan mérik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Nem tudom eldönteni, hogy a tesztelő ennyire fogalmatlan, vagy itt is a "nem igyé vagyok hülye" effekt működik.

A teszt alapján berendeletem egy ilyen mérleget a SpeedShopról, majd miután megjött, feltelepítettem az alkalmazást.

2 permissiont kér:

- Hozzáférést a médiafájlokhoz
- Hozzáférést a hívások kezeléséhez (indítás is)

Természetesen ezek hiányában megtagadja a működést az app.

Na most, azon aprócska tény fölött lazán elsiklott a tesztelő, hogy az alkalmazás 2 olyan jogosultságot kér, melyhez semmi szüksége, és amely roppant veszélyes jogosítványokat ad az igen tisztelt kínai gyártónak.

Szerintem minimális hozzáértéssel minimum egy zárojelet szentelni lehet az ilyen anomáliáknak. És azt is értem, hogy az egységsugaru user leszarja, mire és kinek ad engedélyt, de ez - elvileg - nem egy fittnes magazin plázacicáknak.

Én meg nem szoktam egy mérleg alkalmazásnak megengedni, hogy a fotóim között turkáljon, és telefonálgasson, mert hogy arra nincs szüksége - és ha ilyet akar, akkor gyanakodni kezdek, hogy miért is.

(#70) Sza_Sa válasza ge.k.ko (#69) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Utólagosan megvonva az engedélyeket sem működik az app?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#71) nullpoint válasza ge.k.ko (#69) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azta google-nek kéne intéznie hogy olyan appok ne kerüljenek be a storeba amik olyan hozzáférést kérnek amihez semmi közük... Ráadásul a legtöbb app nem is működik akár telepítés előtt akár telepítés után tiltod a szükségtelen jogosultságot.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#72) Upo válasza ge.k.ko (#69) üzenetére


Upo
addikt

A permission-k elnevezése az android fejlesztői dokumentáció alapján történik. Ha rákeresel, akkor ott elég részletesen el van magyarázva hogy melyik miket jelenthet a valóságban. A legtöbb esetben nem (csak) azt mint amire elsőnek gondolsz.
A hozzáférés a médiafájlokhoz pl. ahhoz is kell, hogy a galériából tudj választani profilképet, vagy fényképezni egyet. A hívások kezelését azért szokták kérni, ha pl. bejövő hívásod van és felveszed, akkor szünetelteti a működést, vagy pl. nem zavar be értesítési hangokkal olyankor.
Nem biztos hogy sokat elérsz az ilyen hiperparanoiákkal, más esetekben meg szórod a személyes adataidat a nagyvilágba... :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#73) Upo válasza nullpoint (#71) üzenetére


Upo
addikt

Jelentsd be, és meg fogják vizsgálni hogy jogosak-e azok az engedélyek. Ha nem, akkor hidd el, le fogják venni az áruházból.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#74) nullpoint válasza Upo (#73) üzenetére


nullpoint
senior tag

Jelentettem már nem egy appot ilyen miatt, hidd el a kutya sem foglalkozik vele.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#75) Upo válasza nullpoint (#74) üzenetére


