Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dzsambo


dzsambo
tag

Én most rakosgatok össze egy home-servert 1.7-es celeron, full integralt alaplap és 512 Mb ram és valami windows (ehhez jobban értek). Szerintem a mostani géped upgradeld, linux jóval kevesebbel is beéri.

(#2) The DJ


The DJ
addikt

"Minél kevesebb annál jobb, aztán ha van benne power, lehet kiadni havidíjjal a hozzáférést :)."

Ez alatt pontosan mit értesz?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

G31M lap Celeron 4x0 procival 2x1G memóval 20 körül megvan..hűtőnek tuning nélkül, netán alulfeszelve (a nálam vendégeskedő 430as Cerka 1.3mas alapfesz helyett 1.2vel beréri..1.8ról 3GHzre húzva ;] ) jó a gyári. Kis FSPt ki lehet fogni 3-3.5ben, még 12es ventiset is néha. Szóval 25 alatt igen korrekt alapot lehet összeütni. Ha elég 1G memó, még 20ból is ki lehet hozni tán.

ps.: futó D-6

[ Szerkesztve ]

(#4) yolan válasza Speed® (#3) üzenetére


yolan
őstag

Hm, hm, nem is lenne rossz. Ahogy nézegettem használt alkatrészekből szerintem is meglehet úszni 20 alatt, az pedig már igen jó ár lenne érte, főleg ha ismét egy 10 évig gond nélkül menne a sarokban.

The DJ: ftp, honlapfuttatás, lájtosabb játékoknak, ilyesmire gondoltam.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5) The DJ válasza yolan (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Otthoni nettel? Ha igen, mekkora sávszél? (A garantált le/feltöltés.) :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) yolan válasza The DJ (#5) üzenetére


yolan
őstag

Jelenleg 17/4-es nettel, de ha lesz rá igény akkor gigabites netre lesz kötve :)
Csak ugyebár akkor minimum az elhelyezésének az árát jólenne ha visszahozná.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#7) The DJ válasza yolan (#6) üzenetére


The DJ
addikt

Ennek pont fordítva kell lennie. Tudom, mert nem egy gépet vittem már be szerverterembe és a céges gépeket is itthonról adminisztrálom távoli eléréssel. Mi is kínálunk webhostingot, internetes rádiót és még sok olyan dolgot, amihez kötelező a 0-24-es elérés, minimum 99%-os garanciával és a legalább 100 mbites le/feltöltési sávszélességgel belföldre.

Sajnos ez nem fog úgy működni, hogy majd ha visszahozza az árát, akkor terembe teszed, ugyanis, 1: a terem ára 100 mbites nettel (ha ez az első géped és még jó pár dolognak megfelelsz) akkor is jóval havi 10-15 ezer forint felett lesz. Persze mondhatod azt, hogy ez nem is sok, 10 webhosting, mondjuk 1 GB-os tárhellyel és meg is van. Csak ha ilyesmivel akarsz foglalkozni komolyabban és nem csak a haverok klánoldalait akarok tárolni, akkor ehhez egy jóval komolyabb gép kell RAID-es háttértár rendszerrel, valamint jóval nagyobb sávszélesség, ami a nap 0-24 órájában stabilan elérhető. És még így is inkább a nagyobb cégeket választják azok, akik biztos helyen akarják tudni a weboldalukat. (Napi adatmentés + MySQL backup stb.) A legfontosabb pedig, hogy ha nincs legális vállalkozásod vagy nem tudod céges keretek közt végezni, kiállított számlával, akkor pedig elkezdened is kár, mert túl sokat veszthetsz, főleg ha lesznek seed szerverek és egyéb nyalánkságok is, ahol nem csak Linux disztribeket fogsz letölteni és visszaosztani :P

A gigabites net pedig felesleges kezdetnek, csak a terem díját duplázod meg vele és jó ideig nem fogod tudni kihasználni ezekkel a szolgáltatásokkal. Kezdetnek 100/100, aztán ha úgy látod kezded kinőni, akkor fentebb váltasz és kész is :)

