Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kleroo


Kleroo
veterán

WOW!
Meglepő!
Én élből azt hittem,hogy egy használhatatlan műanyag hulladék.Lehet hogy énis egy ilyenbe invesztálok inkább :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2) Guszty81


Guszty81
tag

Én egy Yongnuo 468-at használok, ami egyelőre csak Canonhoz érhető el (pont ilyen gépem van :) ), annyiban tud többet, hogy LCD kijelzője van hátul, és tudja a stroboszkópos vakuzást. Próbaképpen járt nálam egy YN-560-as is, annak 58-as a kulcsszáma, és nem tudja a TTL-t (S1, S2 mód azért van rajta), meg manuális a zoomfej is, másodvakunak nagyon jó! Én is maximálisan meg vagyok mind2 vakuval elégedve, tehát a véleményem a gyártóról hasonló a cikk írójával. Viszont egy megjegyzés... aki tud kicsit angolul, és van e-bay accountja, sokkal olcsóbban is hozzá tud jutni! (YN-468 21e HUF, YN-560 16e HUF volt)

(#3) total90


total90
veterán

Huh, végre ilyen témában is teszt itt. Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

:B :B

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis leírás lett, szólok tesómnak, hogy keressen rá erre a márkára. :R

(#6) Guszty81


Guszty81
tag

Itt van angol nyelven osszehasonlító táblázat, és teszt szinte mindegyik típusról!

http://speedlights.net/compare-speedlight-specs/?model=YN467&model2=YN468

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jól látom, hogy Pentax gépekekhez (K10D-hez kéne) nincs ilyen márkájú vaku? :(

(#8) Frigetrus válasza ^Clown (#7) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, sajnos azokhoz nincs, csak Canonhoz és Nikonhoz, Pantaxal csak manuálisan lehet ilyet használni.

(#9) Maximusz válasza Guszty81 (#6) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

Nekem YN468-as van (LCD kijelzős) egy Canon 20D társaságában. Ha érdekel valakit kettőt hozattam a tengeren túlról, és a másik még eladó (de nemsoká lesz YN467-esem is, NAGYON jó áron akár Canon, akár Nikon papuccsal :) ).

írjon privit, akit érdekel :)

- A vakuról: nagyon meg vagyok elégedve én is vele... - de legfőképpen az ár/tudás arányával!

UP!

maximusz

[ Szerkesztve ]

(#10) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teszt lett köszönöm szépen, hogy ilyen témában is látni cikkeket! :R

(#11) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Én köszönöm az elismeréseket. :B

(#12) Skynet258


Skynet258
veterán

Egész jó cuccnak tűnik, kis keresés után arra jutottam, hogy akinek van lehetősége, az vegye meg Ebay-ről, ne 29 ezerért, hanem 15.200-ért, vagy vegye meg ugyanott a YONGNUO Speedlite YN560-at még olcsóbban, 14.800-ért. Kicsit várni kell, míg megjön, de konkrétan féláron van a hazai, cikkben ajánlott árhoz képest... ;)

https://geekpulse.hu

(#13) duni84


duni84
aktív tag

jó kis leírás.

amúgy a fentebb hozzászólókkal egyet értek abban, hogy ebayről kell megrendelni.
( ha lesz 568-as is, akkor pl nálam lesz eladó 468-as szintén baráti áron )

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#14) Tomate válasza Skynet258 (#12) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt fogom tenni én is hamarosan ;) Majd ünnepek után. Most úgysem érdemes rendelni, úgyis lassú.

(#15) Skynet258 válasza Tomate (#14) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát jah, Karácsony előtt már úgysem érne ide. Na meg ilyenkor sok csomag kering, nehogy épp a miénk tetsszen meg valakinek a postán... :D

https://geekpulse.hu

(#16) Sada88


Sada88
aktív tag

jó kis cikk :) bár én még a TTLeseket nem probáltam ,de 460ból meg 460IIből van itthon 1-1 darab azok egész jók , annyi a nyügjük,hogy nem mindig ugyanakkora a teljesítmény leadásuk =/

meg más ismerősöknél elég gyorsan lehaltak 1év alatt már volt több meghalt darab is. igaz az árát megéri mert mi még 10-12ezrekért vettük az ebayről.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#17) Frigetrus válasza Sada88 (#16) üzenetére


Frigetrus
senior tag

A 460-ról elég sok helyen olvastam, hogy hamar tönkre megy, ezért nem is ajánlom a cikkben, viszont a 467 után is sokat kutattam, arról nem találtam ilyet, talán ha 2-3 hibás darabot találtam, többek elégedettek vele jóval.