Upo
addikt

Biztos hogy nem foglalkoztak vele? Nem lehet hogy esetleg megnézték de mégiscsak kell az a permission? Egy kicsit kusza ez a droidos permission készlet, egy név elég sok lehetőséget takar, sokszor olyant is, amit a neve alapján nem is gondolnál.
Futottam bele én is ilyenbe, valami dolog nem működött egy appnál, és végül kiderült, hogy az a megoldás, hogy valami látszólag a dologhoz semmiben sem kapcsolható permissiont engedélyezni kellett hogy működjön, mert amire szüksége volt az appnak, azt valamiért pont amabba a másik permissionba tették bele.
Már nem rémlik mi volt, de tök idióta baromságnak tűnt, és mégis az volt a megoldás, amit az android dokumentáció alá is támasztott...
Mondok egy hülye példát. Nem így van, most találom ki, csak az érzékeltetés miatt:
Mondjuk akarsz fényképezni, de mindig homályos a kép, nem akar a kamera fókuszálni. Megjavul, ha a kamera alkalmazásnak engedélyezed az mms küldése permissiont. WTF? Aztán kiderül, hogy az MMS küldés permission hatodik bekezdésében van egy olyan, amitől függ egy dolog, aminek függősége a kamera fókuszálás. Látszólag értelmetlen, de a dokumentációból mégis belátható a permission jogosultsága. Azaz hiába jelented be, hogy a kamera app miért kér mms küldést, ha az mégis emiatt szükséges a működéshez, és nyilván hozzá se fog nyúlni az app az mms-ekhez, csak valamiért a google az alá rakta be ezt a funkciót... :W
Még egyszer írom, ez kitalált példa, csak szemléltetésképp, semmi köze a kamerának az mms-hez.
De az viszont igaz, hogy szerintem egy-egypermission-höz túl sok féle művelet tartozik, sokszor olyanok is, amik az elnevezéséből abszolút nem következnek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#76) nullpoint válasza Upo (#75) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ezeket én is eltudom képzelni, ugyanakkor égető szükség van olyan funkcióra amivel explicit meg lehetne tiltani az appnak egy adott permission "alfunkciójának" a használatát. Lehet hogy hülyén írtam le de valami ilyesmit el tudnék képzelni. Mondjuk ez biztos szembenáll a googlenak a mindenadatotelcsenünkazemberektől hozzáállásával :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#77) Upo válasza nullpoint (#76) üzenetére


Upo
addikt

Pontosan, én is kb. azt várnám, hogy jobban le legyenek bontva a dolgok. Mondjuk akkor meg lenne minden appnak 10 oldalas permission menüje, de az legyen a legkevesebb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#78) gergejly válasza pusszycat (#41) üzenetére


gergejly
aktív tag

Papucsot is?

(#79) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi. Rendeltem a gearbestrol egy ilyen yunmai mini 2. Eleg erekes dolgokhoz ker elerest de fentebb olvasva ezen most mar probalok nem kiakadni.
Viwzont ami erdekes hogy a merleg kijelzojen mikor beteszem az elemeket felvillan majd elsotetul es hiqba allok ra nem csinal semmit. Az alkalmazast hiaba nezem nem troteneik semmi pedig parowitva lettek. Egy BMI erteken kivul semmi mast nem latok az alakalmazasban sem. Pedig minden parameteremet beallitottam. Tudna valki infot adni? Pl miert nem latok a merleg kijelzojen semmi infot

3njoy the Lif3

(#80) Upo válasza Sn00k (#79) üzenetére


Upo
addikt

Mezítláb álltál rá, és érinted az érzékelőket ugye? Mert különben nem tud áramot vezetni a testedbe... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#81) Sn00k válasza Upo (#80) üzenetére


Sn00k
veterán

Természetesen próbáltam úgy is. Egyéb ötlet?

3njoy the Lif3

(#82) Sn00k válasza Upo (#80) üzenetére


Sn00k
veterán

Tehat a lenyeg a merlegen levo kijelzonek aktivnak kell lennie mikor raallok mezitlab...
Nalam viszont nem csinal semmit, pedig tuti jol allok ra , mert megneztem a leirasaban hogy kell helyesen raallni

3njoy the Lif3

(#83) Upo válasza Sn00k (#82) üzenetére


Upo
addikt

Biztos jók azok az elemek? Szerintem elég gyengék lehetnek már, akkor meg nem bírja a mérleget hajtani. Az iyen elemeket én még távirányítóban elhasználom, oda még jó lehet hónapokig-évekig.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#84) Sn00k válasza Upo (#83) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezek aksis elemek, Ikeasak. Lehet probalkozzak rendes elemekkel ?
De fel lettek toltve rendesen. Ahogy beteszem az utso elemet fel villan a merleg kijelzoje ki ir par dolgot majd 3 at villog a nulla es kikapcsol...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#85) Upo válasza Sn00k (#84) üzenetére