Ha segítség kell a szervertermeket, elhelyezést vagy a gép kiválasztását illetően, akkor keress bátran, otthonosan mozgok ezekben a dolgokban és szívesen segítek. Ha pedig komolyan gondolod, akkor nyugodtan vágj bele a fenti feltételek teljesülése esetén. De azt jobb, ha tudod, hogy nem árt egy középhaladó linux tudás az induláshoz, mert a későbbiekben oltári nagyokat szívhatsz vele, ha nem jól állítod be az alapokat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) yolan válasza The DJ (#7) üzenetére


yolan
őstag

Huh, lett itt aztán hsz :)
Rosszul írtam, nem gigabites hanem ahogy te is írtad 100/100-as helyre tudnám bevinni, barátomhoz az ő céges gépük mellé, tehát az elhelyezés az havi 1-2 sör lenne amíg nem tetemes az adatforgalom, csak ugyebár fos gépet nem fogok csak azért bevinni mert 100/100as netre tudom rákötni.
Linux ismeret van, de alapvetően nem akarok én itt beszállni az ország nagy szolgáltatói közé, van egy kisebb vevő köröm, ha mondhatom ezt, barátok barátja, egyik ilyet szeretne, másik amolyant. Kedvező árral megbeszélhető velük, hogy nálam legyen futtatva. :)
Nem gondolkozok annyira nagy dolgokban, mint amiket leírtál.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9) The DJ válasza yolan (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Értem, így azért már másabb kicsit a dolog fekvése. :) Viszont ha a barátod nem maga a szerverterem tulajdonosa, vagy nem ott dolgozik valami főmufti pozícióban, akkor 1-2 sörnél azért többe fog kerülni a géped elhelyezése. Természetesen minél több gép van benn egy ember vagy cég neve alatt annál olcsóbb lesz az elhelyezési díj, de még így is 10 ezer forint körül várható. Ha pedig a barátod is csak úgy bevitte a gépet, akkor megéri a tiédet is az ő neve alá betenni az kétségtelen, de akkor sem lesz túl olcsó mulatság.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) yolan válasza The DJ (#9) üzenetére


yolan
őstag

Tényleg nem pénzes a dolog.
Egy itteni kisebb cég szerverei közé lehet betenni, 100/100-as net, beviszem és kész, ha beviszem.
Feleslegesen nem szeretném (ki)használni ezt a baráti lehetőséget.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11) The DJ válasza yolan (#10) üzenetére


The DJ
addikt

Bárcsak nekem is ilyen barátaim lennének :D :R

Viszont ha nem akarsz nagyokat szívni a dologgal mindenképpen úgy rakd össze a géped, hogy RAID-1 módban működjenek a HDD-k, ugyanis, így ha egyik elszáll, még akkor sem történik adatvesztés és nem kell magyarázkodnod, hogy hova lettek a vevőid/barátaid weblapjai és fontos adatai. Ezen felül a biztonsági mentéseket (pl. adatbázis) legalább hetente juttasd el egy külső gépre, ha teheted :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) yolan válasza The DJ (#11) üzenetére


yolan
őstag

Hmm, látom tényleg kened vágod a témát.
Ha komolyan belevágok a dolgokba, és nem csak 1-2 filmet meg játék szervert fogok futtatni, meg ftp-zni, akkor biztos fel foglak keresni :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13) The DJ válasza yolan (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Én se vagyok azért vérprofi, de örömmel képzem magam és sokat fejlődtem az elmúlt pár évben. Ha segítség kell nyugodtan keress majd bátran. :)

Napestig sorolhatnám, hogy az általad felsorolt szolgáltatások esetén is mennyi biztonsági problémára kell ügyelni és mennyire résen kell lenni. A bajnak nem sok kell, ha pedig valaki hozzáfér a gépedhez, akkor mehet is a reinstall. Az OpenSSH alapértelmezett 22-es portját ajánlott úgy eltüntetni, hogy senki se találhasson rá (egyéb szükségtelen szolgáltatásokat letiltani), a root felhasználó jelszavát pedig nagyon körültekintően kell megválasztani (kis, nagybetűk és számok kombinációja, esetleg speciális karakterekkel fűszerezve). Az FTP szervereden állítsd be, hogy minden felhasználó csak a saját könyvtárát tudja böngészni, feljebb ne tudjon lépni. (A ProFTPd-t ajánlom!) Semmit ne futtass root alól, csak, ami létszükséglet. Minden egyéb folyamatnak külön felhasználó (bin/false shellel, amennyiben nem igényel mást). Ha unod vagy túl bonyolultnak találod a távoli vezérlést parancsokkal, akkor dobj fel egy webmint és a böngészőből "grafikus" felülettel és leírással egyből könnyebbnek fog tűnni minden. Ráadásul a legtöbb ismert programnak van is hozzá modulja, tehát a ProFTPd-t és minden mást is irányíthatsz innen. Érdemes valami monitorozó programot (pl. Nagios) szolgálatba állítanod, ami figyeli a rendszerterhelést, a szolgáltatások állapotát és egyből sikít neked, hogyha valami leállt vagy túl magas a load. Stb stb ;)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.