(#18) Sada88 válasza Frigetrus (#17) üzenetére


Sada88
aktív tag

szerintem nagy a szórás mindegyikből csak 460ból vettek a legtöbbet .

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#19) Frigetrus válasza Sada88 (#18) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szerinted igen, szerintem meg hiszek a tényeknek amiket eddig láttam. :)
(Persze nem zárok ki semmit)

(#20) Herooo


Herooo
csendes tag

Sziasztok! Én is egy ilyen vakut vettem, de ha felteszem a Nikon D70-emre egyszerűen nem exponál a gép. Érzékeli, hogy rajta van, mivel a beépített nem ugrik fel gombnyomásra, de se az af assist fénye a vakunak, sem az exponálás nem működik. Zoom sem működik a vakun. Ennek érdekes módon már fém talpa van, pedig ugyanúgy yn467-es modell. Ha a gépről leveszem akkor minden funkció működik, commander módban hibátlanul elsüti ezt is a gép. Nikon SB600-al semmilyen problémám nem volt ugyanezzel a vázzal.
Valami ötlet ? :(

(#21) takos2006


takos2006
csendes tag

Sziasztok,
Én is vaku vásárlás előtt állok és nézegetem ezt a kínai csodát, mert az ára e-bayeről nagyon jó. Valakinek van hosszú távú tapasztalata velük kapcsolatban? Én Nikonhoz néztem a 467-et vagy felmerült az 560 is a nagyobb kulcsszám miatt. Mivel, direktben szerintem nem nagyon vakuzok csak lágyítóval vagy indirekten, ezért a TTL szerintem nem nagyon fontos. Indirekt vakuzásnál pedig szerintem a magasabb kulcsszám fontosabb. Várom véleményeteket a tartóssággal illetve a típus választással kapcsolatban.

(#22) Frigetrus válasza Herooo (#20) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ki kell próbálni más géppel is. Nem hiszem hogy van olyan beállítás ami miatt ne működne. A vakun legalábbis biztos nincs.
Ha tényleg hibás, akkor tudtommal vissza lehet küldeni még akár Kínába is.
Amúgy ez a fém talp érdekes dolog, tudnál képet mutatni róla?

(#23) Frigetrus válasza takos2006 (#21) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Most már pár hónapja megvan nekem a 467-es, és tökéletesen működik, jó pár villantáson van túl. Remélem ezek után sem lesz gondja.
Ha nem fontos a TTL akkor érdemes az 560-ban gondolkodni. Utána néztem, sajna egy-két videót láttam már hibásról, és egy két hozzászólást is.

(#24) KeNTaGoN válasza Frigetrus (#23) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Nagyon hasznos cikk, kivalo marketing. Engem lehet hogy meggyoztel.
Canonra keresgelek kici-occo vakut. Ez megfelelonek tunik, pont ilyesmit keresgeltem.
Ha vki tapasztalt eBay-en, es szegedi, akkor szivesen seftelnek vele egy ilyet...
lehet irni privit, aztan megdumaljuk.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#25) Frigetrus válasza KeNTaGoN (#24) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Jaj, félreértés ne essék, nem valami reklám arc vagyok, csak írtam egy cikket egy nekem bevált cuccosról. :D

(#26) Gaga_30


Gaga_30
tag

Hali.

Tesztfotót nem tud valaki feltölteni ezzel a vakuval készült fotóról?
Konkrétan az érdekelne, hogy a sarkok mennyivel sötétebbek a kép középső részeinél.

Gaga

(#27) Frigetrus válasza Gaga_30 (#26) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Lehet, hogy majd csinálok párat ha gondolod.
Kérdésem: milyen gyújtótávon érdekel?
Továbbá az obi peremsötétedése is beleszólhat a dologba.
E-mailben fogok küldeni ha szólsz, hogy mehet!!