Upo
addikt

Nekem régebbi fajta eneloop tölthető van benne, azzal jól működik.
Azzal egyenértékű a fehér Ladda akku, azzal jó kellene legyen. A barna nem oda javasolt.
De kipróbálni érdemes lehet elemmel is, akár távirányítókból vagy valahonnan 1 próba erejéig kikapni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#86) Sn00k válasza Upo (#85) üzenetére


Sn00k
veterán

ilyen feher ladda elemmel probalom :/

3njoy the Lif3

(#87) Upo válasza Sn00k (#86) üzenetére


Upo
addikt

Ennél többet én sem tudok. Ha nem akarod kipróbálni másik elemmel akkor garanciáztasd le. De ott is úgy kezdik hogy másik elemekkel kipróbálják. Fél oldalt kitöltünk azzal hogy én mondom hogy próbáld ki másik elemmel, te meg valamit visszaírsz de nem próbálod. Nincs több tanácsom, le kéne zárni a céltalan írogatást.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88) Degeczi válasza adapter07 (#46) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"az elektromos áramnak megvan az a kellemetlen tulajdonsága, hogy a legrövidebb úton folyik, tehát a két lábra kapcsolt elektródák esetén legfeljebb a lábaid állapotát mérheti a mérleg"

Ez így nem igaz.

(#89) tozso721


tozso721
friss újonc

Üdv !
Vetten egy yunmai mni 2 mérleget. Az progi azt a hiba üzit küldi ,hogy nem megfelelő appot használok kínai oldalról frissítsem...
Kínaiul nem tudok,tehát nem, tudom frissíteni.Program így nem működik.
Mit tegyek?

(#90) Logicman86


Logicman86
tag

Van megoldás erre a kínai verziós problémára? Play store-ból letöltöttem a YUNMAI app-ot. Telepítés, kapcsolódás, majd sír az app, hogy nem egyezik a device-szal, töltsem le a kínai verziót...

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#91) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A Yunmai minit hasznalja valaki Samsung S Health alkalmazassal? Az app szerint ez a merleg elvileg kompatibilis vele.

(#92) akos_ur válasza turbulencia8 (#91) üzenetére


akos_ur
aktív tag

igen, ma vettem egy ilyen mérleget, megy a Samsung Health appal

direkt ezt vettem, mert a Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, amit mindenhol árulnak és ami a legnépszerűbb mostanság, az nem tud a Samsungos appal beszélgetni, van is ebből egy kis felháborodás, mert a támogatott eszközök listájában szerepel az appban, legalább is az első generációs verzió

(#93) turbulencia8 válasza akos_ur (#92) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszi! Nalam is mukodik, ha eloszor belepek az S Health-be, es ugy allok a merlegre. Es igy csak a tomeget meri, a beirt magassagbol BMI-t szamol, de ez szamomra pont eleg.

(#94) ztibor válasza Logicman86 (#90) üzenetére


ztibor
senior tag

Valaki talált megoldást erre a problémára? Így használhatatlan ez a vacak.

(#95) ztibor válasza ztibor (#94) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel, 1,5 nap kutakodás után se sikerült hivatalos app megoldást találnom.
A kínai appot megtaláltam, de annyira kínai hogy csak tyúkláb és kisszéket lehet látni.

Ha valaki mégis akarja (ki)használni a funkciókat, akkor ajánlom az openscale pro appot 999Ft-ért (sajnos a light verzióban nincs bluetooth).
Teljesen jól működik, nagyon jó táblázat és egyéb lehetőségei vannak.

Sajnos 1 dolog hiányzik belőle, nem kapcsolható össze semmivel, tehát Google Fitnesszel se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.