Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Szia!

Hát azt úgy kell, hogy bedugod a TV-d egyik HDMI-jébe, majd microUSB kábellel adsz neki delejt és használod. :C :DDD ;]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2) yolan válasza csasaKKP (#1) üzenetére


yolan
őstag

maximális tisztelet
A hálózathoz való csatlakozáskor hasal el mindig a dolog, pedig mind az ssid mind a jelszó helyes, de próbáltam már teljesen nyitott hálózattal is, modem kikapcsolt állapotban is csak wlan-on, amit találtam a neten ötleteket eddig mind-mind sikertelen.
Másik érdekesség, hogy hivatalosan Magyarországról nem érhető el az áruházban a chromecast app, de ez egyszerűen megkerülhető manuális telepitéssel.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3) lapa válasza yolan (#2) üzenetére


lapa
veterán

nem az van, hogy át kell állítani a régiót vagy ilyesmi a wifihez? csak vakon lövöldözök ám.

(#4) yolan válasza lapa (#3) üzenetére


yolan
őstag

elvileg más eu-s országokban működik (hollandia pld), szóval nem hiszem hogy földrajzi nyűgje lenne, bár passz én se tudok kb többet nálad, csak a már kipróbált dolgokkal vagyok előrébb.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5) lapa válasza yolan (#4) üzenetére


lapa
veterán

nagyapámnak volt erre egy mondása, miszerint "ne kölljön a parasztnak a nyavaja mert kitöri"

ha nem boldogulsz vele dobd ki, csak írd meg hova dobtad.

telefonnal csinálsz wifi hotspotot azt se látja?

(#6) yolan válasza lapa (#5) üzenetére


yolan
őstag

okosak voltak az öregek, ezt tényként kezelem

a hálózatot látja, ssid-t tudja, jelszó jó, de bárhogy is csiszolom hibát dob ami nem túl informativ, mindig wifi jelszó hiba miatt sir, pedig _biztos_ hogy jót adok meg vagy jót hekkel ki a google a rendszerből, mert erre is van lehetőség, plusz ugye próbáltam teljesen nyitott hálózattal, hasonló eredménnyel.

amiket találtam a neten javaslatokat már mind kipróbáltam, wep, wpa, wpa2, 8 ascii karakteres jelszó, semmi jelszó, upnp, wmm, wds, nat tiltása, ap isolation tiltása, fix ip dhcp-vel, fix 2.4ghz, csatorna váltás, www kikapcs, chrome böngészőből, tablet-ról google app-al, sehogy semmi. :F

kidobni még nem akarom, ha semmi nem megy bepróbálom a bootloader felnyitását, végső esetben talán hardverapró

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#7) kowee válasza yolan (#6) üzenetére


kowee
tag

Szóval router függő. Otthon a T-home-os Cisco routerrel a VPN passthrough beállításokat disabled-re kell tenni és a UPNP-t bekapcsolni cask a telepítés idejére. ne kérdezd miért. a UPC-s wifi routerekkel pikk pakk. Egyébként az első szoás ami egy órát nyelt el, a notebook wifi kártya driverével volt mert alkapta eldobálta folyamatosan de egy downgrade segített rajta. Nézd meg ha nem csatlakozik, akkor a notidon és dobálgatja el a kapcsolatot a chromecasttal? Vagy az stabilan áll? Resettel próbáltad? (Gomb benyom 25 másodpercre) majd app törlés, app újra fel és indít.

(#8) yolan válasza kowee (#7) üzenetére


yolan
őstag

reset megvolt, app újratelepités is. amint irtam se laposról se tabletről nem volt semmi eredménye.
upc-s net, upc-s modem majd a wrt54gl. nekem gyanús hogy valami beállitás gondja van, csak már nincs ötletem

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9) kowee válasza yolan (#8) üzenetére


kowee
tag

MAC filtering nincs belőve a routeren? (csak ötletelek)
A UPC saját wifis routerével próbáltad? VAgy csak modemet kaptál tőlük?

(#10) yolan válasza kowee (#9) üzenetére


yolan
őstag

folytassuk a fórumban

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.