(#28) Gaga_30 válasza Frigetrus (#27) üzenetére


Gaga_30
tag

Szia!

Megköszönném, ha belefér az idődbe. Én a helyedben bővíteném ezzel a cikket, de ha e-mail, akkor küldöm a cimemet. Konkrétan 18-mm-es (1,5x szorzóval), tehát full frame-s gép esetében 27-28 mm-es állás érdekelne leginkább,mert itt lesz a legerősebb a sötétedés is. Ha a 18-55-ös obival csinálod az tökéletes.

Üdv:
Gaga

:R

(#29) Frigetrus válasza Gaga_30 (#28) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Rendben, amint lesz rá egy kis időm megcsinálom őket. E-mailben küldeném teljes méretben, aztán ha kellően jól szemléltetik a képek a valóságot, akkor felteszem a cikkbe is. Azt az e-mail címet használod, ami a profilodban van?

[ Szerkesztve ]

(#30) Gaga_30 válasza Frigetrus (#29) üzenetére


Gaga_30
tag

Igen azt, előre is köszi.

Gaga

(#31) Forest48


Forest48
aktív tag

Ha valakinek lenne eladó 467-se Nikonhoz, vagy tud esetleg újat is JÓ áron, akkor írjon rám ;).
köszi

üdv: Gábor

(#32) #59816064 válasza Forest48 (#31) üzenetére


#59816064
törölt tag

Engem is érdekelne egy 467-es Nikonra :) Jöhet PÜ.

(#33) Frigetrus válasza Herooo (#20) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ismét felhívták a figyelmem ehhez hasonló problémákra.
Minden jel arra mutat, hogy inkompatibilis a D70-el a vaku.
Ezt Speedlights.net-en írták:
"As indicated by a feedback from reader “Sudandiver”, the flash blocks the camera’s shutter release when trying to use it on a D70s. Be prepared for similar problems with same generation Nikon bodies such as D70, D50, and the D2 series. Please drop me a line of you are a Nikon shooter with one of these cameras and a TTL flash Yongnuo to validate the theory."

Szóval valaki jelezte, hogy letiltja az exponálást, ha a vakut akarja használni.
Továbbá van egy kompatibilitási lista, ahol írják, hogy bizonyos modellekkel nem megy a vaku, amint az a fenti felsorolásban is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#34) bence_85


bence_85
csendes tag

Üdv! Én írtam a leveleket Frigetrus.

Ha van ebben a topikban olyan élő ember akinek van lehetősége bármilyen formában kipróbálni, hogy működik-e a YN-467 a Nikon D50-nel (i-TTL módban is) az kérem segítsen, teszteljen, és ossza meg velem az eredményt. Ugyanis napok óta kérdezgetem mindenhol, de sajnos nem egy elterjedt vaku ez egyelőre..

(#35) Frigetrus válasza bence_85 (#34) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szia!
Engedelmeddel bemásolnám ezt a hozzászólást a YONGNUO kiegészítők topikjába, hogy többen lássák.
Szóval bemásoltam ide: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Herooo válasza bence_85 (#34) üzenetére


Herooo
csendes tag

Ha összefutok tesommal a jövő héten, kiprobáljuk az ő D50-jével is.

(#37) bence_85 válasza Herooo (#36) üzenetére


bence_85
csendes tag

Köszönöm előre is!

(#38) Frigetrus válasza Herooo (#36) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Van már valami fejlemény? Kíváncsi vagyok. :)

(#39) Herooo válasza Frigetrus (#38) üzenetére


Herooo
csendes tag

Egyelőre még nem sikerült olyan időpontot találnunk, amikor mindketten ráérünk :( Talán a hétvégén.

(#40) bence_85


bence_85
csendes tag

D50-nel továbbra sem lett kipróbálva a YN 467, de én közben hasonló árért hozzájutottam egy Nissin Di 622-höz, amivel az i-TTL kérdés letudva, másodvakunak meg lett egy YN 460.

(#41) Frigetrus válasza bence_85 (#40) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Grat hozzájuk.
Majd esetleg 460-al kapcsolatban megírhatnád a tapasztalataidat a Yongnuo topikba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.